• Index
  •  » ???
  •  » W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

#9 2008-04-25 01:40:13

Dry007

red

Call me!
Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 23
Znak zodiaku: Bull

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Jeżeli to co pomoże to pragnę zauważyć jako postronny świadek zainteresowany sensem ogólnych dyskusji na tym forum.
Wiele słów wypowiadanych przez szacownych użytkowników ma na celu jedynie wzbudzenie zainteresowania swoją osobą, brak jest natomiasta tzw tolerancji tj ustalenia zbieżnych punktóww jakiejkolwiek konwersacji.
Walka na argumenty polegające na łapaniu się słów czy cyctaty z jakichkolwiek publikacji ksiag czy temu podobnych źródeł nie mają racji bytu wobec wolności woli i świadomości jednoski która sam powinna określać ramy swoich prawdziwych rozumowań.
Smutnym jest dla mnie to iż forum to stało się świątynią przekupek i sprzedawców a brak jest w nim chęci zrozumienia istoty powstania tego miejsca i jego idei.
Człowiek nie ma tyle czasu żeby zajmować się rzeczami zbędnymi i nie wprowadzającymi nic istotnego do jego życią .
Dyskusje powinny stanowić tematy merytoryczne polegające na okresleniu tez, drogi poznania i celu działania nie zaś konwenanse parabolistyczne i uszczypliwe komentarze przewyższające sens wypowiedzi.
Od kilku tygodni system informacji został załamany stylem zarządzania tego forum oraz indywidualnych przepychanek słownych ....
Zastanawiam się czy wszyscy mówię WSZYSCY ponieważ rozumiem, że osoby wypowiadające się na tym forum zdają sobie sprawę z tego co tworzą ? Jeśli zaś jest to zaiste miejsce wyrzycia się intelektualnego na tematy całkowicie nieznane to jest mi tylko niezmiernie przykro ,że jest to udziałem moich WSPÓŁRODAKÓW.
Łatwo jesy szydzić i szukać waśni, kłócić się o kropkii przecinki, szufladkować osoby i ich tereści siedząc  za klawiaturą.
Wyjrzyjcie czasami za ekrany komputerów życie to nie książka ... a prawda to Wszystko co nas otacza i nie zawsze jest taka jaka jest w naszych wyobrażeniach ... wystarczy zapytać się innych co o tym sądzą nie trzeba ich zaraz za to biczować.
Moja wypowiedź czekała na swoją realizację ze szczególnych powodów ... zainteresowani wiedzą z jakich .... nie zainteresowani zrozumieją ją nie zależenie od siebie.


Ad perpetuam rei memoriam

Offline

 

#10 2008-04-25 02:52:57

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Pięknie napisane podpisuje się pod tym obiema rękami. Cel został osiągnięty Bellum, ale czy nie będą to perły rzucone między...... czas pokaże..... Podzrawiam wszystkich.

Offline

 

#11 2008-04-25 15:20:06

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Sly6 napisał:

Ludzie taka moja prośba nie wklejajcie postów to strasznie zaśmieca i staje się mało czytelne.

Niestety czasami a zwłaszcza ostatnio wklejanie wypowiedzi stało się koniecznością. Osobiście nikomu nie pozwolę na manipulację czyimiś tekstami, niezależnie od tego czyje one będą.
Ponadto odnoszenie się do postu, który jest np. na poprzedniej stronie często wymaga zacytowania go w całosci lub w części. Wiadomo wtedy do czego rozmówca się odnosi.
Forma cytuj występuje na wszystkich forach internetowych i jest powszechnie używana

Offline

 

#12 2008-04-25 20:20:50

gwiazda

Agat

Zarejestrowany: 2007-12-26
Posty: 188

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

xara napisał:

Enki to istota astralna powstała wiele milionów lat temu….To jest moje zdanie na temat Enkiego, powtarzam..

Na czym opierasz swoją wiedzę,możesz podać źródło,jestem zainteresowana czy wyrażając się o Enki jako o istocie astralnej miałaś bezpośredni z nim kontakt niczym P.Lucyna Lobos, zdobyłaś swoją wiedzę o nim w oparciu o Interpretację sumeryjskich i akadyjskich tabliczek,czy też wiedzę taką pozyskałaś od Gryfa 144?


pozwolę sobie dołaczyć krótkie streszczenie książki "Zaginiona Księga Enki"

Zaginiona Księga Enki
Wspomnienia i proroctwa pozaziemskiego boga
Tłumaczył Marcin Pisarski
Zecharia Sitchin jest jednym z najbardziej znanych sumerologów. Od wielu lat interpretuje materialistycznie wersety sumeryjskich i akadyjskich tabliczek. W 'Zaginionej księdze Enki' jest to długa relacja EN.KI - pierworodnego syna władcy planety Nibiru - ANU. Relację pozaziemskiego boga spisał skryba Endubsar na czternastu glinianych tabliczkach.
Dawno temu, jakieś 450 000 lat p.n.e. na ziemię wylądował Alalu, wygnaniec z planety Nibiru, będącej ostatnia planetą Układu Słonecznego(sic!). Ku jego zdziwieniu znajduje tutaj powietrze do oddychania, wodę pitną, florę i faunę, a co najważniejsze - złoto. to ostatnie jest potrzebne atmosferze Nibiru, której grozi rozrzedzenie. Jeden rok na Nibiru to aż 3600 lat ziemskich, co powoduje, że Annunaki przeżywają na Ziemi całe epoki. Wkrótce na Ziemię zostaje wysłana ekspedycja ANNUNAKI pod wodzą Enki, która rozpoczyna wydobycie złota potrzebnego do wysłania na Nibiru. W kraju AB.ZU(płd. Afryka) w ciężkich warunkach bogowie wydobywają złoto. Władzę nad misją ziemską obejmuje EN.LIL - młodszy syn ANU, przyrodni brat Enki. To własnie legalny syn Enlil, a nie zrodzony z konkubiny starszy Enki obejmie tron na Nibiru. Przybysze budują miasta, więź niebo-ziemia, wkrótce na Lahmu(Marsie) stację tranzytową zakładają Igigi, a na Ziemię przybywają pielęgniarki z siostrą Enki i Enlila - Ninmah na czele. Siostrzyczka ma wybujały temperament seksualny i wkrótce rodzi dzieci obojgu braciom. Tymczasem, wśród Annunakich i Igigich narasta ferment - buntują się przeciwko warunkom pracy. Enlil planuje krwawo stłumić powstanie, ale Enki wpada na genialny pomysł. Spacerując po Afryce znalazł dziwną istotę – małpę, która chodzi na tylnich nogach, a przednimi zbiera pożywienie. Planuje więc przeznaczyć ją do pracy w kopalniach. Toczy się dyskusja – Enlil się sprzeciwia, uważa, że nadawanie esencji życiowej Nibiran Ziemianom jest niemoralne i tylko Stwórca Wszechrzeczy ma do tego prawo. W końcu jednak Ninmah i Enki przekonują go do tego pomysłu i rozpoczynają się eksperymenty z naszym przodkiem, pierwsze próby były nieudane, w końcu sztucznie zapłodniona Ninmah rodzi pierwszy egzemplarz – Adamu i jego partnerkę Tiamat. Zostają oni umieszczeni w sadzie w Edin, gdzie opiekuje się nimi Enlil. Nie mogą się jednak rozmnażać, co nie jest problemem dla syna Enki – Ningiszzidy, który zmienia liczbę ich chromosomów. Enlil jest tym wściekły i wygania ludzi. Wygnani ludzie szybko się rozmnażają i służą jako niewolnicy bogów. Z czasem powstają pierwsze związki Annunakich z ziemiankami, również Enki zapładnia dwie kobiety i ma z nimi dzieci – Adapę i Titi, którzy mimo wspólnego ojca obcują ze sobą i mają dwóch synów – Kaina i Abaela. Adapa jest pierwszym inteligentnym człowiekiem i zostaje zaproszony na Nibiru, gdzie ogląda go Anu, tam jednak wskutek zakazu Enki, Adapa nie spożywa dającego długowieczność chleba i napoju, ludzie więc mają umysł, ciało Annunakich, mogą się rozmnażać, ale żyją bardzo krótko. Szybko jednak uczą się rolnictwa, hodowli, budownictwa i melioracji od bogów. Między Kainem i Abaelem dochodzi do konfliktu, historia analogiczna jak w Biblii. Marduk, pierworodny Enki, popełnia mezalians – żeni się z Ziemianką, jego ojciec zaś, płodzi z kobietą Ziusudrę(biblijny Noe).
Na Ziemi źle się dzieje – wybuchają konflikty, ludzi dręczy głód, susza i zarazy. Ziemię ma nawiedzić powódź – Enlil widzi w tym okazję by wygubić zdegenerowany rodzaj ludzki, na naradzie bogów, zmusza więc wszystkich by złożyli przysięgę, że nie powiedzą o zbliżającym się kataklizmie ludzkości. Enki nie daje jednak za wygraną, wyjawia trzcinowej ścianie, za którą jest Ziusudra, cały sekret oraz daje plany budowy statku. Następuje wkrótce znany z Genesis potop, który przeżywają jedynie jednostki. Statek Ziusudry osiada na szczycie Ararat, gdzie dostrzegają ich bogowie, którzy krytyczne chwile spędzili na pokładzie statku powietrznego. Nawet Enlil, zajadły wróludzkości, w końcu mięknie i przyjmuje ofiary rozbitków. Po potopie świat jest w opłakanym stanie – wszystko zniszczone, wszystko należy stworzyć od nowa – port kosmiczny, kopalnie złota, miasta, osiedla ludzkie. Sytuację komplikują spory między poszczególnymi bogami, gdzie źródłem konfliktu jest nie zabliźniony konflikt pomiędzy Enki i jego potomkami, a linią Enlila. Ninmah proponuje plan stabilizacyjny -
podział strefy wpływów – Afryka dla Enki, Azja dla Enlila, Tilmun(kraj rakiet), czyli Półwysep Synaj dla Ninmah. Następuje era wojen, walczy niemal każdy z każdym, efektem jest wygnanie Marduka, śmierć syna Enki Dumuziego i wizytę Anu na Ziemi. Po osuszeniu dolin rzek powstają trzy cywilizacje – Egiptu, Sumeru i Indusu, rządzą nimi kolejno Marduk, Ninurta i Inanna. Ludzkość idzie pewnym krokiem do przodu, w miastach poszczególni bogowie mają swoje siedziby – świątynie. Marduk, żądny dominacji, nie daje za wygraną i rozpętuje kolejną wojnę, w której jego przeciwnicy stosują przeciw niemu broń atomową, która z obraca się przeciwko nim i niszczy cały Sumer z wyjątkiem posiadłości Marduka – Babilonu. Rozpoczyna się era supremacji Marduka, Annunaki powoli opuszczają Ziemię...


Zaginiona Księga Enki  autor  Zecharia Sitchin
http://pl.shvoong.com/books/115751-zagi … 99ga-enki/

//NOTKA ADMINISTRACJI//

Czy to jest temat o "enkim"?
Temat wątku i kontynuacja "W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?"
Jeżeli chcesz porozmawiać o enkim załóż stosowany temat.

Offline

 

#13 2008-04-25 22:39:36

sly6

Kryształ

4817774
Zarejestrowany: 2008-01-30
Posty: 73

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Wybacz jej Ona nie czytała tej książki

Offline

 

#14 2008-04-25 22:48:09

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Sly6, masz pewność?

Offline

 

#15 2008-04-25 23:58:11

gwiazda

Agat

Zarejestrowany: 2007-12-26
Posty: 188

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

administracja napisał:

Czy to jest temat o "enkim"?
Temat wątku i kontynuacja "W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?"
Jeżeli chcesz porozmawiać o enkim załóż stosowany temat.

Administratorze w swoim poście cytuje xare ze strony pierwszej tego tematu, ponieważ jej odpowiedz jest niewiążąca a nawet jej brak pozwoliłam sobie wkleić krotki cytat, aby użytkownikowi xara wyjaśnić formą interpretację tabliczek sumeryjskich i akadyjskich o czym treść mojego pytania.Uważam wiec ze skoro cytuje ze strony tego tematu to nie dokonuje jego przewartościowania.Informuję również ze temat /odn.Enki nie został otwarty tym postem, co wyjaśniam oraz stosuję się do administracji przenoszę jego treść otwierając nowy wątek

Pozdrawiam

Offline

 

#16 2008-04-26 00:19:26

Lucyfer

Zbanowany

Zarejestrowany: 2007-08-19
Posty: 94

Re: W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?

Dry007 napisał:

Walka na argumenty polegające na łapaniu się słów czy cyctaty z jakichkolwiek publikacji ksiag czy temu podobnych źródeł nie mają racji bytu wobec wolności woli i świadomości jednoski która sam powinna określać ramy swoich prawdziwych rozumowań.
Smutnym jest dla mnie to iż forum to stało się świątynią przekupek i sprzedawców a brak jest w nim chęci zrozumienia istoty powstania tego miejsca i jego idei.

Gryf 144 Ma wiedzę taką jakiej nigdy żaden człowiek nie miał i nie będzie miał

Przy takim założeniu ciężko o konstruktywną dyskusje.

Przytocze w związku z tym pewną anegdotke indian Lakota

Żył kiedyś biały człowiek, który był tak dobrym handlarzem, że nikt nie był od niego lepszy. Tak w każdym razie mówiono, aż pewnego dnia jeden człowiek rzekł do wasicu:
- Jest ktoś, kto może cię przechytrzyć zawsze i wszędzie.
- To jest niemożliwe - powiedział wasicu - prowadzę placówkę handlową od wielu lat i oszukałem tu wszystkich Indian dookoła.
- Nawet jeśli to prawda, to Iktomi przechytrzy cię we wszystkim.
- Sprawdźmy co potrafi. Gdzie jest ten Iktomi?
- O tam! To ten zabawnie wyglądający facet.
- Dobra, sprawdzę go.
Handlarz wasicu podszedł do Iktomi.
- Hej, zobaczymy, jak mnie okpiwasz.
- Przykro mi - rzekł Iktomi - chciałbym ci pomóc, ale nic nie zrobię bez mego leku chytrości (cheating medicine).
- Lek chytrości, tak. No cóż, jedź po niego.
- Mieszkam daleko stąd i jestem pieszo. Może pożyczyłbyś mi swego rączego konia?
- Cóż, możesz go pożyczyć! Jedź szybko do domu i przywieź swój lek.
- Dobrze przyjacielu, ale kiepski ze mnie jeździec. Twój koń boi się mnie, a ja boję się jego. Pożycz mi swoje rzeczy, wtedy koń będzie myślał, że ja to ty.
- W porządku. Oto moje rzeczy, teraz możesz na nim jechać. Przywieź ten swój lek. Na pewno cię pokonam!
Iktomi odjechał więc na szybkim koniu wasicu i w jego ubraniu, a wasicu stał tam na wietrze z gołą dupą.

//Ostrzeżenie//

Administracja



Jeżeli jeszcze raz przytoczysz, wyrwane zdanie z wypowiedzi K12G i nie przytoczysz autora tych że wypowiedzi. Otrzymasz drugie ostrzeżenie. Następnie nie musze chyba mówić co będzie.

Gryf 144 Ma wiedzę taką jakiej nigdy żaden człowiek nie miał i nie będzie miał

//Ostrzeżenie//

Offline

 
  • Index
  •  » ???
  •  » W jaki sposób powinny być prowadzone dyskusje na tym forum?
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.ehotelsreviews.com/ Dat DĂźnenhus hotelstayfinder.com Villa FRAMBOISINE/ BAYALOCATION ciechocinek nocleg