#1 2008-03-21 11:00:05

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Pytania do 100 pytań.

12.


Http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? … a=77265734


Mam takie pytania. Mam też pewne spostrzeżenia, które mogłyby być na nie odpowiedziami, ale chętnie dowiedziałbym się, co o tym myślą inni.

1) Dlaczego ludzie tak bardzo potrzebują czegoś, co daje im na przykład religia, a gdy już to dostaną, to rozstanie z tąże religią jest dla nich praktycznie niemożliwe?

2) Dlaczego zdarzają się, i to dość często, tacy, którzy w kwestiach pozareligijnych myślą, mówią i zachowują się racjonalnie, ale dla religii robią wyjątek i nie przeszkadza im to, że ich poglądy są wtedy niespójne, zaprzeczające sobie?

3) Jak i co mógłby robić przeciętny, statystyczny Polak (Polka - przepraszam, że panie wyszły mi na drugim planie), by wierzący nie traktowali ich oporu wobec natręctwa religii i ograniczania ich wolności osobistej jako "ataku na wiarę"?

No, mógłbym tak dość długo jeszcze, ale przecież nie o to chodzi. Wydaje mi się, że jeśli uda Ci się odpowiedzieć na te pytania, to te odpowiedzi powinny się dobrze wpasować w "triduum paschalne" (sorry, piszę to z pamięci i nie jestem pewien ortografii). A na przyszłość to bardzo zachęcam Cię do publikowania się tutaj.


11.
http://antykatolicyzm.forumowisko.net/v … hp?p=93#93

Dobra.
1. Czy nasze wspomnienia, myśli, osobowość zginą po śmierci powłoki cielesnej?


Mam nadzieje że mogę zadać więcej niż jedno pytanie

1.Czemu uważasz że jest to największe kłamstwo??
2.Wiadomo ze Żydzi w wieku Jezusa powinni być żonaci. Jest teoria że jego żoną była Maria Magdalena. Co o tym sądzisz, mogli mieć dzieci??
3.Powiedziane jest że wszyscy trafią do nieba, a jak będzie się różnić droga grzesznika, od osoby "czystej" ??
4.Skąd wziął się obraz anioła ze skrzydłami??(chodzi mi o to że są tak przedstawiane)
5.Czym jest sens życia??(nie jest to złośliwe pytanie, ale skoro jesteśmy to po co??)
6.Czemu uważasz że Bóg ma wobec nas oczekiwania, skoro dał nam wolną wole, a Biblia jest spisem wskazówek jak można żyć, a nie księgą ścisłych reguł.


Kolejne pytania:

8. Skoro Bóg dał ludziom wolną wolę żeby działali według swojego rozumu to czemu Kościół mieszał (i czasem miesza) się w politykę?
9. Dlaczego im dalej śledzimy historię religijną odnosimy wrażenie, że moc boska maleje? Na przykład: dawno temu stworzenie świata, później już tylko rozstąpienie morza, jeszcze później już tylko uleczanie z chorób pojedynczych osób.

10.
http://znajomi.biz/topics37/100-pytan-vt8407.htm#171378


ok skoro kcesz sie sprawdzic ..

- napisz ktory z wizerunkow chryustusa jest blizszy prawdzie prezentowany pzrez Piotra czy Jakuba mile widziane odniesiene do faktow historycznych ze o wplywie okupacji rzymskiej jerozolimy niewspomne


ustatysfakcjonowany..? - w zaleznosci czy odpiszesz cos sensownego pomysle nad kolejnymi pytaniami 


A ty co? Jakiś "kolega" Boga, że w Jego imieniu bedziesz nas uświadamiał względem wiary?


9.

http://www.npn.ehost.pl/upload/index.php?showtopic=2198

Koniec świata już się naprawdę zbliża. Mesjasz dotarł aż tutaj.
Może odpowiesz na takie fajne pytanie, które nie zawiera ani kpin, ani złośliwości, a jest jedynie spowodowane czystą ciekawością - skąd czerpiesz te pomysły? No ja rozumiem, że można trochę pozmyślać, ale to wszystko co Ty sobie wymyśliłeś przekracza wszelkie pojęcie.


Mesjasz? Jaki mesjasz? Ja wiem wiele o religii, reptilianach, orionidach, tajemnicach świata, rozwoju duchowym, channelingach i Bóg wie czym jeszcze ale nie ogłaszam się Mesjaszem. Człowieku czy ty wiesz kto to w ogóle był/jest?



Bellum a kim ty jesteś że chcesz odpowiadać na takie pytania

Najpierw napisz coś o sobie
Skąd czerpiesz inspiracje informacje etc.

Czy jak przejdziemy w wyższy poziom gęstości to będziemy mogli poruszać rzeczy siłą umysłu? A jezeli tak czy nie boisz/cie sie że ja mogę/ktoś wszystkich pozabijać tą mocą.

Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego ten człowiek nazywa się mesjaszem, to proponuję odszukać jego stronę przy pomocy jego nicku i google.

Mam na myśli ten nick: GRYF 144

OK. Sprawdziłam to to samo co chciał wprowadzić Asef swoimi wywodami o mesjaszu, K12G, itp. Zobaczę co odpowie Bellum. Najwyżej zamknę temat

Ayllin, ja poszukuję grupę ludzi, którzy przygotują zestaw 100 ciekawych pytań, na które nie będzie można odpowiedzieć jakimiś zmyślonymi ogólnikami. Póki co, na paranormalne nie udaje mi to się, może ty mi pomożesz? 

Jeżeli to K12G to Alina zamykaj 

No to zamykam 


8.
http://www.paranormalne.pl/index.php?s= … 5507&st=15


1.    Kiedy zdałeś sobie sprawę z tego kim jesteś?
2. Skąd mamy mieć pewność czy nie jesteś jednym z zapowiadanych fałszywych mesjaszy?
3. Czy w tym roku dojdzie do jakiegoś przełomowego wydarzenia?

a ja mam pytanie (poważne)

skoro ten "Pan" uważa sie za Mesjasza, wysłannika Boga, to czemu nie chce ukazać swojego wizerunku ?
wstydzi sie tego w co wierzy ? wstydzi sie swojego Boga ?

prawdziwy Mesjasz stal by na jakimś dworcu i nauczał ludzi a nie w najbanalniejszy sposób w dzisiejszych czasach założyć forum i sie ukrywać z nickiem, i kazać sobie zadawać pytania na które i tak każdy sam może znaleźć odpowiedź ?

Wyjdź do ludzi i im to powiedz w twarz a nie przez audycje na TS albo marnego posta na forum.

mam nadzieje ze pytanie trafi do gryfcia


7.
http://www.przebudzenie.pl/index.php?&showtopic=5780

1.    Dlaczego jest tyle różnych koncepcji Boga? [Jeśli nie zależy to od kreatywności umysłu, to od czego?]
2. Dlaczego każdy uważa, że ma rację?
3. Dlaczego jest tyle różnych mesjaszy/mistrzów/oświeconych?
4. Skąd wiadomo, który (mistrz) mówi prawdę?
5. Dlaczego Bóg czegoś od człowieka oczekuje?
6. Dlaczego człowiek ma umysł, który myśli, że Bóg czegoś oczekuje?
7. Czy Bóg oczekuje czegoś od zwierząt, roślin i kamieni (materii nieożywionej)?
8. Jeśli tak (powyższe pytanie), to czy zwierzęta/rośliny/kamienie są tego świadome i spełniają oczekiwania?
9. Jeśli nie (pytanie 7), dlaczego panuje "niesprawiedliwość" oczekiwań?
10. Czym się różni pole (ciało) astralne od mentalnego?
11. Czym jest dualizm kobieta-meżczyzna i czemu służy?
12. Czym jest dualizm radość-smutek (szczęśliwość-ból) i czemu służy?
13. Czy Bóg kocha człowieka?
14. Czy Bóg pozwala na cierpienie człowieka?
15. Jaki jest sens życia?
16. Czym jest energia?
17. Czym jest świadomosć?
18. Czym jest rozwój duchowy i jaki ma cel?
19. Jaka jest pewność odpowiedzi na powyższe pytanie i czy nie zależy ona od indywidualnego umysłu?
20. Czym jest pewność?

To narazie tyle. Mam nadzieję, że nie wyszedłem poza ramy tematyczne.
Prosiłbym o przejrzyste i logicznie spójne odpowiedzi.




21. Czym jest ego i dlaczego jest tak ważne w niektórych szkołach duchowych?
22. Czy światopogląd istot jest subiektywny, jeśli tak to jakie są tego przyczyny?
23. Czym są myśli i uczucia, jakie mają zadanie i jaka jest ich geneza (przyczyny)?
24. Czym jest lęk i miłość?
25. Czym jest iluzja i dlaczego jest tak ważna w niektórych szkołach duchowych?
26. Czym jest wiedza, a czym niewiedza i jaki ma to wpływ na rozwój duchowy?
27. Czym jest ufność, jakie ma przyczyny i jakie może mieć skutki w rozwoju duchowym?
28. Czy świat astralny jest zależny od materii czy odwrotnie?
29. Czy opętanie istnieje, jeśli tak, to jaki jest jego przebieg (przyczyny i skutki)
30. Czy istnieje ewolucja, jeśli tak to jaki jest jej cel?

31. Czym jest chrzest, jaka jest jego geneza i jakie ma skutki duchowe?
32. Kim był Jezus i dlaczego umarł na krzyżu?
33. Dlaczego Bóg ST jest inny niż Bóg NT?
34. Co miał na myśli Jezus proponując jedzenie jego ciało w postaci chleba (analogicznie przyrównując wino do krwi)?
35. Jeśli Jezus był synem Boga, a My jego braćmi (synami Boga) - czym ustępujemy Jezusowi?
36. Dlaczego Jezus wyparl sie własnej matki (nie przytoczę wersetu, chyba przy kazaniu na górze), skoro jest powiedziane "Czcij ojca swego i matkę swoją"?
37. Dlaczego Jezus nie popierał bogactwa (skoro w innych szkołach Bóg jest utożsamiany z bogactwem i wszechobfitością)?
38. Jaka jest przyczyna i skutki męczeństwa?
39. Jaki był mechanizm wytworzenia się w cheścijaństwie tabu na temat seksu?
40. Po co wszechmocny Bóg miałby zsyłać syna swego na śmierć?

Czytając pytania Anandy ponownie mam stare wrażenie, że czasem w jednym dobrze postawionym pytaniu kryje się większy sens niż w setkach odpowiedzi.
Niemniej czekam także z ciekawością na odpowiedzi, nie tylko ze strony Bellum 

Sam dorzucam parę pytań:

1. Co to jest zło, jaka jest jego natura i przyczyna? Dlaczego Bóg pozwolił na istnienie zła?
2. Czym tak naprawdę jest "wędrówka dusz", tzw. reinkarnacja? Dlaczego zachodnie kulty monoteistyczne egzoteryczne nie dopuszczają reinkarnacji - pomimo iż pewne małe grupy chrześcijan, żydów, muzułmanów na przestrzeni historii uznawały (i uznają) reinkarnację?
3. Dlaczego niewielka część ludzi posiada zdolności, w postaci jasnowidzenia, wychodzenia z ciała, postrzegania świata niefizycznego i innych umiejętności paranormalnych? (Materializm i sceptycyzm jest najczęściej konsekwencją uznania tylko tego co widzimy ograniczonymi zmysłami).
4. Co to jest prawda? Czy istnieje jedna prawda, czy wiele prawd? Czy wszystko jest relatywne, czy może istnieje jakiś absolutny punkt odniesienia dla duchowości?
5. Co się naprawdę dzieje po śmierci? Która eschatologia religijna, bądź który autor ezoteryczny (Monroe, Moen, Newton itd) ma rację?
6. Czy posiadamy wolną wolę, czy raczej wszystkim rządzi przeznaczenie (fatum, los, opatrzność) ?


6.

http://www.forumowisko.pl/index.php?showtopic=60106



Wierzę,że człowiek jest boskim duchem pochodzącym z Nieba.W wyniku naszego buntu,z części ducha powstała grzeszna dusza.Obecnie jesteśmy duchem-duszą przebywającą gościnnie w ciele fizycznym.Zbawienie polega wiec na przemianie grzesznej duszy w kolejnych inkarnacjach na Ziemi,aby ponownie stała się boskim duchem.Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Witam!
Po pierwsze wyjaśnij jakie to kłamstwo.A po drugie pomyliłeś fora.Odpowiadasz na pytania zadane na innym for.
No i pytanko małe co znaczy podpis pod postem....

Shalom!


Fakt, ale zaryzykuję. 

Kto odpowiadał na te pytania? Ty? Pan Zastępów?
Co masz na celu wklejając nam to tu?
Na czym opierają się te odpowiedzi? Czyją filozofię tu prezentujesz?
Czy można się spodziewać dyskusji? czy raczej tylko zestawów pytań?
Można komentować?



CYTAT(Bellum @ 20.03.2008, 23:58) 
4. Skąd wiadomo, który (mistrz) mówi prawdę?

Odp. 4/ Ten, który nie plącze się w swych wypowiedziach.


Czy możesz to jakoś uzasadnić bardziej? Uważam, że kwestie retoryki można opanować do perfekcji, więc taka odpowiedź jest mało satysfakcjonująca.
Pozdrawiam


5.

http://forum.oaza.pl/login.php?redirect … 954#263760


Masz zakaz wstępu na forum !

Na swoim koncie masz ostrzeżeń: 1 o łącznej wartości: 5. Wartość po której użytkownik jest banowany to: 5

Ostatnie ostrzeżenie dostałeś: Wczoraj 20:10
Powód: promowanie treści sprzecznych z nauką KK



http://forumfzp.net/viewtopic.php?p=23553#23553
4.


Prosze o odpowiedz Mesjasza.


1.Czy to prawda ze Mesjasz urodzil sie po to zeby toczyc wojny w niebie?( tak pisze o swoim przeznaczeniu) , czy to znaczy ze Mesjasz przyszedl na ziemie z mijsja wojenna?.

2.Jezeli tak? To po dlaczego trzeba urodzic sie na ziemi zeby walczyc w niebie? Chyba latwiej byc ciagle tam gdzie toczy sie wojny? Oddzialywanie z ziemi na niebo jest ograniczone nasza materia.

3.Czytalam ze Mesjasz mial zostac obdarowany Wiedza Sjonu, czy On juz otrzymal ta wiedze, posiada ja? Czy to ona jest zrodlem do udzielania tych odpowiedzi?

4. Co zdaniem Mesjasza jest wazniejsze? Dusz wcielona w cialo swoja moca przemieniajaca jego strukture DNA? Czy cialo reprezetujace linnie DNA z ktorej moze korzystac wcielona dusza?

5.Czy matka z okreslonej linni DNA rodzac syna, przez niego moze przekazac DNA dalszym pokoleniom? Czy moze to zrobic wylacznie kobieta przekazujac te wlasciwosci rodowe przez corke?

6. Czy dusza za kazdym razem musi urodzic sie w tej samej linni DNA, czy tez moze w zupelnie innej? I co wowczas przekazuje swoim dzieciom , pamiec o swoim dawnym wcieleniu , z dawnej linni rodowej, czy cos innego?

7. Czy kobieta ktora kilka tysiecy lat temu, np. byla matka Faraona Echnatona, urodziwszy sie dzisiaj na ziemi , i bedzie miala syna , to tez przekaze mu cechy i misje tamtego syna? Kim bedzie jej obecny syn jezeli dusza wcielajaca sie bedzie nie ta sama co porzednio , i linnia DNA byc moze jest tez nie ta sama? Czy dawna pamiec duszy matki ,jej dawnego zycia ziemskiego moze przekazywac jakiekolwiek dziedziczenie czegokolwiek?

8.Mesjasz pisal ze; w Niebie Bogowie sie wymieniaja funkcja Boga Naczelnego jest zalezna od jego rozwoju , jaki , kolejny Bog uzyska w trakcie swojego zycia. Powiedzial tez, ze jest synem Boga, starszym bratem Jezusa w tej cywilizacji Nieba. Czy , w takim razie ,czy jest to ten sam Bog, ojcem Jezusa i Mesjasza? Czy Bog, Ojciec Mesjasza to jest ktorys z tych wymiennych Bogow?

9. Co jest wazniejsze? Oddzialywanie geometrycznymi ksztaltami na ziemska rzeczywistosc, ktora ma sie dzieki temu( zdaniem Mesjasza ) zmieniac? Czy odzialywanie wysoka wibracja energetyczna na materie , dzieki ktorej to (energii) zmienaja sie ksztalty geometryczne na bardziej doskonale?

Prosciej; Czy dzialamy energia na materie, czy tez materia na energie, co jest istotniejsze w rozwoju?

Moze wystarczy.

Dziekuje.

Kiara


A co do duszy - czy musi się wcielać w te samo DNA ,sądzę że nie musi ,dusza jest amaterialna i chyba to nie jest istotne w jakie ciało i o jakich cechach się wciela .



http://forum.di.com.pl/showthread.php?p=86613#post86613
3,

skoro taki chętny jesteś do wykładów z teologii, wyjaśnij mi proszę dlaczego nadchodzące Święta są największym kłamstwem?


1.    Ponieważ przedstawiany nam Chrystus nigdy nie istniał?
2. Ponieważ nikt nigdy nie zmartwychwstał?
3. Ponieważ cała ta impreza została ustanowiona jako "zastępstwo" dla świąt "pogańskich", celem łatwiejszej manipulacji "poganami"?
4. A to powinnaś już znać, link pojawił się przynajmniej w jednym temacie, w którym brałaś udział: http://forum.di.com.pl/showthread.php?t=2268


2.
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.ph … e44daa9527


Tak na poczatek (jeszcze-m nie przejrzal calego tematu)
Asef napisał:    Propozycja.
Z okazji nadchodzących świąt, które są skutkiem, największego w historii ziemskiej cywilizacji kłamstwa(...)   
Jakie kuvva klamstwo, prosze pana? Swieto zwiazane z cyklem rocznym. Rolnicze jak diabli. Ze sie do niego podczepiaja religijki o innym charakterze to inna bajka.


Ups. Zdaje sie, ze dalem ciala, biorac go na wpol powaznie... 




Co to są absurdalne wartości?

EDIT:

Mam tez pytanie 3: Jak sie zostaje na Gildii Kawalerem Bractwa Sw. Jerzego? Nie musi odpowiedziec na nie Gryf (choc niewatpliwie dowodziloby to jego wszechwiedzy).


Pytanie: kiedy gryf się przyzna że robi sobie z nas niezłe jaja? 




1,

http://www.niesamowite.fora.pl/religie- … n,254.html


Zakładam że tutejsze.

Oto moje pytania:
1.Jakie rodzaje broni zostaną użyte podczas bitwy Mesjasza z Lucyferem (Szatanem)?
2. Od czego zbawił nas Jezus?
3. Trzy stare dusze mogą zrodzić nową duszę. Czy Mesjasz został też w ten sposób utworzony? A skoro tak to kto faktycznie jest Jego Ojcem?
4. Czy Bóg, ten naczelny, również był młodą duszą i przeszedł wszystkie potrzebne do rozwoju inkarnacje?
5. Do czego Niebu potrzebny jest świat materialny?
6. Czy losy bitwy, którą ma stoczyć Mesjasz, są niewiadomą? Bo skoro tak, to wynik może być różny - wygrana, przegrana, brak rozstrzygnięcia.
7. Jeżeli losy bitwy są już wiadome, to co za różnica jak zachowają się ludzie?
8. Skąd Niebo wie, czy ludzie chcą jakielkowiek interwencji?
9. Dlaczego ludzie są wciągani w rozgrywki Niebiańskie?
10. Kto to byli/są Anunnaki a w tym Enki?
11. Czy "Kronika z Akakor opowiada prawdę?
12. Kto to są Myśliciele?
13. Po co została spisana "Apokalipsa" , skoro i tak wszystko musi sie wypełnić?
14. Kto jest opiekunem Ziemi?
15. W którym rejonie Wszechświata zlokalizowane jest Niebo?
16. Jak zbudowano piramidy i po co?
17. Kto stworzył materialny świat?
18. Czy możliwe są podróże w czasie?

To na razie tyle, co mi przyszło do głowy.

dryf

Offline

 

#2 2008-03-21 15:29:44

osgiliat

Kryształ

Skąd: nigdynigdzie
Zarejestrowany: 2008-03-20
Posty: 4
WWW

Re: Pytania do 100 pytań.

dodaję kolejny znak do pytania, czemu mesjasz nie naucza publicznie?

Offline

 

#3 2008-03-21 22:50:34

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Re: Pytania do 100 pytań.

1 FORUM PRZEBUDZENIE


http://www.przebudzenie.pl/index.php?showtopic=5780

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  AnandaNa


1. Dlaczego jest tyle różnych koncepcji Boga? [Jeśli nie zależy to od kreatywności umysłu, to od czego?]
2. Dlaczego każdy uważa, że ma rację?
3. Dlaczego jest tyle różnych mesjaszy/mistrzów/oświeconych?
4. Skąd wiadomo, który (mistrz) mówi prawdę?
5. Dlaczego Bóg czegoś od człowieka oczekuje?
6. Dlaczego człowiek ma umysł, który myśli, że Bóg czegoś oczekuje?
7. Czy Bóg oczekuje czegoś od zwierząt, roślin i kamieni (materii nieożywionej)?
8. Jeśli tak (powyższe pytanie), to czy zwierzęta/rośliny/kamienie są tego świadome i spełniają oczekiwania?
9. Jeśli nie (pytanie 7), dlaczego panuje "niesprawiedliwość" oczekiwań?
10. Czym się różni pole (ciało) astralne od mentalnego?
11. Czym jest dualizm kobieta-meżczyzna i czemu służy?
12. Czym jest dualizm radość-smutek (szczęśliwość-ból) i czemu służy?
13. Czy Bóg kocha człowieka?
14. Czy Bóg pozwala na cierpienie człowieka?
15. Jaki jest sens życia?
16. Czym jest energia?
17. Czym jest świadomosć?
18. Czym jest rozwój duchowy i jaki ma cel?
19. Jaka jest pewność odpowiedzi na powyższe pytanie i czy nie zależy ona od indywidualnego umysłu?
20. Czym jest pewność?

To narazie tyle. Mam nadzieję, że nie wyszedłem poza ramy tematyczne.
Prosiłbym o przejrzyste i logicznie spójne odpowiedzi.




21. Czym jest ego i dlaczego jest tak ważne w niektórych szkołach duchowych?
22. Czy światopogląd istot jest subiektywny, jeśli tak to jakie są tego przyczyny?
23. Czym są myśli i uczucia, jakie mają zadanie i jaka jest ich geneza (przyczyny)?
24. Czym jest lęk i miłość?
25. Czym jest iluzja i dlaczego jest tak ważna w niektórych szkołach duchowych?
26. Czym jest wiedza, a czym niewiedza i jaki ma to wpływ na rozwój duchowy?
27. Czym jest ufność, jakie ma przyczyny i jakie może mieć skutki w rozwoju duchowym?
28. Czy świat astralny jest zależny od materii czy odwrotnie?
29. Czy opętanie istnieje, jeśli tak, to jaki jest jego przebieg (przyczyny i skutki)
30. Czy istnieje ewolucja, jeśli tak to jaki jest jej cel?

31. Czym jest chrzest, jaka jest jego geneza i jakie ma skutki duchowe?
32. Kim był Jezus i dlaczego umarł na krzyżu?
33. Dlaczego Bóg ST jest inny niż Bóg NT?
34. Co miał na myśli Jezus proponując jedzenie jego ciało w postaci chleba (analogicznie przyrównując wino do krwi)?
35. Jeśli Jezus był synem Boga, a My jego braćmi (synami Boga) - czym ustępujemy Jezusowi?
36. Dlaczego Jezus wyparl sie własnej matki (nie przytoczę wersetu, chyba przy kazaniu na górze), skoro jest powiedziane "Czcij ojca swego i matkę swoją"?
37. Dlaczego Jezus nie popierał bogactwa (skoro w innych szkołach Bóg jest utożsamiany z bogactwem i wszechobfitością)?
38. Jaka jest przyczyna i skutki męczeństwa?
39. Jaki był mechanizm wytworzenia się w cheścijaństwie tabu na temat seksu?
40. Po co wszechmocny Bóg miałby zsyłać syna swego na śmierć?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AnandaNa

CYTAT
Bóg wszystkie rzeczy z wyjątkiem człowieka, traktuje jako instrumenty pomocne człowiekowi, w stosunku, do którego wnosi oczekiwanie spełnienia zadania.


Czyli wg. Mesjasza istnieje wyraźny podział na człowieka i wszystko inne służące człowiekowi (instrumenty, narzdzia).
stąd następne pytania:

41. Jak się ma współczucie dla zwierząt i wynikająca z tego postawa wegetarianizmu (u ludzi medytujących), do koncepcji "zwierzę-narzędzie", które można w założeniu jeść by zaspokajać swoje potrzeby? W skrócie czy jedzenie mięsa jest grzechem (przecież "uzywa się" zwierzęcia dla potrzeb człowieka)?
42. Czy grzechem jest zabijanie zwierząt (narzędzi), jeśli człowiek ma takie potrzeby (jedzenie, ofiary, zabawa-polowania, wyładowanie agresji itp)?
43. Głębokie stany medytacynje (zrozumienia, jasnej wizji) powodują odczuwanie jedności ze wszytkim. Dlaczego ponad koncepcjami i formami tworzonymi przez umysł człowiek czuje jedność i brak rozdzielenia z wszechświatem?
44. Odnosząc się do powyższego pytania, czy jeśli koncepcja dualizmu "człowiek - i reszta narzędzi" zanika pod wpływem uczucia "Jestem wszystkim", to czy ten dualizm jest prawdziwy i słuszny?
45. Jeśli zwierzęta mają służyć człowiekowi to dlaczego go zabijają (wtedy człowiek służy im jako jedzenie)?

46. Czym wytłumaczyć ogólną niesprawiedliwość na ziemi (jedni rodzą się upośledzeni i biedni inni spełnieni doskonali i bogaci)?
47. Czy wolna wola jest równorzędna u wszystkich ludzi (ciężko umysłowo chorych lub ludzi w śpiączce - życie jak "roślina")?
48. Czy świat jest przyczynowo skutkowy? Jeśli tak to na ile? Jeśli nie, to na ile jech czystym chaosem?
49. Czym/kim jest Bóg?
50. Czym/kim jest wspomniany w odpowiedziach Lucyfer?
51. Zakładając dwa fakty: Bóg kocha dosknale wszystkich i Bóg jest wszechpotężny - dlaczego nie zgładzi Lucyfera by pomóc człowiekowi?


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Strzała

To ja także mam pytanie. Skoro nadchodzą czasy ostatczne, to co właściwie powinniśmy robic z naszym życiem?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tao


1. Co myślisz o istnieniu inych cywilizacji?
2. Czym jest dla Ciebie polaryzacja duchowa?
3. Co myślisz o idywidualnym wzrości/odkrywaniu własnej istoty, bez podązania już wytyczonymi "ścieżkami?
Nie ma we mnie buntu wobec Twojej misji, ale jakaś potrzeba zwrócenia uwagi, że dotyczy ona czegoś w rodzaju tylko częsci istnienia .
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  suwak

1. Co to znaczy być "synem Boga"? Czy syn Boga też jest Bogiem (czyli mamy dwóch Bogów), czy może syn jest jakimś pół-Bogiem? A jeśli syn Boga jest Bogiem, to czemu syn Boga modli się do ojca-Boga?

2. Dlaczego JA jestem człowiekiem, a nie np. zwierzęciem?

4. Czym jest dla Ciebie medytacja i jaką pełni rolę?

5. Czy mógłbyś wskazać kilku mistrzów duchowych, którzy podlegają/podlegali Tobie?

6. Czemu w 9 przykazaniu, które mówi "Nie pożądaj żony bliźniego swego", nie ma nic o pożądaniu męża?

7. Czy istnieje grzech pierworodny, a jeśli tak - dlaczego?

8. Czy Jezus faktycznie umarł za nasze grzechy, a jeśli tak - czemu miało to służyć?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  yulian

Czytając pytania Anandy ponownie mam stare wrażenie, że czasem w jednym dobrze postawionym pytaniu kryje się większy sens niż w setkach odpowiedzi.
Niemniej czekam także z ciekawością na odpowiedzi, nie tylko ze strony Bellum smile.gif

Sam dorzucam parę pytań:

1. Co to jest zło, jaka jest jego natura i przyczyna? Dlaczego Bóg pozwolił na istnienie zła?
2. Czym tak naprawdę jest "wędrówka dusz", tzw. reinkarnacja? Dlaczego zachodnie kulty monoteistyczne egzoteryczne nie dopuszczają reinkarnacji - pomimo iż pewne małe grupy chrześcijan, żydów, muzułmanów na przestrzeni historii uznawały (i uznają) reinkarnację?
3. Dlaczego niewielka część ludzi posiada zdolności, w postaci jasnowidzenia, wychodzenia z ciała, postrzegania świata niefizycznego i innych umiejętności paranormalnych? (Materializm i sceptycyzm jest najczęściej konsekwencją uznania tylko tego co widzimy ograniczonymi zmysłami).
4. Co to jest prawda? Czy istnieje jedna prawda, czy wiele prawd? Czy wszystko jest relatywne, czy może istnieje jakiś absolutny punkt odniesienia dla duchowości?
5. Co się naprawdę dzieje po śmierci? Która eschatologia religijna, bądź który autor ezoteryczny (Monroe, Moen, Newton itd) ma rację?
6. Czy posiadamy wolną wolę, czy raczej wszystkim rządzi przeznaczenie (fatum, los, opatrzność) ?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Annagret


Czy bóg potrafi kochać, kocha człowieka w sposób bezwarunkowy?

Jeśli kocha w sposób bezwarunkowy to dlaczego dzieli ludzi na grzeszników i tych którzy spełniają jego wole?

Jeśli jednak nie dzieli ludzi i kocha w sposób bezwarunkowy każdego tak samo, to czy kocha również lucyfera?

Jeśli jego miłość jest tak wielka że obejmuje również lucyfera to dlaczego ma wysyłać wojsko by toczyć jakąś z nim walkę?

Czy jeśli bóg wskazuje kochać swoich „wrogów”, to może w ogóle wskazuje znieść idee „wroga” i jakiejkolwiek walki?

Czy walka ze złem jest potrzebna, jak można walczyć z kimś kogo obejmuje się swoją bezwarunkową miłością?


Czy przywiązanie do „czegoś” , „ kogoś” jest zawsze wyrazem miłości, czy wypływa czasem z lęku przed utratą?

Czy bóg oczekuje od człowieka pokory ?

Czy bóg sam jest pokorny?

Gdzie są granice pokory?

Czy pokora jest tym samym co akceptacja, czy pokorny człowiek akceptuje każdy moment swojego życia – jako wolę boga, każdego człowieka jako dziecko tego samego boga?

Jeśli akceptuje - jest pokorny – to czy w tym momencie uznaje walkę dobra ze złem, ma chęć naprawiać świat i innych ludzi, po co naprawiać jeśli się akceptuje?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Nah

Czy Lucyfer może się nawrócić?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 PARANORMALNE

http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=15507

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  omgwtf

Rozumiem, ze mamy zadawac tutaj pytanie?

Wiec zaczne: skoro jetesmy ludzmi stworzonymi na podobienstwo boga, a wiec dobzi, kochajacy etc. to dalczego dzieci, sa takie zle? Jesli rodzice nie wpoja im za mlodu, co dobre, a co zle, to beda sie zachowwyac jak zwierzeta, a nawet gorzej, czyli np. czerpac przyjemnosc z krzywdzenia innych osob, lub zwierzat. Dlaczego tak sie dzieje?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Galkas

Skad biorą sie duchy na ziemi ,skoro Bóg w całej swojej miłości powinien ich przyjąć do królestwa bożego?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Matiess

Po co jest piekło skoro Pan Bóg jest taki miłosierny i każdemu przebacza?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Spec

Dlaczego ludzie dobrzy umieraja z rak zlych? Dlaczego ktos maly moze znisczyc plany i ambicje ludzi wielkich? Nie chce slyszec, ze to Boski Plan Zbawienia.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  UFO Amator

Bóg jest miłosierny i kocha ludzi a więc dlaczego w księdze Hioba zakłada się z Szatanem po czym zabija cała rodzinę ...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Berith

Co to jest, jakiś zmasowany atak mesjasza? Człowieku (a raczej Boże!), chcesz nieść miłość, czy po prostu Ci się nudzi?

To pierwsze pytanie, teraz następne:
Czy powinniśmy karać ludzi według naszego, ziemskiego prawa?
Czy Bóg mnie kocha, skoro uważam go za najpodlejszą istotę (zakładając, że istnieje) jaka kiedykolwiek mogła powstać?
Czy jesteśmy jedynym tworem Boga, który posiada wolną wolę?

Reszta w drodze.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Leniek

skoro Bóg stworzył świat i dał go ludziom aby nim władali, to dlaczego nie przekazał wiedzy nt. wszystkich praw które żadzą światem (np. wiedzy o grawitacji) tylko musimy to odkrywać
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  dusieqq

czemu ludzie wierzą w boga?
czy bóg istnieje?
czy koniec świata nastąpi w 2013 czy jakoś tak?
czy rasizm to choroba czy może jakiś gen?
czy wszystkie religie sprowadzają się do jednego boga?
kto wymyślił biblię?
czy jezus istniał?
czy możliwe jest życie po śmierci?
czy Polacy zdążą na euro?
co powoduje u ludzi choroby psychiczne?
czy możliwe jest życie na innych planetach?
jak naprawdę powstaliśmy(nie wieżę w boga)?
czy możliwe jest osiągnięcie końca wszechświata?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Har-Magedon

1. Kiedy zdałeś sobie sprawę z tego kim jesteś?
2. Skąd mamy mieć pewność czy nie jesteś jednym z zapowiadanych fałszywych mesjaszy?
3. Czy w tym roku dojdzie do jakiegoś przełomowego wydarzenia?


Tylko konkrety bym prosił raczej.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Lerlitz

a ja mam pytanie (poważne)

skoro ten "Pan" uważa sie za Mesjasza, wysłannika Boga, to czemu nie chce ukazać swojego wizerunku ?
wstydzi sie tego w co wierzy ? wstydzi sie swojego Boga ?

prawdziwy Mesjasz stal by na jakimś dworcu i nauczał ludzi a nie w najbanalniejszy sposób w dzisiejszych czasach założyć forum i sie ukrywać z nickiem, i kazać sobie zadawać pytania na które i tak każdy sam może znaleźć odpowiedź ?

Wyjdź do ludzi i im to powiedz w twarz a nie przez audycje na TS albo marnego posta na forum.

mam nadzieje ze pytanie trafi do gryfcia
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  zak

dlaczego na swiecie jest tak do... tzn tak kiepsko? dlaczego na swiecie jest mimo wszystko wiecej zla niz dobra?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  dziadekkleofas

Jak udowodnić, że Kościół Katolicki NIE kłamie?

(Wiem, durne pytanie - ale ten, kto rozpracował kościół tym bardziej wie, jak to lepiej ukryć. :> )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Rockyyy

CTRAT: To nie ja jestem Panem Zastępów tylko GRYF144; podałem wyraźnie AUTOR: GRYF144 - to tylko małe wyjaśnienie by nie pojawiły się nieporozumienia.

Odpowiedzi będą udzielano kolejno ze wszystkich for - na których wątek została zamieszczony.

Dziś 21 marca 2008 roku o godzinie 18:30+ odbędzie się konferencja - głosowa z udziałem Mesjasza. Osoby chętne proszone są o kontakt z Bellum, wystarczy wysłać prywatną wiadomość, na gg: 6340244


Mesjaszem????

Bellum - "Jezus im odpowiedział: - Uważajcie, aby was kto nie zwiódł. Bo wielu przyjdzie w moim imieniu mówiąc: Ja jestem Mesjaszem. - I wielu zwiodą. I dotrą do was słuchy o wojnach i wieści wojenne. Uważajcie, nie lękajcie się, tak musi się stać. Lecz to jeszcze nie koniec. Bo powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, a w niektórych miejscach nastanie głód i będą trzęsienia ziemi. To wszystko początek boleści. Wtedy będą was uciskać i zabijać, i z powodu mojego imienia będą was nienawidzić wszystkie narody. Wtedy wielu się załamie i jedni drugich będą wydawać i nienawidzić. I wystąpi wielu fałszywych proroków, i wielu zwiodą. A ponieważ rozszerzy się nieprawość, oziębnie miłość wielu. Lecz kto wytrwa do końca, zostanie zbawiony. "

Myślę że tu nie trzeba interpretacji nawet, poza ostatnim fragmentem "Lecz kto wytrwa do końca, (w miłości i prawości) zostanie zbawiony".

Bellum - obudź się. W zapowiedzi ponownego przyjścia Jezusa - jest powiedziane - iż wszyscy będziemy wiedzieć że to ON.
Czy ktoś wierzy w Boską naturę Jezusa czy nie (ja: tak) - jedno jest pewne: Jeżeli to wszystko prawda to Prawdziwy Mesjasz , nie przyjdzie i nie powie: Jestem Mesjaszem, a tym co będzie czynił będzie to udowadniał.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 FORUM ZJAWISK NIEWYJAŚNIONYCH (FZN)

http://www.niewyjasnione.pl/Propozycja_ … 10440.html

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
himen20
   
Dobra to napisz kto jest antychrystem.Tylko niech gryf odpowiada osobiście bo inaczej to olewam
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kwasmisia
   
Ile waży dusza?
Jakie ma wymiary?
Co lubi a czego nie lubi?
Jeśli dusza w/g waszych teorii jest śmiertelna, to co robić by żyła jak najdłużej?


temat skasowany- powód


na FZN
post usunięty
Zachęcania do stosowania substancji/przedmiotów/praktyk szkodliwych dla zdrowia lub  będących niezgodnymi z prawem RP.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
4 CHEOPS

http://www.cheops.fora.pl/hydepark,7/pr … html#41760

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wiki666

czy podczas głębokiej medytacji można odbierać kłamstwa ? czy zawsze jest to prawdą?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Leszko

Moje pytania:

1) Jaki jest związek liczby "FI" z koncepcją Trójcy Świętej?
2) Jak scharakteryzowałbys trzy siły działające we wszechświecie opisywane w świętej geometrii odpowiednio pierwiastkiem z 2, 3 i 5?
3) Czy zgadzasz się z twierdzeniem, że słynny masoński kwadrat opisany na kole odpowiada świętej rzeczywistości (przy założeniu, że oba mają tą sama powierzchnię i opisują rzeczywistość świętą).
4) Do czego służą dwa pentagramy w okolic Renne Le Chateau - ten wyryty w kamieniu ("katarski") oraz ten wyznaczony przez wzgórza?
5) Kim lub czym jest wg. Ciebie Lucyfer?
6) Do czego służy tzw. Wielka Piramida (Cheopsa)?
7) Co jest twoim zdaniem źródłem grawitacji i jaką "to coś" posiada podstawową charakterystykę?
8) Są trzy podstawowe "linie" różokrzyża - AMORC, Lectorium Rosicrucianum i The Rosicrucian Fellowsjip. Nauczanie którego z nich jest twoim zdaniem najbliższe temu jak zbudowany jest i działa wszechświat?
9) Jaka bryła platońska pojawiła się jako pierwsza w procesie "organizowania" wszechświata?
10) Czym jest święty gral w człowieku i jak go "odnaleźć"?

Myślę, e wystarczy...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TheSiłacz

1) Jezus nie zmartwychwstał w okresie Wielkanocy?
2) Kim jest Bóg, czego oczekuje od nas, po co zesłał swojego syna Jezusa na Ziemię?
3) Wierzysz w Boga, Jezusa i Maryję?
4) Jest grzech i piekło?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kiara

1.Jak sadzisz czy, swoje DNA ludzkosci przekazala Maria Matka Jezusa przez swojego syna? Czy przekazala je MM razem z Jezusem poprzez swoja corke?
2.Jak sadzisz czy, wystarczy zeby dawna czyjakolwiek matka (przyposcmy matka Farana Cheopsa) , urdzila sie w dzisiejszych czasach i jej syn obecny tez bedzie z tej racji pretedowal do rangi Faraona? Bo matka kiedys przekazala mu linie DNA w ktorej sie ona urodzila?
3. Jak sadzisz czy, dusza, mmusi zawsze urodzic sie w tej samej linni DNA, czy moze w innej?
4.Jak sadzisz, co jest wazniejsze? a. fizyczna linia DNA, czy Dusza i jej osobowosc ktora sie w nia wciela?
5.Jak sadzisz czy, to Maria Matka Jezusa niesie w sobie pierwowzor kodu DNA, czy zona Jezusa MM i to ona jako ta niosaca pierwowzor Boski poprzez swoja corke przekazuje go nastepnym pokoleniom?
6.Jak sadzisz czy, niepowtarzalny kod DNA moze przekazywac mezczyzna , bedac synem kobiety przez swoje dzieci? Czy tez on swoja moca wzmacnia tylko przekaz, ktory robi kobieta z okreslonego rodu?
7.Czy matka moze przekazywac DNA przez SYNA?
Kiara
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Leszko

PhoeniX napisał:

Argumenty, z pewnoscią zobaczycie argumenty w odpowiedziach...


Feniks, on wyraził swoje zdanie w temacie po prostu. Aby wydobyć argumenty, mozna go skontrować. Weźmy pytanie nr 7.

"7. Czy Bóg oczekuje czegoś od zwierząt, roślin i kamieni (materii nieożywionej)?
Odp. 7/ Przyroda a w szczególności zwierzęta, są zbiorem środowiskowym, przygotowanym specjalnie dla uszlachetnienia warunków życia człowieka. Materia nieożywiona to tylko naturalne warunki planety.
Od tych rzeczy, Bóg nie oczekuje niczego specjalnego poza aranżacją naturalnego środowiska."

I odpowiedzieć na zasadzie kontry, czyli
Mesjasz Fun (Boga oczywiście) odpowiada:

Każdy atom, każda wibracja wszechświata pełni w nim określona funkcję. W tym znaczeniu minerały umożliwiły powstanie roślin; rośliny umożliwiły istnienie zwierząt, a zwierzęta były niezbędnym ogniwem do zaistnienia człowieka. Całość jest oczywiście ewoluującym systemem. Warto podkreślić, zwierzęta były niezbędnym ogniwem ewolucji, aby ostatecznie dać człowiekowi wolną wolę. Zwierzęta ją otrzymały eksperymentalnie, bo jako pierwsze posiadły znaczącą zdolność przemieszczania się. Gdyby drzewo otrzymało wolną wolę zrobiło by z niej niewielki użytek.

-------------------
Phoenix, a propos autorytetu. Ja wyznaję zasadę samoautorytatywności. W końcu wiedzę tworzyli różni ludzie. Można ich traktować jako autorytety w swojej dziedzinie, można im przypisywać różne natchnienia i moce i różne szemrane mniej lub bardziej kontaktu, ale warto pamietać, ze to zawsze byli i są ludzie, którzy mówią to lub tamto.

Dlatego w nauce istnieje wymóg powtarzalności doświadczenia i określone wymogi formalne, aby można było weryfikować czyjeś twierdzenia. Inaczej poruszamy sie w obrębie tekstów nieweryfikowalnych - poza zasięgiem sprawdzalności - są niedowodliwe empirycznie lub mętne teoretycznie. Z tych powodów zająłem się tym co weryfikowalne, a całą resztę traktuję jako inspirację i ciekawostkę. To, że coś powtarza się w wielu źródłach też jest kryterium nie do końca wiarygodnym. Może oznaczać, że istnieje jakiś pień, na którym te różne podobne gałęzie wyrastają, a ktoś sobie robi niezła zabawę sprawiając wrażenie istnienia "niezależnych źródeł"..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
5 NPN FORUM

http://www.npn.ehost.pl/upload/index.php?showtopic=2198

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M4K     

    Czy jak przejdziemy w wyższy poziom gęstości to będziemy mogli poruszać rzeczy siłą umysłu?
            A jezeli tak czy nie boisz/cie sie że ja mogę/ktoś wszystkich pozabijać tą mocą.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
6 DZIENNIK INTERNAUTÓW

http://forum.di.com.pl/showthread.php?p=86613#post86613

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
selena

skoro taki chętny jesteś do wykładów z teologii, wyjaśnij mi proszę dlaczego nadchodzące Święta są największym kłamstwem?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
7 ufoinfo

http://www.ufoinfo.fora.pl/religie,8/pr … .html#1280

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Duch

1. Kim jest Bóg?
2. Kim był/jest Jezus?
3. Dlaczego obecne święta są kłamstwem?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
iq1000

1. Kim jest Mesjasz, którego prezentujesz?
2. Kim jest człowiek, który używa nicku Anioł?
3. Co się stanie w 2012 roku?
4. Co czeka zwykłego człowieka po śmierci?
5. Czy nasze modlitwy są wysłuchiwane?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ufcio

1. Czy istnieją cywilizacje pozaziemskie, a jeśli tak, to ile ich jest we Wszechświecie?
2. Co było przed Wielkim Wybuchem?
3. Jaki jest sens ludzkiego istnienia?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a jak myślisz

- czy wszechświat się skończy i jeśli tak to co będzie potem ?
- kim/czym jest szatan ?
- czy istnieją inne światy niż nasz (nie chodzi mi o inne planety) np światy równoległe ?
- co jest za czarną dziurą (to trochę bardziej z fizyki, nie musisz odpowiadaćWink )
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
8 FŻP (FORUM ŻYDÓW POLSKICH)

http://forumfzp.net/viewtopic.php?p=23553#23553

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
zebŻYDowski

Czym jest prawda?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kiara

1.Czy to prawda ze Mesjasz urodzil sie po to zeby toczyc wojny w niebie?( tak pisze o swoim przeznaczeniu) , czy to znaczy ze Mesjasz przyszedl na ziemie z mijsja wojenna?.
2.Jezeli tak? To po dlaczego trzeba urodzic sie na ziemi zeby walczyc w niebie? Chyba latwiej byc ciagle tam gdzie toczy sie wojny? Oddzialywanie z ziemi na niebo jest ograniczone nasza materia.
3.Czytalam ze Mesjasz mial zostac obdarowany Wiedza Sjonu, czy On juz otrzymal ta wiedze, posiada ja? Czy to ona jest zrodlem do udzielania tych odpowiedzi?
4. Co zdaniem Mesjasza jest wazniejsze? Dusz wcielona w cialo swoja moca przemieniajaca jego strukture DNA? Czy cialo reprezetujace linnie DNA z ktorej moze korzystac wcielona dusza?
5.Czy matka z okreslonej linni DNA rodzac syna, przez niego moze przekazac DNA dalszym pokoleniom? Czy moze to zrobic wylacznie kobieta przekazujac te wlasciwosci rodowe przez corke?
6. Czy dusza za kazdym razem musi urodzic sie w tej samej linni DNA, czy tez moze w zupelnie innej? I co wowczas przekazuje swoim dzieciom , pamiec o swoim dawnym wcieleniu , z dawnej linni rodowej, czy cos innego?
7. Czy kobieta ktora kilka tysiecy lat temu, np. byla matka Faraona Echnatona, urodziwszy sie dzisiaj na ziemi , i bedzie miala syna , to tez przekaze mu cechy i misje tamtego syna? Kim bedzie jej obecny syn jezeli dusza wcielajaca sie bedzie nie ta sama co porzednio , i linnia DNA byc moze jest tez nie ta sama? Czy dawna pamiec duszy matki ,jej dawnego zycia ziemskiego moze przekazywac jakiekolwiek dziedziczenie czegokolwiek?
8.Mesjasz pisal ze; w Niebie Bogowie sie wymieniaja funkcja Boga Naczelnego jest zalezna od jego rozwoju , jaki , kolejny Bog uzyska w trakcie swojego zycia. Powiedzial tez, ze jest synem Boga, starszym bratem Jezusa w tej cywilizacji Nieba. Czy , w takim razie ,czy jest to ten sam Bog, ojcem Jezusa i Mesjasza? Czy Bog, Ojciec Mesjasza to jest ktorys z tych wymiennych Bogow?
9. Co jest wazniejsze? Oddzialywanie geometrycznymi ksztaltami na ziemska rzeczywistosc, ktora ma sie dzieki temu( zdaniem Mesjasza ) zmieniac? Czy odzialywanie wysoka wibracja energetyczna na materie , dzieki ktorej to (energii) zmienaja sie ksztalty geometryczne na bardziej doskonale?

Prosciej; Czy dzialamy energia na materie, czy tez materia na energie, co jest istotniejsze w rozwoju?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ysiąc motyli

.. jaki jest Twój cel? ..

.. co jest stolicą Asyrii? ..

.. jaka jest średnia prędkość lotu jaskółki bez obciążenia? ..
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
9 forumowisko

http://www.forumowisko.pl/index.php?sho … 955&st=120

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  vivere

Wierzę,że człowiek jest boskim duchem pochodzącym z Nieba.W wyniku naszego buntu,z części ducha powstała grzeszna dusza.Obecnie jesteśmy duchem-duszą przebywającą gościnnie w ciele fizycznym.Zbawienie polega wiec na przemianie grzesznej duszy w kolejnych inkarnacjach na Ziemi,aby ponownie stała się boskim duchem.Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  agar

Po pierwsze wyjaśnij jakie to kłamstwo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  inamorata 

4. Skąd wiadomo, który (mistrz) mówi prawdę?

Odp. 4/ Ten, który nie plącze się w swych wypowiedziach.


Czy możesz to jakoś uzasadnić bardziej? Uważam, że kwestie retoryki można opanować do perfekcji, więc taka odpowiedź jest mało satysfakcjonująca.
Pozdrawiam
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zaawansowany Anonim

8. Jeśli tak (powyższe pytanie), to czy zwierzęta/rośliny/kamienie są tego świadome i spełniają oczekiwania?

Odp. 8/ Powyżej wskazane rzeczy, nie mogą być świadome oczekiwań Boga z tej przyczyny, że nie posiadają odpowiednio rozwiniętej świadomości.


Czyli mam rozumieć, że uważasz że kamień posiada jakąś świadomość ??
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
10 bosko.pl

http://www.forum.bosko.pl/read.php?46,16981

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor: Kumczak

    Cytat:
    kejsi1975
    świąt, które są skutkiem, największego w historii ziemskiej cywilizacji kłamstwa



że o co Ci niby chodzi?? oto pierwsze pytanie
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor: Faustyna18

o jakim kłamstwie mówisz?

i co się kryje pod pojęciem duchowość astralna???
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Autor: harry666t

> 1. Dlaczego jest tyle różnych koncepcji Boga?

Bo każdy człowiek jest inny? :roll:

> 2. Dlaczego każdy uważa, że ma rację?

1. Ego.

2. Każde zdanie jest prawdziwe, dla odpowiedniej definicji "prawdy".

> 3. Dlaczego jest tyle różnych mesjaszy/mistrzów/oświeconych?

Bo kto powiedział, że jest tylko jedna droga do prawdy / do szczęścia? IMO im więcej dróg tym lepiej! Możemy wtedy wybrać tą, którą nam najprzyjemniej podążać. Jeśli zabłądzimy - możemy w każdej chwili wrócić i wybrać inną. Czasu zawsze nam wystarczy - jesteśmy nieśmiertelni.

> 4. Skąd wiadomo, który (mistrz) mówi prawdę?

Nie ufaj nikomu - sprawdź sam tongue sticking out smiley

> 6. Dlaczego człowiek ma umysł (...)

Ty masz umysł, czy umysł ma ciebie?


Poza tym, co to za zabawa w 100 pytań?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
11 antykatolicyzm

http://antykatolicyzm.forumowisko.net/v … hp?p=93#93

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Faust

1. Czy nasze wspomnienia, myśli, osobowość zginą po śmierci powłoki cielesnej?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kaznodzieja

Mam nadzieje że mogę zadać więcej niż jedno pytanie

1.Czemu uważasz że jest to największe kłamstwo??
2.Wiadomo ze Żydzi w wieku Jezusa powinni być żonaci. Jest teoria że jego żoną była Maria Magdalena. Co o tym sądzisz, mogli mieć dzieci??
3.Powiedziane jest że wszyscy trafią do nieba, a jak będzie się różnić droga grzesznika, od osoby "czystej" ??
4.Skąd wziął się obraz anioła ze skrzydłami??(chodzi mi o to że są tak przedstawiane)
5.Czym jest sens życia??(nie jest to złośliwe pytanie, ale skoro jesteśmy to po co??)
6.Czemu uważasz że Bóg ma wobec nas oczekiwania, skoro dał nam wolną wole, a Biblia jest spisem wskazówek jak można żyć, a nie księgą ścisłych reguł.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Grievous
     
Kolejne pytania:

8. Skoro Bóg dał ludziom wolną wolę żeby działali według swojego rozumu to czemu Kościół mieszał (i czasem miesza) się w politykę?
9. Dlaczego im dalej śledzimy historię religijną odnosimy wrażenie, że moc boska maleje? Na przykład: dawno temu stworzenie świata, później już tylko rozstąpienie morza, jeszcze później już tylko uleczanie z chorób pojedynczych osób.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
12 Znajomi.biz

http://znajomi.biz/topics37/100-pytan-vt8407.htm#171378

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Tofman

ok skoro kcesz sie sprawdzic ..

- napisz ktory z wizerunkow chryustusa jest blizszy prawdzie prezentowany pzrez Piotra czy Jakuba mile widziane odniesiene do faktow historycznych ze o wplywie okupacji rzymskiej jerozolimy niewspomne


ustatysfakcjonowany..? - w zaleznosci czy odpiszesz cos sensownego pomysle nad kolejnymi pytaniami
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
<3Mordred

Skąd niby, psze pana, wiesz czego oczekuje Bóg?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13 Gazeta.pl

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? … 09&v=2&s=0

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? … 47&v=2&s=0
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
   polestar

pierwsze pytanie: na jakiej podstawie uznajesz śmierć i zmartwychwstanie jezusa za kłamstwo?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  grgkh

Mam takie pytania. Mam też pewne spostrzeżenia, które mogłyby być na nie odpowiedziami, ale chętnie dowiedziałbym się, co o tym myślą inni.

1) Dlaczego ludzie tak bardzo potrzebują czegoś, co daje im na przykład religia, a gdy już to dostaną, to rozstanie z tąże religią jest dla nich praktycznie niemożliwe?

2) Dlaczego zdarzają się, i to dość często, tacy, którzy w kwestiach pozareligijnych myślą, mówią i zachowują się racjonalnie, ale dla religii robią wyjątek i nie przeszkadza im to, że ich poglądy są wtedy niespójne, zaprzeczające sobie?

3) Jak i co mógłby robić przeciętny, statystyczny Polak (Polka - przepraszam, że panie wyszły mi na drugim planie), by wierzący nie traktowali ich oporu wobec natręctwa religii i ograniczania ich wolności osobistej jako "ataku na wiarę"?

No, mógłbym tak dość długo jeszcze, ale przecież nie o to chodzi. Wydaje mi się, że jeśli uda Ci się odpowiedzieć na te pytania, to te odpowiedzi powinny się dobrze wpasować w "triduum paschalne" (sorry, piszę to z pamięci i nie jestem pewien ortografii). A na przyszłość to bardzo zachęcam Cię do publikowania się tutaj.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

14 wiara.pl

http://forum.wiara.pl/viewtopic.php?p=330458#330458

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Agnies

Mam tylko jedno pytanie:

Kim jesteś?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
15 Protestanci.org
http://www.zawi.webd.pl/forum/viewtopic … 3514#43514 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
16 Forum Budda PL ZAMKNELI

http://forum.medytacja.net/phpBB2/viewt … 9235#69235

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
17 Islam W Praktyce UNUNELI

http://www.islam.fora.pl/inne-tematy-16 … .html#9845

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
18 Interia.pl

http://forum.interia.pl/watek/propozycj … ,,,1,1,0,0

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
19 UMKKC

http://umkc.pl/-vt4775.htm#64765

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
20 DigArt

http://www.digart.pl/aktualnosci/dodaj.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
21 dziennikwschodni

http://forum.dziennikwschodni.pl/index. … topic=4150
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22 Ateista.pl

http://www.forum.ateista.pl/showthread. … post132104
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
23 RACJONALISTA.pl

http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,129174
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
24 POLONIA

http://forum.polonia.gr/viewtopic.php?pid=753#p753
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
25 watchtower.org.pl

http://watchtower.org.pl/forum/index.php?showtopic=4794

Post został zdjęty od razu i uzytkownik zbanowany.

Offline

 

#4 2008-03-24 21:07:29

Raphael85

Agat

Zarejestrowany: 2007-10-18
Posty: 89

Re: Pytania do 100 pytań.

I Mojżeszowa rozdział: 6

6    Żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi, i bolał w sercu swem.

Czy to jest przekaz od „prawdziwego Boga” ?

8  Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pańskich

Dlaczego Noe znalazł łaskę o oczach Pańskich ? Czy on Jedyny na całej ziemi był na tyle „doskonały” by ją uzyskać  ?


11    Ale ziemia popsowała się była przed Bogiem; i napełniła się nieprawością

Czy potop był wynikiem upadku moralnego ludzi , którzy żyjąc z dnia na dzień dbając o własne potrzeby zapomnieli o swoim wnętrzu i skupili swoją uwagę na zaspakajaniu swoich potrzeb ,czy też było to cykliczne zdarzenie przebiegunowania Ziemi?

13  I rzekł Bóg do Noego: Koniec wszelkiego ciała przyszedł przed oblicze moje, bo napełniona jest ziemia nieprawością od oblicza ich; przetoż je wytracę z ziemi

Czy ludzie żyjący w tamtym czasie zdawali sobie sprawę ,że nadchodzi ich koniec ?

14  Uczyń sobie korab z drzewa Gofer; przegrody poczynisz w korabiu, i oblejesz go wewnątrz i zewnątrz smołą

Czy ludzkość żyjąca w tamtych czasach miała świadomość tego co buduje Noe  i w jakim celu to buduje ?


18  Ale z tobą postanowię przymierze moje; i wnijdziesz do korabia, ty i synowie twoi, i żona twoja, i żony synów twoich z tobą.

Czy fakt zawarcia przymierza Noego z Bogiem sprawił ,że uratowali się tylko wybrani , czyli Noe wraz z rodziną. Czy poprzez zawarcie przymierza Noe nie mógł informować ludzi o zbliżającym się potopie ?


I Mojżeszowa rozdział: 8


21 I zawoniał Pan wonności wdzięcznej, i rzekł Pan w sercu swem: Nie będę więcej przeklinał ziemi dla człowieka: albowiem myśl serca człowieczego zła jest od młodości jego, nie zatracę więcej wszystkiego co żyje, jakom teraz uczynił.

Z tego fragmentu wynika ,że Pan Bóg nie zniszczy więcej tego co uczynił , w odniesieniu do wersetu Ewangelii Mateusza odnośnie przyjścia Syna człowieczego należy rozumieć
,że nie będzie katastrofy na skalę potopu. Czy należy rozumieć ,że potop jest symbolem zaskoczenia dla ludzi którzy żyją w czasach nadejścia Syna Człowieczego .


Ew. Mt 24

37 Ale jako było za dni Noego, tak będzie i przyjście Syna człowieczego.

Czy przez to należy rozumieć , że ludzie poprzez swoje nieprawości będąc zaślepionymi nie zauważą nadejścia Syna człowieczego ?

38 Albowiem jako za dni onych przed potopem jedli, i pili, i ożeniali się i za mąż wydawali, aż do onego dnia, którego wszedł Noe do korabia

Czy nadejście Syna Człowieczego będzie tak niespodziewane dla wielu ludzi gdyż będą oni zaślepieni codziennością i zaspakajaniem własnych potrzeb , przez co tak "mistyczna" i nierealna wizja nadejścia Syna Człowieczego wydaje się zupełnie nierealna przez co staje się niemożliwa .
Czy ludzie żyjący w obecnych czasach będą w stanie dostrzec prawdziwość tego wydarzenia ? Jeśli tak to co sprawi ,że wreszcie otworzą swoją świadomość na inną dziedzinę życia tą bardziej "uduchowioną" wypływającą z wnętrza .




L i s t _ do _ H e b r a j c z y k ó w


Rozdział: 11

7 Przez wiarę Noe został pouczony cudownie o tym, czego jeszcze nie można było ujrzeć, i pełen bojaźni zbudował arkę, aby zbawić swą rodzinę. Przez wiarę też potępił świat i stał się dziedzicem sprawiedliwości, którą otrzymuje się przez wiarę.

Czy z powyższego tekstu wynika że Noe nie miał nakazu ratować nikogo z pośród żyjących wówczas ludzi poza swoją rodziną ?


Ew. Łukasza 17

26    A jako było za dni Noego, tak będzie i za dni Syna człowieczego.
29    Ale dnia tego, gdy wyszedł Lot z Sodomy, spadł jako deszcz ogień z siarką z nieba, i wytracił wszystkie. 30      Takci też będzie w on dzień, którego się Syn człowieczy objawi.

Przedstawiony fragment opisujący przyjście Syna człowieczego w czasie ,w którym będzie jak za dni Noego oraz Lota ... w obu przypadkach pomoc innym poza samymi osobami które zostały ostrzeżone nie była brana pod uwagę , myślę że nawet nie była wskazana. Czy tak ?

Offline

 

#5 2008-03-24 22:24:19

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: Pytania do 100 pytań.

Bez obrazy ale czytał będę tylko Gryfa on do mnie trafia, w zasadzie to co Gryf pisze jest dla mnie tak oczywiste że, nie mam pytań w zasadzie w ogóle nie miałem, dlatego pojawia się moje pytanie bez odpowiedzi jak mam stwierdzić czy ja to ja, a nie szpieg lucyfera ?? Może ja jestem kimś innym a jeszcze o tym nie wiem, Gryf zrozum wszystko co piszesz jest zgodne z moją wiedzą, jest oczywiste jest takie że Twoje odpowiedzi są dla mnie jak dla laików.

Offline

 

#6 2008-03-24 22:40:42

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: Pytania do 100 pytań.

Kurcze ja nawet nie muszę czytać bo odpowiedzi są takie jakie chmmmm....... są zgodne z moim poglądem.

Offline

 

#7 2008-03-25 14:00:17

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: Pytania do 100 pytań.

Pytania z forum Paranormalne.pl

============================================

omgwtf
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 271
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 5.09.2007, 08:59
Reputacja: 6 pkt

  20.03.2008, 16:41 Post #2 
Rozumiem, ze mamy zadawac tutaj pytanie?
Wiec zaczne: skoro jetesmy ludzmi stworzonymi na podobienstwo boga, a wiec dobzi, kochajacy etc. to dalczego dzieci, sa takie zle? Jesli rodzice nie wpoja im za mlodu, co dobre, a co zle, to beda sie zachowwyac jak zwierzeta, a nawet gorzej, czyli np. czerpac przyjemnosc z krzywdzenia innych osob, lub zwierzat. Dlaczego tak sie dzieje? 

============================================

Matiess
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 49
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 23.07.2007, 17:05
Reputacja: brak

  20.03.2008, 17:00 Post #4 
Po co jest piekło skoro Pan Bóg jest taki miłosierny i każdemu przebacza? 

============================================

Spec
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 36
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 31.07.2007, 22:36
Reputacja: brak

  20.03.2008, 17:17 Post #5 
Dlaczego ludzie dobrzy umieraja z rak zlych? Dlaczego ktos maly moze znisczyc plany i ambicje ludzi wielkich? Nie chce slyszec, ze to Boski Plan Zbawienia. 

============================================

Berith
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 1,195
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 14.09.2006, 19:10
Skąd: Jasło
Reputacja: 23 pkt

  20.03.2008, 18:50 Post #7 
Co to jest, jakiś zmasowany atak mesjasza? Człowieku (a raczej Boże!), chcesz nieść miłość, czy po prostu Ci się nudzi?
To pierwsze pytanie, teraz następne:
Czy powinniśmy karać ludzi według naszego, ziemskiego prawa?
Czy Bóg mnie kocha, skoro uważam go za najpodlejszą istotę (zakładając, że istnieje) jaka kiedykolwiek mogła powstać?
Czy jesteśmy jedynym tworem Boga, który posiada wolną wolę?
Reszta w drodze.

============================================

Leniek
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 33
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 1.01.2008, 18:08
Reputacja: 1 pkt

  20.03.2008, 19:01 Post #8 
skoro Bóg stworzył świat i dał go ludziom aby nim władali, to dlaczego nie przekazał wiedzy nt. wszystkich praw które żadzą światem (np. wiedzy o grawitacji) tylko musimy to odkrywać

============================================

Aquila
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 1,589
Grupa: VIP
Dołączył: 26.07.2006, 16:30
Skąd: Leg. X "Fretensis"

Reputacja: 46 pkt

  20.03.2008, 19:44 Post #12 
Moje pytania są następujące:
Kim jest ten cały "gryf 144" (nawet nie poda swojego imienia i nazwiska), żeby odpowiadać na takie pytania i skąd w ogóle pomysł, że uwierzę w jego autorytet w tej dziedzinie?
Czemu "największym kłamstwem" jest zawsze nasz nieszczęsny Katolicyzm a nie np. Islam? Czy to nie po prostu odzew na zapotrzebowanie młodych ludzi na modną dziś "nienawiść do KK"?

Wcale nie oczekuję odpowiedzi 

============================================

dusieqq
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 26
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 19.03.2008, 20:08
Reputacja: 1 pkt

  20.03.2008, 20:06 Post #14 
czemu ludzie wierzą w boga?
czy bóg istnieje?
czy koniec świata nastąpi w 2013 czy jakoś tak?
czy rasizm to choroba czy może jakiś gen?
czy wszystkie religie sprowadzają się do jednego boga?
kto wymyślił biblię?
czy jezus istniał?
czy możliwe jest życie po śmierci?
czy Polacy zdążą na euro?
co powoduje u ludzi choroby psychiczne?
czy możliwe jest życie na innych planetach?
jak naprawdę powstaliśmy(nie wieżę w boga)?
czy możliwe jest osiągnięcie końca wszechświata? 

============================================

Har-Magedon
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 468
Grupa: VIP
Dołączył: 2.12.2006, 19:21
Skąd: 2 strzelania z łuku stąd
Oficjalny Sponsor
Reputacja: 12 pkt

  21.03.2008, 00:20 Post #25 
1. Kiedy zdałeś sobie sprawę z tego kim jesteś?
2. Skąd mamy mieć pewność czy nie jesteś jednym z zapowiadanych fałszywych mesjaszy?
3. Czy w tym roku dojdzie do jakiegoś przełomowego wydarzenia?

Tylko konkrety bym prosił raczej. 

============================================

Lerlitz
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 229
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 28.09.2007, 14:28
Skąd: Straszliwy Wąchock

Reputacja: 1 pkt

  21.03.2008, 00:59 Post #27 
a ja mam pytanie (poważne)
skoro ten "Pan" uważa sie za Mesjasza, wysłannika Boga, to czemu nie chce ukazać swojego wizerunku ?
wstydzi sie tego w co wierzy ? wstydzi sie swojego Boga ?
prawdziwy Mesjasz stal by na jakimś dworcu i nauczał ludzi a nie w najbanalniejszy sposób w dzisiejszych czasach założyć forum i sie ukrywać z nickiem, i kazać sobie zadawać pytania na które i tak każdy sam może znaleźć odpowiedź ?
Wyjdź do ludzi i im to powiedz w twarz a nie przez audycje na TS albo marnego posta na forum.
mam nadzieje ze pytanie trafi do gryfcia   

============================================

darokrol
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 575
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 20.03.2007, 22:50
Reputacja: 9 pkt

  22.03.2008, 11:24 Post #39 
skoro bóg istnieje od nieskończoności, nieskończoność jest niepodzielna na mierzalne odcinki czasu, nasz świat też powinien powstać po nieskończonym okresie czasu, dlaczego w takim razie powstał ?
i jak myślał bóg zanim stworzył czas ? 

============================================

Asieńka
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika

Team

Postów: 657
Grupa: +Moderatorzy
Dołączył: 27.02.2007, 10:25
Skąd: z głębi umysłu

Reputacja: 28 pkt

  22.03.2008, 17:42 Post #44 
Na mojej drodze duchowego rozwoju spotkalam pewna istote, zdaje sie byc bliska Bogu i stad moje pytanie.
Czy Mesjarz spotkal Isaji i wie kim jest?

============================================

Offline

 

#8 2008-03-25 14:00:53

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Re: Pytania do 100 pytań.

Pytania z forum Paranormalne.pl

============================================

omgwtf
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 271
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 5.09.2007, 08:59
Reputacja: 6 pkt

  20.03.2008, 16:41 Post #2 
Rozumiem, ze mamy zadawac tutaj pytanie?
Wiec zaczne: skoro jetesmy ludzmi stworzonymi na podobienstwo boga, a wiec dobzi, kochajacy etc. to dalczego dzieci, sa takie zle? Jesli rodzice nie wpoja im za mlodu, co dobre, a co zle, to beda sie zachowwyac jak zwierzeta, a nawet gorzej, czyli np. czerpac przyjemnosc z krzywdzenia innych osob, lub zwierzat. Dlaczego tak sie dzieje? 

============================================

Matiess
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 49
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 23.07.2007, 17:05
Reputacja: brak

  20.03.2008, 17:00 Post #4 
Po co jest piekło skoro Pan Bóg jest taki miłosierny i każdemu przebacza? 

============================================

Spec
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 36
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 31.07.2007, 22:36
Reputacja: brak

  20.03.2008, 17:17 Post #5 
Dlaczego ludzie dobrzy umieraja z rak zlych? Dlaczego ktos maly moze znisczyc plany i ambicje ludzi wielkich? Nie chce slyszec, ze to Boski Plan Zbawienia. 

============================================

Berith
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 1,195
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 14.09.2006, 19:10
Skąd: Jasło
Reputacja: 23 pkt

  20.03.2008, 18:50 Post #7 
Co to jest, jakiś zmasowany atak mesjasza? Człowieku (a raczej Boże!), chcesz nieść miłość, czy po prostu Ci się nudzi?
To pierwsze pytanie, teraz następne:
Czy powinniśmy karać ludzi według naszego, ziemskiego prawa?
Czy Bóg mnie kocha, skoro uważam go za najpodlejszą istotę (zakładając, że istnieje) jaka kiedykolwiek mogła powstać?
Czy jesteśmy jedynym tworem Boga, który posiada wolną wolę?
Reszta w drodze.

============================================

Leniek
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 33
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 1.01.2008, 18:08
Reputacja: 1 pkt

  20.03.2008, 19:01 Post #8 
skoro Bóg stworzył świat i dał go ludziom aby nim władali, to dlaczego nie przekazał wiedzy nt. wszystkich praw które żadzą światem (np. wiedzy o grawitacji) tylko musimy to odkrywać

============================================

Aquila
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 1,589
Grupa: VIP
Dołączył: 26.07.2006, 16:30
Skąd: Leg. X "Fretensis"

Reputacja: 46 pkt

  20.03.2008, 19:44 Post #12 
Moje pytania są następujące:
Kim jest ten cały "gryf 144" (nawet nie poda swojego imienia i nazwiska), żeby odpowiadać na takie pytania i skąd w ogóle pomysł, że uwierzę w jego autorytet w tej dziedzinie?
Czemu "największym kłamstwem" jest zawsze nasz nieszczęsny Katolicyzm a nie np. Islam? Czy to nie po prostu odzew na zapotrzebowanie młodych ludzi na modną dziś "nienawiść do KK"?

Wcale nie oczekuję odpowiedzi 

============================================

dusieqq
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 26
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 19.03.2008, 20:08
Reputacja: 1 pkt

  20.03.2008, 20:06 Post #14 
czemu ludzie wierzą w boga?
czy bóg istnieje?
czy koniec świata nastąpi w 2013 czy jakoś tak?
czy rasizm to choroba czy może jakiś gen?
czy wszystkie religie sprowadzają się do jednego boga?
kto wymyślił biblię?
czy jezus istniał?
czy możliwe jest życie po śmierci?
czy Polacy zdążą na euro?
co powoduje u ludzi choroby psychiczne?
czy możliwe jest życie na innych planetach?
jak naprawdę powstaliśmy(nie wieżę w boga)?
czy możliwe jest osiągnięcie końca wszechświata? 

============================================

Har-Magedon
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 468
Grupa: VIP
Dołączył: 2.12.2006, 19:21
Skąd: 2 strzelania z łuku stąd
Oficjalny Sponsor
Reputacja: 12 pkt

  21.03.2008, 00:20 Post #25 
1. Kiedy zdałeś sobie sprawę z tego kim jesteś?
2. Skąd mamy mieć pewność czy nie jesteś jednym z zapowiadanych fałszywych mesjaszy?
3. Czy w tym roku dojdzie do jakiegoś przełomowego wydarzenia?

Tylko konkrety bym prosił raczej. 

============================================

Lerlitz
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 229
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 28.09.2007, 14:28
Skąd: Straszliwy Wąchock

Reputacja: 1 pkt

  21.03.2008, 00:59 Post #27 
a ja mam pytanie (poważne)
skoro ten "Pan" uważa sie za Mesjasza, wysłannika Boga, to czemu nie chce ukazać swojego wizerunku ?
wstydzi sie tego w co wierzy ? wstydzi sie swojego Boga ?
prawdziwy Mesjasz stal by na jakimś dworcu i nauczał ludzi a nie w najbanalniejszy sposób w dzisiejszych czasach założyć forum i sie ukrywać z nickiem, i kazać sobie zadawać pytania na które i tak każdy sam może znaleźć odpowiedź ?
Wyjdź do ludzi i im to powiedz w twarz a nie przez audycje na TS albo marnego posta na forum.
mam nadzieje ze pytanie trafi do gryfcia   

============================================

darokrol
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika


Postów: 575
Grupa: Użytkownicy
Dołączył: 20.03.2007, 22:50
Reputacja: 9 pkt

  22.03.2008, 11:24 Post #39 
skoro bóg istnieje od nieskończoności, nieskończoność jest niepodzielna na mierzalne odcinki czasu, nasz świat też powinien powstać po nieskończonym okresie czasu, dlaczego w takim razie powstał ?
i jak myślał bóg zanim stworzył czas ? 

============================================

Asieńka
  Zobacz profil
Dodaj jako znajomego
Wyślij wiadomość
Znajdź tematy użytkownika
Znajdź posty użytkownika

Team

Postów: 657
Grupa: +Moderatorzy
Dołączył: 27.02.2007, 10:25
Skąd: z głębi umysłu

Reputacja: 28 pkt

  22.03.2008, 17:42 Post #44 
Na mojej drodze duchowego rozwoju spotkalam pewna istote, zdaje sie byc bliska Bogu i stad moje pytanie.
Czy Mesjarz spotkal Isaji i wie kim jest?

============================================

FORUM Przerażaczy

~gumbas18

Dlaczego podczas I soboru watykańskiego ustalono tylko 4 ewangelie?
Dlaczego kościól uznal zwoje znalezione w okolicach Morza Czarnego za herezję?
============================================

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
De Paris Ă  Conakry NONGO Uniikki, kodikas ja supermukava huoneisto... Innkvartering Tsjad Κρατήσεις δωματίων Μαρτινίκα Alojamento Udawalawe hydraulik rembertów hotel spa na weekend w Ciechocinku komody z drewna odgrzybianie ścian warszawa Skup laptopów ursus