#1 2008-06-23 11:01:49

Conrad

Kryształ

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2008-01-25
Posty: 6

Matka-potwór jadła własne dziecko

Matka-potwór jadła własne dziecko





Na sali sądowej w Brnie Czeszka Klara Mauer drży i płacze. Chowa twarz w dłoniach. Nie wiem, jak mogłam do tego dopuścić – zawodzi, patrząc błagalnie na sędziów. Dręczyła swoich synków. Z ośmioletniego Ondreja zdzierała żywcem skórę, wycinała kawałki jego ciała. Surowe mięso jadła sama i dawała je do zjedzenia swoim krewnym i innym ludziom. Wszyscy należeli do sekty zwanej „Ruchem Graala”.

Ondreja i jego 10-letniego brata Jakuba Mauer trzymała przez kilka miesięcy w piwnicy swojego domu. Dla Ondreja zrobiła nawet specjalną ciasną klatkę.


Przed sądem Ondrej i Jakub opowiedzieli, co zrobiła im kobieta, która zakazała im mówić do siebie „mamo.” Chłopcy byli bici pasami i bambusowymi kijami, przypalano na nich papierosy, godzinami musieli stać we własnych odchodach. Czasami wokół nich rozsypywano mąkę. Jeśli któryś poruszył się choćby na milimetr i na mące został ślad, był potwornie bity. Przytapiano ich.

Zwyrodniała Mauer zainstalowała nawet w klatce Ondreja babyfon z kamerą. Siedząc w kuchni spokojnie przyglądała się cierpieniom swojego syna."Fakt"

Na szczęście szybko dobiegły one końca. Podobny babyfon kupił sobie sąsiad. Chciał mieć oko na swojego kilkumiesięcznego synka. Jego aparat wychwycił sygnał z domu Mauerowej. Kiedy sąsiad ujrzał na ekranie zmaltretowanego Ondreja, zawiadomił policję. A ta aresztowała matkę-diablicę i jej wspólników z sekty.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18011,wid,1 … prasa.html

Offline

 

#2 2008-06-23 13:11:03

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Matka-potwór jadła własne dziecko

To brzmi jak fabuła filmu grozy...To niemożliwe żeby w imię jakiegokolwiek wyznania można było się tak zezwierzęcić! Jakoś trudno mi to ogarnąć... Czy ktoś mógłby wrzucić coś więcej na temat tej sekty?

______________________________________________________
EDIT

Wpisując w google "Ruch Graala" znalazłam tylko dzisiejszy skandal oraz wzmiankę na Racjonaliście:

Autor tekstu: Krzysztof Dziubała; Oryginał: www.racjonalista.pl/kk.php/s,1415

Ruch Świętego Graala


`RŚG` powstał około 1928 roku. Można go sklasyfikować jako organizację religijną. `RŚG` zakłada, że „wiadomość Graal`a" jest ściśle powiązana z naukami Chrystusa. „Wiadomość Graal`a" została skomponowana przez Abd-ru-shin; ma ona zawierać „wiedzę rozwoju Stworzenia". Ujmując rzecz innymi słowy: ogłasza, że zawiera tłumaczenia wszystkich połączeń i innych aktywności w Dziele Stworzenia.
Twierdzi, że ukazuje jednostce „drogę, którą trzeba podążyć, żeby znaleźć prawdziwe szczęście nawet tutaj na Ziemi, co oznacza zdobyć wewnętrzny spokój i radosne aktywności".
Australijski `RŚG` zajmuje się przede wszystkim drukowaniem i rozpowszechnianiem dzieła „W Świetle Prawdy" Abd-ru-shin`a i innymi publikacjami związanymi z tym tematem

Na świecie posiadają około 17 tysięcy członków. Tak przynajmniej twierdzą.





Zastanawiam się teraz nad jednym...W żadnym z dzisiejszych artykułów nie podano dowodów odnośnie tzw. sekty "Ruch Graala" . Nigdzie też o takiej sekcie się nie pisze, przecież "Ruch Graala" a "Ruch Świętego Graala" to nie to samo- przynajmniej z nazwy.
Czyżby chodziło o tanią sensację?

Niekompetencja dziennikarzy, redaktorów i ludzi, którzy podobne wieści puszczają w świat- poraża mnie. Suche informacje, żadnych dowodów, (zdjęcia, krótka historia sekty itd...) Nic, zero, nul. Krótko mówiąc "Fakt" i "Skandale"

Ostatnio edytowany przez Xara (2008-06-23 19:24:09)

Offline

 

#3 2008-06-23 21:00:58

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Re: Matka-potwór jadła własne dziecko

Czytając artykuł Conrada można by było pomyśleć, że ktoś zrobił sobie kawał lub jest prima aprilis.
Niestety może to być prawda; człowiek w dzisiejszych czasach tak się zezwierzęcił, że praktycznie już nie ma zahamowań. Coraz więcej można znaleźć w prasie publikacji o podobnym wydźwięku.
Ludzie zatracają granice rozsądku i normalności.

Co do kobiety opisanej w artykule na pewno nie była ona zdrowa na umyśle, dziwi mnie tylko, że taki stan dewiacji nie został zauważony przez rodzinę, sąsiadów, lekarzy i innych.  Przecież nie żyła ona na odludziu.

Co do tej i innych sekt zawsze twierdziłam i nadal mam takie zdanie, że wszystkie one są szkodliwe.
Każda w jakiś sposób ogranicza lub ubezwłasnowolnia człowieka.


Czy to religia czy sekta nie ma większego znaczenia wszystkie one działają ostatecznie w jednym kierunku - aby zniewolić człowieka, zgnębić, odedrzeć z resztek jego wartości.


Xara napisał:

Zastanawiam się teraz nad jednym...W żadnym z dzisiejszych artykułów nie podano dowodów odnośnie tzw. sekty "Ruch Graala" . Nigdzie też o takiej sekcie się nie pisze, przecież "Ruch Graala" a "Ruch Świętego Graala" to nie to samo- przynajmniej z nazwy.
Czyżby chodziło o tanią sensację?

Co do powyższego, to xara ma rację nie podając dowodów dotyczacych tego artykułu, można przypuszczać, iż jest to paszkwil wyprodukowany przez jedną sektę przeciwko drugiej.
Poza tym nie można oceniać całej grupy przez pryzmat jednej osoby.
Dam przykład:  Jeśli chrześcijanin katuje dziecko, czyż możemy postawić tezę, że wszyscy chrzescijanie katują dzieci?

Offline

 

#4 2008-06-23 21:51:29

Conrad

Kryształ

Skąd: Olsztyn
Zarejestrowany: 2008-01-25
Posty: 6

Re: Matka-potwór jadła własne dziecko

Bardzo możliwe że może to być "tania sensacja" w końcu to jest artykuł z Faktu, który lubi nietypowe historie, ale to niewyklucza że nie może to być prawda i tym samym cholernie okrutna prawda . A propo sekty RŚG i RG to prawdopodobnie to samo na dodatek znalazłem jeszcze jedną nazwę Międzynarodowy Ruch Graala na tej stronie jest o tym więcej http://sekty.eu/index.php?option=com_co … Itemid=180  na dole strony z linka jest jeszcze kilka odsyłaczy do autorskich publikacji samej sekty.

Offline

 

#5 2008-06-24 21:20:08

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Matka-potwór jadła własne dziecko

K12G napisał:

Poza tym nie można oceniać całej grupy przez pryzmat jednej osoby.
Dam przykład:  Jeśli chrześcijanin katuje dziecko, czyż możemy postawić tezę, że wszyscy chrześcijanie katują dzieci?

Otóż to. Szufladkowanie i generalizowanie to wielka broń. Niestety ludzie mają do niej tendencję. Tak więc, jeśli w jakimś ugrupowaniu ktoś zrobi błąd, natychmiast rzuca to cień na wszystkich. Ale nikt nie spojrzy w statystyki i nie zauważy, że w Polsce 98% przestępców w tym gwałcicieli, pedofilów, morderców to ludzie, w których domach wisi krzyż.




Kontynuując...Temat rzucony wczoraj przez "Fakt" dziś nie jest rozwijany. Nie mam telewizora, może ktoś mi powie czy wczoraj w jakiś poważnych stacjach telewizyjnych wiadomość z "Faktu" została rozwinięta w sposób wiarygodny?

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Welcome pokoje w ciechocinku Komornik Wilanów