#1 2008-03-08 10:11:13

Lwica_z_pokolenia_Judy

2 - ostrzeżenia

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 27

kwestie i pytania

Właściwie, to nie mam zadnych pytań, ale chętnie sobie poczytam, jeśli pozwolicie. W sumie  to bardzo interesujace. Kiedy czyta się uważnie - można się wszystkiego dowiedzieć. Więcej problemów mam z poruszaniem sie po forum , niż  ze zrozumieniem tego co tutaj jest napisane.

Offline

 

#2 2008-03-08 11:17:48

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: kwestie i pytania

Lwico nie znam przypadku gdzie było by zabronione czytanie
   Lwico niniejszym wątkiem tematycznym jest /26 luty Przymierze Pana Zastepów z Bogiem/ a więc i kwestia wypowiedzi musi być merytoryczna.
   Takie kwestie jakie poruszyłaś, możesz rozwinąć np: w ??? czy też w dziale - Przedstaw się - Przywitaj się
   Ale najważniejsza kwestia to właśnie zrozumienie. Bo jeżeli czegoś nie rozumiesz to pytaj, pytaj i jeszcze raz pytaj.

   Pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#3 2008-03-08 16:32:29

Lwica_z_pokolenia_Judy

2 - ostrzeżenia

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 27

Re: kwestie i pytania

Bellum, nie będę pytała znając odpowiedzi. Ciekawa jestem tylko , kiedy dostanę bana? Kiedy ktoś wie, kim jest - nie musi pytać. Tutaj wstawiłabym emotkę jakąs, ale jestem "ograniczona", wiec napisze tylko: spoko.

Offline

 

#4 2008-03-08 16:34:51

Lwica_z_pokolenia_Judy

2 - ostrzeżenia

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 27

Re: kwestie i pytania

Acha i jeszcze coś: Bez obaw, nie będę nikogo demskować  w duchu, ani naruszać "regulaminu". Róbta swoje. Ja popatrzę.

Offline

 

#5 2008-03-08 20:04:50

Lwica_z_pokolenia_Judy

2 - ostrzeżenia

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 27

Re: kwestie i pytania

O, ktoś skasował mojego posta, dlaczego? Proponuję zamknać temat. Po co ktoś ma komentować sprawy oczywiste. Było nawiedzenie, była ROCZNICA - nic dodac, nic ująć.

EDYTOWANE PRZE ADMINISTRATORA
Posty zostały przeniesione, do działu "???"

Offline

 

#6 2008-03-08 22:08:11

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: kwestie i pytania

Czy pan zastępów pisze o jakimś nawiedzeniu? pisze tylko o rocznicy, więc nie manipuluj słowami.

Offline

 

#7 2008-03-09 00:50:13

gwiazda

Agat

Zarejestrowany: 2007-12-26
Posty: 188

Re: kwestie i pytania

Lwica_z_pokolenia_Judy napisał:

Kiedy ktoś wie, kim jest - nie musi pytać.

Pycha - pożera, okrada, oszukuje, okłamuje i zdradza. Pycha zwodzi. Jest to jeden z najgroźniejszych wynalazków Szatana. Nie wierzysz? A czemu sie kłócisz? Czemu się denerwujesz? Co sprawia, że nie masz cierpliwości i wytrwałości w swoim chrześcijańskim lub quasi-(żeby nie powiedzieć “pseudo”) chrześcijańskim życiu? Czemu kłamiesz i czemu się lenisz? Czemu nie chcesz kogoś znać, czemu traktujesz kogoś jak powietrze (czasem “powietrze” to nader piękne słowo). Czemu wreszcie nie ufasz Panu? Odpowiem ci: bo ja to, bo ja tamto, ja potrzebuję, ja mam prawo, ja zostałem oszukany, ja zostałem okłamany, to ja cierpię, ja płaczę, choć to przecież ja jestem lepszy i ja potrzebuję wsparcia. Ktoś mnie nie lubi.. jeszcze zobaczy, ile ja znaczę! Ja mu pokażę! W końcu to ja jestem najmądrzejszy, najfajniejszy, wszyscy mnie lubią, jestem najlepszym kumplem, najlepszym synem, najlepszym bratem, najlepszym uczniem, najlepszym, wnuczkiem i sąsiadem, najwięcej zaliczam imprez i jednocześnie jestem najbardziej pobożny. Bóg mnie kocha i mi błogosławi! Mam najbardziej sprośne dowcipy i zarazem najpiękniejsze modlitwy, najwięcej osób uważam za przyjaciół i najwięcej za wrogów. Zatrzymaj się w tym miejscu i zapytaj sam siebie - jak wiele złego jeszcze w tobie? Jak marnym chrześcijaninem jeszcze jesteś? Ile rzeczy stawiasz nad Boga… a może tylko jedno.. urażoną dumę? pychę?

        Przepraszam Ciebie.. pewnie odechciało ci się już być chrześcijaninem - wiem, wiem - to moja wina bo ja za ostro. Może. Ale wiesz przecież jakich osób szuka Bóg - osób, które zapominają o sobie, zapominają, że istnieją. Wiesz o tym, WIESZ! Problem wielu chrześcijan polega na tym, że wiedzą a nie czynią, zapominając, że:

    “Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków” Jk 2:26
       
    “Gdyż Bóg poniża pysznego, lecz wybawia pokornego.” Hi 22:29


     z resztą nie on jeden:

    “Modlitwa pokornego przenika obłoki, a on nie jest pocieszony, póki go Bóg nie wysłucha.” Syr 35:17
Zdajesz sobię sprawę co by było gdyby Jezus nie był pokorny? Mógłbyś zapomnieć o swoim nowym życiu z Panem nie mówiąc już co by było z życiem wiecznym.. ooo - jak wspaniały jest Bóg, że miał inny plan!
Bóg pokazał mi, że pierwszym krokiem do walki z pychą jest zauważenie jej w swoim życiu. Zauważam - jest straszna i okropna - sieje ogromne spustoszenie -- tak, tak.. pierwsi ludzie też zgrzeszyli pychą, stawiając się ponad Boże zakazy. Kiedy to Bóg pyta się Adama czemu ten zjadł owoc, Adam odpowiada:

    “Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem“ Gen 3:12


- to jest przecież jasne - kobieta jest winna, pewnie - a jak! (btw: klasyczny przypadek “wierności” małżeńskiej - jeszcze przed chwilą mówił “Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała!“) - Adam - jest czysty - on nic nie wiedział, on tylko zjadł - podobnie Ewa, szybko się uczy i odpowiada: “Wąż mnie zwiódł i zjadłam“, to wszystko stało się tak szybko.. też ma wytlumaczenie, nie? To nie koniec - łańcuszek idzie dalej aż trafia na “kozła ofiarnego” a dokładniej węża. Dosyć, że ów wąż nie odpowiada “co złego to nie ja!” - wydaje mi się, że jest on na tyle inteligenty aby wiedział, że przed Bogiem nie ma się co tłumaczyć, on już kiedyś miał nauczkę.. i to też przez pychę! Widzisz? Pycha.
        “Pycha chodzi przed upadkiem, a wyniosłość ducha przed ruiną.” Przyp. 16:18

    “Pycha przywodzi człowieka do upadku, lecz pokorny duchem dostępuje czci.” Przyp. 29,23

to są słowa najmądrzejszego człowieka jakiego widział świat - jak myślisz czy są prawdą?

Chcesz być chrześcijaninem? Musisz się przemóc, musisz się tego wyrzec. Bóg ma plan do Twojej pokornej natury otwartej na Jego glos. Masz prawo słuchać swojej pychy, ale i masz przywilej sluchać Pana! który naprawdę chce dla Ciebie tylko dobrze! Nie pajacujmy! Bądźmy prawdziwymi chrześcijanami, otwartymi na Boże wołanie! Nie obrażaj się - chcę tylko Twojego jak i swojego wzrostu.

   Boże mój kiedy Szatan przesłoni moje oczy pychą zabierz mi wszystko co chcesz abym przejrzał!

Twoja sprawa czy powiesz razem ze mną amen i czy już od dzisiaj będziesz inaczej służył Panu.. chrześcijaństwo to kwestia wiary w Boga, w Jego potęgo, chrześcijaństwo to poddanie się. Dokonaj wyboru.. jakby nie było błogosławię Ci, niech Bóg obdarzy Cię poznaniem.

http://perdurabo1.wordpress.com/2007/06/01/pycha/

ps.
Sztuką poznania  jest Treść , dialog i wrażliwość Odbiorcy.Lwica_z_pokolenia_Judy--Jak więc widzisz swoje możliwości poznawcze skoro zasłaniasz się Tajemnicą i nie wnosisz żadnej treści do Dialogu.

Offline

 

#8 2008-03-09 03:58:23

Lwica_z_pokolenia_Judy

2 - ostrzeżenia

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 27

Re: kwestie i pytania

Bellum napisał:

Czy pan zastępów pisze o jakimś nawiedzeniu? pisze tylko o rocznicy, więc nie manipuluj słowami.

JAHWE SABOAT - na tym forum w ogóle nie pisze. A maniplulacja  słowami, nie jest moją domeną.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://doorinsider24hat.eu hotele ciechocinek