• Index
  •  » Pytanie tygodnia
  •  » 17. Czy w Pol;sce lub na świecie widoczne są znamiona dyskryminacji w.

#1 2008-09-11 11:23:06

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

17. Czy w Pol;sce lub na świecie widoczne są znamiona dyskryminacji w.

PYTANIE TYGODNIA 18.


Kontynuacją poprzedniego wątku niech będzie poniższy temat tygodnia:

Czy w Polsce lub na  świecie widoczne są znamiona dyskryminacji wyznaniowej w urzędach, instytucjach publicznych, jeśli takowe występują to  jaki maja charakter i objawy?

Offline

 

#2 2008-09-11 13:39:50

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: 17. Czy w Pol;sce lub na świecie widoczne są znamiona dyskryminacji w.

Jedna z 'dyskryminacji' w stanach:

Tak zwani Quakersi (odłam chrześcijaństwa) mają prawo odmówić powołania do wojska w wypadku wojny  - dlaczego uważam to za dyskryminację? Bo równie pacyfistyczna osobanp. ateistyczna też powinna mieć prawo zadeklarować się jako pacyfista i uniemożliwić rządowi odebranie jego/jej życia. - Wyższość religii nad prawem człowieka powiedziałbym.

Oczywiście można odmówić, tyle że spędzi się dwa lata w więzieniu - jak kryminalista, przestępca i zwyrol. Wolę nie mysleć jak traktują tutaj nie-patriotów... zwłaszcza w więzieniach.

Na szczęście nie mogę też znaleźć innego przykładu wyżej wymienionego zjawiska, na 'ziemi szatana' raczej zwalczają dyskryminację jak mogą, otencjalny pracodawca poszedł by pod sąd jeżeli selekcjonowałby pracowników na podstawie wieku, wyznania, rasy itp. itd.

Ale jest jednak tutaj inny przykład dyskryminacji - rasowej, jest tu coś takiego co jest dyskryminacją odwrotną - np. uczelnia jest pod presją aby wykazać iż jest multikulturalna - wtedy przyjmie np. większośc czarnych uczni, odmawiając innym lepiej wykwalifikowanym np. azjatom czy białym - tak więc aby poprawić profil, na zasadzie koloru a nie możliwości. To dyskryminacja, może nie religijna ale równie wstrętna.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#3 2008-09-12 18:31:14

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: 17. Czy w Pol;sce lub na świecie widoczne są znamiona dyskryminacji w.

Dziś załatwiając sprawę w US dla firmy, jechałam taksówką. Kiedy ruszyliśmy spod firmy, kierowca spytał mnie, czy byłam w środę na Mszy, bo miał przyjechać do Wawy Rydzyk, ale go nie było, byli jego "przedstawiciele", autokary z Torunia, msze w całej Warszwie. Powiedziałam, że nie. Potem poprosiłam o zmianę stacji - słuchał RM. Zostałam wysadzona na środku Aleji Krakowskiej.- w sensie wyproszona, ładnie mówiąc. MPT - Taxi, człowiek około 35-40 lat.

Może to nie urząd, ale zwykła codzienność.

Ostatnio edytowany przez Xara (2008-09-12 19:44:41)

Offline

 
  • Index
  •  » Pytanie tygodnia
  •  » 17. Czy w Pol;sce lub na świecie widoczne są znamiona dyskryminacji w.
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Oтeли Анна-Мария hotels-world Проживание Фризенхайм olejek herbaciany ciechocinek hotel spa