#1 2007-08-15 15:32:54

GRYF144

Ametyst

Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 304

TRÓJCA - KOD ?

Wieloletnie doświadczenie nauczyło Mnie logicznego rozwiązywania ,odkodowywania,stopniowannia tematów,szukania wartościowych kontekstów między wyrazowych.Wiem że Kościół Kat.przyjął Dogmat o Trójcy Świętej.Lecz nigdzie nie ma logicznego wytłumaczenia tego tematu.w/g mnie trzeba uzyć tu Kodu stopniowania ,który po dokładnej analizie pokrywa się z opisami Nieba w Biblii. tzn.BÓG-Najwyższa Istota w Niebie,WŁADZA NIEBA. OJCIEC -Głowa Rodziny. SYN - Członek Rodziny. BOŻY -tak Syn jak i Ojciec posiadaja wartośc równoznaczna Bogu. DUCH -forma życia w Niebie . ŚWIĘTY -najwyższa forma duchowa. Można tu przytoczyć przysłowie ludowe Tak Jak ina Górze ,Tak i na dole.A więc w niebie też sa rodziny.A BÓG jest Ojcem w jednej z nich ,Chrystus jest jego Synem


Pyt. Czy uznajesz Ducha św.?

Należy rozdzielić Ducha od Świetego.Duch to nie jest osobowość tylko forma życia w niebie. Świety jest to stan życia w niebie .Syn-jest równy Bogu w formie życia ,ale nie w hierarchii,tak jak Syn do Ojca.Syn nie jest ani Stwórcą ani stworzeniem jest taką samą istotą jak Ojciec czy Bóg.

Offline

 

#2 2007-08-18 02:25:56

CzlowiekMyślący

Kryształ

Zarejestrowany: 2007-08-18
Posty: 2

Re: TRÓJCA - KOD ?

Móglbyś glębiej przedstawić swój sposób analizy tekstu ,aby rozwiać wszelkie niejasności?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez CzlowiekMyślący (2007-08-18 02:26:51)

Offline

 

#3 2007-08-19 15:14:52

GRYF144

Ametyst

Zarejestrowany: 2007-08-06
Posty: 304

Re: TRÓJCA - KOD ?

CzlowiekMyślący

Re: TRÓJCA - KOD ?
Móglbyś glębiej przedstawić swój sposób analizy tekstu ,aby rozwiać wszelkie niejasności?

Pozdrawiam
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odp.


Niebo jest cywilizacją, jak każda cywilizacja, posiada środowisko życia i istoty, które wiodą w niej życie i rozwijają się. Każde środowisko szczycące się bardzo długim okresem niezakłóconego rozwoju, musi odpowiadać pewnym cechom. Konflikty nie występują, lub są w znikomej ilości, procesy życia cywilizacji są spójne i logiczne i nie występuje nadmierne zużywanie – starzenie.
Cywilizacja nieba wypracowała sobie taki system społeczny, który spełnia te wymogi, stąd informacje o wiecznym życiu w niebie. Te informacje nie są właściwe, długość życia w niebie nie jest wieczna, ta forma życia jest tak rozwinięta, że z naszego ziemskiego punktu widzenia może być określona jako wieczna. Czas zmiany, który był przełomowy dla cywilizacji nieba to okres, w którym postanowiliśmy zmienić zasady osobistego życia w aspekcie emocji. Poprzez pewne procesy ograniczające istniejący uprzednio, stan działania emocjonalnego w znacznym stopniu pozbyliśmy się skrajnych emocji.
Nowa forma życia emocjonalnego, w której od tamtego czasu żyją dusze w niebie, nie powoduje nadmiernego starzenia się, życie zostało wydłużone wielokrotnie. Z takiej ograniczonej emocjonalnie formy życia, nie chciał skorzystać Lucyfer i pewna ilość innych dusz. Mieli do tego pełne prawo, lecz stracili możliwość dalszego życia w niebie. Środowisko nieba jest otwartą przestrzenią i życie obok siebie istot, które eksponują taki rodzaj emocji, którego chcieliśmy się pozbyć zakłócało nowy stan całego środowiska nieba.
Podjęliśmy decyzję o utworzeniu bezpiecznego środowiska życia dla Lucyfera i Jego grupy dusz. Z powodu otwartości środowiska w niebie, enklawę dla tych dusz wybudowaliśmy we Wszechświecie. Moja rodzina, jest w takiej sytuacji, że z niej obecnie wywodzi się przywódca nieba Bóg, jak również pozycja dowódcy wojsk Pana zastępów, którą ja zajmuję. Obowiązkiem z naszej strony było przyjęcie Lucyfera w naszym Wszechświecie, tu więc została wybudowana enklawa życia dla tych dusz.
Drugi poważny skok ewolucyjny cywilizacji nieba został zakończony. Pierwszym podobnej klasy krokiem, była decyzja o budowie Wszechświatów, jako ogrodów do tworzenia szczególnej klasy materii w postaci emocji, jakie tworzy człowiek.
Po tych dwóch etapach skoków ewolucyjnych cywilizacji nieba, dusze, które teraz żyją, posiadają szczególny charakter swojego ciała duchowego. Jest to najwyższy rozwój w materii, stąd określenie DUCH ŚWIĘTY. Cała treść „Trójcy Świętej”, wskazuje na charakter życia w niebie. Gdzie Bóg to najwyższe stanowisko, ale jest zarazem ojcem w swojej rodzinie.
.BÓG-Najwyższa Istota w Niebie,WŁADZA NIEBA. OJCIEC -Głowa Rodziny. SYN - Członek Rodziny. BOŻY -tak Syn jak i Ojciec posiadaja wartośc równoznaczna Bogu. DUCH -forma życia. DUCH ŚWIĘTY -najwyższa forma życia
                                                                                                        Pan Syjonu.

Offline

 

#4 2008-02-11 05:14:57

bolek

Zbanowany

Skąd: Au
Zarejestrowany: 2008-02-11
Posty: 40
WWW

Re: TRÓJCA - KOD ?

A mnie to wygląda na bzdurne fantazje.
Nie możemy mówić o jednym Bogu, skoro w Biblii jest ich całe stado. Jezus nie moze być synem ich wszystkich, chyba że Jezusków jest tyle co Bogów.
Wszyscy Bogowie nie mogą pomieścić się w jednym niebie, bo by się pozabijali, a więc ile Bogów tyle nieb.
W niebie Allacha na każdego araba czeka 70 hurys, czyli haremy.
Hurysa- w j.niemieckim "hure" to prostytutka, czyli niebo Allacha to wielki burdel.

  Jahwe- YHWH, Bóg mordu, krwi, wojny, zemsty, zazdrości, nienawiści co sam stwierdza o sobie pisząc w Biblii; "Oko za oko, ząb za ząb", "Jestem Bogiem mściwym i zazdrosnym" itd.
Jeśli jest On Ojcem Jezusa, -(czyli skrajnym przeciwieństwem Tatusia Jahwe), pełnym miłosierdzia, miłości, przebaczania, to albo Tata Jahwe nawrócił się na Chrześcijaństwo głoszone przez Watykan od roku 325 ne. albo Jezus jest takim samym Antychrystem jak Jego tatuś Jahwe na co wskazuje liczba Jego imienia-(SzM JHSzWH) wynosząca 666 a  Watykan ubrał Go w baranią skórę, wymyślając Mu ładną historyjkę ze stajenką, zwierzątkami, królami itd.

Jakby nie było, Biblię i wszystkie inne święte księgi można porównać do Menu w Restauracji.
Menu informuje jakie dania serwuje restauracja, Biblia informuje jakich Bogów serwuje Niebo, Wszechświat czy cokolwiek w tym rodzaju.
Obie książki- Menu i Biblię, napisali ludzie i mieli w tym swój cel i powód
Menu to jeszcze nie obiad na talerzu, Biblia to nie Bóg a jakieś prawdziwe lub fałszywe informacje o Bogach czy obiedzie jaki zamówimy.
Gorzej z zamówieniem Boga według informacji w Biblii, gdyż jak dotąd nikt żadnego z Bogów;
nie widział, ani nie słyszał, a pomimo to, tak wiele o nich napisano, choć nikt nie wie na jakiej podstawie.

Offline

 

#5 2008-02-27 01:24:20

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: TRÓJCA - KOD ?

bolek napisał:

A mnie to wygląda na bzdurne fantazje.

Ale zapewne zakładasz, że możesz się mylić?

Nie możemy mówić o jednym Bogu, skoro w Biblii jest ich całe stado. Jezus nie moze być synem ich wszystkich, chyba że Jezusków jest tyle co Bogów. Wszyscy Bogowie nie mogą pomieścić się w jednym niebie, bo by się pozabijali, a więc ile Bogów tyle nieb. W niebie Allacha na każdego araba czeka 70 hurys, czyli haremy. Hurysa- w j.niemieckim "hure" to prostytutka, czyli niebo Allacha to wielki burdel.

Mogę pokusić się o założenie, że w Biblii jest "bogów" całe stado, ale skąd wniosek, że Biblia to tekst prawdziwy, mówiący w każdym miejscu, bez wyjątku tylko i wyłącznie o realnie istniejących aspektach naszej rzeczywistości? Wedle wiedzy o której tutaj dyskutujemy, bogowie o których wspominasz, nie mają niczego wspólnego z Przewodniczącym Rady Głównej Nieba (czyli tzw. Bogiem), bo są istotami astralnymi, które pełnią służebne zadania względem Dusz (a Bóg jest jedną z Dusz).

Jahwe- YHWH, Bóg mordu, krwi, wojny, zemsty, zazdrości, nienawiści co sam stwierdza o sobie pisząc w Biblii; "Oko za oko, ząb za ząb", "Jestem Bogiem mściwym i zazdrosnym" itd. Jeśli jest On Ojcem Jezusa, -(czyli skrajnym przeciwieństwem Tatusia Jahwe), pełnym miłosierdzia, miłości, przebaczania, to albo Tata Jahwe nawrócił się na Chrześcijaństwo głoszone przez Watykan od roku 325 ne. albo Jezus jest takim samym Antychrystem jak Jego tatuś Jahwe na co wskazuje liczba Jego imienia-(SzM JHSzWH) wynosząca 666 a  Watykan ubrał Go w baranią skórę, wymyślając Mu ładną historyjkę ze stajenką, zwierzątkami, królami itd.

Dusza, która wcielona była w człowieka imieniem Jezus nie ma niczego wspólnego z Jahwe. Nazwa YHWH to rada istot astralnych, a nie jedna istota.

Gorzej z zamówieniem Boga według informacji w Biblii, gdyż jak dotąd nikt żadnego z Bogów;
nie widział, ani nie słyszał, a pomimo to, tak wiele o nich napisano, choć nikt nie wie na jakiej podstawie.

Gryf widział, tego jednego, prawdziwego. Oczywiście można wierzyć mu lub nie (Gryfowi).

Offline

 

#6 2008-03-02 03:08:27

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: TRÓJCA - KOD ?

Gorzej z zamówieniem Boga według informacji w Biblii, gdyż jak dotąd nikt żadnego z Bogów;
nie widział, ani nie słyszał, a pomimo to, tak wiele o nich napisano, choć nikt nie wie na jakiej podstawie.

Zapewniam Cię, że jesteś w błędzie, poniewaz to właśnie Biblia podaje informacje, iż YHWH można było zobaczyć.

(10) I widzieli Boga Izraelskiego; a było pod nogami jego jako robota z kamienia szafirowego, a jako niebo gdy jest jasne. (11) A na książęta synów Izraelskich nie ściągnął Pan ręki swej: choć widzieli Boga, przecię jedli i pili.
(Ks. Wyjścia 24:10-12, Biblia Gdańska)

(18) Nad to rzekł Mojżesz: Ukaż mi proszę, chwałę twoję. (19) A on odpowiedział: Ja sprawię, że przejdzie wszystko dobre moje przed twarzą twoją, i zawołam z imienia: Pan przed twarzą twoją; zmiłuję się, nad kim się zmiłuję; a zlituję się, nad kim się zlituję. (20) I rzekł: Nie będziesz mógł widzieć oblicza mego; bo nie ujrzy mię człowiek, aby żyw został. (21) I rzekł Pan: Oto, miejsce u mnie, a staniesz na opoce. (22) A gdy przechodzić będzie chwała moja, tedy cię postawię w rozpadlinie opoki, i zakryję cię dłonią moją, póki nie przejdę. (23) Potem odejmę dłoń moję, i ujrzysz tył mój; ale twarz moja nie będzie widziana.
(Ks. Wyjścia 33:18-23, Biblia Gdańska)


Pozdrawiam

Offline

 

#7 2008-04-15 08:16:51

bolek

Zbanowany

Skąd: Au
Zarejestrowany: 2008-02-11
Posty: 40
WWW

Re: TRÓJCA - KOD ?

Odpowiedź przeniesiona do działu: Dział zniewolonych przez Lucyfera

Offline

 

#8 2008-04-16 20:12:39

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: TRÓJCA - KOD ?

bolek napisał:

Gorzej z zamówieniem Boga według informacji w Biblii, gdyż jak dotąd nikt żadnego z Bogów;
nie widział, ani nie słyszał, a pomimo to, tak wiele o nich napisano, choć nikt nie wie na jakiej podstawie.

xara napisał:

Zapewniam Cię, że jesteś w błędzie, poniewaz to właśnie Biblia podaje informacje, iż YHWH można było zobaczyć.

(10) I widzieli Boga Izraelskiego; a było pod nogami jego jako robota z kamienia szafirowego, a jako niebo gdy jest jasne. (11) A na książęta synów Izraelskich nie ściągnął Pan ręki swej: choć widzieli Boga, przecię jedli i pili.
(Ks. Wyjścia 24:10-12, Biblia Gdańska)

(18) Nad to rzekł Mojżesz: Ukaż mi proszę, chwałę twoję. (19) A on odpowiedział: Ja sprawię, że przejdzie wszystko dobre moje przed twarzą twoją, i zawołam z imienia: Pan przed twarzą twoją; zmiłuję się, nad kim się zmiłuję; a zlituję się, nad kim się zlituję. (20) I rzekł: Nie będziesz mógł widzieć oblicza mego; bo nie ujrzy mię człowiek, aby żyw został. (21) I rzekł Pan: Oto, miejsce u mnie, a staniesz na opoce. (22) A gdy przechodzić będzie chwała moja, tedy cię postawię w rozpadlinie opoki, i zakryję cię dłonią moją, póki nie przejdę. (23) Potem odejmę dłoń moję, i ujrzysz tył mój; ale twarz moja nie będzie widziana.
(Ks. Wyjścia 33:18-23, Biblia Gdańska)

old spirit napisał:

Gryf widział, tego jednego, prawdziwego. Oczywiście można wierzyć mu lub nie (Gryfowi).

bolek napisał:

]Ukłony dla xara z uwagi na znajomość Biblii ale umówcie się wspólnie mówić jednakowo a nie krakać jak wrony- każda po swojemu.
Raz YHWH to duchowy astral, to znów jedli z nim i pili, dokładnie jak w Biblii co strona do inaczej lub całkiem odwrotnie.
Zdecydujcie się; albo do Gryfa144 modlimy się razem i liżemy mu nogi i nie tylko, błagając
o zbawienie i przepustkę do Sekretarza Partii w Niebie albo wygwizdać dziada niech se sam
idzie do swojego Nieba w Koziej Wólce czy Opolu na piechotę oczywiście z Biblią pod pachą i
boso jak na prawdziwego MESJASZA przystoi. Krzyż na plecy nie zawadzi i felga od starego
roweru aureolę zastąpi.

Bolek, czy Ty masz kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego? Twoje stwierdzenie brzmiało :

bolek napisał:

Gorzej z zamówieniem Boga według informacji w Biblii, gdyż jak dotąd nikt żadnego z Bogów;
nie widział, ani nie słyszał, a pomimo to, tak wiele o nich napisano, choć nikt nie wie na jakiej podstawie.

Mówisz - "nikt żadnego z Bogów".
Do tego się odnosiłam pisząc, że YHWH ktoś jednak widział.
Manipulujesz czyimiś wypowiedziami i robisz z nich papkę. Naucz się czytać ze zrozumieniem. To podstawa logicznego myślenia, którego zdecydowanie Ci brakuje.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hotel Kenito spa Ciechocinek pakiety Badania profilaktyczne pracowników