#1 2008-07-18 18:58:37

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

"Hańba" Radio Maryja: 13-latka w ciąży z własnym ojcem

Magda Hartman | Piątek [18.07.2008, 12:20]



"Hańba" Radio Maryja: 13-latka w ciąży z własnym ojcem



http://e.pardon.pl/pa741/0b5c2706002321714880749e


(fot. PAP)

Ku własnemu zdumieniu musimy, jak się okazuje, stanąć w obronie... Radia Maryja. Ale rozpętana przez "Trybunę" histeria jest chyba jednak odrobinę niesmaczna.

Sprawa zbulwersowała wczoraj naszą Czytelniczkę. Wiedźma napisała tak:

Radiomaryjni antyaborcjoniści dobijają do dna moralnego i czekają na stukanie od spodu. Naród ma być rozmnażany bez względu na koszt społeczny, zdrowotny i psychologiczny.

Raczej chyba nie sposób nas posądzić o jakąś przesadną miłość do koncernu medialnego Tadeusza Rydzyka. Jednak tym razem trudno nam się zgodzić z oskarżeniami.

Otóż "Trybuna" opisała wczoraj bardzo emocjonalnie pewien wypadek, jaki miał miejsce we wtorkowy wieczór podczas audycji "Rozmowy niedokończone". Była to rozmowa między osobą telefonującą do studia a prowadzącymi.

Słuchaczka: Mam na imię Ula, jestem 13-latką i mam problem... Mój ojciec robi mi krzywdę... Zaszłam w ciążę i nie wiem co mam robić... Strasznie się z tym czuję...

Prowadzący: Na pewno trzeba urodzić dziecko, to na pewno, a poza tym pomoc w tym zakresie jest szeroko ogłaszana w zakresie bezpieczeństwa, żeby nie była właśnie czyniona krzywda, jeśli dom rodzinny nie może pomóc i żeby była pomoc, gdzie się udać.

Drugi prowadzący: Kochana, będziemy się za ciebie modlić, musisz zrozumieć, że ta audycja i to, że słucha nas cała Polska uniemożliwia teraz udzielenie ci jakiejś konkretnej odpowiedzi. Będziemy cię mieli w sercu, a ty szukaj pomocy blisko i nie przez telefon.

Tu rozmowę urwano. "Trybuna" wyciąga z tego wniosek, że Radio Maryja "naruszyło zasady zwykłej ludzkiej przyzwoitości", a może nawet

dopuściło się drastycznego złamania prawa, nie powiadamiając o prawdopodobnym popełnieniu przestępstwa molestowania seksualnego nieletniej i kazirodztwa.

"Trybuna" udała się więc z tym do prokuratury, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Rady Etyki Mediów oraz instytucji nadzorujących pracę psychoterapeutów, gdyż dwoje takowych - Monika i Marcin Gajdowie - było obecnych w studio.

Ostrożności, naturalnie, nigdy nie za wiele. Niech odpowiednie instancje sprawę wyjaśnią. Jednak już teraz rodzi się szereg wątpliwości. Można chyba odnieść wrażenie, że "Trybuna" reaguje nieco pochopnie i histerycznie. Wtórują jej, również znając sprawę jedynie ze słyszenia, różne lewicowe znakomitości. Wanda Nowicka, Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

To absolutnie skandaliczne zachowanie tej rozgłośni. Sprawa jest niezwykle poważna i jeśli nawet prowadzący nie wiedział, jak zareagować, to powinien odesłać dziewczynkę do specjalisty, np. do psychologa oraz namówić ją do zgłoszenia się na policję lub do prokuratury. Radio Maryja i jego goście zamiast pomóc dziewczynce, wykorzystali ten moment do szerzenia swojej ideologii i do wpojenia rozmówczyni poczucia winy.

Wnioski to chyba odrobinę zbyt daleko idące. Podobne znajdziemy w komentarzu Joanny Senyszyn - która już tradycyjnie każdy pretekst wykorzystuje do wykonania stereotypowego, antykościelnego rajdu.

To przyczynek do kompletnego sklerykalizowania państwa. Dla kleru prawo stanowione jest niczym, a prawo religijne wszystkim. Według księży kobieta, która jest w ciąży powinna urodzić niezależnie od tego, czy ma 8, 15 czy 50 lat i niezależnie od tego, czy ojcem dziecka jest mąż, gwałciciel, czy własny ojciec.

Joanna Senyszyn wie nawet, jak prowadzący powinni byli się zachować. Mianowicie zatrzymać rozmówczynię na linii i zawiadomić policję, by namierzyła jej telefon. Pani poseł ogląda, jak się zdaje, stanowczo za dużo filmów o pracy amerykańskiej policji.

Trochę zastanawia niewzruszona pewność dyskutantów, że sprawa przedstawia się właśnie tak, jak to sobie wyinterpretowali. My tacy pewni nie jesteśmy. Nie jest powiedziane, że dziewczynce nie udzielono pomocy poza anteną. Czy takich spraw nie wypadałoby wyjaśnić, nim zacznie się miotać oskarżenia?

Trudno się dziwić, że prowadzący nie chcieli w idącej "na żywo" audycji omawiać tak złożonej sprawy - i skwitowali ją dość standardowo. Zresztą, bardzo rozsądna wydaje się nam rada "szukaj pomocy blisko i nie przez telefon". W tej konkretnej sytuacji trudno chyba o lepszą.

Nie widzimy też nic niezwykłego w tym, że prowadzący zaakcentowali przede wszystkim, że powinna urodzić. Taka jest linia tego środowiska. Po to ma ono własne radio, by swe przekonania głosić.

Wreszcie, całkiem naturalna jest zwykła ostrożność prowadzących. Do legendy przeszły słynne "trzy słowa do ojca prowadzącego". Radio Maryja jak magnes przyciąga różnych "dowcipnisiów". Ma nawet obecnie kuriozalnie długą, siedmiosekundową linię opóźniającą, by ich wyłapywać.

Słowem, niezwykle trudno tu ferować wyroki. Sprawa jest daleka od jednoznaczności. Zaś emocjonalne, przesadne i "jedynie słuszne" oburzenie "Trybuny" dosyć nam niestety przypomina to, co słychać na antenie zwalczanej przez nią rozgłośni.

Upodobnić się do swego wroga jest jednak niezwykle łatwo.

Offline

 

#2 2008-07-18 19:16:56

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: "Hańba" Radio Maryja: 13-latka w ciąży z własnym ojcem

Niestety nie mogę się zgodzić z Panią Magdą.

To co jest powiedziane na antenie idzie w świat. W tym przypadku słuchacze mogli zarejestrować tylko słowa mówiące o tym aby dziewczyna urodziła. Nie wiem co i czy w ogóle księża poradzili jej coś po za anteną- chcę wierzyć, że powiedzieli jej- "Pomożemy ci, pójdziemy do prokuratury, twój ojciec pójdzie do więzienia. Będziemy cię wspomagac zarówno finansowo jak i psychicznie". Ale raczej wątpię, spodziewam się raczej, że powiedzieli " Szczęść Boże " i było po temacie. Zresztą i tak nie ma to znaczenia, bo to co poza anteną nie podlega publicznej opinii. Księża w tej sytuacji powinni wyrazić jasno swój stosunek do takich spraw, powinni jasno się zdeklarować i potępić takiego ojca. I powinni to zrobić na antenie. Powinni zagrzmieć niczym z ambony. Powinni wołać o pomstę do Nieba i straszyć takiego zwyrodnialca piekłem wiekuistym. Nie, tymczasem oni sobie tralala, ze powinna urodzić. I nie miało dla nich znaczenia, że dziecko będzie z kazirodczego gwałtu, czy nie. Ma urodzić bo tak Bóg nakazał i takie są morale.
Jednym słowem- Świat Dewot wszelkiej maści usłyszał coś na pokrzepienie swoich serc i dostał sygnał, ze w tej sprawie nie jest najważniejsze przestępstwo jakiego dopuścił się ojciec tej dziewczynki, tylko, ze rodzenie dzieci to dar od Boga.

Abstrahuję już od tego, czy telefon ten był żartem i czystą prowokacją( zakładam, ze tak, ale mogę się mylić) Zachowanie księży i prowadzących audycję było skandaliczne. Skandaliczne!

"Trybuna ma rację" a "Pardon" (pardon za słownictwo, ale spada na psy.)

Offline

 

#3 2008-08-21 22:59:38

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: "Hańba" Radio Maryja: 13-latka w ciąży z własnym ojcem

jak oni śmią bronić tych księży? To się nazywa przykład? i oni jeszcze racjonalizuję ich postępowanie i krytykują kogoś kto prowadzi do wytknięcia palcem błędów RM?

Sprawa powinna być jak najbardziej nagłośniona, w samej Polsce patologicznych jednostek jest tyle że można by nimi zapełnic całe miasto i ktoś śmie racjonalizować i umniejszać problem!? I gdzie tu do cholery wierność ojczyźnie, miłości i miłosierdziu? To są księża do cholery?

Ja dziękuję... ostatnio czytałem o tym jak na przystanku facet dostał ataku serca i zmarłby gdyby nie 15 letni chłopiec który zrobił mu masaż serca i utrzymał go przy życiu zanim pogotowie nie przybyło... co w tym niezwyłego? Tłum dorosłych stojących obok i nie reagujących na konającego człowieka, ani nie pomagającego chłopcu.

Z resztąto znane zjawisko, chyba każdy wie o Kitty Genovese?

Do diabła z tą radiostacją... do diabła z KK mówię, jeżeli decydują się na głoszenie szczytnych wartości to niech biorą inicjatywę. Inaczej to powstaje klechistan i armia pożych-ogrów darmozjadów którzy jeszcze są gotowi kopać leżącego.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Welcome SchĂśne Zimmervermietung fĂźr Monteure geeignet !... olejek herbaciany ciechocinek hotel spa