#1 2008-05-15 01:51:23

gwiazda

Agat

Zarejestrowany: 2007-12-26
Posty: 188

Dyskusie

Agni

- Książe Niebios Ziemi jest także strażnikiem południowo-wschodniej strony całego świata. Nazywany jest Panem Zastępów. Cała przyroda podlega jego władzy duchowej, w tym dewy o niebiańskiej naturze, jakiej nam ludziom nawet się nie śniło. Agni to mistyka siedmiu płomieni, siedmiu świętych ogni i siedmiu promieni światła.

http://www.himavanti.org/ezoteryka_serc … ja_029.htm




Ganeśa

– "Pan Zastępów", starszy Syn Boga Śiwa i Bogini Parwati, ucieleśnia mądrość i wiedzę
http://www.psi.dm3.pl/p-908.html

http://pl.wikipedia.org/wiki/Glosariusz_hinduizmu

…………………………………………………………………….

Sanskryt

Sanskryt (dewanagari: संस्कृतम् saṃskṛtam; sa.msk.rtaa bhaa.saa, od sa.m+k.r – zestawiać, składać; bhaa.saa – język; "język uporządkowany", w przeciwieństwie do języków naturalnych prakrytów, tzn. ludowych o "nieuporządkowanej" gramatyce) język literacki starożytnych, średniowiecznych i wczesnonowożytnych Indii.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sanskryt

Prakryty (sanskryt प्राकृत prākṛta = 'naturalny, zwykły, potoczny') - grupa języków indyjskich, obejmująca potoczne i literackie języki Indii z okresu od V wieku p.n.e. do X wieku n.e. Znane są głównie z inskrypcji, tekstów literackich oraz pism religijnych buddystów i dżinistów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prakryt

//Notka: Jeżeli wskazujesz dany ciąg wyrazów "kolorem"; ustosunkuj się do tego zaznaczenia. Oryginalne teksty nie zwracają na to uwagi.

Offline

 

#2 2008-05-15 14:03:31

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Dyskusie

Jako że forum Religie, jest stricte pod moją opieką informuję, że posty wyrwane z kontekstu, nic nie wnoszące, pozbawione własnych komentarzy, przekazujące niepełne treści, będą usuwane.
..................................................................................................................................................................................................................................................................

Zwracam sie z prośbą do forumowicza gwiazda o zajęcie stanowiska co do treści, które podała wyżej oraz rozwinięcie tematu. Bardzo chciałabym poznać więcej informacji o Agni. Zakładam, że skoro ta postac wydała Ci się tak interesujące, że postanowiłaś wyróżnić ją spośród wielu w Hinduiźmie, wiesz o niej dość sporo i przedstawisz ją bliżej. Czekam więc z niecierpliwością na kontynuację opowieści o Agni.
Odkrywanie szczegółów, zasad działania i historii bogów innych wiar, jest dla mnie rzeczą pasjonującą. Ponieważ, jak sądzę, masz na ich temat wiele ciekawego do powiedzenia, zgłębiłaś o nich naukę na drodze hobby, wyznania, czy też po prostu na drodze fascynacji tą kulturą, proszę abyś zechciała się z nami tą wiedzą podzielić.

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2008-05-15 15:11:38

gwiazda

Agat

Zarejestrowany: 2007-12-26
Posty: 188

Re: Dyskusie

Xara napisał:

Zwracam sie z prośbą do forumowicza gwiazda o zajęcie stanowiska co do treści, które podała wyżej oraz rozwinięcie tematu.

Xaro do załączenia informacji dotyczących Agni oraz Ganesa zainspirowało mnie pytanie K12 ,które zadałała tu: http://mesjasz.pun.pl/viewtopic.php?id=495&p=4

K12G napisał:

To już było wyjaśniane na forum, ale pewnie nie czytasz całego forum lecz wybrane działy to ci przypomnę, że gdyby było napisane dokładnie  "starszy brat"  to teraz na ziemi było by tysiące tych starszych braci, natomiast jest, że przyjdzie Pan Zastępów - Ten jest tylko jeden - GRYF144. {No chyba, że znasz jeszcze kogoś kto tak się zwie w czasach obecnych, to podaj link}.

Odnosząc się do tego pytania postanowiłam poszukać zarówno „Pana Zastępów” jak i „Starszego syna Boga ‘. Agni i Ganeśa w Hinduizmie nosi przydomek „Pana Zastępów” dodatkowo Ganeśa jest uznawany za „"Pan Zastępów", starszy Syn Boga Śiwa i Bogini, Parwati, ucieleśnia mądrość i wiedzę”

Ps.
Xaro mam nadzieję, że pozwolisz mi dalsze poszukiwanie „Pana Zastępów” w innych religiach oraz wklejanie  o nich info.  do działu, nad którym sprawujesz opiekę.Ponieważ jak sama zaznaczyłaś cyt” Odkrywanie szczegółów, zasad działania i historii bogów innych wiar, jest dla mnie rzeczą pasjonującą.” do każdego wpisu dołączę link źródłowy, co też uczyniłam w poprzednim poście

Pozdrawiam

Offline

 

#4 2008-05-15 16:09:40

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Re: Dyskusie

gwiazda cyt.


K12G napisał:
To już było wyjaśniane na forum, ale pewnie nie czytasz całego forum lecz wybrane działy to ci przypomnę, że gdyby było napisane dokładnie  "starszy brat"  to teraz na ziemi było by tysiące tych starszych braci, natomiast jest, że przyjdzie Pan Zastępów - Ten jest tylko jeden - GRYF144. {No chyba, że znasz jeszcze kogoś kto tak się zwie w czasach obecnych, to podaj link}.

Odnosząc się do tego pytania postanowiłam poszukać zarówno „Pana Zastępów” jak i „Starszego syna Boga ‘. Agni i Ganeśa w Hinduizmie nosi przydomek „Pana Zastępów” dodatkowo Ganeśa jest uznawany za „"Pan Zastępów", starszy Syn Boga Śiwa i Bogini, Parwati, ucieleśnia mądrość i wiedzę”



Ja napisałam wyraźnie cyt. że przyjdzie Pan Zastępów - Ten jest tylko jeden - GRYF144. {No chyba, że znasz jeszcze kogoś kto tak się zwie w czasach obecnych, to podaj link}.

Gwiazda czytasz z niezrozumieniem tekstów.

Ja napisałam bowiem- kto się tak zwie w czasach obecnych i żyje na ziemi.
A ty napisałaś o kulturze i wierzeniach w Hinduiźmie.
Czy te postacie,o których piszesz żyja obecnie w ciałach ludzi na ziemi?

Jezeli nie to mylnie zainspirowałaś się moimi słowami, gdyż nie odnosza się one do wartości przeze mnie wskazanych.

cyt,  Ganeśa jest uznawany za „"Pan Zastępów", starszy Syn Boga Śiwa i Bogini, Parwati, ucieleśnia mądrość i wiedzę”

W wierzeniach i w kulturze zawsze jest ziarenko prawdy.

Offline

 

#5 2008-05-15 16:14:59

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Dyskusie

Gwiazdo, Ty się już zapędziłaś tak strasznie, że przestajesz rozumieć co czytasz. K12G, nie mówila o bogach tudzież bożkach, których zwą Panem Zastępów, tylko o kimś obecnym, kto się tak zwie TU I TERAZ.

Oczywiscie, możesz w innych wiarach szukać postaci, która wedle wierzen nazywana była Panem Zastępów. Prawie we wszystkich religiach świata pada słowo Bóg i co z tego wynika?  Nie wiem co Ty chcesz udowodnić, ale chętnie sama się dowiem, jak dużo jest bożków, którzy zostali tak nazwani.
A tak na marginesie wiesz, ze Aleksander Wielki był przez niektórych zwany panem zastępów? A bo miał Ci on zastępy i panem był. Zbudujesz na tej podstawie jakąś teorię odnośnie Gryfa144?

Pozdrawiam

Offline

 

#6 2008-05-15 19:38:57

gwiazda

Agat

Zarejestrowany: 2007-12-26
Posty: 188

Re: Dyskusie

K12G napisał:

Gwiazda czytasz z niezrozumieniem tekstów.

Czytam ze zrozumieniem, bo jak zauważysz, co też napisałam,twoje pytanie było dla mnie inspiracją do poszukiwania „Pana zastępów” a wklejenie informacji w dziale Hinduizm jest tego potwierdzeniem, że tacy istnieją w wierzeniach stąd twoje pytanie  było inspiracją w znalezieniu „Pana Zastepów’.Oczywiście mój post nie odpowiada na twoje pytanie gdyż on nie jest odpowiedzią jedynie informacją z dziedziny religii i wierzeń hinduizmu i został temu działowi przyporządkowany a nie w temacie gdzie zadałaś pytanie

Pozdrawiam

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://uspharm.online przegrywanie kaset vhs łódz weekend spa ciechocinek