#1 2008-09-14 01:27:49

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Naukowcy zbliżają się do stworzenia 'sztucznego' życia


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#2 2008-09-14 13:02:23

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Naukowcy zbliżają się do stworzenia 'sztucznego' życia

Zabawy w Pana Boga, nie mogą skończyć się dobrze. Ignorancja wiedzy niepoznanej jest największym "grzechem" ludzkości. Obyśmy nie wyprodukowali czegoś bardziej krzywdzącego niż AIDS.

Offline

 

#3 2008-09-14 18:10:05

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Naukowcy zbliżają się do stworzenia 'sztucznego' życia

To nie jest zabawa w Boga, a raczej próba poznania procesów zachodzących w naszym świecie i replikacja ich. To także służy aby poznać jak życie mogło powstać i jak wyewoluowało do dzisiejszej formy.

Żeby powstała z tego jakaś choroba... wielu ludzi się tego obawia, ale wg. to jest trochę przesadzone, z mikrobiologii wiem że mikroby stanowią aż 60% biomasy na świecie... powiedziałbym że bardzo nas przytłaczają. Tylko 1% mikrobów powoduje choroby u ludzi. Żeby zagroziło naszemu światu, trzeba by stworzyć jakiś nanomechanizm tak zwaną "szarą substancję" która pożera wszystko węglowe i replikuje się bez limitu. To raczej Sci-Fi niż możliwość.

To co oni tutaj tworzą to nawet nie bakteria a tlko RNA obwleczone w memranę. To najbardziej podstawowa podstawa życia, ludzie nawet nie mają szans stworzyć czegoś podobnego, tym bardzie j bardziej złożonego od podstaw. Craig Venter tworzy sztuczna bakterię ale używa szablonów, składa swój chromosom z istniejących już genów, to jest przyszłosc medycyny i technologii. Zgadza się... można tak zaszkodzić bardzo ludności... ale bez przesady, nikt nie jest na tyle głupi aby to uczynić. A pozwolić sobie na to mogą i tak tylko najlepiej rozwinięte laboratoria sponsorowane przez rządy a nie terroryści. I żadna choroba raczej nie ma szans zniszczyć całej ludności... a podobnie tragiczne epidemie przewlekały się przez ludzkość już niejednokrotnie, dzisiejsze choroby to śmiech na sali w porównaniu z bym co działo się w średniowieczu. I i tak myślę że ludzie wyrządzaja sobie więcej krzywdy w niektórych częsciach świata niż choroba by im to zrobiła. Teraz mogę przesadzać bo śa na prawdę tragiczne i okrutne choroby.. ale słyszałem wiele podobnie masakrycznych historii które nie rozwijają się przez 7 dni i usmiercajaa trwają latami po czym zostawiaja ludzi... bez ciepła i nadziei.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
rollup leasing bez krd Projekty domów who called me uk grzejniki wrocław morze wczasy ernujemy.eu