#1 2008-02-03 22:12:59

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Nieścisłości w Biblii

Czytając Biblię, za każdym razem znajduję w niej  całą masę sprzeczności, którą zamierzam tu pokrótce wykazać. Będzie mi bardzo miło, jeśli coś jeszcze do tego dodacie. Mogłam przecież wiele rzeczy przegapić. Biblia jest obszerną księgą, która za każdym razem gdy biorę ja do ręki, odkrywa przede mną coś nowego. Oczywiście wszystko co jest tu napisane, to tylko moje (co zaznaczam), spostrzeżenia i wątpliwości. Nie oczekuję, ze się z tym zgodzicie, ale proponuję ich przeanalizowanie

Pierwszą rzeczą, jak nasunęła mi się na myśl, kiedy byłam jeszcze małym dzieckiem, to słowa Jezusa, które wypowiedział do jednego ze złoczyńców wisząc na krzyżu.

(39) A jeden z onych złoczyńców, którzy z nim wisieli, urągał mu, mówiąc: Jeźliżeś ty jest Chrystus, ratujże siebie i nas. (40) A odpowiadając drugi, gromił go mówiąc: I ty się Boga nie boisz, chociażeś jest w temże skazaniu? (41) A myć zaiste sprawiedliwie; (bo godną zapłatę za uczynki nasze bierzemy;) ale ten nic złego nie uczynił. (42) I rzekł do Jezusa: Panie! pomnij na mnie, gdy przyjdziesz do królestwa twego. (43) A Jezus mu rzekł: Zaprawdę powiadam tobie, dziś ze mną będziesz w raju.
(Ew. Łukasza 23:39-43, Biblia Gdańska)

Jezus nie mógł do niego powiedzieć, że będzie z nim dzisiaj w raju, ponieważ :

a)    raj był na ziemi, nie w niebie
b)    Biblia wręcz krzyczy, ze raj znów będzie na ziemi:

(19) Wszyscy, którzy do niej wchodzą, nie wracają się, ani trafiają na ścieszkę żywota. (20) A przetoż będziesz chodził drogą dobrych, a ścieżek sprawiedliwych będziesz przestrzegał. (21) Albowiem cnotliwi będą mieszkali na ziemi, a szczerzy trwać będą na niej; (22) Ale niepobożni z ziemi wykorzenieni będą, a przewrotni będą z niej wygładzeni.
(Ks. Przysłów 2:19-22, Biblia Gdańska)

Tu nasunęła mi się myśl błędnego tłumaczenia. A mianowicie złej interpunkcji.
Zdanie:

„Zaprawdę powiadam tobie, dziś będziesz ze mną w raju” poprzez zastosowanie przecinka po wyrazie –tobie a przed dziś,  sugeruje, ze ukrzyżowany znajdzie się w raju dziś, czyli gdy umrze.

Jednak, gdyby przecinek postawić po wyrazie dziś, zdanie to brzmiałoby :

Zaprawdę powiadam tobie dziś, będziesz ze mną w raju”.

Czy nie jest to logiczniejsze, wiedząc iż Biblia mówi- raj będzie na ziemi!

Manipulacja, czy zła interpretacja tekstu?

Chciałam jeszcze zaznaczyć, ze o tym iż było ukrzyżowanych dwóch ludzi oprócz Jezusa, na czterech ewangelistów, mówi tylko jeden- Jan. Fakt ten sam w sobie jest zastanawiający, nieprawdaż?



Kolejną rzeczą, jaką chcę przedstawić, to niespójność odnośnie tego, czy Mojżesz widział Boga. Otóż Jan mówi:


(17) I rzekł Pan do Mojżesza: I tę rzecz, o którąś mówił, uczynię; boś znalazł łaskę w oczach moich, i znam cię z imienia. (18) Nad to rzekł Mojżesz: Ukaż mi proszę, chwałę twoję. (19) A on odpowiedział: Ja sprawię, że przejdzie wszystko dobre moje przed twarzą twoją, i zawołam z imienia: Pan przed twarzą twoją; zmiłuję się, nad kim się zmiłuję; a zlituję się, nad kim się zlituję. (20) I rzekł: Nie będziesz mógł widzieć oblicza mego; bo nie ujrzy mię człowiek, aby żyw został. (21) I rzekł Pan: Oto, miejsce u mnie, a staniesz na opoce. (22) A gdy przechodzić będzie chwała moja, tedy cię postawię w rozpadlinie opoki, i zakryję cię dłonią moją, póki nie przejdę. (23) Potem odejmę dłoń moję, i ujrzysz tył mój; ale twarz moja nie będzie widziana.

(Ks. Wyjścia 33:17-23, Biblia Gdańska)

1) I rzekł do Mojżesza: Wstąp do Pana ty i Aaron, Nadab i Abiu, i siedmdziesiąt starszych Izraelskich, i pokłońcie się z dale (…)
(9) I wstąpił Mojżesz, i Aaron, Nadab, i Abiu, i siedemdziesiąt starszych Izraelskich; (10) I widzieli Boga Izraelskiego; a było pod nogami jego jako robota z kamienia szafirowego, a jako niebo gdy jest jasne. (11) A na książęta synów Izraelskich nie ściągnął Pan ręki swej: choć widzieli Boga, przecię jedli i pili.
(Ks. Wyjścia 24:1, 9-11, Biblia Gdańska)

Na co Jan:

(18) Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział
(Ew. Jan. 1; 18, Biblia Gdańska)

Zatem, stawiam pytanie. Mojżesz i inni widzieli Boga czy nie? I co z tego, ze z „tyłu”, skoro Jan wyraźnie powiedział, ze „Boga nikt nie widział”?

Offline

 

#2 2008-02-03 22:18:24

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Nieścisłości w Biblii

Czy Bog jest wszechmogący i wszechwiedzący?

Po stworzeniu świata, mamy refleksję, z której wynika, że Bóg był zadowolony:

(31) I widział Bóg wszystko, co uczynił, a oto było bardzo dobre; i stał się wieczór, i stał się zaranek, dzień szósty.
(Ks. Rodzaju 1:31, Biblia Gdańska)

Poczym, nagle:

(5) A widząc Pan, że wielka była złość ludzka na ziemi, a wszystko zmyślanie myśli serca ich tylko złe było po wszystkie dni; (6) Żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi, i bolał w sercu swem.
(Ks. Rodzaju 6:5-6, Biblia Gdańska)

Czy wszystkowiedzący i wszechmogący Bóg, nie przewidziałby takiego scenariusza?

O to mamy opis tworzenia świata


(1)    Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię. (2) A ziemia była niekształtowna i próżna, i ciemność była nad przepaścią, a Duch Boży unaszał się nad wodami. (3) I rzekł Bóg: Niech będzie światłość; i stała się światłość. (4) I widział Bóg światłość, że była dobra; i uczynił Bóg rozdział między światłością i między ciemnością. (5) I nazwał Bóg światłość dniem a ciemność nazwał nocą; i stał się wieczór, i stał się zaranek, dzień pierwszy. (6) Potem rzekł Bóg: Niech będzie rozpostarcie, w pośrodku wód, a niech dzieli wody od wód. (7) I uczynił Bóg rozpostarcie; uczynił też rozdział między wodami, które są pod rozpostarciem; i między wodami, które są nad rozpostarciem; i stało się tak. (8) I nazwał Bóg rozpostarcie niebem. I stał się wieczór, i stał się zaranek, dzień wtóry. (9) I rzekł Bóg: Niech się zbiorą wody, które są pod niebem, na jedno miejsce, a niech się okaże miejsce suche; i stało się tak. (10) I nazwał Bóg suche miejsce ziemią, a zebranie wód nazwał morzem. (11) I widział Bóg, że to było dobre. Potem rzekł Bóg: Niech zrodzi ziemia trawę, ziele, wydawające nasienie, i drzewo rodzajne, czyniące owoc, według rodzaju swego, którego by nasienie było w nim na ziemi; i stało się tak. (12) I zrodziła ziemia trawę, ziele wydawające nasienie, według rodzaju swego, i drzewo czyniące owoc, w którym nasienie jego, według rodzaju swego; i widział Bóg, że to było dobre. (13) I stał się wieczór, i stał się zaranek, dzień trzeci. (14) I rzekł Bóg: Niech będą światła na rozpostarciu niebieskim, ku rozdzielaniu dnia od nocy, a niech będą na znaki, i pewne czasy, i dni, i lata. (15) I niech będą za światła na rozpostarciu nieba, aby świeciły nad ziemią; i stało się tak. (16) I uczynił Bóg dwa światła wielkie: światło większe, aby rządziło dzień, a światło mniejsze, aby rządziło noc, i gwiazdy. (17) I postawił je Bóg na rozpostarciu nieba, aby świeciły nad ziemią. (18) I żeby rządziły dzień i noc, i czyniły rozdział między światłością, i między ciemnością; i widział Bóg, że to było dobre. (19) I stał się wieczór, i stał się zaranek, dzień czwarty. (20) I rzekł Bóg: Niech hojnie wywiodą wody płaz duszy żywiącej; a ptactwo niech lata nad ziemią, pod rozpostarciem niebieskim. (21) I stworzył Bóg wieloryby wielkie, i wszelką duszę żywiącą płazającą się, którą hojnie wywiodły wody, według rodzaju ich; i wszelkie ptactwo skrzydlaste, według rodzaju ich; i widział Bóg, że to było dobre. (22) Błogosławił im tedy Bóg, mówiąc: Rozradzajcie się, i rozmnażajcie się, a napełniajcie wody morskie; i ptactwo niech się rozmnaża na ziemi. (23) I stał się wieczór, i stał się zaranek, dzień piąty. (24) Rzekł też Bóg: Niech wyda ziemia duszę żywiącą według rodzaju swego; bydło i płaz, i zwierz ziemski, według rodzaju swego; i stało się tak. (25) Uczynił tedy Bóg zwierz ziemski według rodzaju swego; i bydło według rodzaju swego; i wszelki płaz ziemski według rodzaju swego; i widział Bóg, że to było dobre. (26) Zatem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na wyobrażenie nasze, według podobieństwa naszego; a niech panuje nad rybami morskimi, i nad ptactwem niebieskim, i nad zwierzęty, i nad wszystką ziemią, i nad wszelkim płazem, płazającym się po ziemi. (27) Stworzył tedy Bóg człowieka na wyobrażenie swoje; na wyobrażenie Boże stworzył go; mężczyznę i niewiastę stworzył je. (28) I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się, i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię; i czyńcie ją sobie poddaną; i panujcie nad rybami morskimi, i nad ptactwem niebieskim, i nad wszelkim zwierzem, który się rusza na ziemi. (29) I rzekł Bóg: Oto dałem wam wszelkie ziele, wydawające z siebie nasienie, które jest na obliczu wszystkiej ziemi; i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa, wydawające z siebie nasienie, będzie wam ku pokarmowi. (30) I wszelkiemu zwierzowi ziemskiemu, i wszystkiemu ptactwu niebieskiemu, i wszelkiej rzeczy ruszającej się na ziemi, w której jest dusza żywiąca; wszelka jarzyna ziela będzie ku pokarmowi; i stało się tak. (31) I widział Bóg wszystko, co uczynił, a oto było bardzo dobre; i stał się wieczór, i stał się zaranek, dzień szósty.
(Ks. Rodzaju 1:1-31, Biblia Gdańska)

Jak widać jest dzień szósty i wszystko już skończone. Są ptaszki, zwierzątka, roślinki i co najważniejsze jest już dwoje ludzi…Bóg odpoczywa…

Aż tu nagle, dowiadujemy się, ze Bóg postanawia jeszcze stworzyć raj…i CZŁOWIEKA a jemu niewiastę!(1)   

Dokończone tedy są niebiosa i ziemia, i wszystko wojsko ich. (2) I dokończył Bóg dnia siódmego dzieła swego, które uczynił; i odpoczął w dzień siódmy od wszelkiego dzieła swego, które uczynił. (3) I błogosławił Bóg dniowi siódmemu, i poświęcił go; iż weń odpoczął od wszelkiego dzieła swego, które był stworzył Bóg, aby uczynione było. (4) Teć są zrodzenia niebios, i ziemi, gdy były stworzone, dnia, którego uczynił Pan Bóg ziemię i niebo. (5) Wszelką różdżkę polną, przedtem niż była na ziemi; i wszelkie ziele polne, pierwej niż weszło; albowiem nie spuścił jeszcze był dżdżu Pan Bóg na ziemię; i człowieka nie było, któryby sprawował ziemię. (6) Ale para wychodziła z ziemi, która odwilżała wszystek wierzch ziemi. (7) Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą. (8) Nasadził też był Pan Bóg sad w Eden, na wschód słońca, i postawił tam człowieka, którego był stworzył. (9) I wywiódł Pan Bóg z ziemi wszelkie drzewo wdzięczne na wejrzeniu, i smaczne ku jedzeniu: i drzewo żywota w pośrodku sadu; i drzewo wiadomości dobrego i złego. (10) A rzeka wychodziła z Eden dla odwilżenia sadu; i stamtąd dzieliła się na cztery główne rzeki; (11) Imię jednej Fyson; ta okrąża wszystką ziemię Hewila, gdzie się rodzi złoto. (12) A złoto ziemi onej jest wyborne. Tamże jest Bdellion, i kamień Onychyn. (13) A imię rzeki drugiej Gihon; ta okrąża wszystkę ziemię Murzyńską. (14) Imię zaś rzeki trzeciej Chydekel, ta płynie na wschód słońca ku Asyryi. A rzeka czwarta jest Eufrates. (15) Wziął tedy Pan Bóg człowieka, i postawił go w sadzie Eden, aby go sprawował, i aby go strzegł. (16) Tedy rozkazał Pan Bóg człowiekowi, mówiąc: Z każdego drzewa sadu jeść będziesz. (17) Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz. (18) Rzekł też Pan Bóg: Nie dobrze być człowiekowi samemu; uczynię mu pomoc, która by była przy nim. (19) A gdy stworzył Pan Bóg z ziemi wszelki zwierz polny, i wszelkie ptactwo niebieskie, tedy je przywiódł do Adama, aby obaczył jakoby je nazwać miał; a jakoby nazwał Adam każdą duszę żywiącą, tak aby było imię jej. (20) Tedy dał Adam imiona wszystkiemu bydłu, i ptactwu niebieskiemu, i wszelkiemu zwierzowi polnemu. Lecz Adamowi nie była znaleziona pomoc, która by przy nim była. (21) Tedy przypuścił Pan Bóg twardy sen na Adama, i zasnął; i wyjął jedno żebro jego, i napełnił ciałem miasto niego. (22) I zbudował Pan Bóg z żebra onego, które wyjął z Adama, niewiastę, i przywiódł ją do Adama. (23) I rzekł Adam: Toć teraz jest kość z kości moich, i ciało z ciała mego; dla tegoż będzie nazwana mężatką, bo ona z męża wzięta jest. (24) Przetoż opuści człowiek ojca swego i matkę swoję, a przyłączy się do żony swojej, i będą jednem ciałem. (25) A byli oboje nadzy, Adam i żona jego; a nie wstydzili się.
(Ks. Rodzaju 2:1-25, Biblia Gdańska)

Potem już wiadomo co się stało. Wąż, owoc i wypędzenie pierwszych ludzi z raju. Po wyjściu z raju Ewa rodzi Adamowi synów:

1)    Potem Adam poznał Ewę, żonę swoję, która poczęła i porodziła Kaina, i rzekła: Otrzymałam męża od Pana. (2) I porodził zasię brata jego Abla; i był Abel pasterzem owiec, a Kain był rolnikiem.
(Ks. Rodzaju 4:1-2, Biblia Gdańska)

Kain zabija Abla i Bóg zgniewany skazuje go na banicję


10) I rzekł Bóg: Cóżeś uczynił? Głos krwi brata twego woła do mnie z ziemi. (11) Teraz tedy przeklętym będziesz na ziemi, która otworzyła usta swe, aby przyjęła krew brata twego z ręki twojej. (12) Gdy będziesz sprawował ziemię, nie wyda więcej mocy swej tobie; tułaczem, i biegunem będziesz na ziemi. (13) Tedy rzekł Kain do Pana: Większa jest nieprawość moja, niżby mi ją odpuścić miano. (14) Oto mię dziś wyganiasz z oblicza tej ziemi, a przed twarzą twoją skryję się, i będę tułaczem, i biegunem na ziemi; i stanie się, że ktokolwiek mię znajdzie, zabije mię. (15) I rzekł mu Pan: Zaiste, ktobykolwiek zabił Kaina, siedmioraką odniesie pomstę. I włożył Pan na Kaina piętno, aby go nie zabijał, ktobykolwiek znalazł. (16) Tedy odszedł Kain od oblicza Pańskiego, i mieszkał w ziemi Nod, na wschód słońca od Eden.
(Ks. Rodzaju 4:10-16, Biblia Gdańska)

Pytanie. Kto ma zabić Kaina, kto może czyhać na jego życie? Jacyś inni ludzie? Jacy? Skąd
Czyżby Adam i Ewa z raju nie byli tymi samymi ludźmi, których Bóg stworzył jako pierwszych?
Czy to autorowi się pomieszało sugerując nam, że Adam i Ewa byli pierwsi, skoro Biblia mówi, że zostali stworzeni w raju, już po siódmym dniu, w którym to Bóg ukończył swoje tworzenie i pierwsi ludzie byli już na ziemi?
W takim razie stawiam kolejne pytanie. Czy w świetle tego Adam i Ewa(ludzie z raju) oby na pewno byli pierwszymi ludźmi na ziemi?

A na ziemi Nod:
(17) I poznał Kain żonę swą, która poczęła, i porodziła Enocha; i zbudował miasto, i nazwał imię miasta tego imieniem syna swego, Enoch.
(Ks. Rodzaju 4:17, Biblia Gdańska)

No więc byli inni ludzie….

Offline

 

#3 2008-03-12 20:12:36

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Nieścisłości w Biblii

Dlaczego uważasz ,ze Eden był na ziemi i dlaczego uwazasz ,ze bedzie na tej ziemi ?
Ta ziemia to kraina cienia i smierci -czyz nie ?

Powiadasz ,ze Mojżesz widział a Jan mówi nikt nie widział ?

Jeden i drugi musi mówic Prawde , Jan mówi kto nie widzi Boga ,poszukaj  musi byc napisane.

Jak widać jest dzień szósty i wszystko już skończone. Są ptaszki, zwierzątka, roślinki i co najważniejsze jest już dwoje ludzi…Bóg odpoczywa…

Aż tu nagle, dowiadujemy się, ze Bóg postanawia jeszcze stworzyć raj…i CZŁOWIEKA a jemu niewiastę!(1)

A jaki z tego wniosek dla nas ?
Tych pierwszych stworzył jako  ludzi  ogólnie a Adama  z prochu ziemi  mówi ze przeniósł do Eden
na czym polegało  - " z prochu ziemi" czym ten proch jest ?

Offline

 

#4 2008-03-12 23:02:54

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Nieścisłości w Biblii

Or napisał:

Dlaczego uważasz ,ze Eden był na ziemi ?

Poniewaz to jasno wynika z Księgi Rodzaju i jest oczywiste.

i dlaczego uwazasz ,ze bedzie na tej ziemi ?
Ta ziemia to kraina cienia i smierci -czyz nie ?

Ponieważ cała Księga Psalmów o tym mówi oraz wszyscy prorocy. Nie wkleję tu wszystkich cytatów, ponieważ musiałabym wkleić 3/4 biblii, posłużę się dwoma, z którymi trudno dyskutować :

8) Przestań gniewu, a zaniechaj popędliwości; nie zapalaj się gniewem, abyś miał źle czynić. (9) Albowiem złośnicy będą wykorzenieni: lecz którzy oczekują Pana, ci odziedziczą ziemię. (10) Po małej chwili alić niemasz niezbożnika; spojrzyszli na miejsce jego, alić go już niemasz. (11) Lecz pokorni odziedziczą ziemię, i rozkochają się w wielkości pokoju
(Ks. Psalmów 37:8-11, Biblia Gdańska)

(5) Albowiem sprawiedliwość będzie pasem biódr jego, a prawda przepasaniem nerek jego. (6) I będzie mieszkał wilk z barankiem, a lampart z koźlęciem będzie leżał; także cielę i szczenię lwie, i karmne bydła pospołu będą, a małe dziecię rządzić ich będzie. (7) Krowa i niedźwiedzica społem paść się będą, a płód ich pospołu leżeć będzie, a lew jako wół plewy jeść będzie. (8) A dziecię ssące będzie grało nad dziurą żmijową; a to, które odstawione jest, wpuści rękę swoję do dziury bazyliszkowej. (9) Nie będą szkodzić ani zabijać na wszystkiej górze mojej świętej; bo ziemia będzie napełniona znajomością Pańską, tak jako morze wodami napełnione jest
(Ks. Izajasza 11:5-9, Biblia Gdańska)




Powiadasz ,ze Mojżesz widział a Jan mówi nikt nie widział ?
Jeden i drugi musi mówic Prawde , Jan mówi kto nie widzi Boga ,poszukaj  musi byc napisane.

Tak właśnie powiedziałam, ale nie dla tego, ze nie wiem o czym piszę  tylko dlatego, zeby sprowokować czytelników do myślenia. Zakładając, ze ewangelista Jan mówi o prawdziwym Bogu, to mówi prawdę, ponieważ nikt oczami ludzkimi w pojęciu zmysłu jaki znamy, prawdziwego Boga nie widział.
Natomiast Księgi Mojzeszowe mówią o bogu astralnym zwanym Jahwe, który pokazywał swoje oblicze i bynajmniej nie tylko za pomocą palącego się krzaka, ale  jak to wykazałam w poprzednim poście, również fizycznie i namacalnie.  Można było go usłyszeć, ba, nawet z nim rozmawiać. Z prawdziwym Bigiem, człowiek na ziemi nie miał i nigdy nie będzie miał fizycznego kontaktu odczuwanego zmysłem wzroku, słuchu, węchu i dotyku.

O Jahwe (bogach astralnych YHWH) znajdziesz na tym forum duzo więcej informacji.

na czym polegało  - " z prochu ziemi" czym ten proch jest ?

To bardzo rozległy i skomplikowany temat, którego nie da się ująć w kilku słowach. Niebawem dostaniesz odpowiedź.
Pozdrawiam

Offline

 

#5 2008-03-13 11:21:06

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Nieścisłości w Biblii

xara

Poniewaz to jasno wynika z Księgi Rodzaju i jest oczywiste.

księga rodzaju mówi nie o tej ziemi a o Ogrodzie w Eden

Ponieważ cała Księga Psalmów o tym mówi oraz wszyscy prorocy. Nie wkleję tu wszystkich cytatów, ponieważ musiałabym wkleić 3/4 biblii, posłużę się dwoma, z którymi trudno dyskutować /quote]
a czytałas psalm w której napisano - strzeż mnie od ludzi TEJ ziemi ?
ziemia  Ziemi nie jest równa  nie zawsze chodzi o te sama Ziemie .



Powiadasz ,ze Mojżesz widział a Jan mówi nikt nie widział ?
Jeden i drugi musi mówic Prawde , Jan mówi kto nie widzi Boga ,poszukaj  musi byc napisane.

Tak właśnie powiedziałam, ale nie dla tego, ze nie wiem o czym piszę  tylko dlatego, zeby sprowokować czytelników do myślenia. Zakładając, ze ewangelista Jan mówi o prawdziwym Bogu, to mówi prawdę, ponieważ nikt oczami ludzkimi w pojęciu zmysłu jaki znamy, prawdziwego Boga nie widział.
Natomiast Księgi Mojzeszowe mówią o bogu astralnym zwanym Jahwe, który pokazywał swoje oblicze i bynajmniej nie tylko za pomocą palącego się krzaka, ale  jak to wykazałam w poprzednim poście, również fizycznie i namacalnie.  Można było go usłyszeć, ba, nawet z nim rozmawiać. Z prawdziwym Bigiem, człowiek na ziemi nie miał i nigdy nie będzie miał fizycznego kontaktu odczuwanego zmysłem wzroku, słuchu, węchu i dotyku.

O Jahwe (bogach astralnych YHWH) znajdziesz na tym forum duzo więcej informacji.

Nie , Jan mówi o czymś innym  -mówi  ,ze ludzie nie widzą Prawdziwego Boga i podaje powód dlaczego
- Go  nie widzą  .Dlaczego maja oczy a nie widzą /
- maja uszy a nie słyszą ? chyba tak napisane ?
-co do twojego  -

-Z prawdziwym Bigiem, człowiek na ziemi nie miał i nigdy nie będzie miał fizycznego kontaktu odczuwanego zmysłem wzroku, słuchu, węchu i dotyku.


-można przyjąć ,ze  kazdy kto sie za takiego podaje to złodziej i zbójca --ale to ze nigdy  to czegos niezauwazyłaś ,przecież  WIDZIELI ?

><><

Offline

 

#6 2008-03-13 12:59:45

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Nieścisłości w Biblii

a czytałas psalm w której napisano - strzeż mnie od ludzi TEJ ziemi ?
ziemia  Ziemi nie jest równa  nie zawsze chodzi o te sama Ziemie ..

Uzasadnij


- Go  nie widzą  .Dlaczego maja oczy a nie widzą /
- maja uszy a nie słyszą ? chyba tak napisane ?

Janowi chodziło o oczy i uszy pozazmysłowe, co nadal  potwierdza moją tezę.

-co do twojego  -

-Z prawdziwym Bigiem, człowiek na ziemi nie miał i nigdy nie będzie miał fizycznego kontaktu odczuwanego zmysłem wzroku, słuchu, węchu i dotyku.


-można przyjąć ,ze  kazdy kto sie za takiego podaje to złodziej i zbójca --ale to ze nigdy  to czegos niezauwazyłaś ,przecież  WIDZIELI ?

><><

Kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi, więc nie mogę się do niej odnieść.

Offline

 

#7 2008-03-13 16:12:39

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Nieścisłości w Biblii

xara

a czytałas psalm w której napisano - strzeż mnie od ludzi TEJ ziemi ?
ziemia  Ziemi nie jest równa  nie zawsze chodzi o te sama Ziemie .


Uzasadnij
Ps 17:14   Bw   "Ręka zaś twoja od ludzi, Panie, Od ludzi tego świata, których udziałem jest tylko to życie, A skarbów twoich jest pełen brzuch ich, Nasyceni są synowie ich, A nadmiar swój zostawiają dzieciom swoim!"

Janowi chodziło o oczy i uszy pozazmysłowe, co nadal  potwierdza moją tezę.
Niekoniecznie  on o tym mówi - chyba


><><

Kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi, więc nie mogę się do niej odnieść.

szkoda

Offline

 

#8 2008-03-13 18:06:06

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Nieścisłości w Biblii

Spodziwałam się po Tobie merytorycznej dyskusji, ale widzę, że na spodziewaniach niestety się skończyło. Jesli moje tezy są dla Ciebie watpliwe, to przedstaw te watpliwosci i podeprzyj się jakimis argumentami. W ten sposób, jaki proponujesz, rozmawiać z Tobą nie będę, ponieważ szkoda mojego i Twojego czasu na przepychanki. Bezprodukcyjne żonglowanie wyrazami nic nie wnosi na forum, prócz niepotrzebnego zamętu

Pozdrawiam.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Świebodzice De Paris Ă  Conakry NONGO Brest Alloggio Boppard Bissau Royal Hotel pokoje w ciechocinku Komornik Wilanów