#1 2008-06-26 13:59:40

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Watykan: buty od Prady, pieniądze mafii?

Paweł Cierniewski | Czwartek [26.06.2008, 10:52]



Watykan: buty od Prady, pieniądze mafii?



http://e.pardon.pl/pa411/49b4bf9d0001b068486360b8


(Fot. PAP EPA/Danilo Schiavella)

Ostatnio Watykan musi dementować pogłoski o zbytnim przywiązaniu papieża Benedykta XVI do eleganckich marek butów i ubrań. Jednak to nie buty od Prady są teraz największym problemem Stolicy Apostolskiej…

O nienagannym stylu papieża napisało amerykańskie czasopismo "Esquire". Watykan bynajmniej nie ucieszył się z powodu umieszczenia Benedykta XVI w gronie najlepiej ubranych osób na świecie:

Zdaniem "L'Osservatore Romano" papież przywiązuje dużą uwagę do odzieży, ale nie taką, o której pisał amerykański magazyn. Jak pisze watykańska gazeta, Benedykt XVI troszczy się wyłącznie o stosowny wygląd ornamentów liturgicznych. "Krótko mówiąc, papież nie ubiera się u Prady, ale u Chrystusa" - konkluduje watykańska gazeta.

Chrystus jako dyktator mody? Skoro tak napisał oficjalny prasowy organ Watykanu, to coś w tym musi być.

Są jednak rzeczy, którym "L'Osservatore Romano" poświęca mniej uwagi. Na przykład: porwania, morderstwa, przekręty finansowe – a to wszystko związane bezpośrednio z bankiem watykańskim:

Córka pracownika Watykanu Emanuela Orlandi, która zniknęła bez wieści 22 czerwca 1983 roku w Rzymie, została uprowadzona przez jednego z szefów słynnego gangu kryminalistów Banda della Magliana na rozkaz arcybiskupa Paula Marcinkusa, ówczesnego szefa watykańskiego banku IOR (Instytutu Dzieł Religijnych)- takie zeznania złożyła w prokuraturze kobieta, która była prywatnie związana z nie żyjącym już gangsterem Renatino de Pedisem.

Emanuela Orlandi nigdy nie została odnaleziona. Jej porwanie traktowano początkowo jako próbę wydostania z więzienia Alego Agcy, lecz teoria ta została szybko odrzucona. Przez lata nikt nie wpadł na trop zaginionej dziewczyny. Byli jednak tacy, którzy już wcześniej podejrzewali związek porwania ze sprawą watykańskich finansów. Działalność arcybiskupa Marcinkusa była bowiem głośna już w latach osiemdziesiątych:

Marcinkusowi, urodzonemu w USA synowi litewskiego imigranta, zarzucano w latach 80., że jako szef watykańskiego banku prowadził nielegalne operacje finansowe nie mające nic wspólnego z działalnością Stolicy Apostolskiej. Arcybiskupa oskarżano o to, że jego działania - między innymi defraudacja 3 miliardów dolarów - przyczyniły się do krachu wielkiego włoskiego banku Ambrosiano w 1982 roku.

Wybryki Marcinkusa obiły się w świecie tak dużym echem, że posłużyły nawet jako fragment fabuły do filmu "Ojciec chrzestny III", gdzie rodzina Corleone robi interesy z Watykanem. Jak to często się zdarza, kinowa fikcja może nie być aż tak odległa od prawdy.

---------------------------



Swoją drogą ktoś zamieścił ciekawe zdjęcie na pardon:

http://e.pardon.pl/pa578/e8f073ea002606d64863668c

Znalazł się ciekawy komentarz:

Gość napisał:

a ty tępy ludu wierz w "dobre intencje" i paplaninę tego idioty z watykanu, mieliśmy już JP2, teraz jest B16, kto następny F16 czy MIG29 ????????

MOTTO WATYKANU
RÓB TAK JAK JA MÓWIĘ - NIE TAK JAK JA ROBIĘ !!!!!

Offline

 

#2 2008-06-26 14:32:18

Simisti

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 44
WWW

Re: Watykan: buty od Prady, pieniądze mafii?

"Wysłannicy Boży" lubią blichtr i lubią otaczać się bogactwem. Wcale bym się nie zdziwiła jakby napisali, że pod sutanną Bencio XVI nosi stringi od Dolce & Gabbana ( to nic, że to geje). Co sobie będzie żałował, w końcu jest nieomylny i nie dotyczą go już śluby jakie składał, między innymi ubóstwa. W Watykanie znajdują się skarby, które katalogują już wiele lat i końca nie widać. Są tam skarby nie tylko złożone jako dary, ale zagrabione pod hasłem "nawracania na jedynie prawdziwą wiarę".
Całe dwa tysiące lat wszystkie kraje katolickie oddają daninę księżą, a oni z kolei przesyłają coroczną daninę do Watykanu. Może się nie tylko ubierać u Prady, ale cały się nawet ozłocić, ma na to środki.


Jestem antyklerykałem, ale to nie oznacza, że występuję przeciwko Bogu czy wierze.

Offline

 

#3 2008-06-26 16:57:09

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Watykan: buty od Prady, pieniądze mafii?

Simisti napisał:

Może się nie tylko ubierać u Prady, ale cały się nawet ozłocić, ma na to środki.

A dzieci na świecie mają wielkie brzuszki. Niestety nie z przejedzenia, tylko spuchnięte z głodu. Mam nadzieję, że czas tej watykańskiej bandy jest bliski!

Offline

 

#4 2008-06-26 20:11:32

Simisti

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 44
WWW

Re: Watykan: buty od Prady, pieniądze mafii?

Zauważcie, ksieżom jest ciągle mało i mało. To jest beczka bez dna. Afery w Stella Maris, czy Caritasie. Płyneło tam morze pieniędzy, ale co darowiznami dla biednych czy pokrzywdzonych przez los.
Afera w Caritasie
Afera w Stella Maris
Oczywiście jak to jest w zwyczaju ksieży jeśli maja postawione zarzuty, to rozlega się porykiwanie, że to atak na Boga, kościół, wszystkich świetych i nie wiadomo kogo jeszcze.
Pieniądze z tych fundacji zasila prywatne konta księży i konta ich konkubin. Taka jest smutna prawda i może dlatego nowe PITy mają już rubrykę w której można 1% zarobionych pieniędzy zapisać na konkretną osobę a nie złodziejską fundację.


Jestem antyklerykałem, ale to nie oznacza, że występuję przeciwko Bogu czy wierze.

Offline

 

#5 2008-06-26 20:13:05

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: Watykan: buty od Prady, pieniądze mafii?

Simisti z całym szacunkiem. Czy Ty przypadkiem nie  masz obsesji? Strasznie nienawidzisz kościoła co?

Offline

 

#6 2008-06-26 20:19:16

Simisti

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-05-06
Posty: 44
WWW

Re: Watykan: buty od Prady, pieniądze mafii?

tajfoon28 napisał:

Simisti z całym szacunkiem. Czy Ty przypadkiem nie  masz obsesji? Strasznie nienawidzisz kościoła co?

Ja nienawidzę Kościoła????? nie! nie kościoła. Kościół, to gmach, lub substytut wiary. Nikomu krzywdy nie robi.... Zobacz mój podpis
Piszę prawdę, a prawda nieraz boli. Napisz mi gdzie Cię boli a ....podmuchamy, polejemy H2O2 i nałożymy opatrunek...


Jestem antyklerykałem, ale to nie oznacza, że występuję przeciwko Bogu czy wierze.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
monitoring bydgoszcz masaże w Ciechocinku