• Index
  •  » EGYPT
  •  » Pytania do tematu Gizy- Piramid i Sfinksa.

#1 2008-05-02 13:09:43

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Pytania do tematu Gizy- Piramid i Sfinksa.

Oczywiście, ze Sfinks jest starszy. Bez obrazy Gryf144, ale ta teoria jest znana również przez naukowców. Niestety nie mogą o niej pisać, mówic i obwieszczać, poniewaz zakneblowano im gęby z powodu wydarzeń, które niechybnie nadejdą.

Offline

 

#2 2008-05-02 13:48:59

GRYF144

Ametyst

Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 304

Re: Pytania do tematu Gizy- Piramid i Sfinksa.

Tu proszę wpisywac pytania do tematu Gizy- Piramid i Sfinksa.

Offline

 

#3 2008-05-02 13:50:03

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: Pytania do tematu Gizy- Piramid i Sfinksa.

Pytania dot. Sfinksa. [Racjonalista]

Osnowa:

  • >wyżłobienia, pozostawia woda równo z powierzchnią zbiornika

    Ciekawe czy jakieś ślady wody są też wewnątrz piramid.

----------------------------------------


radek:

  • Moim zdaniem Sfinks jest skala, ktora ulegala erozji przez dlugi czas. Wiatry wieja dokladanie sfinksowi w twarz. Erozja spowodowala, ze skala nabrala okreslonego ksztaltu zblizonego do Sfinksa, czlowiek dokonal reszty, rzezbiac detale.
    Sfinks nie zostal stworzony w calosci przez lodzi. Ludzie tylko przerobili istniejaca skale.
    Okreslanie wieku Sfinksa na podstawie erozji jego podstawy jest moim zdaniem bledne.

----------------------------------------


MichaQ:

  • Powszechnie wiadomo, że wiatr pustynny unosi drobiny piasku, które uderzają w Sfinksa i piramidy, rzeźbiąc je. Skąd ta woda?

----------------------------------------


A.G:

  • Mam zastrzeżenia szczególnie do jednego punktu tej teorii. Jeśli chodzi o wyżłobienia to osobiście mam wątpliwości czy zostawiła je woda - ponieważ nie jestem geologiem wstrzymuje się od komentarza.
    Pole magnetyczne Ziemi nie zmianie swoich biegunów co 12tys lat. Tutaj wykres jak często pole magnetyczne ziemi zmieniało swoją orientacje: Przebiegunowanie Ziemi. Podobny wykres znalazłem również w "świecie nauki" - nie widać w nim żadnej regularności. Datowanie na tej podstwie jest więc niepoprawne.
  • Jeszcze jedno zastrzeżenie: piszecie że za zmianę nachylenia lustra wody odpowiada zmiana nachylenia kontynentu afrykańskiego (!!??). Przypominam że piramidy są bardzo precyzyjnie ustawione zarówno w pionie jak i poziomie. Rozumiem że kontynent "falował" i w końcu przypadkiem w naszych czasach ustawił się tak, że piramidy znów ustawiły się w niemal pionie i zgodnie z kierunkami północ - południe?
    Druga sprawa: o ile pamiętam sfinks był jeszce 100 lat temu zasypany po szyję piaskiem. Czy przypadkiem erozja eolityczna nie stanowi lepszego wytłumaczenia niż teoria "wodna". Kontytent nie musi "falować" aby niesiony przez wiatr piasek wyrzeźbił takie twory. Tłumaczy to zarazem ich ułożenie bez potrzeby "falowania" całego kontynentu. Poza tym to "falowanie" powinno pozostawić jakieś ślady a nie tylko poziome paski na sfinksie.

----------------------------------------


Roman:

  • Roman napisał:

    A.G napisał:

    Mam zastrzeżenia szczególnie do jednego punktu tej teorii. Jeśli chodzi o wyżłobienia to osobiście mam wątpliwości czy zostawiła je woda - ponieważ nie jestem geologiem wstrzymuje się od komentarza.

    "Otóż teorię o erozji wodnej wysnuli niezależni badacze West i Schwaller po gruntownych badaniach komputerowych sfinksa prowadzonych przez Marka Lehnera z Instytutu Orientalistycznego uniwersytetu w Chicago wraz z Zahi Hawassem w 1978r. Początkowo West nie wiedział jak mogły powstać te ślady, załozył że na skutek dużej powodzi i tu zwrócił się o pomoc do Roberta Schocha z Uniwersytetu Bostońskiego, cenionego geologa, stratygrafa i paleontologa, specjalisty od erozji miękkich skał. Geolog, wychowany na oficjalnej, [...] historii Egiptu podszedł do pomysłów Westa sceptycznie. Jednak już po pierwszej, krótkiej wizycie w Gizie zmienił zdanie. Wystarczył bowiem RZUT OKA SPECJALISTY, by stwierdzić, że w istocie rzeczy mamy do czynienia z EROZJĄ WODNĄ. Jednakże werdykt Schocha brzmiał nieco inaczej - owe zniszczenia skał to nie efekt powodzi, ale ulewnych, długotrwałych deszczów, z jakimi mamy do czynienia w wilgotnym klimacie. Te skończyły się jakieś 12,5 tys lat temu. I co się nagle stało??? Gdy tylko West ogłosił wstępne wyniki badań... Egipska Organizacja Starożytności zdominowana przez ortodoksyjnych przedstawicieli archeologii nakazała wstrzymanie badań! Było jednak zbyt późno, dowody zostały zebrane. Od 1978 roku Sfinks dostępny jest w zasadzie dla wąskiego grona badaczy, a uzyskanie zezwolenia na jego oględziny graniczy z cudem. Oficjalnie dzieje się to pod szyldem ochrony zabytków, ale wygląda raczej na próbę uniemożliwienia udowodnienia twierdzeń sprzecznych z oficjalną doktryną. "

    I jeszcze mały obrazek - ślady erozji wodnej na podstawie Sfinksa:

    http://www.racjonalista.pl/img/forum/579/960003001209826462.jpg

----------------------------------------


Pluto:

  • Pluto napisał:

    A.G napisał:

    >Pole magnetyczne Ziemi nie zmianie swoich biegunów co 12tys lat. Tutaj wykres jak często pole magnetyczne ziemi zmieniało swoją orientacje: pl.wikipedia.org/wiki/Przebiegunowanie_Ziemi. Podobny wykres znalazłem również w "świecie nauki" - nie widać w nim żadnej regularności. Datowanie na tej podstwie jest więc niepoprawne.

    25 tyś lat to cykl, który wynika z precesji orbity Ziemi.
    Być może ma to wpływ na pole magnetyczne, które obecnie maleje.

    Jednak te zmiany klimatu mogą wynikać z przemieszczeń biegunów zimna, a nie magnetycznych.
    Masa lodu gromadzi się, i takie coś powoduje naprężenia w skorupie ziemskiej.
    Naprężenie rozładowuje się co jakiś czas, poprzez nagłe przemieszczenie mas skorupy,
    zmienia się moment bezwładności, i to ma wpływ na oś obrotu...

----------------------------------------



Pytania dot. Sfinksa. [Cheops]

hans olo:

  • 2. To co napisałem to tzw. wiedza powszechna. Egipt w IX wieku był pod władzą arabskiego imperium. Arabski podróżnik Al-Ma'mun w 832 roku był pierwszym człowiekiem od upadku imperium rzymskiego, który widział Wielką Piramidę i opisał nienaruszoną wówczas kamienną warstwę błyszczącą jak złoto.

  • Ziemia znajduje się zbyt dalko od centrum galaktyki by mogła przechodzić przez jej biegun.

    wiki napisał:

    Sun's galactic rotation period 220 million years (negative rotation)
    Spiral pattern rotation period 50 million years[2]
    Bar pattern rotation period 15 to 18 million years[2]

    O ja wynika z tego, że piramidy wybudowano miliony lat temu. Widzisz jakie pojęcie ma Twój idol? Po co w ogóle na głupotę odpowiadać? Lepiej zanim sie z nią zgodzisz i będziesz jej tak zaciekle bronić sprawdź podstawowe informacje.


  • Macie w ogóle pojęcie, że odpowiadają za to Arabowie, którzy uznali, że jedyne co było w nich cenne to kamienna warstwa wierzchnia?

----------------------------------------


TYsiEK:

  • Panowie spójrzmy na to z takiej strony że aby zbadać wiek skał najlepiej było by obserwować zachowanie w ich zmianach przez parędziesiąt tysięcy lat. A ta teoria to jest tylko przypuszczenie więc zgadzam się z tym że nie ma na to żadnych dowodów i nie ma sensu otwierać nowego tematu.

----------------------------------------



Pytania dot. Sfinksa. [FŻP]

sceptnick:

  • To jakieś kompletne bzdury. Zalecam postudiowanie podstawowych pojęc z zakresu petrografii, takich jak struktura, tekstura i skład mineralny, z sedymentologii, takich jak warstwowanie, uławicenie, spoiwo, wietrzenie fizyczne i chemiczne oraz co nieco nt. materiału, z jakiego budowano obiekty w Starożytnym Egipcie, w tym Sfinksa i Piramid w Gizie. Proponuję też nie wpychac Ziemi w jakieś bieguny Drogi Mlecznej, bo Ziemia znajduje się w peryferyjnej częsci jednego z ramion galaktycznej "spirali". Proponuję także rzucic okiem na wyniki pomiarów magnetycznych w poprzek ryftów oceanicznych oraz datowanie takich zdarzeń, jak incydenty i epoki magnetyczne. Zalecałbym zajęcie się najpierw literaturą faktu, a nie fikcją, o ile nie zaznacza się wyraźnie na początku tekstu, że jest to własny pomysł autora na bajkowe wizje rzeczywistości. EOT

----------------------------------------



Pytania dot. Sfinksa. [Interia]

Zbyszek:

  • Każdy, kto obserwował powierzchnie skał a także powierzchnie starych kamiennych rzeźb i budowli wzniesionych z kamienia od razu uzna, że "najnowsza teoria dot. czasu zbudowania piramid..." opiera się na bardzo kruchych przesłankach, których wątpliwość jest w stanie dostrzec nawet uczeń skoły średniej. Twórca "nowej teorii" nie wziął pod uwagę następujących oczywistych spraw:
    - daleko posunietą erozją dotknięte są liczne obiekty kamienne mające "zaledwie" 200 - 300 lat. Nie trzeba "postarzać"
    piramid ani Sfinksa by wytłumaczyć stan erozji tych obiektów
    - nawet lita z pozoru skała może mieć ( i bardzo często ma) warstwy bardziej i mniej odporne na erozję. Nic dziwnego w
    tym ,że Sfinks do pewnej wysokości jest bardziej zniszczony. Po prostu dolna warstwa skały, z której powstała rzeźba
    jest mniej odporna. Podobne zjawisko można zaobserwować na wielu rzeźbach i posągach kamiennych, nie mówiąc już
    o skałach poddawanych w analogiczny sposób erozji, występujące w naturze.
    - różne kierunki erozji również możemy zaobserwować bardzo często w naturze a także w kamiennych dziełach rąk
    ludzkich. Są one naturalnym zjawiskiem w sytuacji gdy działanie wody ( a również innych czynników atmosferycznych
    np wiatrów) uwidaczniają się wzdłuż słabszych warstw skalnych. Piramida zbudowana jest z bloków skalnych ułożonych
    w taki sposób , że warstwy "słabsze" mogą być ukierunkowane w sposób niejednolity.
    Jestem zdumiony ( zresztą nie po raz pierwszy), jak łatwo ludzie potrafią tworzyć nienaukowe pseudoterorie.

----------------------------------------



Pytania dot. Sfinksa. [niesamowite.fora.pl]

dryf:

  • No dobra. Ale kto je wybudował i po co?

Offline

 

#4 2008-05-02 15:59:21

 Asef

http://img405.imageshack.us/img405/4882/modhv.png

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 444

Re: Pytania do tematu Gizy- Piramid i Sfinksa.

z forum 
http://www.npn.ehost.pl/upload/index.ph … st&p=27503

hoo napisał:

Kolego, znam tych gości z paru innych for, jak i Ciebie też, jak i inni tutaj moderatorzy na forum też ich znają, nie zdziw się faktem , że te wypowiedzi mogą być cenzurowane. Zresztą żal mi Ciebie kolego, jesteś ograniczony tylko do tego forum i rozpowszechniasz takie bzdury tych dwóch autorów w dodatku twierdzisz , że odkryli coś niesamowitego  .



CYTAT
Ostatnie, bo pochodzące z ostatnich kilku lat naszego wieku (lata dziewięćdziesiąte), badania geologiczne Billego Ryana i Waltera Pitmana wskazują, że potop, o którym wspomina się w eposie o Gilgameszu, w rejonie morza Czarnego miał miejsce około 7.500 lat pne. Morze tam podniosło się o około 140 m i zalało ogromne połacie graniczących z nim ziem. Ludność z tych terenów ewakuowała się w kierunku południowym, jednocześnie zmieniając styl życia - z koczowniczego na stały.

Obaj stawiają też hipotezę, że potop biblijny miał też miejsce (nawet w tym samym czasie), ponieważ morze Śródziemne, gdy podniosło swoje zwierciadło wód, które przelały się do morza Czarnego, to również mogło zalać znaczne obszary północnej Afryki. Obaj uczeni zamierzają to udowodnić w toku dalszych swoich badań.

Z ich rozumowania wynika, że podczas wcześniejszych potopów, z uwagi na wysokościowy układ samej cieśniny Gibraltaru, poziom wody w Atlantyku, by przelać się przez tę cieśninę musiał być o wiele wyższy bo sięgający nawet 300 - 400 m ponad istniejący poziom lustra wody. A to mogło spowodować znaczne zmiany w wyglądzie lądu północnej Afryki. Woda wtedy wdarłaby się w rejonie Libii daleko w głąb lądu afrykańskiego rozdzielając tereny Egiptu od terenów teraźniejszej Sahary. Powstałoby wtedy olbrzymie "morze" ale bardzo płytkie z wieloma mieliznami i innymi utrudnieniami uniemożliwiającymi bezpieczne żeglowanie po tych wodach.

To oczywiście pociągałoby za sobą ewentualne zmiany klimatyczne np. wyrażające się w ciągłych opadach deszczu czego takim pośrednim dowodem może być również Sfinks. Zauważył to pierwszy jeden z badaczy o nazwisku I.A. West. Jego hipotezę potwierdzają niektórzy geologowie. Według nich na Sfinksie widnieją ślady charakterystyczne dla erozji wodnej a świadczące o długotrwałych i wieloletnich intensywnych opadach deszczu.
źródło:link , rok:2000


napewno jakbym dłużej poszukał znalazłbym o wiele więcej tych teorii dot. piramid i Sfinksa

Link to jest ta strona ---- >  http://instbie.republika.pl/pub_szukatl.html


Czy to jest w cytacie na tamtym linku to jest dokładnie to samo co o czym Gryf144 napisał ?

Offline

 
  • Index
  •  » EGYPT
  •  » Pytania do tematu Gizy- Piramid i Sfinksa.
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotels-world spa Ciechocinek pakiety Badania profilaktyczne pracowników