• Index
  •  » ???
  •  » Złożenie aktu apostazji

#9 2008-02-05 16:30:18

rozsądny

BAN - za bezprawne kopiowanie autorskich tekstów

Zarejestrowany: 2007-12-31
Posty: 70

Re: Złożenie aktu apostazji

K12G a ty już złozyłas taki akt apostazji jeśli mozna wiedzieć?

Offline

 

#10 2008-02-05 22:34:38

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Re: Złożenie aktu apostazji

Rozsądny to pytanie jest niestosowne i nie muszę na nie odpowiadać.

Offline

 

#11 2008-08-05 05:07:47

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Złożenie aktu apostazji

Apostazja..

czytałem niedawno o tym w wyborczej. Nie jest to do końca dobra decyzja, bo po za ekskomuniką słyszałem że kościół potrafi odebraćprawo do "chrześcijańskiego pochówku" paranoja.

Xara, o klątwie kościelnej słyszę drugi raz w życiu.

Brak mi słów, pierwszy raz usłyszałem o tym od nawiedzonego Księdza Romana. Założył jakąś fanatyczną stronę o poradach jak zatroskani rodzice powinni postępować z pop-kulturą a ich dziećmi. Użycie ognia i wody święconej było zalecane ponad miarę.

Długi czas myślałem że to był żart... ale po tekstach księdza typu "Wychodząc z kościoła widziałem grupkę młodzierzy która zamiast czytać "gwiazdę poranną" z rodzicami oddawała się rozrywkom jeżdzac na deskowrotce która samą swoją konstrukcją przypominała orszaki szatana, i były użytkowane w nieznany mi sposób. Uniciły się na deskowrotkach w niewiadomy mi sposób, zapewne też prz pomocy czarów szatana. Przepędziłem więc grupkę a deskowrotkę skonfiskowałem i (nie pamiętam czy spalił, czy porąbałczy wyrzucił na śmietnik, czy moze zalał wodą święconą)"

Takich tekstów było kilka, w komentarzach było po 2000 postów, 95% ociekała wulgarnością i oszczerstwami w srtonę "Ojca Romana" - i ja nie omieszkałem skrytykować księdza. Zrobiłem to jednakże w sposub jak najbardziej wyszukany i kuturalny. O ile nazwanie księdza "średniowiecznym poganem" można zaliczyć do uprzejmych. Zwróciłem jego uwagę, powiedział że "tylko dzięki wrodzonemu dobremu sercu nie obłożył na mnie klątwy(ekskomuniki) i że chce ze mna rozmawiać na gg" wywarło to na mnie niemiłe wrarzenie. Przestraszyłem sie... jak to klątwa? co en człowiek wygaduje? to jakaś pogańska magia czy rzymsko-katolicka parafia? Oczywiście ani mi się śniło odzywać się do takiego fanatyka. Ale ubawu miałem po pachy

Tak więc, podejrzewam że obrazy z filmów gdzie ksiądz idzie przez wieś w koronkowej sutannie, a wszyscy wieśniacy klękają przed nim jak przed cesarzem nie są odosobnione, i niektórym odbija szajba - dziesięcina, kasa napływa bez problemu, nosi jakieś szaty jak czarnoksiężnik a wszyscy słuchają każdego jego słowa. Taka władza nad ludźmi korumpuje, i szybko z kapłana zmienia się w pogańskiego czarodzieja.

Dla tego osobiście wolałbym nie składaś aktu apostazji, bo potem wychodzą jakieś cyrki z miejscami na cmętarzu i opinią publiczną. Osobiście myślałem nad zmianą kościoła na Quakersów, ot bardzo otwarty protestancki kościół, gdzie jedni wierzą w biblijnego boga, a inni uważają go za bliżej nieokreśloną się. Nie to jednak było moim celem, jako ateista/Taoista, wolałbym być w kościele Quakersów, dla tego że są zadeklarowanymi pacyfistami, Quakersi mają prawo odmówić pujścia do wojska jeżeli są w kosciele ponad dwa lata. Tak na wszelki wypadek jeżeli Bushowi coś wyskoczyło i musiałbym iść uciąć sobie głowe za ropę w Iraku. Nie zrobiłem tego, nie wiem nawet czy jestem w jakiejś parafii. Moja mama na pewno jest, bo przychodzą listy z Parafii Zacharego : przychodzi gruba kopera a w niej... Haha  a wniej 30 kopert z nadrukiem na jaki cel idą pieniądze które tam włożymy. Ostatnio mam zwyczaj odsyłania takich listów do nadawcy... spalam je w ogniu, wiec trafiają prosto do diabła, tam skąd przyszły ; )


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#12 2008-08-05 10:15:05

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Złożenie aktu apostazji

Ubawiłam się Dzięki

Offline

 

#13 2008-09-24 23:17:29

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Offline

 

#14 2008-09-29 20:13:56

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Złożenie aktu apostazji

Dziś miałam wyznaczony dzień na złożenie owego aktu. Poszłam. Mam dwóch świadków. Są ze mną. Jestem pierwsza za mną 2 pary. Wchodzimy. Ksiądz 150 cm wzrostu, urokliwy, nie powiem. Był przed czasem. Kancelaria czynna 17-18 a on już był 16.40. I przyjął nas. I powiedział, że nie może, ponieważ nie odwiedził całej mojej rodziny. Pyta o moją rodzinę. Odpowiadam, leży na Wólce tudzież ówdzie, ale leży. On na to - Niedobrze. Ja myślę, jak to nie dobrze? Przecież poszli sobie do nieba. Chrzszczeni byli.( ) On pyta o siostry, ja mu, że siostry a ja to różnica. On pyta jaka. To już chciałam odpowiedzieć matematycznie, ale poprosiłam o  konkrety, pomijając głupawe pytania. No więc okazało się, że oprócz świadków oraz  osobistego stawiennictwa, potrzeba dokonania spowiedzi. Pytam jakiej. Odpowiedź- osobistej . Proszę wrócić jak jej pani dokona. Pytam tzn? I słyszę osobistej w sobie. Proszę przeprosić w niej Jezusa za to, ze go pani nienawidzi i go odrzuca. Mówię,  - ale ja nie odrzucam Jezusa! a on na to - To mu pani sama powie. I proszę wrócić za tydzień. I tak myślę, że za tydzeń, pójdę z tv, jak się uda....

Offline

 

#15 2008-09-29 22:14:22

 Asef

http://img405.imageshack.us/img405/4882/modhv.png

Zarejestrowany: 2007-06-07
Posty: 444

Re: Złożenie aktu apostazji

Czyli ci nie pozwolił wypisac się ?

Offline

 

#16 2008-09-29 22:37:31

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Złożenie aktu apostazji

No jakże Asef! Pozwolił Po tygodniu spowiedzi

Offline

 
  • Index
  •  » ???
  •  » Złożenie aktu apostazji
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz Hotely Toscolano Maderno Hotel Central https://www.hotels-world.pl Noclegi Santiago de la Ribera restauracja Ciechocinek