• Index
  •  » Sekty
  •  » KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY

#9 2008-04-13 17:57:10

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY

bolek napisał:

A ja chyba słyszałem, że to Bóg złożył w ofierze życie swojego syna Jezusa za grzech pierworodny Adama i Ewy, którym i my jestesmy obciążeni.
Czy to tak było?

Bóg nie złożył swojego syna w ofierze. To jest jedno z największych kłamstw.

Offline

 

#10 2008-04-13 20:19:52

rafaell

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 16

Re: KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY

wszystko moi drodzy bierze się z kompleksów człowieka i checi ich "zagłuszenia" poprzez posiadanie. Każda instytucja jest chora u podstaw swoich bowiem wspólny mianownik to własnośc prywatna. Skoro jest pieniądz który jest jakąś forma energii i dla prawie wszystkich nie jest on środkiem tylko celem to pojawiaja sie takie aspekty dramatyczne jak gigantyczna prywata i ambicja w kościele.... NIestety kompleksy największe mieli ci najmniejsi i oni - jak juz wspomnieliście Hiltera - doprowadzili do czarnych momentów w historii. Jezus rzeczywiscie nie pobudzał ludzi do tworzenia instytucji - widział przeciez jacy słabi sa nawet jego apostołowie- musiałby byc niewiarygodnie naiwny.... Jezus to Słowo, tym narzędziem przekazywał prawdę , niestety jak na mój gust wyprzedził swoją wiedzą nie stulecia lecz tysiąclecia, niestety.... Wszytsko co dobre zamieniło się w fanatyzm, gdyby może urodził się bliżej wschodu...

tymczasem

Offline

 

#11 2008-04-13 20:47:43

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY

rafaell napisał:

wszystko moi drodzy bierze się z kompleksów człowieka i checi ich "zagłuszenia" poprzez posiadanie.

Jak to wszystko ? (...) Precyzuj wypowiedzi, można odnieść zaskakujący odbiór ich kontekstu.

rafaell napisał:

Każda instytucja jest chora u podstaw swoich bowiem wspólny mianownik to własnośc prywatna.

Dlaczego każda?

rafaell napisał:

Skoro jest pieniądz który jest jakąś forma energii i dla prawie wszystkich nie jest on środkiem tylko celem to pojawiaja sie takie aspekty dramatyczne jak gigantyczna prywata i ambicja w kościele.... NIestety kompleksy największe mieli ci najmniejsi i oni - jak juz wspomnieliście Hiltera - doprowadzili do czarnych momentów w historii.

Pieniądz jest potrzebą, "wynikającą - w obecnym czasie" ze wzorców, jakie reprezentują osoby wysoko uprzywilejowane społecznie. Czy jest/a raczej był kompleks Hitlera?

rafaell napisał:

Jezus rzeczywiscie nie pobudzał ludzi do tworzenia instytucji - widział przeciez jacy słabi sa nawet jego apostołowie- musiałby byc niewiarygodnie naiwny....

Jego apostołowie byli słabi? - w sensie fizycznym czy intelektualnym?

rafaell napisał:

Jezus to Słowo, tym narzędziem przekazywał prawdę , niestety jak na mój gust wyprzedził swoją wiedzą nie stulecia lecz tysiąclecia, niestety.... Wszytsko co dobre zamieniło się w fanatyzm, gdyby może urodził się bliżej wschodu...

tymczasem

Skoro wówczas nie rozumieli Jezusa, jak mogą zrozumieć Pana Zastępów.

Ci co mają uszy zrozumieją.


Pozdrawiam

Offline

 

#12 2008-04-13 21:39:40

rafaell

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-04-07
Posty: 16

Re: KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY

Bellum,
do tego się odnosilem
Wiele tu napisano, ale ja ująłbym sprawę krótko.
Gdzieś, kiedyś, ktoś i nie ważne kto stwierdził;" Po owocach poznacie drzewo"

Jeśli palenie ludzi żywcem na stosach Świetej Inkwizycji było dobre,
Jeśli Błogosławienie armat i wojny Hitrera przez Watykan i Papieży było dobre,
Jeśli nawracanie przez obcinanie mieczem głów było dobre,
Jeśli mordy milionów w imię Boga i Jezusa było dobre,
i wiele innych owoców Kościoła Katolickiego,
to KK też jest dobry.

wszsytko co złe , przecież nie co dobre.... bo analizujemy negatywne zachowania...
po krótce upraszczejąc określam że instytucje są złe - sa złe bo mają w mianowniku posiadanie. Watykan nie jest inny... wytłumacz w inny sposób gromadzenie przez dwa tysiące lat gigantycznego bogactwa w połączeniu z biedą ludzi i nadal nie rozwiązanym tematem umierających dzieci chociażby w afryce..
Jezus i Gryf mowią - zresztą jest to truizm że w niezrozumieniu misji czy Prawdy lezy czysta świadomość nie obciążona problemami, negatywnymi emocjami. Problemem podtawowym jest chora ambicja i cęć posiadania. Doznałeś kiedys cudownego stanu "nie umysłu", takiego gdzie nie ma myśli, gdzie twój mózg nie przeszkadza, nie tworzy żadnych obrazów i emocji....? O tym co TO jest na innym poście...
NIe wiem czy trzeba  prowadzić za rękę - ale pytanie o słabość apostołów - ich fizyczną pominę bo jest raczej nie na miejscu. Bellum a jak ci się wydaje - pomyliłem forum z kulturystycznym? Chodzi oczywiście o wiarę, no zahaczyć moznaby tutaj o psychologię żeczywiście...
Zarzucajac ogólnik rozszyfruj w takim razie teze o pieniądzu i ludziach uprzywilejowanych...  jaki przywilej? Pamiętej że przywijej jest stanem tymczasowym, wiem bo.... równiez innym razem

pozdrawiam serdecznie

Offline

 

#13 2008-04-13 23:26:50

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY

rafaell napisał:

Bellum,
do tego się odnosilem

Na przyszłość polecam formę "Cytuj"

rafaell napisał:

po krótce upraszczejąc określam że instytucje są złe - sa złe bo mają w mianowniku posiadanie. Watykan nie jest inny... wytłumacz w inny sposób gromadzenie przez dwa tysiące lat gigantycznego bogactwa w połączeniu z biedą ludzi i nadal nie rozwiązanym tematem umierających dzieci chociażby w afryce..

Potrzeba i religia, oba narzędzia wprowadzone przez Lucyfera, są przyczyną i w rezultacie efektem systemu na obecnym etapie.

rafaell napisał:

Jezus i Gryf mowią - zresztą jest to truizm że w niezrozumieniu misji czy Prawdy lezy czysta świadomość nie obciążona problemami, negatywnymi emocjami. Problemem podtawowym jest chora ambicja i cęć posiadania.

A gdzie tak mówi gryf?

rafaell napisał:

Doznałeś kiedys cudownego stanu "nie umysłu", takiego gdzie nie ma myśli, gdzie twój mózg nie przeszkadza, nie tworzy żadnych obrazów i emocji....? O tym co TO jest na innym poście...

Nie tworzy Emocji? a to ciekawe

rafaell napisał:

NIe wiem czy trzeba  prowadzić za rękę - ale pytanie o słabość apostołów - ich fizyczną pominę bo jest raczej nie na miejscu. Bellum a jak ci się wydaje - pomyliłem forum z kulturystycznym? Chodzi oczywiście o wiarę, no zahaczyć moznaby tutaj o psychologię żeczywiście...

rozwiń bardziej ten temat.

rafaell napisał:

Zarzucajac ogólnik rozszyfruj w takim razie teze o pieniądzu i ludziach uprzywilejowanych...  jaki przywilej? Pamiętej że przywijej jest stanem tymczasowym, wiem bo.... równiez innym razem

pozdrawiam serdecznie

a gdzie ja przedstawiam tezę pieniędzy czy też osób uprzywilejowanych?
Czyż osoba medialna nie obrazuje wzorca postępowania, dla rzeszy ludzi?
A czy bogactwo nie jest wzorcem, potrzeby?

Akcja Reakcja.


Pozdrawiam Serdecznie

Offline

 

#14 2008-04-14 01:05:56

bolek

Zbanowany

Skąd: Au
Zarejestrowany: 2008-02-11
Posty: 40
WWW

Re: KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY

xara

Bóg nie złożył swojego syna w ofierze. To jest jedno z największych kłamstw

To jak to jest z tym odkupieniem grzechów przez Jezusa.
Umarł na krzyżu za nasze grzechy pierworodne i są one odkupione czy nie?

Przy tej okazji to proszę nie uciekać z tematu, lub nie zaśmiecać tego i nnymi. Można otworzyć nowy? Tak mysle.

Offline

 

#15 2008-04-14 01:15:53

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY

bolek napisał:

To jak to jest z tym odkupieniem grzechów przez Jezusa.
Umarł na krzyżu za nasze grzechy pierworodne i są one odkupione czy nie?

Odkupienie grzechów poprzez śmierć na krzyżu męki, to dogmat kościelny, nigdzie nie mający potwierdzenia.
      Jezus nie umarł na krzyżu, to mit stworzony przez rodzące się chrześcijaństwo. Jezus przeżył ukrzyżowanie. Nie zmartwychwstał i nie został wniebowzięty. Nie było też żadnego grzechu pierworodnego, to kolejny wymysł.

Offline

 

#16 2008-04-14 02:09:44

bolek

Zbanowany

Skąd: Au
Zarejestrowany: 2008-02-11
Posty: 40
WWW

Re: KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY

xara

Odkupienie grzechów poprzez śmierć na krzyżu męki, to dogmat kościelny, nigdzie nie mający potwierdzenia.

Tak też przypuszczałem, ale nie byłem pewny

Jezus nie umarł na krzyżu, to mit stworzony przez rodzące się chrześcijaństwo. Jezus przeżył ukrzyżowanie. Nie zmartwychwstał i nie został wziębowzięty.

Zgadzam się z tym z mała poprawką;
Nie "przez rodzące się chrześcijaństwo", gdyż to z symbolem ryby ukrywało się a odłam tej sekty podniesionej do rangi religii państwowej ze znakiem krzyża, przez Cesarza Konstantyna wyznawcę boga RA-Słońce w roku 325 ne i tak powstał Rzymski Kościół Katolicki.
W roku około 500 ne KK ukończyło kompilowanie Starego Testamentu w roku 1746 ne Nowego Testamentu, czyli złożenie Biblii jako takiej do kupy nastąpiło zaledwie ok. 250 lat temu.

W tym samym czasie Konstantyn jako Cesarz, wyznawca boga RA, uznał i zatwierdził Yehoszua- (jak się wówczas nazywał obecny Jezus) synem boga.
I tu wyłania się dylemat; synem którego boga?
Oczywistym wydaje się, że Cesarz tworząc Państwową religię, tworzył ją w celu manipulacji narodem  i akceptując sektę z podziemia wyniósł ich mesjasza Yehoszua na bożego syna ale boga Ra, ponieważ był jego wyznawcą niemal do samej śmierci.
Dopiero na łożu śmieci, przechrzcił się na chrześcijaństwo.

Byłoby to oczywiste, gdyby nie fakt, że w imieniu obecnego Jezusa a wówczas Yehoszua było imię boga YHWH -Jahwe w sktócie "Yeho" co wskazuje na powiązanie Jezusa z Jahwe.

Podobnie było z wygnanym z Egiptu faraonem Achnaton, mającym w swoim imieniu imię boga "Aton" , czy wielu innych podobnych przypadkach jak Eliasz, Samuel - wyznawca boga "El" czyli Enlila itd.
(Achnaton, to późniejszy Mojżesz, któremu objawił się YHWH, poprzednio używający wiele innych imion jak;Ammon, Amen a w rzeczywistości Marduk syn Ea/Enki, wnuk Anu co opisują w szczegółach wiele tysięcy lat liczące kroniki)
Mam nadzieję, że pomożesz mi rozwiązać tą zagadkę.

Offline

 
  • Index
  •  » Sekty
  •  » KOŚCIÓŁ: JEGO FAŁSZYWE PODSTAWY
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
mapa fotowoltaiki Alloggio Napier Alojamiento Pfungstadt Lodging RačiĹĄće ロアーノ noclegi ciechocinek