#17 2008-03-16 11:06:04

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Nieścisłości w Biblii

Droga Or
Z całym szacunkiem do Ciebie, ale albo nie rozumiesz co się do Ciebie pisze, albo rozumiesz, tylko odpowiadasz w sposób jakbyś nie rozumiała. Twoje wypowiedzi są chaotyczne, trudno połapać się o co dokładnie Ci chodzi. Nie wiem, czy sobie drwisz, czy po prostu nie umiesz wyrazić w sposób konkretny własnych myśli.
Nie uciekam przed dyskusją o Biblii, raczej wycofuję się z rozmowy z kimś, kogo wypowiedzi nie rozumiem. Wybacz, ale nie będę analizować każdego Twojego zdania, bo mogę je źle zinterpretować. Stosujesz skróty myślowe, pytania zadajesz w taki sposób (nie wiem czy celowo, czy nie ), ze odbieram je jak ironię.

Fragment naszej dyskusji :

Or - Powiadasz ,ze Mojżesz widział a Jan mówi nikt nie widział ?
Jeden i drugi musi mówic Prawde , Jan mówi kto nie widzi Boga ,poszukaj  musi byc napisane.

Xara- Tak właśnie powiedziałam, ale nie dla tego, ze nie wiem o czym piszę  tylko dlatego, zeby sprowokować czytelników do myślenia. Zakładając, ze ewangelista Jan mówi o prawdziwym Bogu, to mówi prawdę, ponieważ nikt oczami ludzkimi w pojęciu zmysłu jaki znamy, prawdziwego Boga nie widział.
Natomiast Księgi Mojzeszowe mówią o bogu astralnym zwanym Jahwe, który pokazywał swoje oblicze i bynajmniej nie tylko za pomocą palącego się krzaka, ale  jak to wykazałam w poprzednim poście, również fizycznie i namacalnie.  Można było go usłyszeć, ba, nawet z nim rozmawiać. Z prawdziwym Bigiem, człowiek na ziemi nie miał i nigdy nie będzie miał fizycznego kontaktu odczuwanego zmysłem wzroku, słuchu, węchu i dotyku.

O Jahwe (bogach astralnych YHWH) znajdziesz na tym forum duzo więcej informacji.

Następnie Ty piszesz do mnie:

Or - Powołałas sie na Jana  ,ze  Boga nikt nie widział a zarazem na Mojzesza ,ktory widział Boga
tym samym przedstawiasz  ze Biblia  przeczy sama sobie ?
nie to tylko  błedna interpretacja .

Czy z mojej wypowiedzi nie wynika jasno, że Jan i Mojżesz mówia o innym Bogu?
Jeśli tego nie pojęłaś lub nie doczytałaś, nie dziw się mojej irytacji.
Zatem powtarzam- Mojżesz spotkał YHWH zwanych Jahwe( półbogów astralnych), dlatego mógł ich widzieć, słyszeć i rozmawiać z nimi.
Jan mówi o Bogu prawdziwym, tym, którego zobaczyć nie można w taki sposób, jak opisałam to wyżej.

Następnie piszesz:

A co ma kk do Mojzesza ?
To co podałas w wątku  raczej wskazuje ze drwisz sobie z Biblii a nie z kk .
jeśli tak nie jest uzasadnij .
przeciez kk dokładnie uwaza jak i ty  Raj bedzie na tej ziemi

Niestety jesteś w błędzie i znów nie przeczytałaś  lub nie zrozumiałaś mojego watku. Kościół katolicki naucza, ze Jezus w dniu śmierci poszedł do Raju, zatem KK uwaza, ze Raj jest obecnie w Niebie.

Nastepnie odpowiadam Ci na pytanie, czemu uwazam, ze raj będzie na ziemi:

Xara-Poniewaz to jasno wynika z Księgi Rodzaju i jest oczywiste.

Na co Ty mi piszesz:

Or -księga rodzaju mówi nie o tej ziemi a o Ogrodzie w Eden

Sugerujesz mi tym samym, ze raj nie będzie na ziemi. Pytam o uzasadnienie, którego nie dostaję. Jak mam z Tobą rozmawiać? Oczekujesz, ze zrobię Ci wykład, że poprowadzę monolog? Pomyśl logicznie. Gdzie był i gdzie ma być owy Eden? Gdzie był Adam z Ewą? W niebie, pod wodą , na chmurce, czy gdzie? Jakie ma znaczenie, ze w Biblii pada słowo ogród? Czy ogród, nie jest stricte związany z ziemią? Jeśli Bóg utworzył oddzielną enklawę, nazwał ją Edenem i umieścił tam Adama i Ewe oraz postawił u bram Aniołów, którzy mieli pilnować bram do tego ogrodu, to chyba zrobił to na ziemi a nie gdzieś tam ( co nazywasz inną ziemią)

Piszę:

Pytanie. Kto ma zabić Kaina, kto może czyhać na jego życie? Jacyś inni ludzie? Jacy? Skąd
Czyżby Adam i Ewa z raju nie byli tymi samymi ludźmi, których Bóg stworzył jako pierwszych?
Czy to autorowi się pomieszało sugerując nam, że Adam i Ewa byli pierwsi, skoro Biblia mówi, że zostali stworzeni w raju, już po siódmym dniu, w którym to Bóg ukończył swoje tworzenie i pierwsi ludzie byli już na ziemi?
W takim razie stawiam kolejne pytanie. Czy w świetle tego Adam i Ewa(ludzie z raju) oby na pewno byli pierwszymi ludźmi na ziemi?

Zadajesz mi pytanie:

A zatem jak odpowiesz  na to postawione pytanie ?

Rozumiem, ze sama nie potrafisz sobie na nie odpowiedzieć, choć moje pytanie jest retoryczne ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Pytanie_retoryczne )

Odpowiadam Ci

Inni ludzie byli już na ziemi. Zatem KK nauczając, ze Adam i Ewa byli pierwszymi, jest w błędzie i tworzy urągające logice mity.

Dodam jeszcze coś, czego wiedzieć nie musiałaś, ale domyślam się, ze jeśli zaczniesz jasno myśleć, to kiedys postawisz pytanie, czemu Adam i Ewa byli w raju a inni nie.
Otóż
Adam i Ewa zostali umieszczeni w Edenie w konkretnym celu. Zostali wybrani spośród już istniejącego społeczeństwa aby zainicjować  Ród Dawidowy, z którego w prostej linii pochodził Jezus oraz obecny żyjący Mesjasz.

Jeśli teraz czegoś nie rozumiesz, proszę o konkretne pytania, merytoryczne wypowiedzi

Pozdrawiam

Offline

 

#18 2008-03-16 16:15:55

rozsądny

BAN - za bezprawne kopiowanie autorskich tekstów

Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 70

Re: Nieścisłości w Biblii

No to ja się wtrące i zapytam czy gryf ma rozpisane drzewo genealogiczne aż do Adama i Ewy?

Offline

 

#19 2008-03-16 16:17:54

rozsądny

BAN - za bezprawne kopiowanie autorskich tekstów

Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 70

Re: Nieścisłości w Biblii

Ja sobie takie drzewo narysowałem, doszedłem do  roku 15 000 p. n. e. dalej bałem się rysować bo myślałem że może dojdę do jakiś małp albo coś

Offline

 

#20 2008-03-16 20:32:32

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: Nieścisłości w Biblii

rozsądny napisał:

No to ja się wtrące i zapytam czy gryf ma rozpisane drzewo genealogiczne aż do Adama i Ewy?

Dzisiejszego dnia odbyła się dwukrotnie konferencja z udziałem Gryfa.
Miałeś swobodną okazję by zadać niejedno pytanie.

rozsądny napisał:

Ja sobie takie drzewo narysowałem, doszedłem do  roku 15 000 p. n. e. dalej bałem się rysować bo myślałem że może dojdę do jakiś małp albo coś

Może racz przedstawić zapiski tych danych?

Offline

 

#21 2008-03-16 22:14:20

rozsądny

BAN - za bezprawne kopiowanie autorskich tekstów

Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 70

Re: Nieścisłości w Biblii

Najpierw mówicie żeby zadawać pytania a jak zadam pytanie to odpowiedź jest nijaka i nic nie wyjaśniająca. Ja nie siedze 24 godziny przed kompem żeby być na tych wszystkich czatach

Offline

 

#22 2008-03-16 22:25:57

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: Nieścisłości w Biblii

rozsądny napisał:

Najpierw mówicie żeby zadawać pytania a jak zadam pytanie to odpowiedź jest nijaka i nic nie wyjaśniająca. Ja nie siedze 24 godziny przed kompem żeby być na tych wszystkich czatach

Gdy konferencja toczyła się spokojnym nurtem, ty w tym samym czasie przebywałeś na forum więc? chyba mi nie powiesz że przeoczyłeś ogłoszenie.

Offline

 

#23 2008-03-16 23:54:16

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Nieścisłości w Biblii

rozsądny napisał:

Najpierw mówicie żeby zadawać pytania a jak zadam pytanie to odpowiedź jest nijaka i nic nie wyjaśniająca. Ja nie siedze 24 godziny przed kompem żeby być na tych wszystkich czatach

To pytanie (o drzewo genealogiczne) należy zadać Gryfowi. Jak będę miał okazję zadam mu je i zamieszczę tutaj odpowiedź. Dobrze by było, jeśli oczekujesz odpowiedzi, byś sam zatroszczył się o nią.

Offline

 

#24 2008-03-17 11:46:45

Or

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-03-07
Posty: 44

Re: Nieścisłości w Biblii

><><

Czy z mojej wypowiedzi nie wynika jasno, że Jan i Mojżesz mówia o innym Bogu?
Jeśli tego nie pojęłaś lub nie doczytałaś, nie dziw się mojej irytacji.
Zatem powtarzam- Mojżesz spotkał YHWH zwanych Jahwe( półbogów astralnych), dlatego mógł ich widzieć, słyszeć i rozmawiać z nimi.
Jan mówi o Bogu prawdziwym, tym, którego zobaczyć nie można w taki sposób, jak opisałam to wyżej.

Dziwie sie twojej irytacji  bo nie jest tu na miejscu .
odpowiem ci tak ;

Mojżesz i Jan mówią o TYM SAMYM Bogu  tylko ,ze Jan wyjaśnia kto Boga widzieć nie moze

Co to za jakies półbogi astralne co to za pomysły-wymysły
YHVH jest Stwórca Nieba i Ziemi  i mówi o tym  JONASZ .
Jan mówi o Prawdzywym Bogu ,zreszta  pisze - oczami widzieliśmy rekami dotykaliśmy
Jahszua mówi  Ojca widzi tylko ten kto jest z Boga /zrodzony/
Jan mówi - kto grzeszy NIE WIDZIAł GO ANI NIE POZNAł
tu masz odpowiedzi  w SAMEJ BIBLI .
  .


><

Niestety jesteś w błędzie i znów nie przeczytałaś  lub nie zrozumiałaś mojego watku. Kościół katolicki naucza, ze Jezus w dniu śmierci poszedł do Raju, zatem KK uwaza, ze Raj jest obecnie w Niebie.

KK  naucza o raju na ziemi i sam nie wie o czym mówi  Jahszua  po smierci nie mógł iść  do Eden
- przecież  poszedł głosic tym w więzieniu .
><

Sugerujesz mi tym samym, ze raj nie będzie na ziemi. Pytam o uzasadnienie, którego nie dostaję. Jak mam z Tobą rozmawiać? Oczekujesz, ze zrobię Ci wykład, że poprowadzę monolog? Pomyśl logicznie. Gdzie był i gdzie ma być owy Eden? Gdzie był Adam z Ewą? W niebie, pod wodą , na chmurce, czy gdzie? Jakie ma znaczenie, ze w Biblii pada słowo ogród? Czy ogród, nie jest stricte związany z ziemią?
Jeśli Bóg utworzył oddzielną enklawę, nazwał ją Edenem i umieścił tam Adama i Ewe oraz postawił u bram Aniołów, którzy mieli pilnować bram do tego ogrodu, to chyba zrobił to na ziemi a nie gdzieś tam ( co nazywasz inną ziemią)

uzasadnienie masz w Biblii ,Eden  to nie jakiś tam raj z małej literki  ale Miejsce  Obecności YHVH
Eden  i Ogród w Eden  .
teraz sobie ironizujesz albo znowu jestes zirytowana ?
Chyba nie myślisz ze na naszej planecie wszystko sie kończy ?
Adam był prochem z Ziemi i został przeniesiony  do Eden i tam położony  tam  był żył  tam stał sie Duszą Zywą  którą wcześniej nie był bo nie miął Tchnienia YHVH .
Paweł mówi o Eden on tam był i widział rzeczy o których ZABRONIONO mu mówić .
Chyba nie wierzysz ,ze Paweł był gdzieś tu na tej ziemi i nie poznał gdzie jest ?
Tak właśnie myślę Wejście do Ogrodu  jest strzeżone aby żaden nieczysty DUCH -Dusza nie mógł tam wejść
ta ziemia przeminie i to co na niej jest też przeminie .Będzie taki  Czas dla Izraela  ,ze zaznaja Edenu na tej ziemi .Słowo EDEN  zawiera w sobie wiele tajemnic  .



Odpowiadam Ci

Inni ludzie byli już na ziemi. Zatem KK nauczając, ze Adam i Ewa byli pierwszymi, jest w błędzie i tworzy urągające logice mity.



Oczywiście ,ze byli inni ludzie  przecież mówi o tym 1Moj w której jest opis  ludzi jako całości
napisano  stworzył -przywołał do istnienia  - jako  samca i samice
A o Adamie i Ewie jest powiedziane  - mąż  i mężyna   .
Jak z tego widać Adam i Ewa  mieli inne zadanie niż ludzie którzy mieli zaludnić ziemie -



Dodam jeszcze coś, czego wiedzieć nie musiałaś, ale domyślam się, ze jeśli zaczniesz jasno myśleć, to kiedys postawisz pytanie, czemu Adam i Ewa byli w raju a inni nie.
Otóż
Adam i Ewa zostali umieszczeni w Edenie w konkretnym celu. Zostali wybrani spośród już istniejącego społeczeństwa aby zainicjować  Ród Dawidowy, z którego w prostej linii pochodził Jezus oraz obecny żyjący Mesjasz.

No to jeszcze dodaj  ,jak to było z Wężem  i z Ewą  i dlaczego Kaina niema w rodowodzie  Adama ?

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Marketing Strategiczny ochrona bydgoszcz sprzątanie obiektów bydgoszcz ochrona bydgoszcz Ciechocinek spa weekend dla dwojga komornik kraków