#9 2008-05-07 20:46:49

Simisti

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 44
WWW

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Z całym szacunkiem do Biblii, ale z nią składu ani ładu nie dojdziesz.
Wystarczy jakieś przekłamanie w tłumaczeniu z tłumaczenie i z kolejnego , poprzedniego tłumaczenia.
( Rogi Mojżesza, które na skutek złego przekładu zafundował Mojzeszowi św. Hieronim w Wulgacie to mały przykład)
Biblia to zbiór wszelkiego rodzaju przenośni.

Jeden cytat zaprzecza drugiemu.

Z tego co pamiętam, to nie ma w Nowym Testamencie słow, które miałby wypowiedzieć Jezus.
W Starym Testamencie nie ma  nic, co dotyczy życia i filozofii Jezusa, bo dotyczy czasów przez narodzeniem Jezusa,więc tam nie ma co szukać.


Jestem antyklerykałem, ale to nie oznacza, że występuję przeciwko Bogu czy wierze.

Offline

 

#10 2008-05-07 20:52:14

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Myślę, że ten fragment Biblii, który przytaczam w całości, rozwiewa wszystkie wątpliwości. Nie będę wytłuszczać waznych kwestii, każdy moze przeczytać i wyciagnąć wnioski:


(1) To powiedziawszy Jezus, podniósł oczy swoje w niebo i rzekł: Ojcze! przyszła godzina, uwielbij Syna twego, aby też i Syn twój uwielbił ciebie.
(2) Jakoś mu dał moc nad wszelkiem ciałem, aby tym wszystkim, któreś mu dał, dał żywot wieczny.
(3) A toć jest żywot wieczny, aby cię poznali samego prawdziwego Boga, i któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.
(4) Jam cię uwielbił na ziemi, i dokończyłem sprawę, którąś mi dał, abym ją czynił.
(5) A teraz uwielbij mię ty, Ojcze! u siebie samego tą chwałą, którąm miał u ciebie, pierwej, niżeli świat był.
(6) Objawiłem imię twoje ludziom, któreś mi dał z świata; toć byli i dałeś mi je, i zachowali słowa twoje.
(7) A teraz poznali, iż wszystko, coś mi dał, od ciebie jest.
(8) Albowiem słowa, któreś mi dał, dałem im; a oni je przyjęli, i poznali prawdziwie, iżem od ciebie wyszedł, a uwierzyli, żeś ty mię posłał.
(9) Jać za nimi proszę, a nie za światem proszę, ale za tymi, któreś mi dał; bo twoi są.
(10) I wszystko moje jest twoje, a twoje moje, i uwielbionym jest w nich.
(11) A nie jestem więcej na świecie, ale oni są na świecie, a ja do ciebie idę. Ojcze święty, zachowaj je w imieniu twojem, któreś mi dał, aby byli jedno, jako i my.
(12) Gdym z nimi był na świecie, jam je zachował w imieniu twojem, któreś mi dał; strzegłem ich i żaden z nich nie zginął, tylko on syn zatracenia, żeby się Pismo wypełniło.
(13) Ale teraz do ciebie idę i mówię to na świecie, aby mieli radość moję doskonałą w sobie.
(14) Jam im dał słowo twoje, a świat je miał w nienawiści; bo nie są z świata, jako i ja nie jestem z świata.
(15) Nie proszę, abyś je wziął z świata, ale abyś je zachował ode złego.
(16) Nie sąć z świata, jako i ja nie jestem z świata.
(17) Poświęć je w prawdzie twojej; słowo twoje jest prawdą.
(18) Jakoś ty mię posłał na świat, tak i ja posyłam je na świat.
(19) A ja poświęcam samego siebie za nich, aby i oni poświęceni byli w prawdzie.
(20) Nie tylko za tymi proszę, lecz i za onymi, którzy przez słowo ich uwierzą w mię;
(21) Aby wszyscy byli jedno, jako ty, Ojcze! we mnie, a ja w tobie; aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, żeś ty mię posłał. (22) A ja tę chwałę, którąś mi dał, dałem im, aby byli jedno, jako my jedno jesteśmy;
(23) Ja w nich, a ty we mnie, aby byli doskonałymi w jedno, a iżby poznał świat, żeś ty mię posłał, a iżeś je umiłował, jakoś i mię umiłował.
(24) Ojcze! któreś mi dał, chcę, abym gdziem ja jest, i oni byli ze mną, aby oglądali chwałę moję, którąś mi dał; albowiemeś mię umiłował przed założeniem świata.
(25) Ojcze sprawiedliwy! i świat cię nie poznał; alem ja cię poznał, a i ci poznali, żeś ty mię posłał.
(26) I uczyniłem im znajome imię twoje i znajome uczynię, aby miłość, którąś mię umiłował, w nich była, a ja w nich.

(Ew. Jana 17:1-26, Biblia Gdańska)

Offline

 

#11 2008-05-07 20:59:31

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Simisti

Zgadzam się z Tobą w 100%

Offline

 

#12 2008-05-08 00:26:46

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Doktryna I Soboru Nicejskiego o Boskości Jezusa



I Sobór Nicejski - pierwszy sobór powszechny biskupów chrześcijańskich, zwołany przez cesarza Konstantyna 20 maja 325, w Nicei (około 80 km od Konstantynopola) w celu uczczenia 20 rocznicy swojego panowania.



Sobór w Nicei (dzisiejszy Iznik w Turcji) zwołano w latem 325 roku, aby sformułować wspólne wyznanie wiary, głównie ze względu na poglądy duchownego Ariusza z Aleksandrii, który głosił, że Jezus Chrystus nie był równy Bogu Ojcu, lecz był jakby mniejszym Bogiem. Argumentował w następujący sposób: 1) Jezus to Logos (Słowo), który przyszedł na ziemię, cierpiał i umarł; 2) Bóg nie podlega cierpieniu ani zmianie, tak jak Logos; 3) Jezus nie może więc być w pełni Bogiem.

Zapatrywania Ariusza potępił biskup Aleksandrii i lokalny synod w 320 roku. Ariusz jednak nie zaprzestał ich głosić. Przeciwnie jego poglądy zataczały coraz szersze kręgi, gdyż był dobrym mówcą, cieszył się poparciem wpływowego Euzebiusza z Cezarei, a także miał talent do układania melodyjnych pieśni, które nadawały rozgłos jego naukom.

Działalność Ariusza powodowała coraz większe rozdarcie w chrześcijaństwie, zwłaszcza na Wschodzie. Cesarz Konstantyn zwołał w tej sprawie sobór ekumeniczny, gdyż zależało mu na jedności w Imperium. Pokrył nawet przybyłym duchownym koszta podróży. Większość z nich pochodziła ze wschodniej części Imperium, gdzie kultura teologiczna i filozoficzna stała znacznie wyżej, dlatego lepiej zdawano sobie tam sprawę z istoty i powagi sporu niż na Zachodzie.

Prezbiterzy i biskupi, którzy przybyli do Nicei, nie zawdzięczali swoich urzędów bogactwu, przekupstwu czy wpływowi politycznemu, jak później bywało w Kościele. Wielu nosiło ślady po więzieniach i torturach doznanych podczas niedawnych prześladowań dioklecjańskich, dlatego sugestia Browna, że przyjęliby pokornie nakaz cesarza w kwestiach teologicznych, jest absurdem.

Niektórzy z nich mieli Konstantynowi za złe, że jako polityk miesza się w sprawy Kościoła, ale generalnie panowała radość, że cesarz sprzyja chrześcijaństwu, zamiast je prześladować jak jego poprzednicy. Konstantyn nie był teologiem, ani nie przejmował się zawiłościami teologicznymi. Zadowoliłoby go każde wyznanie wiary, byle wspólne i takowe wsparłby swoją mocą. We wstępnym przemówieniu powiedział delegatom, że podział doktrynalny jest tak zły jak wojna. Jego rola na soborze ograniczyła się jednak głównie do końcowego błogosławieństwa nad decyzjami, które zapadły i nad wspólnym wyznaniem wiary (zwanym odtąd nicejskim), które tam sformułowano.

Ariusz mógł przedstawić swe poglądy i bronić je. Delegaci po wysłuchaniu go zauważyli jednak, że gdyby Chrystus nie był w pełni Bogiem, wówczas Bóg nie byłby Zbawicielem ludzkości. Zdolny młody teolog, Atanazy, zwrócił uwagę, że Chrystus nie mógłby dokonać zbawienia ludzi, gdyby nie był w pełni Bogiem. Wskazał też na sprzeczność, jaka by wtedy powstała z tekstem biblijnym, który mówi: „W nim zostało stworzone WSZYSTKO, co jest na niebie i na ziemi, rzeczy widzialne i niewidzialne, czy to trony, czy panowania, czy nadziemskie władze, czy zwierzchności; wszystko przez niego i dla niego zostało stworzone” (Kol.1:16). Fakt, że „wszystko” zostało stworzone przez Chrystusa wyklucza, aby On mógł być stworzony, gdyż wówczas musiałby stworzyć siebie, co byłoby absurdem.

Po stwierdzeniu boskości Jezusa delegaci przeszli do relacji między Ojcem i Synem. Czy Syn ma naturę podobną do Ojca czy taką samą? Euzebiusz z Cezarei zaproponował, aby we wspólnym wyznaniu wiary użyć słowa „podobny” (gr. homoiousios). Atanazy wskazał jednak, że Chrystus musiał mieć taką samą naturę jak Ojciec, skoro Nowy Testament wyraźnie naucza, że był Bogiem. Biskup Marcellus widząc, że argumenty Atanazego przekonały delegatów, zaproponował użyć we wspólnym wyznaniu wiary wyrażenia „taki sam” (gr. homoousios). W ten sposób podkreślono identyczność natury Ojca i Syna, ale Bóg w osobach Ojca i Syna pozostał jeden w swojej istocie, podczas gdy Ariusz opowiadał się za dwiema istotami, a więc za formą politeizmu (dyteizm).

Wspólnego wyznania wiary nie podpisało tylko 2 z 318 delegatów. Nie była to więc „mała mniejszość głosów”, która głosowała za tym, że Bóg Ojciec i Syn mają taką samą naturę. Źródłem informacji Dana Browna w tej kwestii była chyba pseudonaukowa książka Święty Graal, Święta Krew, gdzie czytamy: „Sobór w Nicei zadecydował głosowaniem, że Jezus nie jest śmiertelnikiem, ale Bogiem”. Paradoksalnie nawet Ariusz, za sprawą którego sobór w ogóle dyskutował kwestię natury Chrystusa, nie wyznawał poglądu, że Jezus był zwykłym śmiertelnikiem! Ariusz też wierzył, że Jezus jest Bogiem, tyle że mniejszym od Boga Ojca.


"Ariusz też wierzył, że Jezus jest Bogiem, tyle że mniejszym od Boga Ojca."

NIE DO WIARY!

Offline

 

#13 2008-05-08 01:24:32

Raphael85

Agat

Zarejestrowany: 2007-10-18
Posty: 89

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Bellum napisał:

"Usłyszeliście, że ja wam powiedziałem: Odchodzę i przychodzę do was. Jeśli mnie umiłowaliście będziecie radzi, że powiedziałem: Idę do Ojca; gdyż mój Ojciec jest większy ode mnie." (J 14:28 Nowa Biblia Gdańska)


Większy, czyli nie jest równy.

Ponadto przypominam, ze pytanie tygodnia brzmi: CZY W BIBLII< STARYM I NOWYM TESTAMENCIE > SĄ SŁOWA WYPOWIEDZIANE PRZEZ JEZUSA CHRYSTUSA:
- JESTEM BOGIEM
- JA JESTEM BOGIEM.

Oczywiście Bellum, masz Rację ale wklejaj cały fragment żeby myśl nie została urwana.


Jezus zawsze wypowiadał się o Ojcu nie wywyższając się więc dlaczego miałby powiedzieć, że jest od Niego "Wyższy", spełniał przecież wolę Ojca. 
"24  Kto mię nie miłuje, słów moich nie zachowywuje; a słowo, które słyszycie, nie jest moje, ale onego, który mię posłał, Ojca. " Ew.św Jana 14:24

Ewangelija św. Jana rozdział: 14

28 Słyszeliście, żem ja wam powiedział: Odchodzę, i zaś przyjdę do was. Gdybyście mię miłowali, wżdybyście się radowali, żem rzekł: Idę do Ojca; bo Ojciec mój większy jest niż ja. 29  I terazem wam powiedział, przedtem niż się to stanie, żebyście gdy się to stanie, uwierzyli.

W TYM FRAGMENCIE JEZUS JEDYNIE PRZYPOMINA O TYM CO JUŻ MOWIŁ DALEJ JEDNAK WYJASNIA

30  Już dalej z wami wiele mówić nie będę albowiem idzie książę świata tego, a we mnie nic nie ma ; 31 Ale iżby poznał świat, że miłuję Ojca, a jako mi rozkazał Ojciec, tak czynię. Wstańcież, pójdźmy stąd.

Otóż Jezus wyjaśnił, że książę tego świata nie ma z nim nic wspólnego.

"...Idzie książę tego świata, a we mnie nic nie ma..."

Książę świata (w Wulgacie (łac.) Princeps huius mundi) lub, wg Biblii Tysiąclecia, Pan tego świata jest to jedno z określeń szatana użyte przez Chrystusa w Ewangelii wg św. Jana, (12,31 i 14,30).


JEŻELI CHCEMY SIĘ DOWIEDZIEC czegoś WIECEJ NA TEMAT  SZATANA (Książę świata) to w Biblii ZNAJDZIEMY CHOCIAŻBY TO CO SIĘ z nim stanie w czasach ostatecznych.

31  Teraz jest sąd świata tego, teraz książę świata tego precz wyrzucony będzie.
^to tak dla uzupełnienia całego fragmentu


Simisti i Xara, owszem interpretacja do łatwych nie należy i jest wiele pytań bez odpowiedzi. Powiemy więcej nikt nie ma konkretnej odpowiedzi, którą  przyjęto by ze spokojem i uznano za właściwą nie doszukując się błędu w oparciu o Pismo. Każda próba interpretacji może zostać odwrócona poprzez weryfikację z Pismem tworząc kolejną interpretację, a chyba nie o to chodzi. Słowa zawarte w treści, których nie ma za wiele stanowią często barierę nie do przekroczenia na tle interpretacji oraz okoliczności ich powstawania.

Jednak to nie znaczy , że w Biblii nie ma fragmentów, które odnoszą się konkretnie do danej sytuacji i opisują w swej zawartości dość czytelne i zrozumiałe treści.

Ew.św Marka 13


22 Boć powstaną fałszywi Chrystusowie, i fałszywi prorocy, i będą czynić znamiona i cuda ku zwiedzeniu, by można, i wybranych. 23  Wy tedy strzeżcie się; otom wam wszystko przepowiedział.

W Biblii widzimy zarys wydarzeń, które mają się dziać w dniach ostatecznych. I nie zmieniając formy zapisu treść jest jak najbardziej czytelna.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ew.św Mateusza 24


24 Albowiem powstaną fałszywi Chrystusowie, i fałszywi prorocy, i czynić będą znamiona wielkie i cuda, tak iżby zwiedli (by można) i wybrane. 25  Otom wam przepowiedział.

Pomazaniec – Namaszczony, z hebr. – Mesjasz (מָשִׁיחַ), z gr. Chrystus (χριστός), pot. – Wybraniec.

Chociażby z tego fragmentu wynika, że powstawać będą fałszywi mesjasze nie koniecznie przypisując sobie imię Jezus lecz nazywając siebie jedynie Chrystusem ( mesjaszem, wybraniecrm, namaszczonym ).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jezus, pomimo, iż wskazywał na swojego Ojca to również miał prawo wobec żydów nazwać się Bogiem, co wypowiedział w słowach.

/Biblia Gdańska/Ewangelia wg św. Jana 10

33 Odpowiedzieli mu Żydowie, mówiąc: Dla dobrego uczynku nie kamionujemy cię, ale dla bluźnierstwa, to jest, że ty będąc człowiekiem, czynisz się sam Bogiem.
34 Odpowiedział im Jezus: Izali nie jest napisano w zakonie waszym: Jam rzekł: Bogowie jesteście?
35 Jeźliżeć one nazwał bogami, do których się stało słowo Boże, a nie może być Pismo skażone;



Słów wypowiedzianych dosłownie przez Jezusa zapisanych w Piśmie typu:  "Jestem Bogiem" nie ma, jednak w Ew.św Jana (10:33) opisana jest przyczyna kamieniowania Jezusa, chociaż każdy kto czytał Biblię zapewne wie o tym. Może pytanie, które pozwoliło by wyjaśnić pewne kwestie dotyczące zagadnienia powinno brzmieć w stylu: Co ma na myśli Jezus w opisanym fragmencie Ewangelii św. Jana (14:10-11)?

10 Nie wierzysz, iżem ja w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które ja do was mówię, nie od samego siebie mówię, lecz Ojciec, który we mnie mieszka, on czyni sprawy. 11 Wierzcie mi, żem ja w Ojcu, a Ojciec we mnie; wżdy przynajmniej dla samych spraw wierzcie mi. ( Ew. św Jana 14:10-11)



Z zainteresowaniem oczekujemy na odpowiedź dotyczącą pytania zawartego w temacie przewodnim, a raczej na jej formę, która zostanie udzielona przez osobę stawiającą pytanie główne. Jeśli nie ma słów wypowiedzianych przez Jezusa w takiej formie, na którą wskazało postawione pytanie to co to oznacza? Za to występuje inna forma wypowiedzi Jezusa wskazana wyżej, nad którą można się zastanowić.


gwiazda oraz Raphael85
-

//Administracja//
Udzielam pierwszego a zarazem ostatniego upomnienia; złamanie regulaminu.
Przypomnę temat: Czy w biblii starym i nowym testamencie są słowa wypowiedziane przez Jezusa Chrystusa:
JESTEM BOGIEM; JA JESTEM BOGIEM
//Administracja//

Offline

 

#14 2008-05-08 01:36:54

Dry007

red

Call me!
Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 23
Znak zodiaku: Bull

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Rzeczy oczywiste są najprostsze ...wystarczy posiadać umiejętność ich rozumienia.


Ad perpetuam rei memoriam

Offline

 

#15 2008-05-08 09:36:28

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Raphael85 i gwiazda napisał:

30  Już dalej z wami wiele mówić nie będę;  albowiem idzie książę świata tego, a we mnie nic nie ma ; 31 Ale iżby poznał świat, że miłuję Ojca, a jako mi rozkazał Ojciec, tak czynię. Wstańcież, pójdźmy stąd.

Otóż Jezus wyjaśnił, że książę tego świata nie ma z nim nic wspólnego.

"...Idzie książę tego świata, a we mnie nic nie ma..."

Książę świata (w Wulgacie (łac.) Princeps huius mundi) lub, wg Biblii Tysiąclecia, Pan tego świata jest to jedno z określeń szatana użyte przez Chrystusa w Ewangelii wg św. Jana, (12,31 i 14,30).


JEŻELI CHCEMY SIĘ DOWIEDZIEC czegoś WIECEJ NA TEMAT  SZATANA (Książę świata) to w Biblii ZNAJDZIEMY CHOCIAŻBY TO CO SIĘ z nim stanie w czasach ostatecznych.

31  Teraz jest sąd świata tego, teraz książę świata tego precz wyrzucony będzie.
^to tak dla uzupełnienia całego fragmentu


Ew.św Mateusza 24

24 Albowiem powstaną fałszywi Chrystusowie, i fałszywi prorocy, i czynić będą znamiona wielkie i cuda, tak iżby zwiedli (by można) i wybrane. 25  Otom wam przepowiedział.

Pomazaniec – Namaszczony, z hebr. – Mesjasz (מָשִׁיחַ), z gr. Chrystus (χριστός), pot. – Wybraniec.

Chociażby z tego fragmentu wynika, że powstawać będą fałszywi mesjasze nie koniecznie przypisując sobie imię Jezus lecz nazywając siebie jedynie Chrystusem ( mesjaszem, wybraniecrm, namaszczonym ).

Przypominam, że temat, dotyczy pytania "Czy w Biblii są słowa, wypowiedziane przez Jezusa Chrystua : -Jestem Bogiem, Ja jestem Bogiem".

Cytaty oraz komentarze, które przytoczyliscie odbiegają od meritum wątku naprowadzając dyskusję na inne tory.

Patrz- regulamin §2 pkt 5Podczas odpowiedzi na pytania skupiamy się na konkretnych kwestiach dotyczących pytania, rozwlekanie wypowiedzi na poboczne kwestie najczęściej przyczynia się do oddalenia dyskusji od meritum.

Proszę trzymać się tematu.


Pytanie czy Jezus był na ziemi równy Ojcu jest pytaniem: czy jabłko to jabłoń?
Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy że jabłko pochodzi z jabłoni.
Gdyby jabłko mogło mówić to wierzę że powiedziałoby "wszystko co mam od Ojca pochodzi", a także "mój Ojciec większy jest odemnie". Mogłoby też swobodnie wyrazić na przykład taki pogląd: " jestem pierwszym jabłkiem ze wszystkich gruszek" podobnie jak i Jezus stwierdził "pierwej niż Abraham był, Jam jest".
Gdyby jabłko było jabłonią, nie byłoby potrzeby mówić o Jezusie że Bóg przez Niego czynił wielkie rzeczy Act 2:22, ani też że przez Jezusa pojednał ze sobą świat 2Co 5:19.
O ileż rozsądniej byłoby napisać że były to dzieła samego Boga?

Raphael i gwiazda, piszecie:

Simisti i Xara, owszem interpretacja do łatwych nie należy i jest wiele pytań bez odpowiedzi. Powiemy więcej nikt nie ma konkretnej odpowiedzi, którą  przyjęto by ze spokojem i uznano za właściwą nie doszukując się błędu w oparciu o Pismo. Każda próba interpretacji może zostać odwrócona poprzez weryfikację z Pismem tworząc kolejną interpretację, a chyba nie o to chodzi. Słowa zawarte w treści, których nie ma za wiele stanowią często barierę nie do przekroczenia na tle interpretacji oraz okoliczności ich powstawania.

Jednak to nie znaczy , że w Biblii nie ma fragmentów, które odnoszą się konkretnie do danej sytuacji i opisują w swej zawartości dość czytelne i zrozumiałe treści.

Teoretycznie tylko tak jest. Co człowiek to interpretacja. Wy podpieracie swoją teorię tym, że np.  Żydzi stwierdzili iż Jezus podaje się za Boga (czego on o sobie wg zapisów biblijnych, nigdy nie powiedział) a dla mnie ważniejsze jest to, że powiedział :

19) I rzekł mu Jezus: Przecz mię zowiesz dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko jeden, to jest Bóg.- Łukasz 18:19

Cytatami można się przerzucać. Jak to słusznie zauważyła Simisti, Biblia przeczy sama sobie. Gdyby był w niej zawarty  przekaz, który miałby mieć dla ludzi jakieś zasadnicze znaczenie, nie byłoby w niej takich absurdów: - Jestem w Ojcu, on we mnie, on mnie posłał, ale jesteśmy jedno choć on jest większy, bo  bóg jest jeden, ja w nim jestem a wy we mnie a on w nas, ojciec jest ważniejszy, nikt go nie widział, ale mnie widzicie, ale go nie poznajecie, o dniach ostatnich nie wiedzą ani aniołowie ani syn, tylko bóg ojciec, ale ja i on jedno jesteśmy, tylko, że ja też nie wiem …Oszaleć można

Między innymi to na podstawie tekstów, które przytoczyliście kościół katolicki stworzył doktrynę Trójcy oraz zrównał Jezusa z Bogiem. To nieporozumienie, bo wg biblii, na której oparty jest ten wymysł sprawa ma się tak:

Bóg jest Stwórcą (Objawienie 4:11). Nie miał początku i nie będzie mieć końca; jest wszechmocny (Psalm 90:2). Jezus natomiast miał początek (Kolosan 1:15, 16). O Bogu, którego nazwał swoim Ojcem, powiedział: „Ojciec jest większy niż ja” (Jana 14:28). Wyjaśnił też, że są sprawy, o których nie wie ani on, ani aniołowie w niebie, tylko Ojciec (Marka 13:32).
Co więcej, Jezus modlił się do swego Ojca, mówiąc: „Nie moja wola, lecz twoja niech się dzieje” (Łukasza 22:42). Do kogo zwracał się w ten sposób, jeśli nie do kogoś większego, potężniejszego? Dodajmy też, że Jezus nie wskrzesił samego siebie — to Bóg przywrócił go do życia (Dzieje 2:32). Najwyraźniej więc Syn nie był równy Ojcu ani przed przyjściem na ziemię, ani w czasie swego człowieczego życia. A jaką pozycję zajął po zmartwychwstaniu do życia w niebie? W Liście 1 do Koryntian 11:3 czytamy: „Głową Chrystusa jest Bóg”. Jak wynika z Pisma Świętego, Syn zawsze będzie podporządkowany Bogu (1 Koryntian 15:28). A zatem Jezus nie jest Bogiem Wszechmocnym, lecz Jego Synem.
Wierzycie zatem, że Jezus jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem? Mamy do czynienia z wielobóstwem?

Zapytam
1.Jest wielu Bogów ?
2.Jezus jest mniejszym Bogiem?
3.Duch Święty jest Bogiem?
4.To jest to trzeci Bóg?
5.Czy jest trzech Bogów?


Jeśli istnieje zainteresowanie tematem dotyczącym rozważań nad Biblią, proszę o założenie nowego wątku.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Xara (2008-05-08 16:16:04)

Offline

 

#16 2008-05-08 18:37:51

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Czytam i oczom nie wierzę. Jak inteligentni ludzie mogą swoje wywody na temat boskości Jezusa opierać na tej smiesznej świntej ksiażce zwanej Biblią.
" Ojciec jest we mnie a ja w ojcu" czy jak to tam szło. Nie chce obrazić niczyich uczuc religijnych, ale Jezus musiałby być niebywałym kretynem, zeby w ogóle coś takiego powiedzieć. Przecież to właśnie ta świnta książka mówi, ze otaczał się ludźmi prostymi. Czy prosty człowiek skumałby co on mówi, skoro my wykształciuchy nie kumamy? Przecież " Ojciec jest we mnie a ja w Ojcu" brzmi jak niewybredny akt homoseksulany.
Ten język opisany w NT. Jezyk Jezusa. Żenada. Nie powiedział niczego wprost, ale tysiące za nim szło, jak barany, tak? Naprawde myślicie, że Jezus mówił tak, jak tam napisane?? To tak, jakbyście teraz zaczęli opowiadać mi, co powiedział Wasz dziadek 20 lat temu. Ja to opowiem szwagrowi, szwagier dzieciom. Dzieci w szkole innym dzieciom, a potem swoim dzieciom. I efekt byłby taki: Dziadek Fafunia, miał taką moc, że jak się bujał w fotelu, to robiła się jasnosć. Bo nikt nie bedzie pamietał, ze dziadek Fafunia, bujając się w foteli trzymał w ręku włącznik od lampki i se robił pstryk pstryk

Ludzie pojmijcie, że ewangelii nie pisał żaden z uczniów Jezusa, żaden z naocznych świadków. Więcej prawdy jest w bajce o Siedmiu Łabędziach, niz w Ewangeliach. Odsyłanie do NT i twierdzenie, ze coś tam jest godne zastanowienia się, traktuję jako żart. Przychylam się do opinii tych, którzy twierdza, że biblia to same sprzeczności. Jak mają nie być, skoro pisana była po tak długim czasie? Czy nikt z Was Boskolubcy nie zastanowił się, ze gdyby nazwał się bogiem, to taki rybak jeden z drugim wsadziłby go w sieć i użył jako przynęty? Nieważne, ze byli prości, ale  byli Bogobojni. Dla nich Jahwe był wszystkim. Jezus nie mógł tak powiedzieć, bo cała 12-stka sprała by go na kwaśne jabłko. Ktoś tu wykazuje, że faryzeusze, do niego rzekli - podajesz się za Boga. Czy Jezus odpowiada im, tak , bo nim do cholery głąby jestem, ślepe nieuki???

Podziwiam fanów biblii, którzy na niej opierają swój światopogląd. Oto przyszedł Bóg, robił cuda, jeździł od miasta do miasta, ale taki Flawiusz w ogóle o nim nie słyszał, no bardzo to ciekawe. Wioski huczały, bo Bóg cuda czynił, wieść się niosła poświecie, że oto SAM Bóg na ośle jeżdżąc cuda odprawia, ale Flawiusz o nim nie słyszał. No bardzo to ciekawe. Za to 60 lat po ukrzyżowaniu ktoś zaczyna coś pisać i oto po 2000 lat wszyscy słyszą o Jezusie, co nazwał się Bogiem, ale Flawiusz, nie usłyszał o Jezusie Samym Bogu. To musiała być zmowa, co badacze biblijni? Flawiuszowi z pewnoscią nie pozwolono o tym napisac!

Wybaczcie, ale na wymioty mi się zbiera, kiedy czytam takie herezje, że Jezus nazwał się Bogiem a dywagacje, że nim był i zastanawianie sie nad każdą literą postawioną w NT karzą mi myśleć, że żyję wśród ludzi średniowiecza.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.ehotelsreviews.com/ Hotels Torre Annunziata Lodging Spain Hotels Georgia https://www.hotelstayfinder.com/ hotele ciechocinek