#17 2008-08-29 12:18:53

Jerzy Karma

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-06-07
Posty: 15

Re: Witam !

Witaj Marti,
Masz wiele racji w tym - co napisałeś wyżej.

Ale gdy ludzie w coś uwierzą, trudno ich przekonać, bo musieliby sie przyznać do pomyłki, a taka pomyłka kojarzy sie im z głupotą. Zaś trwając uparcie przy swoim zachowują komfort mniemania o własnej mądrości.

Będziesz pisał więcej im - to zamkną temat.
Jak zrobili to w rozmowie ze mną na
http://mesjasz.pun.pl/viewtopic.php?id=757

Jak jesteś zainteresowany poznawaniem Biblii to zapraszam Cię na
http://www.boga.fora.pl

Offline

 

#18 2008-08-29 15:15:53

 Asef

http://img405.imageshack.us/img405/4882/modhv.png

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 444

Re: Witam !

marti napisał:

Jezus ostrzegał, że tuż przed Jego powtórnym przyjściem, w czasach ostatecznych, powstaną fałszywi Chrystusowie, którzy będą podszywać się pod Niego twierdząc, że są powracającym Mesjaszem i zbawicielem świata. Biblia mówi: „A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.” MAT. 24,4-5 (BW)
Tuż przed powtórnym przyjściem Jezusa, na Ziemi pojawi się fałszywy Chrystus. Biblia mówi: „Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.” 2 TES. 2,3-4 (BW).
Zachariasz w swojej księdze 14:4 mówi, że powtórne przyjście Jezusa będzie miało miejsce na Górze Oliwnej. Ewangelia wg św. Mateusza 24:30 mówi: „Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich z wielką mocą i chwałą”. List do Tytusa 2:13 opisuje powtórne przyjście jako „pojawienie się pełne chwały.”

GRYF144 napisał:

23 „Tedy jeźliby wam kto rzekł: Oto tu jest Chrystus, albo tam, nie wierzcie.”
Jak kto będzie, wam mówił, że jest Chrystusem, lub, że wie gdzie jest Chrystus nie wierzcie mu.

24 „Albowiem powstaną fałszywi Chrystusowie, i fałszywi prorocy, i czynić będą znamiona wielkie i cuda, tak iżby zwiedli (by można) i wybrane.”
Będzie dużo fałszywych Chrystusów i fałszywych proroków, będą oni czynić wielkie cuda i znaki, by pokazać się ludziom i ich zwieść.

25 „Otom wam przepowiedział.”
Tak wam przepowiadam.


26 „Jeźliby wam tedy rzekli: Oto na puszczy jest, nie wychodźcie; oto w komorach, nie wierzcie.”
Jeżeli ktoś wam będzie mówił, że Chrystus jest, czy to na dworze czy domu nie wierzcie.

Te wersety mówią, że nie przyjdzie Chrystus. Tym, którzy powiedzą, „jestem Chrystusem” nie należy im wierzyć.

Asef, nie jestem pewien czy wiesz, że mi pomogłeś w ten sposób potwierdzasz moją postać jako Mesjasza. Ja nigdy nie mówiłem, że jestem Chrystusem, zawsze twierdziłem, że On jest moim młodszym bratem w Niebie. Również twierdzę, że On nigdy już na ziemię nie przyjdzie.
Kolejną ważną sprawą jest to, że ja nie czynię żadnych cudów ani znaków. Chrystus powiedział, że Ci fałszywi tak będą czynić, nie należy im wierzyć.


To były wersety o fałszywych Chrystusach i prorokach, ten następny opisuje narodziny właściwego, który jest nazywany Synem człowieczym.

27 „Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i ukazuje się aż na zachód, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.”
W czasie narodzenia Syna człowieczego, będzie olbrzymia burza na całym niebie, od wschodu aż po zachód.

Taka burza była nad ranem, minęła przed wschodem słońca kiedy się rodziłem,

Pozostałe wersety dotyczą już tylko ostatnich dni
30 „Tedyć się ukaże znamię Syna człowieczego na niebie, a tedy będą narzekać wszystkie pokolenia ziemi, i ujrzą Syna człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich, z mocą i z chwałą wielką;”

Znamię Syna człowieczego, ten zwrot może mówić tylko o fizycznym znaku, jaki posiada Mesjasz. Znamię to, odpowiada stanowi na niebie, jaki będzie w ostatnim dniu.
Możecie mi wierzyć lub nie wierzyć, posiadam właśnie takie znamię i jest ono zgodne ze stanem, jaki zaistnieje w owy dniu na naszym niebie.
Jestem zaskoczony dokładnością opisu, pierwszy raz w tej chwili czytam te wersety, to zaskoczenie jest pozytywne.

Jezus nie powróci powtórnie.


GRYF144 napisał:

Ap.rozdz.1.werset3. -"Błogosławiony ,który czyta i ci ,którzy słuchają"
Bóg błogosławi -pozdrawia takiego człowieka ,który prawidłowo odczyta -odszyfruje treść apokalipsy.Do obecnych czasów jeszcze nikt nie odczytał właściwie nawet jednej kwestii,nie mówiąc o całej treści.Nikt w związku z tym nie może być błogosławiony w takim aspekcie.Jednakże taki człowiek będzie żył -lub już żyje ,bo jest zapisane błogosławieństwo,a czasy ostateczne już sa ,więc życ musi.Biorąc pod uwagę skalę trudności odszyfrowania treści i fakt ,że przez dwa tysiące lat nikt tego nie uczynił ,należy przyjąć ,że tylko Syn Człowieczy to będzie mógł uczynić.W kwestii czynności czytania treści ,istnieje dowód na życie Syna Boga w fizycznej postaci.W kontekście do 5 wersetu ten Syn Boga nie Jest Jezusem Chrystusem.teraz przedstawię na to dowód :rozdz.1,werset 4-w słowach "Łaska Wam i pokój niech będzie od Tego ,który jest, i który był, i który przyjść Ma" Są to słowa pozdrowienia od drugiej po Bogu postaci,przedstawionej w Ap.Jest On Królem na co wskazują kolejne słowa tego wersetu brzmiące:"i od siedmiu duchów,którzy sa przed oblicznościa Stolicy Jego"-na stolicy urzęduje Król.Jezus Chrystus przedstawiony jest w kolejnym wersecie jako Trzecia postać Ap. po Bogu i Tym Który Ma Przyjść.Jest On Jednym z młodszych Synow Boga ,a świadcza o tym słowa 5 wersetu:"I ksiazęciem Królów Ziemi".Zastosowanie przymiotnika "książęciem" jednoznacznie wskazuje ,że Jezus nie jest Królem,nie jest nawet księciem, jest młodszym Synem Boga i nie powróci na Ziemię w czasach Ostatecznych. Jego rola w tym temacie to świadectwo pochodzenia Apokalipsy od Boga.Pozycja taka wskazana jest slowami z 5 wersetu 1 rozdz.:"I od Jezusa Chrystusa ,który jest onym świadkiem wiernym , pierworodnym z umarłych."W tym jest dowód że Jezus Chrystus nie powraca,lecz świadczy o przyjsciu swego brata Króla ,któremu przygotowal drogę na Ziemi.

_________________

Apokalipsa św.Jana w1rozdz.3,4,5,werset świadczy że w czasach ostatecznych nie powróci Jezus ,lecz żył będzie jako normalny człowiek jego starszy brat z rodziny Boga w Niebie.Jest tam również świadectwo ze jest to rodzina królewska Inne przepowiednie świadczą że zajmuje ON w Niebie pozycję dowódcy wojsk ,a zwany jest Panem Zastępów. W innych miejscach okreslany jest jako Król Królów lub Pan Panów.Psalmy Dawida dodatkowo określają Go Królem Chwały na Ziemi.Jednak by te wszystkie aspekty jednej postaci odnależć w przepowiedniach należy je umiejętnie odczytywać.PS.Na Ziemi czasy ostateczne rozpoczeły się w 1985r.więc ON musi działać od tego czasu. Jeżeli ktos chce rozpoznać Jego działanie to nie może szukać Go w obłokach i oczekiwać cudów o tym również świadczą przepowiednie.Pozatym przepowiednie precyzyjnie wskazują Polskę i polski język.

GRYF144 napisał:

Jezus Chrystus podczas życia na ziemi, miał wcieloną duszę, która jest jednym z młodszych synów Boga. Dowodem na takie twierdzenie jest informacja zawarta w Apokalipsie Św. Jana.

             5. I od Jezusa Chrystusa, który jest onym świadkiem wiernym, pierworodnym z
                        umarłych i książęciem królów ziemi; który nas umiłował i omył nas z
                        grzechów naszych krwią swoją;

   W pierwszym rozdziale w piątym wersecie, który mówi, o przekazywanym pozdrowieniu od Jezusa Chrystusa, jest ujęty zwrot; „i książęciem królów ziemi;”.
   Ten zwrot jest jednym z określeń, które opisują postać Jezusa Chrystusa. W treści tego zwrotu, jest ujęta informacja, że Jezus Chrystus jest książęciem w królewskiej rodzinie.
   Może być książęciem tylko w królewskiej rodzinie Boga w niebie, należy dodać, jedynego Boga w niebie. Książęciem,  zawsze określa się, młodszego syna lub młodszego z synów w rodzinie królewskiej. Takie informacje są jednoznaczne i dowodzą słuszności moich wypowiedzi.

                                 Pan Zastępów.

Offline

 

#19 2008-08-29 17:07:04

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Witam !

Marti i Jerzy Karma. Te argumenty były podawane na forum milion razy i milion razy padały odpowiedzi. Jeśli są dla Was niezrozumiałe, to będziecie nie rozumieć już forever. I wcale mnie to nie martwi.

Pozdrawiam

Offline

 

#20 2008-08-29 20:15:20

Jerzy Karma

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-06-07
Posty: 15

Re: Witam !

Mnie Ty martwisz.

Wolno mi się martwić z Waszego powodu?
/Nie obrażam Was, że sie martwię?/

Z takiego jak np. ten poniższy:

GRYF144 napisał:

27 „Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i ukazuje się aż na zachód, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.”
W czasie narodzenia Syna człowieczego, będzie olbrzymia burza na całym niebie, od wschodu aż po zachód.

Taka burza była nad ranem, minęła przed wschodem słońca kiedy się rodziłem,
...
Jezus nie powróci powtórnie.

Bez komentarza.
A na moje zarzuty z postu do którego podałem link wyżej nie było żadnego argumentu. Poza tym z obawy dalszej demaskacji temat zamknięto.

Offline

 

#21 2008-08-29 20:25:49

 Asef

http://img405.imageshack.us/img405/4882/modhv.png

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 444

Re: Witam !

Jerzy Karma napisał:

Mnie Ty martwisz.

Wolno mi się martwić z Waszego powodu?
/Nie obrażam Was, że sie martwię?/

Z takiego jak np. ten poniższy:

GRYF144 napisał:

27 „Albowiem jako błyskawica wychodzi od wschodu słońca i ukazuje się aż na zachód, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.”
W czasie narodzenia Syna człowieczego, będzie olbrzymia burza na całym niebie, od wschodu aż po zachód.

Taka burza była nad ranem, minęła przed wschodem słońca kiedy się rodziłem,
...
Jezus nie powróci powtórnie.

Bez komentarza.

Zdanie "Jezus nie powróci powtórnie" nie napisał GRYF144 tylko ja to napisałem odnosząc się do 2 zacytowanych tekstów Gryfa144 które dałem poniżej, nie do tego odnośnie "narodzenia". Logiczne odczytanie treści Apokalipsy przez Gryfa144 to dokładnie wyjasnia. Po za tym Jezus nigdzie sam nie powiedział, że powróci.

Jerzy Karma napisał:

A na moje zarzuty z postu do którego podałem link wyżej nie było żadnego argumentu.
Poza tym z obawy dalszej demaskacji temat zamknięto.

Wcale nie został zamknięty a przeniesiony. Możesz tam w każdej chwili napisac posta.

Offline

 

#22 2008-08-29 21:34:11

Jerzy Karma

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-06-07
Posty: 15

Re: Witam !

GRYF144 napisał:

...
W kwestii czynności czytania treści ,istnieje dowód na życie Syna Boga w fizycznej postaci.W kontekście do 5 wersetu ten Syn Boga nie Jest Jezusem Chrystusem.teraz przedstawię na to dowód :rozdz.1,werset 4-w słowach "Łaska Wam i pokój niech będzie od Tego ,który jest, i który był, i który przyjść Ma" Są to słowa pozdrowienia od drugiej po Bogu postaci,przedstawionej w Ap.Jest On Królem na co wskazują kolejne słowa tego wersetu brzmiące:"i od siedmiu duchów,którzy sa przed oblicznościa Stolicy Jego"-na stolicy urzęduje Król.Jezus Chrystus przedstawiony jest w kolejnym wersecie jako Trzecia postać Ap. po Bogu i Tym Który Ma Przyjść.Jest On Jednym z młodszych Synow Boga ,a świadcza o tym słowa 5 wersetu:"I ksiazęciem Królów Ziemi".Zastosowanie przymiotnika "książęciem" jednoznacznie wskazuje ,że Jezus nie jest Królem,nie jest nawet księciem, jest młodszym Synem Boga i nie powróci na Ziemię w czasach Ostatecznych. Jego rola w tym temacie to świadectwo pochodzenia Apokalipsy od Boga.Pozycja taka wskazana jest slowami z 5 wersetu 1 rozdz.:"I od Jezusa Chrystusa ,który jest onym świadkiem wiernym , pierworodnym z umarłych."W tym jest dowód że Jezus Chrystus nie powraca,lecz świadczy o przyjsciu swego brata Króla ,któremu przygotowal drogę na Ziemi.

To zbadajmy:

"1. Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi,"

Zatem Jezus objawia Janowi - swemu słudze

"2. Który dał świadectwo Słowu Bożemu i zwiastowaniu Jezusa Chrystusa, wszystkiemu, co w widzeniu oglądał."

Jan zatem daje to świadectwo.

"4. Jan do siedmiu zborów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od tego, który jest i który był, i który ma przyjść, i od siedmiu duchów, które są przed jego tronem,
5. I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,"

_________________________________________________________________________
Z wielu  słów Biblii wiadomo, ze na tronie zasiada Bóg. Na tronie jest istota Najwyższa, Bóg, który był, jest i który ma przyjść - o czym tez jest informacja w innych wersetach.
/Ps. 9:2-5
2. Będę cię wysławiał, Panie, całym sercem swoim, Będę opowiadał wszystkim cuda twoje,
3. Będę się weselił i radował w tobie, Będę opiewał imię twoje, Najwyższy!
4. Bo cofnęli się nieprzyjaciele moi, Potknęli się i poginęli przed obliczem twoim,
5. Gdyż Ty wydałeś wyrok i sąd korzystny dla mnie, Zasiadłeś na tronie sędziego sprawiedliwego.
Ps. 29:10
10. Pan zasiadł na tronie nad wodami potopu, Pan zasiadać będzie jako król na wieki.
Ps. 47:9
9. Bóg jest Królem nad narodami, Bóg siedzi na swym tronie świętym.

Kogo zaś Bóg osadzi na tronie?
Dz.Ap. 2:24-28
24. Ale Bóg go wzbudził, rozwiązawszy więzy śmierci, gdyż było rzeczą niemożliwą, aby przez nią był pokonany.
25. Dawid bowiem mówi o nim: Miałem Pana zawsze przed oczami mymi, Gdyż jest po prawicy mojej, abym się nie zachwiał.
26. Przeto rozweseliło się serce moje i rozradował się język mój, A nadto i ciało moje spoczywać będzie w nadziei,
27. Bo nie zostawisz duszy mojej w otchłani I nie dopuścisz, by święty twój oglądał skażenie.
28. Dałeś mi poznać drogi żywota, Napełnisz mnie błogością przez obecność twoją

Dz.Ap. 2:29-30
29. Mężowie bracia, wolno mi otwarcie mówić do was o patriarsze Dawidzie, że umarł i został pogrzebany, a jego grób jest u nas aż po dzień dzisiejszy.
30. Będąc jednak prorokiem i wiedząc, że mu Bóg zaręczył przysięgą, iż jego cielesny potomek zasiądzie na tronie jego,

Kto zas jest tym potomkiem Dawida czytamy dalej:

Dz.Ap. 2:31-34
31. Mówił, przewidziawszy to, o zmartwychwstaniu Chrystusa, że nie pozostanie w otchłani ani ciało jego nie ujrzy skażenia.
32. Tego to Jezusa wzbudził Bóg, czego my wszyscy świadkami jesteśmy;
33. Wywyższony tedy prawicą Bożą i otrzymawszy od Ojca obietnicę Ducha Świętego, sprawił to, co wy teraz widzicie i słyszycie.
34. Albowiem nie Dawid wstąpił do nieba, powiada bowiem sam: Rzekł Pan Panu memu: Siądź po prawicy mojej,

Panem Dawida jest jak wyżej czytamy Bóg i Jezus. Po prawicy zaś Boga siadł wg woli Boga Jezus - Pan Dawida.

Dz.Ap. 2:35-36
35. Aż położę nieprzyjaciół twych Podnóżkiem stóp twoich.
36. Niechże tedy wie z pewnością cały dom Izraela, że i Panem i Chrystusem uczynił go Bóg, tego Jezusa, którego wy ukrzyżowaliście.

Tu mamy wyraźne potwierdzenie, że chodzi o Jezusa Chrystusa. Nie ma mowy tu o żadnym bracie Jezusa, ani starszym, ani jakimkolwiek.
___________________________________________________________________-

Wyżej juz wykazałem cytatem, że Objawienie Jana pochodzi od Jezusa Chrystusa. Jan je przekazuje. /Obj. 1:1-4/
Oto co Jezus mówi w swoim objawieniu:

Obj. 3:21
21. Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.



Dalej czytamy o Bogu siedzącym na tronie w Niebie:
Obj. 4:2-3,5,10-11
2. I zaraz popadłem w zachwycenie. A oto tron stał w niebie, na tronie zaś siedział ktoś;
3. A Ten, który na nim siedział, podobny był z wyglądu do kamienia jaspisowego i karneolowego, a wokoło tronu tęcza, podobna z wyglądu do szmaragdu.
    ...
5. A z tronu wychodziły błyskawice i głosy, i grzmoty; przed tronem zaś płonęło siedem ognistych pochodni; jest to siedem duchów Bożych.
    ...
10. Upada dwudziestu czterech starców przed tym, który siedzi na tronie, i oddaje pokłon temu, który żyje na wieki wieków i składa korony swoje przed tronem, mówiąc:
11. Godzien jesteś, Panie i Boże nasz, przyjąć chwałę i cześć, i moc, ponieważ Ty stworzyłeś wszystko, i z woli twojej zostało stworzone, i zaistniało.
(BW)

W rozdziałach 4 i 5 Objawienia czytamy o wszystkich głównych postaciach w Niebie. Nie ma tam mowy o żadnej innej postaci oprócz Boga, siedzących na tronach dwudziestu czterech starców, odzianych w białe szaty, a na głowach ich złote korony /owi starcy mogą siedzieć w obliczu Boga/, siedmiu duchów Bożych, czterech postaci wielbiących Boga, które najpierw oddają Bogu cześć, a po nich kłania sie 24-ch starców.
Spotykamy tam anioła: "Widziałem też anioła potężnego, który wołał głosem donośnym: Któż jest godny otworzyć księgę i zerwać jej pieczęcie?" /Obj. 5:2/ oraz Jezusa jako opisanego jako baranka:

Obj. 5:5-14
5. A jeden ze starców rzecze do mnie: Nie płacz! Zwyciężył lew z pokolenia Judy, korzeń Dawidowy, i może otworzyć księgę, i zerwać siedem jej pieczęci.
6. I widziałem pośrodku między tronem a czterema postaciami i pośród starców stojącego Baranka jakby zabitego, który miał siedem rogów i siedmioro oczu a to jest siedem duchów Bożych zesłanych na całą ziemię.
7. I przystąpił, i wziął księgę z prawej ręki tego, który siedział na tronie,
8. A gdy ją wziął, upadły przed Barankiem cztery postacie i dwudziestu czterech starców, a każdy z nich miał harfę i złotą czaszę pełną wonności; są to modlitwy świętych.
9. I zaśpiewali nową pieśń tej treści: Godzien jesteś wziąć księgę i zdjąć jej pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i odkupiłeś dla Boga krwią swoją ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu,
10. I uczyniłeś z nich dla Boga naszego ród królewski i kapłanów, i będą królować na ziemi.
11. A gdy spojrzałem, usłyszałem głos wielu aniołów wokoło tronu i postaci i starców, a liczba ich wynosiła krocie tysięcy i tysiące tysięcy;
12. I mówili głosem donośnym: Godzien jest ten Baranek zabity wziąć moc i bogactwo, i mądrość, i siłę, i cześć, i chwałę, i błogosławieństwo.
13. I słyszałem, jak wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i w morzu, i wszystko, co w nich jest, mówiło: Temu, który siedzi na tronie, i Barankowi, błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc na wieki wieków.
14. A cztery postacie mówiły: Amen. Starcy zaś upadli i oddali pokłon. O

Nigdzie tam nie spotykamy zadnej dodatkowej i istotnej postaci.

Jeszcze inne słowa wskazują na Jezusa:
Obj. 7:10
10. I wołali głosem donośnym, mówiąc: Zbawienie jest u Boga naszego, który siedzi na tronie, i u Baranka.
Obj. 7:17
17. Ponieważ Baranek, który jest pośród tronu, będzie ich pasł i prowadził do źródeł żywych wód; i otrze Bóg wszelką łzę z ich oczu.

Jednak jak juz z niektórych powyższych słów wynikało, jezus będzie panował wespół z Bogiem. Czytamy jeszcze o tym tutaj, że i Bóg będzie panował:

Obj. 19:6
6. I usłyszałem jakby głos licznego tłumu i jakby szum wielu wód, i jakby huk potężnych grzmotów, które mówiły: Alleluja! Oto Pan, Bóg nasz, Wszechmogący, objął panowanie.
______________________________________________________________

Wróćmy teraz do początku Objawienia:
Obj. 1:5,7
5. I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,
    ...
7. Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.

Kto zas jest Synem Człowieczym czytamy tutaj:

Obj. 1:13-18
13. A pośród tych świeczników kogoś podobnego do Syna Człowieczego, odzianego w szatę do stóp długą i przepasanego przez pierś złotym pasem;
14. Głowa zaś jego i włosy były lśniące jak śnieżnobiała wełna, a oczy jego jak płomień ognisty,
15. A nogi jego podobne do mosiądzu w piecu rozżarzonego, głos zaś jego jakby szum wielu wód.
16. W prawej dłoni swojej trzymał siedem gwiazd, a z ust jego wychodził obosieczny ostry miecz, a oblicze jego jaśniało jak słońce w pełnym swoim blasku.
17. Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni,
18. I żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.

Wszyscy wiemy, że Jezus był zabity, oraz że Jego Bóg wzbudził z umarłych.

Teraz proponuje zapoznac sie z takimi wypowiedziami Jezusa:
Mat. 19:28
28. A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń izraelskich.
Mat. 25:31
31. A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały.


Przekazałem Wam Słowo Boże. Mnie nie znacie.

Offline

 

#23 2008-08-29 23:04:15

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Witam !

Jerzy Karma napisał:

Teraz proponuje zapoznac sie z takimi wypowiedziami Jezusa:
Mat. 19:28
28. A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam, że wy, którzy poszliście za mną, przy odrodzeniu, gdy Syn Człowieczy zasiądzie na tronie chwały swojej, zasiądziecie i wy na dwunastu tronach i będziecie sądzić dwanaście pokoleń izraelskich.
Mat. 25:31
31. A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały.


Przekazałem Wam Słowo Boże. Mnie nie znacie.

Nie pochlebiaj sobie, pls. To co przekazałes nie jest Słowem Bożym. To tylko Twoja iluzja wyprodukowana przez Twój światopogląd, który przekazała Ci rodzina. Gdybyś chociaż starał się wgłębić w pochodzenie ewangelii, poszukałbys w Google. To co wysmarowałeś to nie jest żadne Słowo Boże tylko słowa ludzi, którzy z Bogiem, ba z Jezusem nawet(który Bogiem nie był, nie jest i nie wiem czy w ogóle będzie) nie mieli nic wspólnego. Ponadto z 63 odnalezionych ewangelii w mniej więcej tym samym czasie uznano tylko te cztery? Powiedz mi czemu? I powiedz kto je wybrał. Nie wiesz? O jaka szkoooooda. A tak je chętnie cytujesz! Gratula!

Kilkanaście tekstów a nawet kilkadziesiąt o tym jest na forum. Nie popisuj się więc znajomością utartych tekstów biblijnych. Poszukaj czegoś zaskakującego.

Przy okazji, może znawco Biblii odpowiesz mi na pytanie- Co mówi Biblia o tym z czego utrzymywał się Jezus?

Co do reszty, chetnie się odniosę do tekstów biblijnych, których i tak nie wytłumaczyłeś tylko zasuwałeś jeden po drugim, jakby to niby ten następny miał tłumaczyć poprzedni. Ponowna Gratula! Nawet teolodzy na to nie wpadli! Zwłaszca w takim wydaniu jak Ty to przedstawiłeś. A wiesz czemu? Bo to jest puste czytanie bez weryfikacji symboli. Ale oczywiście pamiętając Twoje słowa - "Przekazuję Wam Słowo Boże" mniemam, ze Bóg Ci to powiedział. No coż- jak dla mnie żadna rewelacja. Wyczytałam to kilkadziesiątlat temu z książki. Nie potrzebny był mi do tego Jerzy Karma i jego objawienia.

Pozdrawiam

Offline

 

#24 2008-08-30 01:40:54

Przybysz

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-08-21
Posty: 50

Re: Witam !

Xara: ” Witam !Marti i Jerzy Karma. Te argumenty były podawane na forum milion razy i milion razy padały odpowiedzi. Jeśli są dla Was niezrozumiałe, to będziecie nie rozumieć już forever. I wcale mnie to nie martwi.”



Ile masz lat Xara, bo jeśli powyżej 18 to jestem pod wrażeniem, no chyba, że się wstydzisz swojego wieku odnośnie tej zabawy w Mesjasza. Odnośnie wieku Gryf144 to sam o tym pisał, więc ma 56 lat a wy? Może on zbiera młodych ludzi, których wykorzystuje mącąc im w głowach?

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Home Away From Home OтeНи Демократическая РоспуйНика Конго https://www.ehotelsreviews.com/ Cozy One Bedroom Apartment UbytovĂĄnĂ­ Trondheim malowanie elewacji warszawa cennik Hydraulik Kraków Nowa Huta Koszty Reklamy w Google liczniki na wodę wrocław