#1 2008-08-01 23:36:39

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Eutanazja

Witam wszystkich,

Chcem poruszyć temat samobójstwa i samobójstwa-z-asystencją-medyczną.

Chcę nie tylko poznać wasze opinie, ale także, a raczej najbardziej, usłyszeć logiczne argumęty za i przeciw. Proszę o wstrzymanie się od cytowania świętych tekstów, jeżeli nie są poparte WASZYM logicznym argumentem.


Oto mój:

Pierwszym moim założeniem jest w gruncie rzeczy strach przed bólem i cierpieniem. Wg. mnie życie, albo nawet chwile które muszą być spędzone w cierpieniu, strachu bądź stanie skrajnego niezadowolenia nie są warte. Podobnie jak życie nie tyle bez-smakowe, co przepełnione niechęcią do życia.

Osobiście nie popieram samobójstwa, ale uważam że osoba będąca w stanie depresji nie widzi lepszego wyboru niż uwolnić sie od cierpienia. Oczywiście pozostaje problem konsekwencji - Co jeżeli dana osoba ma rodzine lub dzieci? Wtedy na pewno nie powinna się poddawać. Doprowadziło by to do większego cierpienia.

Inaczej patrzę na eutanazje - Z góry zakłada isę że poddaje się jej starsza osoba która nie ma już ani celu ani przyjemności z życia, a wręcz odwrotnie, jest zdołowana i oczekuje śmierci która nie chce nadejść. Taka cierpliwość chyba nie popłaca? Oczywiście sama nie chęć niczego jeszczenie usprawiedliwia - Ludzie poddający sięeutanazji przeważnie są w ostatnim stadium przewlekłej i śmiertelnej choroby gdzie ból dominuje egzystencję. W takiej sytuacji osoba powinna mieć wybór co do swojego losu.

Jest jeszcze jedna kwestia którą chcem poruszyć, a o której mówiłem na początku : religijna.

Wielu chrześcijan, katolików, a głównie konserwatystów uważa samobójstwo za grzech śmietelny, bez usprawiedliwienia. Osobiście, jestem bardzo przeciwny tkaiej postawie. Dlaczego? Każdy ma wolną wolę, powinien decydować sam za siebie, i absolutnie NIKT nie powinien wtrącać się w decyzje drugiej osoby jeżeli podejmuje je za siebie. Jeżeli podejmuje je za siebie. Co nie oznacza że ojciec trojga dzieci miałby się poddać - wtedy popełnia "grzech" wobec swojej rodziny, to jest niewybaczalne.

Jeżeli dobrze pamiętam, Gryf144 poruszył temat - Jego zdaniem każda osoba powinna miec wolny wybór w zakresie swojej własnej osoby, jeżeli samotnik skończy ze obą, to czy popełnia grzech? Powiecie zaraz - nie szanuje swojego ciała, życia, duszy, widziecie - tutaj jest pewna zależnosć - to czy człowiek ma szacunek do siebie nie jest z góry jego wyborem, lecz czynnikiem który jest kształtowany na przestrzeni lat. To czy szanujemy siebie wynika z tego czy życie szanuje nas, zakładanie też że każdy powinien szanowaćsiebie tylko dla tego że dana mu była szansa, jest błędne. Jeżeli osoba przechodzi katusze przez większość życia, nie ma za co być wdzięczna. Trzeba zapamiętać że to kim jesteśmy ma swoje podłoże w psychice, naturze, organiżmie, naszych genach. - Narzucanie własnego światopoglądu i woli innym jest zaprzeczeniem ich indywidualności i jest dowodem braku poszanowania życia i doświadczenia innych.

Zapewne i ja nie do końca szanuję opinię konserwatystów, ani ich doświadczenia. Ale jak mniemam, wszyscy jesteśmu tutaj nie tlyko po to aby dzielić się tym co mamy, ale tak że po to aby wyrażać się, nawet błędnie i oczekiwać konstruktwnego krytycyzmu. Liczę że to co napiszę nie spotka się z nadmiernym potakiwaniem głów, i że prędzej czy później ktoś pomoże mi zauważyć swoje błędy, i stać się lepszym człowiekiem

Dla tego, potraktujmy ten temat na luzie. 

Pozdrowienia,

HJK_V01


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging RačiĹĄće Alberghi Espinho hydraulik rembertów hotel spa na weekend w Ciechocinku komody z drewna odgrzybianie ścian warszawa Skup laptopów ursus