#1 2008-05-06 16:19:59

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

PYTANIE:  CZY W BIBLII< STARYM I NOWYM TESTAMENCIE > SĄ SŁOWA

WYPOWIEDZIANE PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA:



- JESTEM BOGIEM

- JA JESTEM BOGIEM

Offline

 

#2 2008-05-06 16:22:04

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Wszystkich użytkowników forum w ciągu najbliższego tygodnia proszę o wypowiadanie się  w tym temacie.

Offline

 

#3 2008-05-06 18:49:04

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

A w życiu! Tak nie powiedział.

Offline

 

#4 2008-05-06 23:22:59

Simisti

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 44
WWW

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Może nie wyraził się wprost, że "ja jestem Bogiem", ale powiedział:

„Ja i Ojciec jedno jesteśmy” JAN 10,30.


Jestem antyklerykałem, ale to nie oznacza, że występuję przeciwko Bogu czy wierze.

Offline

 

#5 2008-05-07 00:43:53

Dry007

red

Call me!
Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 23
Znak zodiaku: Bull

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Wszyscy jesteśmy Bogami


Ad perpetuam rei memoriam

Offline

 

#6 2008-05-07 13:36:12

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Simisti napisał:

„Ja i Ojciec jedno jesteśmy” JAN 10,30.

Powiedział też:



42) Tedy im rzekł Jezus: Być był Bóg Ojcem waszym, tedy byście mię miłowali, gdyżem ja od Boga wyszedł i przyszedłem, anim sam od siebie przyszedł, ale mię on posłał. – Jan 8:42

(17) (...) Ojca mego; ale idź do braci moich, a powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, i do Boga mego i Boga waszego.- Jan 20:17

Bóg ma Boga? A to ciekawe…

19) I rzekł mu Jezus: Przecz mię zowiesz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden, to jest Bóg.- Łukasz 18:19

Tylko jeden i Jezus nim nie jest, co wyraźnie podkreśla


(46)(...) zawołał Jezus głosem wielkim, mówiąc: Eli, Eli, Lama Sabachtani! to jest, Boże mój! Boże mój! czemuś mię opuścił? – Mat. 27:46

A czemu nie:  Ja sam, Ja sam! Czemu się opuściłem?

Biblia dokładnie wyjaśnia, że Jezus nie jest Bogiem i Bóg to nie Jezus, nie wiem na jakiej podstawie ludzie w to uwierzyli....

Odpowiedź na pytani tygodnia : Jezus w Biblii nigdy nie nazwał sie Bogiem.

Offline

 

#7 2008-05-07 19:47:34

Raphael85

Agat

Zarejestrowany: 2007-10-18
Posty: 89

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Ewangelija św. Jana rozdział: 14

10 Nie wierzysz, iżem ja w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które ja do was mówię, nie od samego siebie mówię, lecz Ojciec, który we mnie mieszka, on czyni sprawy. 11 Wierzcie mi, żem ja w Ojcu, a Ojciec we mnie; wżdy przynajmniej dla samych spraw wierzcie mi. 12 Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy w mię, sprawy które Ja czynię, i on czynić będzie, i większe nad te czynić będzie; bo ja odchodzę do Ojca mego.


18 Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was. 19 Jeszcze maluczko, a świat mię już więcej nie ogląda; lecz wy mię oglądacie; bo ja żyję, i wy żyć będziecie. 20 W on dzień wy poznacie, żem ja jest w Ojcu moim, a wy we mnie, i ja w was. 21 Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten jest, który mię miłuje; a kto mię miłuje, będzie go też miłował Ojciec mój; i ja go miłować będę, i objawię mu siebie samego.



Ewangelija św. Mateusza rozdział: 20

23 Tedy im rzekł: Kielichci mój pić będziecie, i chrztem, którym się ja chrzczę, ochrzczeni będziecie; ale siedzieć po prawicy mojej i po lewicy mojej, nie jest moja rzecz dać wam, ale tym, którym jest zgotowano od Ojca mojego.


Ewangelija św. Mateusza rozdział: 19

28 A Jezus rzekł im: Zaprawdę powiadam wam: Iż wy, którzyście mię naśladowali w odrodzeniu, gdy usiądzie Syn człowieczy na stolicy chwały swojej, usiądziecie i wy na dwunastu stolicach, sądząc dwanaście pokoleń Izraelskich. 29 A każdy, kto by opuścił domy, albo braci, albo siostry, albo ojca, albo matkę, albo żonę, albo dzieci, albo rolę, dla imienia mego, stokroć więcej weźmie, i żywot wieczny odziedziczy.




Ewangelija św. Mateusza rozdział: 19


24  I zasię powiadam wam: Że snadniej wielbłądowi przez ucho igielne przejść, niż bogatemu wnijść do królestwa Bożego. 25  Co usłyszawszy uczniowie jego, zdumieli się bardzo, mówiąc: Któż tedy może być zbawion?
26 A Jezus wejrzawszy na nie, rzekł im: U ludzić to nie można; lecz u Boga wszystko jest możebne.


Jak mogę odpowiedzieć na  pytanie tygodnia...

U Boga wszystko jest możliwe

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Offline

 

#8 2008-05-07 20:34:36

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

"Usłyszeliście, że ja wam powiedziałem: Odchodzę i przychodzę do was. Jeśli mnie umiłowaliście będziecie radzi, że powiedziałem: Idę do Ojca; gdyż mój Ojciec jest większy ode mnie." (J 14:28 Nowa Biblia Gdańska)

Większy, czyli nie jest równy.

Ponadto przypominam, ze pytanie tygodnia brzmi: CZY W BIBLII< STARYM I NOWYM TESTAMENCIE > SĄ SŁOWA WYPOWIEDZIANE PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA:
- JESTEM BOGIEM
- JA JESTEM BOGIEM.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://strzyzow.zbiorniki-na-szambo.pl Проживание Вальдмюнхен noclegi ciechocinek