#9 2008-03-13 18:44:17

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Nieścisłości w Biblii

Odniosę się jednak do Twojej wypowiedzi.

Or napisał:

a czytałas psalm w której napisano - strzeż mnie od ludzi TEJ ziemi ?
ziemia  Ziemi nie jest równa  nie zawsze chodzi o te sama Ziemie

Oczywiscie, ze ziemia nie jest równa ziemi. Są czaroziemy, czarne ziemie, ziemie bielicowe, czerwonoziemy, żółtoziemy, ziemie brunatne, ksztanowe, ziemie płowe, szaroziemy pustynne, ziemie zyzne i ziemie jałowe, ziemie pod zabudowę i ziemie pod uprawę. Sa tez różne gleby- redziny, mady, bagienne, gleby górskie,lateryty. Oczywiscie nie zawsze mówiac ziemia, mówimy o tej samej- masz rację.




Uzasadnij
Ps 17:14   Bw   "Ręka zaś twoja od ludzi, Panie, Od ludzi tego świata, których udziałem jest tylko to życie, A skarbów twoich jest pełen brzuch ich, Nasyceni są synowie ich, A nadmiar swój zostawiają dzieciom swoim!" .

Psalm ten w całosci wyraźnie mówi o ludziach tego swiata, jak słusznie zauważyłaś. Raj ma być na ziemi, kiedy TEN świat, taki jaki znamy sie skończy. Mówiac TEN ŚWIAT mówię o obecnym SYSTEMIE RZECZY i to właśnie jest powiedziane w tym Psalmie. Owe skarby, które idą na zatracenie, to nic innego jak Dusza dana ludziom od Boga, którą ci skazują na "niełaskę" poprzez zycie niezgodne z nakazami Boga. Informacja o tym, ze nadmiar jest zostawiany dzieciom, nie mówi o niczym innym, jak o  przekazywaniu kolejnym pokoleniom błędnych i obrazajacych Boga tradycji.

Janowi chodziło o oczy i uszy pozazmysłowe, co nadal  potwierdza moją tezę.
Niekoniecznie  on o tym mówi - chyba

To chyba, czy niekoniecznie? Masz w tej sprawie jakieś własne przemyślenia?



Kompletnie nie rozumiem tej wypowiedzi, więc nie mogę się do niej odnieść.
szkoda

Jeśli szkoda, to rozwiń swoją wypowiedź, ponieważ skróty myślowe zawsze prowadzą do nieporozumień.

Offline

 

#10 2008-03-14 11:00:24

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Nieścisłości w Biblii

xaraOdniosę się jednak do Twojej wypowiedzi.

Oczywiscie, ze ziemia nie jest równa ziemi. Są czaroziemy, czarne ziemie, ziemie bielicowe, czerwonoziemy, żółtoziemy, ziemie brunatne, ksztanowe, ziemie płowe, szaroziemy pustynne, ziemie zyzne i ziemie jałowe, ziemie pod zabudowę i ziemie pod uprawę. Sa tez różne gleby- redziny, mady, bagienne, gleby górskie,lateryty. Oczywiscie nie zawsze mówiac ziemia, mówimy o tej samej- masz rację.

Ty  tu mówisz  nie o ziemi a o glebie .
Może jakis werset z Biblii  np  Prześliczna Ziema
Ziemia z Górą Cyjon , to co ogladaja nasze oczy to tylko namiastka tego co przygotowano dla
DOSKONAłYCH .


Uzasadnij
Ps 17:14   Bw   "Ręka zaś twoja od ludzi, Panie, Od ludzi tego świata, których udziałem jest tylko to życie, A skarbów twoich jest pełen brzuch ich, Nasyceni są synowie ich, A nadmiar swój zostawiają dzieciom swoim!" .

Psalm ten w całosci wyraźnie mówi o ludziach tego swiata, jak słusznie zauważyłaś. Raj ma być na ziemi, kiedy TEN świat, taki jaki znamy sie skończy. Mówiac TEN ŚWIAT mówię o obecnym SYSTEMIE RZECZY i to właśnie jest powiedziane w tym Psalmie. Owe skarby, które idą na zatracenie, to nic innego jak Dusza dana ludziom od Boga, którą ci skazują na "niełaskę" poprzez zycie niezgodne z nakazami Boga. Informacja o tym, ze nadmiar jest zostawiany dzieciom, nie mówi o niczym innym, jak o  przekazywaniu kolejnym pokoleniom błędnych i obrazajacych Boga tradycji.

Widzisz jak trzeba Zatroszczyc sie o Dusze  bo cóz gdyby cały świat zyskał  a na Duszy szkodę poniósł.
Dusza która nie osiąga Celu  jest Dusza  chodzącach po manowcach błędów ludzkich nauk .

Powołałas sie na Jana  ,ze  Boga nikt nie widział a zarazem na Mojzesza ,ktory widział Boga
tym samym przedstawiasz  ze Biblia  przeczy sama sobie ?
nie to tylko  błedna interpretacja .
Jan powiedział ze kto  nie grzeszy  ten kłamie  i powiedział  - kto grzeszy z diabła jest 
i powiedział - Kto z Boga sie Narodził NIE GRZESZY
Mozemy wybierac co chcemy  zaleznie od okazji  .
Czy to jest przeczenie sobie ? NIE .

><><><

Pytanie. Kto ma zabić Kaina, kto może czyhać na jego życie? Jacyś inni ludzie? Jacy? Skąd
Czyżby Adam i Ewa z raju nie byli tymi samymi ludźmi, których Bóg stworzył jako pierwszych?
Czy to autorowi się pomieszało sugerując nam, że Adam i Ewa byli pierwsi, skoro Biblia mówi, że zostali stworzeni w raju, już po siódmym dniu, w którym to Bóg ukończył swoje tworzenie i pierwsi ludzie byli już na ziemi?
W takim razie stawiam kolejne pytanie. Czy w świetle tego Adam i Ewa(ludzie z raju) oby na pewno byli pierwszymi ludźmi na ziemi?


A zatem jak odpowiesz  na to postawione pytanie ?


A na ziemi Nod:
(17) I poznał Kain żonę swą, która poczęła, i porodziła Enocha; i zbudował miasto, i nazwał imię miasta tego imieniem syna swego, Enoch.
(Ks. Rodzaju 4:17, Biblia Gdańska)

No więc byli inni ludzie….

No  zapewne byli  -  jak myslisz ?

Offline

 

#11 2008-03-14 13:16:19

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Nieścisłości w Biblii

Droga Or.

kompletnie nie zrozumiałaś mojego wątku - Nieścisłości w Biblii. Gwoli jasności oświadczam, ze nie zalożyłam go dlatego, że nie znam odpowiedzi na pytania, które w nim zadałam. Znam odpowiedzi i to bardzo dobrze. Wątek założyłam nie dla siebie, tylko żeby sprowokować do myślenia tych wszystkich, którzy ślepo wierzą w nauki KK.

Ty  tu mówisz  nie o ziemi a o glebie .
Może jakis werset z Biblii  np  Prześliczna Ziema
Ziemia z Górą Cyjon , to co ogladaja nasze oczy to tylko namiastka tego co przygotowano dla
DOSKONAłYCH .

Wiem co mówię i zrobiłam to z premedytacją.
A ten cytat, co ma udowadniać? Wydawało mi się, ze w jakiś sposób chcesz mnie przekonać, że Raj nie będzie na ziemi. Jeśli ten cytat ma to udowadniać, to niestety jest chybiony

Pozdrawiam

Offline

 

#12 2008-03-14 18:07:29

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Nieścisłości w Biblii

A co ma kk do Mojzesza ?
To co podałas w wątku  raczej wskazuje ze drwisz sobie z Biblii a nie z kk .
jeśli tak nie jest uzasadnij .
przeciez kk dokładnie uwaza jak i ty  Raj bedzie na tej ziemi

No a jesli  wszystko co piszesz to premedytacja , to jak oczekujesz merytorycznej rozmowy ?

Zatem  co jest co  w Biblii  ?
Czym  teraz zmusisz do myslenia ?


Offline

 

#13 2008-03-14 22:21:15

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Nieścisłości w Biblii

Nie podejmę się zabawy z Tobą. Wiem jakie są Twoje intencje i nie wciągniesz mnie w swoja gierkę. Spróbuj swoich sił  na  forum, np dla hazardzistów.

Pozdrawiam

Offline

 

#14 2008-03-15 15:44:04

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Nieścisłości w Biblii

hazardzistka nie jestem  wiec nie skorzystam z twojej propozycji .
co do zabawy , to wyrosłam  z gierek ,ale co  Biblii ,no to  nie tak łatwo sie poddaje .javascript:insert_text('', '');


jednym słowem wycofujesz sie z  rozważan Biblii ?

Offline

 

#15 2008-03-15 18:24:06

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: Nieścisłości w Biblii

Or napisał:

hazardzistka nie jestem  wiec nie skorzystam z twojej propozycji .
co do zabawy , to wyrosłam  z gierek ,ale co  Biblii ,no to  nie tak łatwo sie poddaje .javascript:insert_text('', '');


jednym słowem wycofujesz sie z  rozważan Biblii ?

Raczy wadź pani pisać poprawną polszczyzną, i sprawdzać posty przed wysłaniem. Upominam również w kwestii rozważania zgłaszanych trudności z czytaniem pani postów, moja rada ku próbie skłonienia pani do retuszowania postów uprzednio nieczytelnych/niezrozumiałych jest jednym z pierwszych upomnień.

Offline

 

#16 2008-03-15 19:08:38

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Nieścisłości w Biblii

Bellum napisał:

Or napisał:

hazardzistka nie jestem  wiec nie skorzystam z twojej propozycji .
co do zabawy , to wyrosłam  z gierek ,ale co  Biblii ,no to  nie tak łatwo sie poddaje .javascript:insert_text('', '');


jednym słowem wycofujesz sie z  rozważan Biblii ?

Raczy wadź pani pisać poprawną polszczyzną, i sprawdzać posty przed wysłaniem. Upominam również w kwestii rozważania zgłaszanych trudności z czytaniem pani postów, moja rada ku próbie skłonienia pani do retuszowania postów uprzednio nieczytelnych/niezrozumiałych jest jednym z pierwszych upomnień.

A mogę wiedzieć o co chodzi ?
na czym  ma polegać - poprawna polszczyzna ?
co to znaczy ,retuszowanie postów  .?
no i ten zarzut - 'trudność czytania pani postów " zapytam  , na czym ta trudność polega ?
hazard i gierki to nie moje określenia  , powtórzyłam  je ,ale może nie oto chodzi  a o Biblie  ?

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mesjasz.pun.pl olejek herbaciany ciechocinek hotel spa