#1 2008-09-27 12:13:28

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Polacy najbardziej schorowanym narodem UE

Polacy najbardziej schorowanym narodem UE

"Polska": Jesteśmy najbardziej schorowanym narodem w Unii Europejskiej. Z badań przeprowadzonych w ramach europejskiego programu Share wynika, że aż 61,7 proc. mężczyzn i 62,5 proc. kobiet po 50. roku życia ocenia swoje zdrowie jako zły.
To w Europie ewenement - nikt nie narzeka na zły stan zdrowia tak jak my. Dla porównania na permanentne dolegliwości uskarża się ok. 40 proc. Niemców i Czechów oraz prawie co drugi Hiszpan.

– Po pięćdziesiątce zwykle odzywają się choroby cywilizacyjne wynikające z niezdrowego trybu życia – potwierdza w rozmowie z "Polską" Katarzyna Bukol-Krawczyk, specjalista medycyny rodzinnej z jednej z warszawskich przychodni prywatnych. Są to najczęściej choroby układu krążenia takie jak nadciśnienia i cukrzyce, a także otyłość, choroby nowotworowe, zwyrodnienia i depresje.

– Często zła ocena własnego zdrowia wynika z chronicznego zmęczenia, na które cierpi większość Polaków pod koniec swojego życia zawodowego – dodaje dr Piotr Szukalski, demograf z Uniwersytetu Łódzkiego.

– Pracujemy ponad siły. Kiedy rozmawiam z moimi pacjentami, okazuje się, że większość z nich spędza w firmie średnio 10–12 godzin. Ich układ immunologiczny jest osłabiony i dlatego chorują _– tłumaczy Bukol-Krawczyk.

Poza tym, jak czytamy w dzienniku, Polacy o siebie nie dbają: nie robią badań profilaktycznych, źle się odżywiają i za mało ruszają.

Ministerstwo Zdrowia opracowuje właśnie program profilaktyki zdrowotnej dla osób powyżej 45. roku życia. W jego ramach osoby w sile wieku będą zapraszane na bezpłatne badania, między innymi w zakresie profilaktyki jelita grubego i przerostu gruczołu krokowego.

Jednak zdaniem Aleksandry Plackowskiej (82 lata), prezesa Towarzystwa Samopomocy Starszej Generacji "Vis Vitalis", receptą na długowieczność jest aktywne życie. – Ludzie umierają z nudów. Jeśli starsza osoba się "zasiedzi", to po niej koniec – podsumowuje.

Źródło

Offline

 

#2 2008-09-29 12:01:35

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Polacy najbardziej schorowanym narodem UE

To prawda. Prawdą też jest fakt, ze kiedy w zyciu człowieka dzieje sie dobrze to ma w sobie wewnętrzną radość, jeśli ma pasję, która go rozwija i motywuje, to i chce mu się się po prostu żyć.

Obserwując niektórych moich znajomych, którzy połowę swojego życia spędzili tylko na pracy, wracali późno do domu, zmęczeni nie mieli czasu i ochoty na seks, zabawę, odżywiali się w biegu w jakichś fast foodach, po prostu stali się zgnuśniałymi 30-40 latkami. Kogo z nich nie zapytam - Co u Ciebie, to słyszę odpowiedź, aaa stara bida, nic mi się nie chce, wszystko do d....
Większość z nich już teraz biega po lekarzach, a bo wątroba, a bo wrzody na żołądku, a bo depresja, a bo nerwica. Czemu tak jest? Może to system, który do tego doprowadził - wiloletnie bezrobocie, pogoń za pieniądzem, chęć utrzymania pracy za wszelką cenę. Trudno się dziwić. Ale nie zapominajmy tez, że Polacy są narodem malkontentów i po prostu nie potrafią cieszyć się z życia. Ludzi, którzy w jakiś sposób potrafią pomimo trudów rozwijać się, znaleźć coś co ich raduje w znoju jaki trzeba znosić jest naprawdę niewiele.
Kiedyś spotkałam rodzinę. Bardzo ubogą, wielodzietnią. Pomimo, że finansowo rodzice nie mogli zapewnić dzieciakom super zabawek, wakacji nad morzem, to i tak potrafili sprawiać, ze dzieci były szczęśiwe, poświęcając im czas, wymyślając wyjazdy do lasu, nad wodę, za małe pieniądze. I teraz widząc jak te dzieciaki już wyrosły i każde z nich wie jak czerpać z życia, nie wydając przy tym kolosalnej kasy na poznawanie nowego, stawiam tezę, że jednak można. Nie ma tam zazdrości i zawiści o to, że ktos był na Hawajach. Te dzieciaki nie czują potrzeby bycia na Hawajach, zeby ten klimat poczuć wewnętrznie zastępując czymś innym. I pomimo, że wyszły z biedy, potrafiły tak zadbać o siebie, tak żyć, że rozmawiając z nimi czuć jak bije od nich radość życia.

Ostatnio edytowany przez Xara (2008-09-29 18:16:57)

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Kotły psycholog Piła ulotki Piła wynajem autobusów wielkopolska soda kaustyczna gdzie kupić we wrocławiu