#1 2008-02-18 10:46:23

Kalina

Kryształ

Zarejestrowany: 2007-12-10
Posty: 6

Wegetarianizm

Czy to,że nie jada się mięsa  faktycznie ma wpływ na rozwój duchowy człowieka ?

Offline

 

#2 2008-02-18 15:34:57

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Wegetarianizm

Pamiętam jak kiedyś GRYF powiedział, ze "jedzenie mięsa to głupota energetyczna", czy coś w tym stylu. Tak więc jeśli wszystkie żyjące i czujące istoty posiadają w sobie jakieś energie, a wierze, że tak właśnie jest - to zajadanie się mięsem niezbyt wpływa na prawidłowe funkcjonowanie naszego systemu energetycznego, ponieważ zwierze cierpiąc, gdy jest zabijane wydziela nie tylko pewne substancje chemiczne (nie wpływają one na nas pozytywnie), a prawdopodobnie jakieś energie, które zakłócają działanie naszego systemu energetycznego. powiem jedynie, ze najlepiej gdyby w tym temacie wypowiedział się GRYF, bo moje informacje sa zbyt zdawkowe i mogłem coś pokręcić.

Offline

 

#3 2008-02-19 08:14:26

Kalina

Kryształ

Zarejestrowany: 2007-12-10
Posty: 6

Re: Wegetarianizm

Dzieki. To cieszę się, bo zdziwiło mnie,że po latach zajadania się mięsem nagle przestało mi smakować, bez wyrzeczeń a stało się to po kilku tygodniach ćwiczeń oddechowych.Wydawało mi się ,że nie stać mnie na to ,dlatego się zszokowałam.Teraz z czystym sumieniem nie będę się zaśmiecać.

Offline

 

#4 2008-02-22 22:39:57

spear

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 7

Re: Wegetarianizm

nie bedzie znaczacego postepu cywilizacyjnego dopoki spoleczenstwo nie zrezygnuje z krwawej diety. kiedy w koncu zobaczymy w oczach zwierzat swoje odbicie? ludzie opamietajcie sie i miesa juz nie zajadajcie

Offline

 

#5 2008-08-08 17:01:24

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Wegetarianizm

Z jednej strony rozumiem doskonale to o czym mówicie, z drugiej nie mogę się do końca zgodzić.

Gdyby ktoś zapytał mnie "Jeżeli jedyną drogą do zjedzenia mięsa było by abyśwłasnoręcznie zabił zwierze dla mięsa i sam je przygotował, czy zjadłbyś kiedykolwiek mieso?" - Z pewnością odpowiedział bym NIE! - chyba że byłbym uwięziony w ekstremalnych warunkach bez źródeł pożywienia innych po za żywymi zwierzetami. Tak jak rozbitkowie samolotu byli zmuszeni do spożywania zwłok współpasażerów. 

W dzisiejszych czasach wybór spożywania mięsa nie wiąże się z własnoręcznym debraniem życia zwierzęciu. Idziesz do sklepu, na hakach wisi kiełbasa, na ladzie leżą porąbane kawałki zwierząt. Z zamrażalki wyciągasz zamrożone udka i skrzydełka od kurczaka. Nie ma w tym żadnej decyzji co do smierci zwierzęcia. Powiecie, gdyby ludzie nie kupowali, nikt by nie zabijał - takie podejście jest, było i bedzie nierealne.

Jesteśmy tak skonstruowani i wyewoluowaliśmy w taki sposób aby być mięsożercami i roślinożercami, nie jest to bez znaczenia. Ludzie przeżucający się na wegetarianizm mogą sobie zaszkodzić w olbrzymim stopiu, a to dla tego że biomasa roślinna nie jest tak odżywcza jak mięso. Trzeba wiedzieć co i jak, tak jak wiedzą to Hindusi.

Można więc żyć bez mięsa, ale z ewolucyjnego i biologicznego punktu widzenia jest to wyrządzanie sobie szkody, a nie przysługi. Przysługi w żadnym razie - może po za energtycznym punktem widzenia, na który nie mamy żadnego autorytetu.

Ostatnim tematem jaki chcem tu oruszyć jest "piramida" w przyodzie.

Wszelka energia pochodzi od słońca - poprzez ewolucje powstało życie autotroficzne - czerpiące energię od słońca. Plankton, pierwsze rośliny, pierwotniaki. Posiadały zdolność fotosyntezy, i dzięki temu pozyskiwły energię. Mów sięo chemotrofach, ale w to nie będziemy się zagłębiać. Naturalną koleją rzeczy były heterotrofy - bez możliwości fotosyntezy, wchłaniały autotrofy i tak pozyskiwały energię.

Stąd bierze się piramida: rośliny które są producentami energii w przyrodzie muszą wystęować w olbrzymich ilościach, bo służą jako podstawa piramidy. Dla tego tylko określona liczba roślinożerców jest w stanie wyżyć z danego ekosystemu. Każdy poziom w górę łączy się ze zmniejszeniem ilości jednostek w tej grupie. Dla tego nie mamy tyle jeleni co źdźbeł trawy. Potem pojawiły się wieć organizmy wchlaniające roślinożerców - ich też musi być mniej, a na koniec przychodzą organizmy pożerające mięsożerców (i tych którzy żywią się roślinożercami). Szczyt piramidy jest bardzo wąziutki, bo z oryginalnego źródła energii - słońca przedostaje się tylko mała część do autotrfów- które przekazują tylko 10% swojej energii dalej, tak dzieje sięz każdym poziomem. Szczyt piramidy dostaje najmniej z oryginalnej energi roślin/słońca.

Myślę że najlepiej jest znaleźć złotyśrodek.

Na pewno karmieie dziecka wyłącznie roślinami nie jest wskazane, rozwijający się organizm potrzebuje jak najlepszych źródeł energii. Pamiętam historię jaką opowiadał mój dziadek : na statku hinduskim, każdy hudy jak patyk, próbowali przenieść jakiś obiekt w dziesięciu, i nie udało im się, podeszło dwuch polaków i bez trudu przenieśli to tam gdzie trzeba. Czym żywili się ci hindusi? Siadali dookoła michy pełnej ryżu, każdy miał miskę z sosem, dookoła łaziły karaluchy, chodziły po tym rryżu po rękach i w tym sosie, hindusi tylko je odpędzali, wybierali rękoma kulkę ryżu maczali w sosie i tak jedli.

Tak więc, jeżeli  ktoś chce przejść na wegetarianizm, to polecam być dobrze poinformowanym na temat jak prowadzić zdrową dietę aby nie wyczerpać organizmu, a nie "nie jem od dzisiaj mięsa" i zajadać się sałatą i słodyczami. A już na pewno nie nażucać takich absurdów swoim dzieciom - "jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz"


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#6 2008-08-08 19:22:14

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Wegetarianizm

Wszystko jedno jak się patrzy na wegetarianizm, to i tak prawda jest taka, że mięso wzbudza agresora. Nie na darmo mówi się, że mięso daje siłę wojownikom, żołnierzom itd. Człowiek nie powinien jeść mięsa z tego zględu, ze jest to po prostu nieludzkie i nie humanitarne. Oczywiście żyjemy na planecie tak przeludnionej, na której panuje głód, że trudno potępiać kogoś za jedzenie mięsa. Ja wybrałam drogę jarosza, choćby dlatego, ze patrząc w oczy krowy, wiem, że ona żyje, ma centralny układ nerwowy i też ją boli. Wiem, ze to trywialne, ale nie jem właśnie z tych powodów. Nie kupuję skórzanych butów, pasków, torebek itd. Tak, tak zaraz się dowiem, ze produkcje "zastępcze" niszczą środowisko zanieczyszczając je. Wiem, wszystko niszczy środowisko. Nawet posiadanie stołu przyczynia sie pośrednio do niszczenia środowiska. Mozna by o tym dyskutować, to tzw temat rzeka, dlatego kończąć powiem- Nie nawołuję do jedzenia sałaty, każdy ma prawo wyboru. Ja swojego dokonałam i jest mi z tym bardzo dobrze

Pozdrawiam

Offline

 

#7 2008-09-01 12:29:06

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Wegetarianizm

HJK_V01 napisał:

W dzisiejszych czasach wybór spożywania mięsa nie wiąże się z własnoręcznym debraniem życia zwierzęciu. Idziesz do sklepu, na hakach wisi kiełbasa, na ladzie leżą porąbane kawałki zwierząt. Z zamrażalki wyciągasz zamrożone udka i skrzydełka od kurczaka. Nie ma w tym żadnej decyzji co do smierci zwierzęcia. Powiecie, gdyby ludzie nie kupowali, nikt by nie zabijał - takie podejście jest, było i bedzie nierealne.

Mylisz się. To nie jest nierealne, do tego po prostu ludzie nie dojrzeli. Zjadając mięso podejmujesz decyzję o uśmiercaniu zwierzęcia i to jest fakt. Zmniejsza się popyt - zmniejsza się ilość zwierząt prowadzonych na rzeź, a wcześniej hodowanych.

Jesteśmy tak skonstruowani i wyewoluowaliśmy w taki sposób aby być mięsożercami i roślinożercami, nie jest to bez znaczenia.

Jesteśmy skonstruowani inaczej, a na przestrzeni lat zmusiliśmy nasze organizmy do jako-takiego przetwarzania pokarmów mięsnych, czyli człowiek na przestrzeni eonów jako tako przystosował się do jedzenia mięsa, jednak w myśl słów profesora Szostaka "człowiek gatunkowo wyszedł od świata roślinożerców". Należy wiedzieć, że najstarszy, znany hominid Ardipithecus ramidus, który żył 4,4 mln lat temu - zamieszkiwał tropikalne lasy podobnie jak obecnie naczelne i żywił się młodymi liśćmi, owocami i kwiatami. (Wolde - Gabriel G et.al.: Ecologicam and temporal placement of early Pliocene hominidis at Aramis, Ethiopia. Nature 1994, 371:330.)

Ludzie przeżucający się na wegetarianizm mogą sobie zaszkodzić w olbrzymim stopiu, a to dla tego że biomasa roślinna nie jest tak odżywcza jak mięso. Trzeba wiedzieć co i jak, tak jak wiedzą to Hindusi.

Biomasa roślina jest bardziej odżywcza od mięsa. Jeśli uważasz, ze nie trzeba wiedzieć "co i jak" - wystarczy tylko jeść mięso i problem z głowy, popełniasz tym samym kolejny błąd. "Ludzie przerzucający się na wegetarianizm" dokonują decyzji właściwej i nie czeka ich jakakolwiek szkoda w związku ze zmianą diety. Mówimy o diecie wegetariańskiej, a nie o błędach w żywieniu.

Można więc żyć bez mięsa, ale z ewolucyjnego i biologicznego punktu widzenia jest to wyrządzanie sobie szkody, a nie przysługi. Przysługi w żadnym razie - może po za energetycznym punktem widzenia, na który nie mamy żadnego autorytetu.

Masz naprawdę przestarzałe informacje. To, co powyżej napisałeś jest totalną bzdurą. Już z końcem 1995 r. Federalny Komitet Doradczy ds. Kierunków Dietetycznych zarekomendował Ministerstwu Rolnictwa i Zdrowia USA (Secretaries of Agriculture & Health) dietę wegetariańską jako właściwy i zalecany sposób odżywiania się dla Amerykanów.

Jeśli chodzi o jak to nazwałeś "energetyczny punkt widzenia" w kwestii przysługi niejedzenia mięsa to autorytetem jest tutaj np Gryf.

Myślę że najlepiej jest znaleźć złotyśrodek.

Zgadzam się - tym złotym środkiem jest dieta wegetariańska.

Na pewno karmieie dziecka wyłącznie roślinami nie jest wskazane, rozwijający się organizm potrzebuje jak najlepszych źródeł energii.

Kolejna bzdura. "Owoce, zboża, warzywa i strączkowe są optymalnym rodzajem pożywienia także dla dzieci." (PCRM - LEKARSKI KOMITET ODPOWIEDZIALNEJ MEDYCYNY, 5100 Wisconsin Avenue NW Suite 404 Washington, DC 20016, Tel. (202) 686-2210 FAX (202) 686-2216 --- Physicians Committee for Responsible Medicine (PCRM)
Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej (KLMO) liczy ponad 60 000 członków, w tym 3 400 lekarzy. W centrum zainteresowania Komitetu znajdują się nowatorskie badania naukowe nad rolą odżywiania w zapobieganiu i leczeniu choroby wieńcowej, raka i innych schorzeń. Najnowsze badania dotyczą wpływu diety na cukrzycę, czynników ułatwiających zmianę diety w przypadku chorych na miażdżycę naczyń wieńcowych, adaptacji do diety wegetariańskiej, oceny kosztów leczenia schorzeń, mających związek z konsumpcją mięsa, czynników dietetycznych w etiologii raka piersi.
Jedne z głównych osiągnięć KLMO to:
·    zaproponowanie "Nowych czterech grup pokarmów" w 1991 roku,
·    opracowanie komunikatu-ostrzeżenia, dotyczącego związku pomiędzy konsumpcją mleka i cukrzycą insulinozależną,
·    doprowadzenie do zaakceptowania diety wegetariańskiej przez rząd amerykański,
·    utworzenie specjalnego programu do walki z rakiem, który rozpowszechnia informacje dotyczące zapobiegania i leczenia raka,
·    Komitet Lekarzy na rzecz Medycyny Odpowiedzialnej walczy także o przestrzeganie praw zwierząt.)

Pamiętam historię jaką opowiadał mój dziadek : na statku hinduskim, każdy hudy jak patyk, (...)

Siła przede wszystkim zależy od wykonywanych ćwiczeń fizycznych. Chciałbym widzieć jak owi Polacy z opowieści Twego dziadka radziliby sobie z takim np. J. Weissmuller'em wegetarianinem (filmowy tarzan), który ustanowił 56 pływackich rekordów albo ze Stanem Price'm trzydziestokrotnym zwycięzcom w zawodach kulturystycznych i rekordzistą świata w swojej klasie wagowej w ćwiczeniach siłowych lub z Chris'em Campbell'em, mistrzem olimpijskim w zapasach... Wszyscy oni to wegetarianie.

Pozdrawiam

Offline

 

#8 2008-09-01 13:18:20

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Wegetarianizm

Old, z tym tematem wpadnij do pytań tygodnia. Tam jest prawdziwa walka mięsożerców i roślinożerców. chyba się nawet krew polała

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://poprawki-krawieckie.waw.pl BetonovĂŠ JĂ­mky ČeskĂŠ Budějovice przegrywanie kaset vhs łódz zaproszenia zamawiałem tutaj nocleg w ciechocinku