#1 2008-10-11 23:07:32

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Czytacie "księgę szatana"

Blog użytkownika „Saurus” | Sobota [11.10.2008, 16:04]

Czytacie "księgę szatana"?



6 dni i 6 nocy bez przerwy (139 godzin) trwał we Włoszech "biblijny maraton", podczas którego ponad 1200 osób przeczytało tzw. "pismo święte".

To marketingowe przedsięwzięcie, które oczywiście ochrzczono mianem "bezprecedensowego wydarzenia medialnego", transmitowała na żywo włoska RAI. (wypada mi tylko podziękować TVP, że w ramach "misji publicznej" nie kupiła praw do tego mega-nudziarstwa).

Najbardziej banalny na świecie spektakt zapoczątkował rzecz jasna B16. Polskę reprezentował - co się dziwisz? - jasne, że Dziwisz.

Pewien mój kumpel trzymał Biblię na półce pomiędzy książkami science-fiction.
A mnie zastanawia jedno.
Jakże dziwnymi przypadkami chadza historia i literatura.
Jak przewrotny jest los, że tzw. "Pismo święte" - ta najbardziej okrutna, krwawa, nieludzka, potworna i faszyzująca księga rzekomego "przymierza" Izraelitów z bogiem Jahwe - zrobiło ogólnoświatową "karierę".

Istnieje tyle pięknych mitów i "świętych ksiąg" w różnorakich kulturach. Dlaczego ta księga - prymitywna i niska moralnie, wychwalająca zbrodnie, zdradę i ludobójstwo w "imię Jahwe", księga ani piękna, ani mądra, pisana językiem nienawiści - uważana jest (bo tak się nam wpaja od dzieciństwa) za jedyny kompas moralny?? Za najwspanialszy wytwór ludzkiego ducha??

Heretyk i gnostyk Marcjon twierdził, że Stary Testament to "księga szatana". Dlatego wyrzucił go z kanonu chrześcijaństwa jako skażony "religią żydowską".
Niestety, twórcy obecnego Kościoła sami skazali go na niebyt paląc jego dzieła.

W moim domu nie ma Starego Testamentu. Ja sam nigdy nie byłem w stanie przeczytać naraz więcej jak 2-3 strony tego "dzieła". A od lektury nieprawości, zbrodni i szaleństw w nim zawartych zawsze wstawałem chory.
Czy zdarza się Wam czytać Stary Testament?
Czy daje Wam jakieś wskazówki moralne?

Co do mnie - uważam, że ta księga odpowiada za szaleństwo ludzkości. Sprała najwięcej mózgów, zniszczyła cywilizacje, kultury, doprowadziła najwięcej ludzi do obłędu, morderstw, ludobójstw.

Ta księga jest u samych swych źródeł skażona, chora, szalona. Jej rozpowszechnianie - i posiadanie - winno być zabronione. Tak jak "Mein Kampf"...

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Boende DĂśse La Mesa berlin-hotel.pl ciechocinek hotel wellness