#17 2008-05-08 23:40:15

Dry007

red

Call me!
Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 23
Znak zodiaku: Bull

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Człowiek rozumiejący co mówi zastanawia się na przecinkiem ... ty tajfooon28 piszesz swoje sugestie ...ale czy rozumiez ich sens ,czy myślisz że chodzi o Jezusa ,a może o Ciebie .. zastanów sie jeszcze raz zanim powiesz coś ... z czego potem Lucefer zrobi użytek


Ad perpetuam rei memoriam

Offline

 

#18 2008-05-08 23:58:35

gwiazda

Agat

Zarejestrowany: 2007-12-26
Posty: 188

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Xara napisał:

Pytanie czy Jezus był na ziemi równy Ojcu jest pytaniem: czy jabłko to jabłoń?
Nikt o zdrowych zmysłach nie zaprzeczy że jabłko pochodzi z jabłoni.
Gdyby jabłko mogło mówić to wierzę że powiedziałoby "wszystko co mam od Ojca pochodzi", a także "mój Ojciec większy jest odemnie". Mogłoby też swobodnie wyrazić na przykład taki pogląd: " jestem pierwszym jabłkiem ze wszystkich gruszek" podobnie jak i Jezus stwierdził "pierwej niż Abraham był, Jam jest".

Więc co dało początek jabłoni? Czyż nie z nasion wyrasta drzewo? Oczywistym jest fakt, że jabłko pochodzi z jabłoni, jednak, co było pierwsze, drzewo czy nasiono z którego wyrosło? I skąd owo, nasiono się wzięło.

Xaro nieudolne zaklejanie postów pod pretekstem ukazania naruszeń regulaminu sprawiło, że czytający i tak zauważy, co chciałaś osiągnąć. Twoja odpowiedź do Nas także nie jest związana z tematem. Pisanie o jabłku i jabłoni nie znając genezy ich powstania jest kolejnym przykładem na to, że nie sięgasz myśleniem do początków powstania jedynie skłaniasz się do przemyśleń dziecka, które samo w swoim nieukształtowanym jeszcze myśleniu wie skąd pochodzi owoc i co jest jego początkiem.Wie także o tym, że poprzez nasiona owocu można zasadzić drzewo.

Xara pisząc o przerzucaniu się fragmentami z Biblii w nieskończoność zapomniałaś, że kilka postów wcześniej sama podawałaś fragmenty z Pisma ,które służyły Ci jako potwierdzenie Twojej odpowiedzi zauważ ! nie podałaś cytatu z Biblii ze słowami Jezusa cyt"JESTEM BOGIEM, JA JESTEM BOGIEM'

Tajfoon28 gdyby nie Pismo możliwe,że historia Jezusa, proroków ze Starego Testamentu czy chociażby Księga Rodzaju opisująca początek, od którego zaczyna się cała historia zostały by zapomniane. Zastanawiający jest fakt, iż starasz się za wszelką cenę z Xarą odwieść od Biblii twierdząc, że:

tajfoon28 napisał:

Ludzie pojmijcie, że ewangelii nie pisał żaden z uczniów Jezusa, żaden z naocznych świadków. Więcej prawdy jest w bajce o Siedmiu Łabędziach, niz w Ewangeliach. Odsyłanie do NT i twierdzenie, ze coś tam jest godne zastanowienia się, traktuję jako żart. Przychylam się do opinii tych, którzy twierdza, że biblia to same sprzeczności.

Xara napisał:

Cytatami można się przerzucać. Jak to słusznie zauważyła Simisti, Biblia przeczy sama sobie. Gdyby był w niej zawarty  przekaz, który miałby mieć dla ludzi jakieś zasadnicze znaczenie, nie byłoby w niej takich absurdów: - Jestem w Ojcu, on we mnie, on mnie posłał, ale jesteśmy jedno choć on jest większy, bo  bóg jest jeden, ja w nim jestem a wy we mnie a on w nas, ojciec jest ważniejszy, nikt go nie widział, ale mnie widzicie, ale go nie poznajecie, o dniach ostatnich nie wiedzą ani aniołowie ani syn, tylko bóg ojciec, ale ja i on jedno jesteśmy, tylko, że ja też nie wiem …Oszaleć można

Ewangelija św. Łukasza rozdział: 12

51 Mniemacie, abym przyszedł, pokój dawać na ziemię? Bynajmniej, powiadam wam, ale rozerwanie. 52 Albowiem od tego czasu będzie ich pięć w domu jednym rozerwanych, trzej przeciwko dwom, a dwaj przeciwko trzem. 53 Powstanie ojciec przeciwko synowi, a syn przeciwko ojcu, matka przeciwko córce, a córka przeciwko matce, świekra przeciwko synowej swojej, a synowa przeciwko świekrze swojej.

Czy nie zauważacie pewnego podobieństwa do sytuacji, która ma miejsce na forum, a fragmentem, który przytoczyliśmy? Wystarczy tylko wspomnieć o Jezusie, aby rozpoczęła się dyskusja. Podziały religijne, zero tolerancji poglądowych, zakaz własnego myślenia, które jeśli wystąpi jest obracane w śmieszność i przyrównywane do głupoty. Oboje równocześnie zgadzacie się ze sobą nie poraz kolejny i mówicie jednym głosem, kiedy ktoś stara się wyrazić swoją myśl, aby inni mogli ją przeczytać.



tajfoon28 napisał:

Wybaczcie, ale na wymioty mi się zbiera, kiedy czytam takie herezje, że Jezus nazwał się Bogiem a dywagacje, że nim był i zastanawianie Sie nad każdą literą postawioną w NT karzą mi myśleć, że żyję wśród ludzi średniowiecza.

^
(3) Nawet gdy głupiec idzie drogą, brakuje mu rozwagi i mówi o każdym: To głupiec.
(Ks. Koheleta 10:3, Biblia Tysiąclecia) 




Czy dalej uważacie, że --- >  Biblia przeczy sama sobie? Jeśli czegoś nie potraficie zrozumieć to znaczy, że trzeba to odrzucić? Zastanawiamy się czy Waszym celem nie jest zniechęcenie czytelników tego forum do czytania Biblii, obracacie jej znaczenie i treści w śmieszność poddając w wątpliwość jej zrozumienie. Tylko, jaki jest w tym cel? Możliwe, że gdy nie ma argumentów świadczących o czyjejś omylności łatwiej jest sprawić by słuchano tylko i wyłącznie określonych „informacji” bez poddania weryfikacji.



Czemu mają służyć wasze słowa wypowiadane w różnych postach typu:


tajfoon28 napisał:

" Ojciec jest we mnie a ja w ojcu" czy jak to tam szło. Nie chce obrazić niczyich uczuc religijnych, ale Jezus musiałby być niebywałym kretynem, zeby w ogóle coś takiego powiedzieć.

tajfoon28 napisał:

Wioski huczały, bo Bóg cuda czynił, wieść się niosła poświecie, że oto SAM Bóg na ośle jeżdżąc cuda odprawia, ale Flawiusz o nim nie słyszał. No bardzo to ciekawe. Za to 60 lat po ukrzyżowaniu ktoś zaczyna coś pisać i oto po 2000 lat wszyscy słyszą o Jezusie, co nazwał się Bogiem, ale Flawiusz, nie usłyszał o Jezusie Samym Bogu. To musiała być zmowa, co badacze biblijni? Flawiuszowi z pewnoscią nie pozwolono o tym napisac!

tajfoon28 napisał:

Wybaczcie, ale na wymioty mi się zbiera, kiedy czytam takie herezje, że Jezus nazwał się Bogiem a dywagacje, że nim był i zastanawianie sie nad każdą literą postawioną w NT karzą mi myśleć, że żyję wśród ludzi średniowiecza.

Xara napisał:

Cytatami można się przerzucać. Jak to słusznie zauważyła Simisti, Biblia przeczy sama sobie. Gdyby był w niej zawarty  przekaz, który miałby mieć dla ludzi jakieś zasadnicze znaczenie, nie byłoby w niej takich absurdów: - Jestem w Ojcu, on we mnie, on mnie posłał, ale jesteśmy jedno choć on jest większy, bo  bóg jest jeden, ja w nim jestem a wy we mnie a on w nas, ojciec jest ważniejszy, nikt go nie widział, ale mnie widzicie, ale go nie poznajecie, o dniach ostatnich nie wiedzą ani aniołowie ani syn, tylko bóg ojciec, ale ja i on jedno jesteśmy, tylko, że ja też nie wiem …Oszaleć można

Absurdy, wymioty,domniemanie „kretynizmu”, czy to są reakcje na próbę wyrażenia swojej opinii i chęci podzielenia się nią z innymi? Może dla kogoś, kto nie potrzebuje własnego myślenia opierając się jedynie na sugestiach, wtedy dla innych być może Pismo stanie się absurdem, gdyż poprzez własną niechęć i uprzedzenie stanie się nierealne do poznania nawet najprostszych treści.



Ewangelija św. Mateusza rozdział: 7

15 A strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczem, ale wewnątrz są wilcy drapieżni. 16 Z owoców ich poznacie je; izali zbierają z ciernia grona winne, albo z ostu figi? 17 Tak ci wszelkie drzewo dobre owoce dobre przynosi; ale złe drzewo owoce złe przynosi. 18 Nie może dobre drzewo owoców złych przynosić, ani drzewo złe owoców dobrych przynosić. 19 Wszelkie drzewo, które nie przynosi owocu dobrego, bywa wycięte i w ogień wrzucone. 20 A tak z owoców ich poznacie je.


Niech ten Cytat będzie zakończeniem naszej wypowiedzi. Każdy daje świadectwo swojej osoby poprzez słowa, czyny i gesty. Widząc je oraz słysząc widzimy wnętrze danej osoby i to, co w nim siedzi.


PS.
Już chyba nie będzie zaskoczeniem, że po poście Xary pojawi się  tajfoon28  z odsieczą.
Te podobieństwa w słowach i w pisowni u nich obojga...Cóż ta pajęczyna może lub chce zdziałać, a czy to pajęczyna czy jeden pajączek sobie nitkę plecie niech inni zwrócą na to uwagę, zwłaszcza, jeśli chodzi o posty związane z Jezusem Chrystusem oraz umniejszanie wartościom słowa, które jest zawarte w Biblii traktując ją jako coś, czego z całą pewnością nie było lub zostało zmanipulowane. Jeśli ktoś się czegoś obawia to stara się odsunąć przyczynę lęku i trzymać ją na dystans. Czyżby Biblia była przyczyną obaw tak wielu?



Tekst: gwiazda oraz Raphael85
( dla przypomnienia : http://mesjasz.pun.pl/viewtopic.php?id=495&p=2 )

//Administracja//
Ostrzeżenia dostaliścię z pomówienia użytkowników; a nie za niezgodność z tematem.
Za niezgodność z tematem dostaliście upomnienie.
//Administracja//

Offline

 

#19 2008-05-09 07:56:44

Simisti

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 44
WWW

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

tej smiesznej świntej ksiażce zwanej Biblią.

Tajfunie, fenomen tej "świntej księgi", aa zwłaszcza Starego Testamentu polega na tym, że jest czczona przez wyznawców dwóch wielkich religii monoteistycznych : judaizmu i chrześcijaństwa.
Nawet Muzułmanie uznają za "swoje" księgi mojżeszowe i psalmy.
Przez miliony osób Biblia uznawana jest za "natchnioną przez Boga".Żydzi twierdzą, że w  hebrajskiej wersji Starego Testamentu jest zawarty przekaz dotyczący przyszłości całego świata. Kod Biblijny.
Jakby na to nie spojrzeć, czy to wzrokiem ateisty czy buddysty, szydzić z tych ksiąg raczej nie wypada.

Ludzie pojmijcie, że ewangelii nie pisał żaden z uczniów Jezusa, żaden z naocznych świadków.

Nie wiesz tego, nikt raczej nie wie, więc nie ma nad czym dywagować.
Część apostołów umiała pisać, np. Św. Jan, czy św. Paweł.

Widzisz, problem nie polega na tym co i kto pisał, ale jakie księgi weszły do kanonu Biblii. Nowy Testament był tworzony duzo później, po śmierci Jezusa. Zajmowali się tym już Biskupi Rzymu i to oni decydowali, który Apokryf wejdzie do kanonu Biblii, a który nie. To dawało pole do manipulacji tekstami Biblii i do zatajaniem Apokryfów, które nie odpowiadały dogmatom Katolicyzmu. Teraz zostają odkryte teksty, które mogą obalić pewne dogmaty, których Kościół broni przez tyle wieków. Dlatego powstała w Watykanie Kongregacja Nauk Wiary, odpowiednik dawnej Inkwizycji.

Podziwiam fanów biblii, którzy na niej opierają swój światopogląd.

Mnie na przykład nie możesz posądzić o to, że jestem fanem Biblii, bo nawet chrześcijanką nie jestem, ale pomimo to, mam dużo pokory do ich tekstów. Było nie było, to przecież tam opisany jest kawałek naszej historii. Nie mówię tu już o Starym Testamencie i wersetach dotyczących stworzenia, ale takie dziedziny nauki jak archeologia czy historia potwierdziły, że niektóre opisy zamieszczone w Starym Testamencie podają autentyczne zdarzenie jakie miały kiedyś miejsce.

Wybaczcie, ale na wymioty mi się zbiera, kiedy czytam takie herezje, że Jezus nazwał się Bogiem a dywagacje, że nim był i zastanawianie sie nad każdą literą postawioną w NT karzą mi myśleć, że żyję wśród ludzi średniowiecza.

To jest przecież forum, pisać o czymś trzeba, a niektórzy nawet lubią. Przecież nie musisz ani czytać owych postów, ani sam włączać się do dyskusji w trosce o swój monitor.


Jestem antyklerykałem, ale to nie oznacza, że występuję przeciwko Bogu czy wierze.

Offline

 

#20 2008-05-09 11:13:08

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

gwiazda i Raphael85 napisał:

Więc co dało początek jabłoni? Czyż nie z nasion wyrasta drzewo? Oczywistym jest fakt, że jabłko pochodzi z jabłoni, jednak, co było pierwsze, drzewo czy nasiono z którego wyrosło? I skąd owo, nasiono się wzięło.
……………………………………………………………………………..

Pisanie o jabłku i jabłoni nie znając genezy ich powstania jest kolejnym przykładem na to, że nie sięgasz myśleniem do początków powstania jedynie skłaniasz się do przemyśleń dziecka, które samo w swoim nieukształtowanym jeszcze myśleniu wie skąd pochodzi owoc i co jest jego początkiem.Wie także o tym, że poprzez nasiona owocu można zasadzić drzewo.

W tym wątku rozmawiamy o tym, czy Jezus nazwał się w Biblii Bogiem. Nie rozmawiamy o genezie i skąd wszystko się wzięło. Napisałam wyraźnie – „ (…) czy Jezus był na ZIEMI równy Ojcu” przytaczając porównanie jabłoni do jabłka. Zarzucanie mi, że myślę jak dziecko, jest bezpodstawne, ponieważ  temat o „początku” nie był poruszany. Jakie macie podstawy myśleć, że nie mam na ten temat zdania?
Nie wiem czemu uzurpujecie sobie prawo do tego, że tylko Wy potraficie myśleć dojrzale? Od kilku postów staracie się udowodnić, że ci, którzy uważają biblię za księgę, pełną sprzeczności, jej po prostu nie rozumieją i są „niedojrzali”, natomiast Wy ją doskonale rozumiecie, jest dla Was czytelna, jasna i klarowna. Tylko skąd ta pewność?
Od lat teolodzy łamią sobie głowy nad tekstem biblijnym. I jaki tego skutek? Weźmy na przykład prof. Węcławskiego lub Hansa Zandera. Ile lat potrzebowali, by odczytać Pismo i poprzeć dowodami, to, że to ludzie zrobili z Jezusa Boga i wynieśli na ołtarze, natomiast inni nadal przedstawiają dowody, że jednak Bogiem był. Teolodzy również przerzucają się cytatami i nic z tego nie wynika. Kto chce wierzyć, że Jezus Bogiem jest, niech wierzy, kto myśli racjonalnie i dogmat ten odrzuca, niech ma prawo do swojego zdania. Nikt nie ma prawa tego kwestionować i zarzucać komukolwiek braku zrozumienia machając przed nosem coraz to nowymi cytatami biblijnymi, w celu potwierdzenia ważności i nieomylności swoich tez. Tak trudno zrozumieć, że nie wszyscy uważają Biblię za wiarygodne źródło wiedzy o życiu Jezusa i o Bogu?

Wg mnie Jezus nie jest Bogiem co wyraźnie napisałam, napisałam również, że w Biblii nie ma ani jednego zdania, w którym Jezus powiedziałby : „ Jestem Bogiem, Tak ja jestem Bogiem”. Nie rozumiem zatem skąd Wasze zaczepne stwierdzenie: 

Raphael85 i gwiazda napisał:

]nie podałaś cytatu z Biblii ze słowami Jezusa cyt"JESTEM BOGIEM, JA JESTEM BOGIEM'

Jak mam podać taki cytat, skoro od początku twierdzę, że takiego NIE MA(odsyłam do strony pierwszej tego wątku) oraz na podstawie tego co napisano w biblii,  uważam, że żadną swoją wypowiedzią Jezus tego nie potwierdza.

Raphael85 i gwiazda napisał:

Zastanawiający jest fakt, iż starasz się za wszelką cenę z Xarą odwieść od Biblii

Wypowiadam się za siebie:
Nie wiem skąd ten wniosek, mogę się tylko domyślać, że powstał on na wskutek tego, iż dostrzegam niejasności i sprzeczności w Biblii, co wszystkim, którzy uważają tę księgę za podstawowe źródło wiedzy jest po prostu nie w smak. Nigdy nikogo nie chciałam odwieść od czytania biblii. Jest to Wasza nadinterpretacja. Nie będę posuwać się do słów, że jest to również oszczerstwo, ponieważ głęboko wierzę, że wypowiedź ta nie została dostatecznie przemyślana i powstała pod wpływem skrajnych emocji.



Raphael i gwiazda napisał:

Xaro nieudolne zaklejanie postów pod pretekstem ukazania naruszeń regulaminu sprawiło, że czytający i tak zauważy, co chciałaś osiągnąć. Twoja odpowiedź do Nas także nie jest związana z tematem.

Upominanie, że łamie się regulamin forum należy do moich obowiązków. Wasza wypowiedź znacznie odbiegała od tematu. Fałszywi Mesjasze oraz Szatan w żaden sposób nie nawiązują do tego czy Jezus w Biblii nazwał się Bogiem.


Raphael i gwiazda napisał:

o podobieństwa do sytuacji, która ma miejsce na forum, a fragmentem, który przytoczyliśmy? Wystarczy tylko wspomnieć o Jezusie, aby rozpoczęła się dyskusja. Podziały religijne, zero tolerancji poglądowych, zakaz własnego myślenia, które jeśli wystąpi jest obracane w śmieszność i przyrównywane do głupoty. Oboje równocześnie zgadzacie się ze sobą nie poraz kolejny i mówicie jednym głosem, kiedy ktoś stara się wyrazić swoją myśl, aby inni mogli ją przeczytać.

Chciałam zaznaczyć, że łączenie mnie z postacią tajfoon28 jest paskudnym i niczym nie podpartym pomówieniem. Nie ze wszystkimi teoriami i wywodami tajfoona28 się zgadzam. Nie jestem też w żaden sposób z nim skoligacona.
Odnoszę wrażenie, ze nie podoba się Wam iż dwie osoby mogą mieć podobne zdanie na temat pewnych kwestii. Zwłaszcza jeśli są to kwestie, które wyraźnie stoją w opozycji do Waszych teorii, notabene też wyrażanych przez Was jednym głosem.

Raphael i gwiaza napisał:

PS.
Już chyba nie będzie zaskoczeniem, że po poście Xary pojawi się  tajfoon28  z odsieczą.
Te podobieństwa w słowach i w pisowni u nich obojga...Cóż ta pajęczyna może lub chce zdziałać, a czy to pajęczyna czy jeden pajączek sobie nitkę plecie niech inni zwrócą na to uwagę, zwłaszcza, jeśli chodzi o posty związane z Jezusem Chrystusem oraz umniejszanie wartościom słowa, które jest zawarte w Biblii traktując ją jako coś, czego z całą pewnością nie było lub zostało zmanipulowane. Jeśli ktoś się czegoś obawia to stara się odsunąć przyczynę lęku i trzymać ją na dystans. Czyżby Biblia była przyczyną obaw tak wielu?

Takie argumentowanie wypowiedzi, ma za zadanie ośmieszyć mnie i tym samym umniejszyć w oczach zainteresowanych tematem. Bardzo spryty chwyt, gratuluję. Mam jednak nadzieję, ze każdy ma swój rozum i potrafi oddzielić ziarno od plew.
Osobiście nie dziwi mnie, że tematy związane z Jezusem są konfliktowe, ponieważ jego postać jest kontrowersyjna. Jedni mają go za Boga, drudzy za człowieka, trzeci za fałszywego proroka i uzurpatora, następni w tym ja mają go za człowieka, w którego została wcielona Dusza Syna Boga z Cywilizacji Nieba.
Nie macie prawa negować tego, że ktoś uważa biblię za bajke (jak np tajfoon28). Wcześniej pisaliście, że my staramy się ludzi odwieść od biblii. Z tego co wklejone powyżej, mogę wysnuć wniosek, że Wy wręcz usilnie zachęcacie do jej czytania. Nie dziwcie się, że wychodzą z tego nieporozumienia, bo nie każdy w biblię wierzy. A uciekanie się do wycieczek osobistych, które zaprezentowaliście w całej krasie jest conajmniej niekulturalne, świadczy o bezsilności w argumentowaniu, niedojrzałości, nieumiejętności prowadzenia dyskusji i braku tolerancji do odmiennych poglądów.

Na koniec zwracam się z prośbą o nie wygłaszanie pochopnych teorii na temat czyjejś osoby i nie ocenianie wg własnego widzimisię, podyktowanego uprzedzeniami.

Pozdrawiam

Offline

 

#21 2008-05-09 18:29:03

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Kolego/żanko Simisti nie neguje całej świntej książki. Neguję zapisane w niej herezje napisane pod wpływem tworzącego się kultu Jezusa. Mało mnie interesuje jakie wyznania opierają na niej swoje dogmaty.  Jedyna zapisana w niej prawda o Jezusie jest taka, że był, miał uczniów, nauczał i został ukrzyżowany. Cała reszta to baja, na napisana na podstawie proroctw z ST.  Świnta książka, która jest przedmiotem naszych rozważań, powstała w konkretnym celu - zrobić wodę z mózgu ludziom I jak się okazuje skutecznie. Nie mam dla niej pokory, bo nie korzę się przed papierem i skórzaną okładką. Uznaję jej istnienie, znam bardzo dobrze jej treść, nie wyskoczyłem psu spod ogona. Wspominam o tym na przypadek gdyby jakiś nawiedzeniec stwierdził, że nie mam o tej ksiunżce pojęcia. Zresztą zaraz odniosę się do tego w innym wątku, gdzie znów nawklejano na wzór świadków Jehowy jakiś cytatów, co to niby ich nie znam i niby mają coś ze mną wspólnego.

Dry007 napisał:

Człowiek rozumiejący co mówi zastanawia się na przecinkiem ... ty tajfooon28 piszesz swoje sugestie ...ale czy rozumiez ich sens ,czy myślisz że chodzi o Jezusa ,a może o Ciebie .. zastanów sie jeszcze raz zanim powiesz coś ... z czego potem Lucefer zrobi użytek

A trochę jaśniej? Dasz radę, czy będziesz się ograniczać do lakonicznych – „Rzeczy oczywiste są najprostsze ...wystarczy posiadać umiejętność ich rozumienia”, z których nic nie wynika? I co ma do tego Lucyfer? A jakie jest moje podobienstwo do Jezusa?

Kolega raphael  i koleżanka gwiazda napisali:

PS.
Już chyba nie będzie zaskoczeniem, że po poście Xary pojawi się  tajfoon28  z odsieczą.
Te podobieństwa w słowach i w pisowni u nich obojga...Cóż ta pajęczyna może lub chce zdziałać, a czy to pajęczyna czy jeden pajączek sobie nitkę plecie niech inni zwrócą na to uwagę, zwłaszcza, jeśli chodzi o posty związane z Jezusem Chrystusem oraz umniejszanie wartościom słowa, które jest zawarte w Biblii traktując ją jako coś, czego z całą pewnością nie było lub zostało zmanipulowane. Jeśli ktoś się czegoś obawia to stara się odsunąć przyczynę lęku i trzymać ją na dystans. Czyżby Biblia była przyczyną obaw tak wielu?

Biblia nie jest przyczyną obaw tylko kretynizmów, które rodzą się w umysłach ludzi.
Jak widać pod jej wpływem dostaliście już paranoi  w temacie jedności. Nie dość, że Bóg i Jezus to jedno, to jeszcze Xara i ja to jedno. Aż zapytam, a Wy to dwa czy też jedno?

PS. Ponieważ nie zdążyłem się podpiąć pod post Xary i przybyć jej z odsieczą, chciałbym dodać, że w pełni zgadzam się z jej powyższym wywodem.

Offline

 

#22 2008-05-09 19:20:14

Raphael85

Agat

Zarejestrowany: 2007-10-18
Posty: 89

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Xara napisał:

Z tego co wklejone powyżej, mogę wysnuć wniosek, że Wy wręcz usilnie zachęcacie do jej czytania. Nie dziwcie się, że wychodzą z tego nieporozumienia, bo nie każdy w biblię wierzy.

Wierzy się w Boga, a nie w Biblię i to jest podstawowa sprawa. Ponadto zachęcamy do jej czytania, oczywiście, że tak, dlaczego miałaby pozostać nieczytana? Co Cię tak rusza w czytaniu Biblii, przecież są tytuły książek o tematyce fantastycznej i jakoś nie wywołują tyle zainteresowania? Jeśli ktoś twierdzi, że Biblia jest warta tego, aby do niej zaglądnąć to, dlaczego by tego nie czynić. Czytać Biblię warto zwłaszcza po to, żeby się przekonać jak wielu próbuje nieudolnie dopasowywać jej treść pod własne teorie.

Xara napisał:

A uciekanie się do wycieczek osobistych, które zaprezentowaliście w całej krasie jest conajmniej niekulturalne, świadczy o bezsilności w argumentowaniu, niedojrzałości, nieumiejętności prowadzenia dyskusji i braku tolerancji do odmiennych poglądów.

To czy nasze wypowiedzi są niekulturalne niech ocenią czytający forum, sugerować możesz wiele rzeczy jednak ludzie posiadają swój rozum i wiedzą doskonale bez wskazywania palcem, co jest dobre a co złe.
Nie ma ślepych i głuchych Xara są tylko Ci, którzy nie chcą słyszeć ani widzieć z własnej woli. Jeśli ktoś zechce przeczytać to, o czym piszemy ( gwiazda, Raphael85) w tym temacie sam oceni treść. Nie jesteś Xaro jedyna na forum posty czyta wielu użytkowników, a odbieranie ich bezpośrednio do własnej osoby tam gdzie nie ma bezpośredniego odnośnika jest nie w porządku.


Biblia powinna być czytana zwłaszcza z jednego głównego powodu, na podstawie jej treści pojawiają się w czasach obecnych mesjasze, wybawcy, pośrednicy, którzy często gromadzą tłumy. Jedynym źródłem weryfikacji tego zjawiska oraz teorii ich twórców jest źródło, na które się powołują, czyli Biblia. Apokalipsa również jest jej częścią. Izajasz oraz Daniel opisują w swych księgach podobną symbolikę, więc nic nie jest wyssane z palca wszystko ma początek i koniec.


NA ZAKOŃCZENIE...Zadziwiająca jest argumentacja dając upomnienie sly6 zadziwiająca, pisząc, że Xara oraz Tajfoon28  mają oddzielne IP  wniosek? Czy posiadać różne numery IP to taka wielka sztuka? Poza tym, czy wśród administracji jest jakaś osoba postronna czy jedynie zwolennicy głównej teorii mesjanizmu w przedstawianej postaci? Jeśli wszystko zostaje w rodzinie, kogo chcesz przekonać do odrębnych numerów IP i kto ma w to uwierzyć.

Piszemy nie zgodnie z tematem dlatego, że mamy swoje zdanie, które nie zgadza się z waszym? Xara również w swojej odpowiedzi do nas nie zastosowała odniesienia do tematu, nie wspominając o użytkowniku tajfoon28. Jak widać są przywileje, których się nie da obejść i jest to widoczne właśnie przez takie decyzje oraz reakcje administracyjne.


gwiazda, Raphael85
-

Offline

 

#23 2008-05-09 19:37:12

Simisti

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 44
WWW

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

Kolego/żanko Simisti nie neguje całej świntej książki. Neguję zapisane w niej herezje napisane pod wpływem tworzącego się kultu Jezusa

Co do herezji i manipulacji tekstami Nowego Testamentu, to do tego się już odniosłam i wyraźnie zaznaczyłam swój pogląd. Też jestem zdania, że to nie jest żadne wytłumaczenie, że teksty do Nowego Testamentu zostały wybrane pod wpływem ducha świętego. Wybrano te, które były wygodne. Duch nic z tym nie miał wspólnego. Ale nie ważne. Pokory nie musisz mieć, masz do tego prawo.

Jak juz wcześniej napisałam, teksty Biblii zaprzeczają same sobie, bo tekstowi:

"Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (Jan 10:30).

zaprzecza inny :

"A nie tylko za nimi (Ja) proszę, ale i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie. Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś." (Jan. 17:20-21)

Dlatego analiza zdania po zdaniu tekstów Biblii nie ma sensu, poza tym  tylko papież jako "nieomylny" ma prawo do interpretacji pisma świętego. Bardzo wygodne, bo może sobie interpretować jak chce.
Przeanalizujcie historię dogmatów kościoła katolickiego a przekonacie się, że od wieków obrasta w różne dziwactwa, a potwierdzenie tego kładą na karb albo objawieniom, cudom, albo jakimś "nawiedzonym" tekstom właśnie z Biblii.


Jestem antyklerykałem, ale to nie oznacza, że występuję przeciwko Bogu czy wierze.

Offline

 

#24 2008-05-09 20:41:13

KYCZNAJ

Kryształ

Zarejestrowany: 2007-09-11
Posty: 30

Re: 1. PYTANIE - JEZUS = BÓG ?

10 Nie wierzysz, iżem ja w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które ja do was mówię, nie od samego siebie mówię, lecz Ojciec, który we mnie mieszka, on czyni sprawy. 11 Wierzcie mi, żem ja w Ojcu, a Ojciec we mnie; wżdy przynajmniej dla samych spraw wierzcie mi. ( Ew. św Jana 14:10-11)

Dobra zagadka proponuje wszystkim myślicielom wyjaśnienie tych slow, odpowiedz jest bardzo prosta może ktoś na to wpadnie

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Alojamento Udawalawe malowanie elewacji warszawa cennik Hydraulik Kraków Nowa Huta Koszty Reklamy w Google liczniki na wodę wrocław