#9 2008-08-11 17:53:39

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 14. Czy jedzenie mięsa wpływa na sferę duchową człowieka?

Gdyby nie popyt na mięso, zawód rzeźnik nie istniałby

Przy okazji, współczuje nauczyciela.

Offline

 

#10 2008-08-11 23:31:32

motylekADHD

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 7

Re: 14. Czy jedzenie mięsa wpływa na sferę duchową człowieka?

WARTO SIĘ ZAPOZNAĆ Z UWARUNKOWANIAMI wynikającymi z budowy i możliwości człowieka zanim zacznie się zakazywać lub potępiać jedzenie mięsa.

Tak czytam wasze opinie na temat jedzenia a raczej niejedzenia mięsa z takim stanowczym tonem, że nie wiem czy wy w ogóle wiecie, o czym mówicie czy po prostu słuchacie weekendowych wegetarianów lub trzymacie się mesjanistycznej diety.

Nie każdy człowiek może powstrzymać się od jedzenia mięsa i są ku temu uwarunkowania genetyczne, przez co jego organizm musi być wzbogacany przez odpowiednie czynniki uzupełniające znajdujące się w mięsie nie można zastąpić tego warzywami, są ku temu przesłania medyczne a także w Biblii nie ma zakazu jedzenia mięsa.

Przykład:
„Współcześni ludzie z grupą „0″, by chronić swoje zdrowie powinni jeść względnie duże ilości mięsa, które tylko u osób spala się jak paliwo w samochodzie i zamienia się na energię.
“Myśliwy” narażony jest na choroby wirusowe, artretyzm, zapalenie stawów, alergie i astmę, zaburzenie krzepnięcia krwi. Często męczy go zgaga, wrzody trawienne i najczęściej właśnie w tej grupie spotyka się problemy z wypróżnieniami i nowotworem jelita grubego. W związku z nieustabilizowaną pracą tarczycy ma tendencję do zatrzymywania płynów w organizmie, a co może doprowadzić do nadwagi i zmęczenia.
Czynnikami sprzyjającymi prawidłowemu rozwojowi ludzi posiadających grupę krwi 0, są ćwiczenia fizyczne, spożywanie białka zwierzęcego.
Grupa 0 maja tendencję do niższego poziomu hormonu tarczycy. Ten stan, nazywany niedoczynnością tarczycy, występuje dlatego, że grupa ta ma tendencję do wytwarzania zbyt małej ilości jodu - materiału, którego jedynym zadaniem jest produkcja hormonu tarczycy. Symptomami niedoczynności tarczycy jest przybór wagi, zatrzymanie płynów w organizmie, zmęczenie a nawet zanik mięśni.
Produkty mleczne i zbożowe nie są źródłem pożywienia przyjaznego dla organizmu człowieka o grupie krwi 0.
Rozpoczęcie diety typu 0 w początkowej fazie może doprowadzić do utraty wagi, ograniczając w swym jadłospisie zboża, chleb i rośliny strączkowe.
Gluten jest czynnikiem sprzyjającym przybieraniu na wadze ludzi z grupą krwi 0, znajduję się on w kiełkach pszenicy. Jak również niektóre fasole i rośliny strączkowe, szczególnie soczewica i fasola nerkowata, zawierają lektyny, które odkładają się w tkankach mięśniowych, czyniąc je bardziej alkalicznymi i mniej zdolnymi do wysiłku fizycznego.
Źródło: http://www.grupakrwi.info/grupa-krwi-0/historia/

Opinia osoby, która zajmuje się badaniami odnośnie ludzkiej krwi i prawidłowego funkcjonowania organizmu także wypowiadają się w tej dziedzinie:

Jedni nie jedzą mięsa (nabiał tak), drudzy jedzą tylko rośliny, ich sprawa.Wg mnie człowiek jest zwierzęciem drapieżnym, świadczą o tym kły, które posiada. Jeżeliby była zamiarem Natury ludzka roślinożerność, dostałby uzębienie jak krowa. Wg dra Adamo w różnych grupach krwi są różne lektyny aglutynujące różne białka. Czyli trawienie różnych potraw zależy od grupy krwi. To co dla jednej grupy jest bardzo dobre innej może zaszkodzić. Najstarsza grupą jest zero, to grupa zbieraczy i myśliwych, dobrze trawi białko i węglowodany (w Polsce ok. 40%). Później ludzkość zaczęła prowadzić osiadły tryb życia i uprawiać rolę. Powstała grupa krwi A (ma bardzo dużo odmian, w Polsce ok. 40% populacji ma tę grupę) przystosowana do trawienie potraw roślinnych, gorzej radzi sobie z mięsem. Następnie gdzieś w Himalajach czy na Kaukazie, powstała grupa B (ma dwie odmiany, w Polsce kilkanaście %) i z osadnictwem wołoskim przywędrowała przez stepy do Polski - wpierw na południe.
Jest to grupa poganiaczy bydła, nomadów i koczowników. Doskonale przystosowana do trawienia mleka i jego pochodnych oraz mięsa, surowego też. Z pokarmem roślinnym radzi sobie gorzej, zwłaszcza z pszenicą.
Grupa AB powstała stosunkowo niedawno, ok. 1000 lat temu.
Wynika z tego, że wśród wegetarian powinien być bardzo wysoki % grupy A. Jak jest tego nie wiem, ciekawe byłyby wyniki takich badań.
Żal mi w/w tytułowych osobników, ja mam grupę B i jak nie zjem solidnego kawałka tłustego mięsa to sobie nie pojem – chleb może nie istnieć..
Wg P. J. Adamo C. Whitney „Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi”


ODNOSZĄC SIĘ DO BIBLII także nie znajduję zakazu jedzenia mięsa. A nawet wskazanie szacunku, którego jak widze nie macie, ponieważ lubujecie się oskarżaniu, co też nie trudno zauważyć

(1)A tego, który jest słaby w wierze, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. (2) Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. (3) Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. (4) Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach.
(List do Rzymian 14:1-4)

"Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie"
(1 list do Koryntian 10:31)

Ks. Rdz 9:2-3
2. Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie.
3. Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko.


JAK WIDAĆ NIE MA WSKAZAŃ BIBLIJNYCH odnośnie zakazu lub nakazu jedzenia, jako samej postaci pokarmu.

Wskazania medyczne nie są równomierne dla każdego i brak mięsa dla wszystkich wynikające z poczucia winy może zaszkodzić i to bardzo, więc lepiej się zastanowić i zapoznać się z czymś bardziej przemyślanym niż wydumane dyrdymały, które mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc.



Takie pisanie o rzeźniku i krwi na jego rękach, niewinnej żywej istoty są delikatnie mówiąc nienormalne, biorąc pod uwagę stosunek medycyny oraz treści biblijne odnoszące się do mięsa, jako pokarmu. Skoro podpieracie się Biblią, jako jej znawcy to pewnie zauważyliście, że istnieją fragmenty mówiące zupełnie inaczej niż wasza forma ustosunkowania się do potraw mięsnych. Celowo chcecie wzbudzić poczucie winy wśród osób jedzących mięso czy jak?

Co do nie jedzenia mięsa pominęliście z Biblii :

"Modliłem się - mówił - w mieście Jafie i w zachwyceniu ujrzałem jakiś spuszczający się przedmiot, podobny do wielkiego płótna czterema końcami opadającego z nieba. I dotarł aż do mnie. Przyglądając mu się uważnie, zobaczyłem czworonożne zwierzęta domowe i dzikie płazy i ptaki powietrzne. Usłyszałem też głos, który mówił do mnie: " Zabijaj, Piotrze, i jedz! " Odpowiedziałem: "O nie, Panie, bo nigdy nie wziąłem do ust niczego skażonego lub nieczystego". Ale głos z nieba odezwał się po raz drugi: "Nie nazywaj nieczystym tego, co Bóg oczyścił. Powtórzyło się to trzy razy i wszystko zostało wzięte znowu do nieba."

ZABIJAJ, PIOTRZE I JEDZ!. NIE NAZYWAJ NIECZYSTYM TEGO CO BÓG OCZYŚCIŁ


"Ten, kto jada [wszystko], niech nie pogardza tym, który nie [wszystko] jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach. Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania. Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko - jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego - nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu. Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi."


JEDZĄC MIĘSO, CZYNISZ TO DLA PANA. NIE JEDZĄC MIĘSA, CZYNISZ TO DLA PANA.



"Przeto czy jecie, czy pijecie, czy cokolwiek innego czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie"


"Nie burz dzieła Bożego ze względu na pokarmy. Wprawdzie każda rzecz jest czysta, stałaby się jednak zła, jeśliby człowiek spożywając ją, dawał przez to zgorszenie.
Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi [gorszy albo osłabia]. A swoje własne przekonanie zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto w postanowieniach siebie samego nie potępia. Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.
A my, którzy jesteśmy mocni [w wierze], powinniśmy znosić słabości tych, którzy są słabi, a nie szukać tylko tego, co dla nas dogodne. Niech każdy z nas stara się o to, co dla bliźniego dogodne - dla jego dobra, dla zbudowania."


Skoro, jako motylek przyfruwam to zapytam:

Może, kiedy jesteście chorzy nie jecie leków? Leki także są sporządzane na bazie.. Zresztą sprawdźcie sami: D Powiedzcie tylko, że nie chorujecie i nie braliście lekarstw, nie chodziliście do lekarza. No i oczywiście chodzicie nago... Może się w lateks ubieracie?

Offline

 

#11 2008-08-12 03:30:56

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: 14. Czy jedzenie mięsa wpływa na sferę duchową człowieka?

Motylku,

Podoba mi się to że przytoczyłaś tak wiele materiałów. Są bardzo konstruktywne.

Popieram iż wytykanie palcami ma zapewne tak samo zły wpływ na sferę duchową jak jedzenie mięsa - artykułu spożywczego.

Nie moge się jednak zgodzić, i absolutnie nigdy nie przyjmę do świadomości że świadome i masowe zabijanie zwierząt jest ok. JEst to taka sama zbrodnia i masakra jak by była dokonana na ludziach. Teraz część kolejna dyrdymałów Motylku,

Wyobraź sobie scenę z Sci-Fi rodem, przylatuje na orbitę ziemską ogromny statek kosmiczny, należy do istot którym bardzo by pomogło mięso ludzkie, zabierają więc niezłą sumkę ludzi i zabierają z sobą.

Szybko tworzą im kolonie, farmę, jedni są trzymani jak kury w klatkach, 24/7 i pobierają od nich np. krew lub hormony a pod koniec ich życia/wytrzymałości zarzynają na jedzenie - jak kurczaki.

Inni znowu chodowani są tak aby mieli dużo HGH, byli muskularni i dobrze zbudowani - więcej mięsa, następnie tłumami zaganiani są do budynku w którym jeden za jednym dostają strzał w tył głowy i są obrabiani dalej.

Teraz, zgodnie z twoją filozofią, to jest jak najbardziej ok. Nie wypieraj się tego bo właśnie się do tego przyznałaś - mówienie że istoty prowadzące hodowle ludzki i zabijajacy ludzi dla mięsa mają krew na swoich rękach jest cyt. nienormalne. Jest to dobrze wytłumaczone i poparte ich medycyną, mentalnością a nawet religią!

Teraz motylu, wyobraź sobie że trafiasz do tej hodowli i jesteś w kolejce do rzeźnika... wyobraź to sobie i powiedz jak się czyjesz idąc na rzeź, wiedząc że jesteś tylko kawałkiem mięsa z którym nikt się nie liczy. A teraz wyobraź sobie jak bardzo dobre jest to że możesz się przysłużyć tym istotą, pomyśl o dobrym wpływie na ich organizmy! Pomyśl o chorobach i dolegliwościach których unikną, pomyśl o tym jak głupie i nienormalne było by nie zjedzenie cię! A na końcu, spójż w oczy rzeźnika i powiedz - Rób pan swoje! Juz się namyśliłem!

Teraz odnieś tą perspektywę co do krowy.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#12 2008-08-12 08:48:44

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 14. Czy jedzenie mięsa wpływa na sferę duchową człowieka?

MotylkuADHD

Skoro tak bliskie jest Ci to co mówi Biblia i to co podoba się Panu z tejże Biblii to może zastosujesz się do tego co mu miłe w całości, nie tylko wybiórczo?

Na początek proponuję zabawę z ptaszkiem a dokładnie z gołębicą.

"Kapłan przyniesie ją do ołtarza, przekręci jej głowę i spali na ołtarzu, a krew wyciśnie na ścianę ołtarza. Wole jej wraz z pierzem usunie i rzuci obok ołtarza od strony wschodniej na popielisko. Skrzydła jej zaś naderwie, nie oddzielając ich od ciała i spali ją kapłan na ołtarzu na drwach, które są na ogniu. Jest to całopalenie, ofiara ogniowa, woń przyjemna Panu." (Kpł 1, 15-17)

Pozdrawiam

Offline

 

#13 2008-08-12 23:38:34

motylekADHD

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-08-11
Posty: 7

Re: 14. Czy jedzenie mięsa wpływa na sferę duchową człowieka?

Kiedy czytałem wasze wypowiedzi związane z hodowlą ludzi aż się spociłem jak można takie porównania wkładać sobie w głowię, nie wiem, z czego to wynika... Nie odpowiedzieliście sobie najwyraźniej na pytanie odnośnie lekarstw, które posiadają skład pochodzenia zwierzęcego nie wmówicie mi, że od dziecka nie zachorowaliście ani razu.

Korzystacie z mebli na pewno macie meble w domu one są z drewna, chociaż sam już nie jestem pewny po tych waszych wpisach...

Ludzie wycinają lasy, aby było, na czym pisać, na czym się wyspać oraz gdzie wpakować zwoje 4 litery w ostatnią podróż. Jeśli wam przeszkadza rzeźnik a drwale nie to jesteście mało konsekwentni. Wycinka lasów powoduje zagładę zwierząt tak samo jak niszczenie środowiska naturalnego przez wszelkiego rodzaju spaliny lub niszczenie atmosfery wszelakimi środkami, które są niezbędna dla funkcjonowania cywilizacji. Szkodliwe związki, które niszczą atmosferę powodują kwaśne deszcze oraz inne wam znane ze szkoły czynniki wpływające na degradację środowiska.

Oczywiście wy nie używacie komputerów, nie jeździcie autobusami, samochodami, nie ubieracie odzieży jakakolwiek by nie była wyprodukowana z środków niezbędnych dla formy ubioru. Zapewne również nie kupujecie wody w plastikowych butelkach?

Macie problem do rzeźnika, który wali w łeb raz a porządnie nie licząc się z tym, że przez niszczenie środowiska powolne, ale skuteczne zwierzęta męczą się latami umierając z głodu, zatrucia toksynami...

Wolicie śmierć zwierząt powolną? Czy ona jest lepsza od tej z ręki rzeźnika?

Nie wiem czy wy jesteście dziećmi, czy dorosłymi ludźmi w najgorszym wypadku ułomnymi pod względem trzeźwej oceny sytuacji.

Każdy z was, aby mógł funkcjonować kupuje niezbędne produkty i porusza się środkami komunikacji, używa prądu oraz innych dobrodziejstw technicznych. Nie ma nic za darmo, wszystko odbija się na przyrodzie i jej mieszkańcach. Choroby nie dotyczą jedynie ludzi, ale także zwierząt.

Więc zacznijcie robić użytek z waszych głów i zastanówcie się, co wy wypisujecie? Czepiacie się Biblii podając cytaty ok, nie pasuje wam nie ma sprawy Biblie zostawiamy, ale nie uciekniecie od rzeczywistości tej, która przyczynia się do powolnej zagłady lasów a tym samym jej mieszkańców. Zwierzęta czeka powolna śmierć dzięki temu, żeby każdy z nas mógł pojechać do pracy autem lub autobusem, kupić nowe buty w sklepie i oglądać do późna TV.

Skończcie z rzeźnikiem i zacznijcie myśleć to czasami nie zawadzi zwłaszcza, jeśli idzie to w parze z rozsądkiem.

Oczywiście powiecie, że jesteście niewinni i nie przykładacie do tego ręki... Więc nie piszcie na papierze, przepraszam za słownictwo... Podcierajcie się ręką, ale nie myjcie jej, ponieważ zatrujecie wodę tym, co zostało przez was zjedzone... Opryski owoców i warzyw, wegetarianizm także pochłania setki pestycydów, aby było więcej "zdrowej" roślinności, gdyż tak jak w przykładzie wyżej roślinność nie będzie zdrowa cena cywilizacji.

Nie kupujcie mebli, nie używajcie prądu, chodźcie nago i wtedy możecie zarzucać rzeźnikowi, że pracuje... Tak samo jak wy... Z taką różnicą, iż on wali raz a porządnie za to ludzie nie widząc męki zwierząt podczas śmierci głodowej lub coraz częstszych susz wynikających ze zmian atmosferycznych żyją sobie w najlepsze będąc wegetarianami zadowolonymi z siebie, że nie zabijają zwierząt lub nie jedząc mięsa poklepując się nawzajem po plecach.

Koniec z meblami może powiedzcie oraz komputerem, prądem i resztą technologii, która niszczy środowisko to wam uwierzę w szlachetny cel ratowania zwierząt dajcie coś od siebie drodzy obrońcy z konsekwencją w działaniu na bakier.

Offline

 

#14 2008-08-13 08:31:17

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 14. Czy jedzenie mięsa wpływa na sferę duchową człowieka?

MotylekADHD, nie popadaj w skrajności Nikt tu nie jest fanatykiem i każdy wie co się dzieje na świecie i z czego jest krzesło. Nie musisz popisywać się oratorstwem, ponieważ nie powiedziałaś nic nowego. Wszystko to co tu wypisałaś było już powiedziane w temacie o wegetarianiźmie.

Pozdrawiam

Offline

 

#15 2008-08-13 15:55:26

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: 14. Czy jedzenie mięsa wpływa na sferę duchową człowieka?

Widzisz, moglibyśmy tak długo rozmyślać...

Czytając tak pomyślałem sobie, tak to jest skrajne ale jest w tym dużo sensu. Nasza cywilizacja wyrządza ogromne szkody, w konsekwencji powodując powolną śmierć zwierząt, która jest porównywalna z intensywnym cierpieniem zwierząt zaraz przed samą śmiercią. Niektóre zwierzęta jednak tak samo cierpią przez całe życie pod naszą opieką - kury siedzą przez całe życie w bardzo ciasnych klatkach dostając pod dziób wodę i jakiąś karmę. Bydło żyje w przepełnionych farmach przez całe życie, na koniec wynagradzane jest wycieczką do rzeźni. Jest na co narzekać.

A teraz udowodnię ci, że to nie są zawsze nasze widzimisię Motylku, 

W USA ekolodzy mówią o dodaniu niedźwiedzi polarnych do listy gatunków zagrożonych. Rząd amerykański nie zrobi tego z prostej przyczyny - był by to pierwszy gatunek który został zagrożony przz globalne ociplenie - chyba wszyscy wiedzą jak. Motylku jak myślisz, czy większość z nas nie ulitowała by się nad niedźwiadkami i dodała je do listy zagrożonych, raczej nawet nie po to żeby im pomóc, ale po to żeby zmusić cały kraj, lobbystów i tych najbogatszych do naprawienia problemu gloalnego ocieplanai? Żeby pozyskać nowe technologie które się wszystkim marzą? Elektryczne samochody, samochody na wodór, a nawet wodę (http://www.genepax.co.jp/en/) czy powietrze jak w indiach? Tego przecierz chce każdy, dla czego więc misie nie są pod ochroną?

Bo to nie jest decyzja nas, ludzi, a tych którzy siedzą na górze, którzy czczą fałszywych bożków : Władzę, Bogactwo i Moc. Bush, Cheney, i większość korporacji która zbija grube, grube, grube miliony i miliardy dolarów (Exxon Mobile zaraiał ponad $1000 na sekundę przez ostatni czas). Posiadając taką potęgę gospodarczą i sfałszowane cele Motylku, bardzo łatwo jest manipulować resztą od polityki (ustaw, prawa) do publiki, wreszcie takich ludzi jak ty i ja. To się dzieję poprzez niewidzialne ręce pociągające niewidzialne szurki. A wszyscy wiemy że to sięga jeszcze dalej i jeszcze głębiej.  Moc? za moc odpowiedzialna jest Lockheed Martin, ale nie bardzo wiem jak podczepić to pod zwierzątka, ale to wszystko jest jedną wielką szachownicą, gdzie nic nie wisi w próżni. Tą szeroką manipulację widać wszędzie, pochodzi z góry, schodzi na dół, tak że nasze wybory Motylku... polegająna dziobaniu ziarenek które nasypywane są nam do korytka pod nasze przytulną klateczkę.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#16 2008-08-13 17:24:15

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: 14. Czy jedzenie mięsa wpływa na sferę duchową człowieka?

Jałowe te dyskusje z padlinożercami. Taki standard. Padlinozerca zawsze będzie uciekał sie w dyskusjach o wegetarianizmie do argumentów- ścinanie lasów, testowanie na zwierzetach, buty ze skóry itp itd. Dla mnie sprawa jest jasna. Nie ma tłumaczenia. Zyjemy w cywilizowanym swiecie. Soja rosnie wszedzie. Zjadacze miesa po prostu lubia zapach skwierczacego kawałka ciala na patelni. Nie ma dla Was tłumacznia zadnego. Nie mam zrozumienia dla ludzi. ktorzy mając wybór dokonuja morderstwa dla swojego podniebienia. Tak dobrze usłyszeliście- Morderstwa!

co innego sytuacja w krajach rozwijających się. Tam panuje straszny głód. Ich oceniac nie bede. Ale Europejczyków, amerykanów i Azjatów tak. Bede rozliczał bo są mordercami. kazdy kto świadomie wklada sobie do ust kawałek ciała świni, krowy, psa, kota, kurczaka jest mordercą.

jak mieso wpływa na zycie duchowe? po pierwsze blokuje trzecie oko, po drugie utrudnia kontakt z czysta energia, po trzecie sprawia, ze energia staje sie ociezała, co uniemożliwia jej normalny przepływ. po czwarte mieso blokuje czakramy. po piate wydalajac z siebie pot dajemy odczuc zwierzetom, ze je jemy co wzbudza ich agresje, po szoste chorujemy, po siodme nasz intelekt nie pracuje zbyt dobrze, po osme jedzac mieso nigdy nie znajdziemy siebie wewnetrzego. jest jeszcze po dziesiate i po sto dwudzieste. Nie chce mi sie pisać.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetonovĂŠ JĂ­mky HostinnĂŠ Hotel Central Neue Liebe Haffkrug 3 nowalia pakiet spa Ciechocinek wodomierze wrocław