#1 2008-07-22 16:10:23

 Niedzwiedz

http://img532.imageshack.us/img532/2766/techniczny.png

status 5955795
6340244
Skąd: ta pewność?
Zarejestrowany: 2007-08-13
Posty: 626
WWW

Ksiądz: zróbcie coś, żeby moje dziecko nie żyło

Magda Hartman | Wtorek [22.07.2008, 7:12]



Ksiądz: zróbcie coś, żeby moje dziecko nie żyło



http://e.pardon.pl/pa983/717fb5be001db94948857415


(fot. PAP)

Dwa przykłady dbałości w Polsce o dzieci już narodzone przyniósł dzień wczorajszy. W Warszawie tuż po porodzie wyrzucono oknem niemowlę. Zaś na Śląsku ksiądz namawiał lekarkę do... zabicia noworodka, którego był ojcem.

Jak czytamy w dzienniku "Polska", ksiądz Wieńczysław Ł. (45), proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Janikach, przywiózł do  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie Edytę L. - będącą z nim w zaawansowanej ciąży. Były powikłania.

Wada łożyska zagrażała życiu dziecka. Mimo to położnica przez trzy dni nie zgadzała się na cesarskie cięcie.

Tymczasem ksiądz, który jej przez cały ten czas towarzyszył, tłumaczył lekarzom, że lepiej, żeby to dziecko zmarło. Lekarze twierdzą, że Edyta L. była pod ogromnym wpływem księdza - i że to on nakłaniał ją, by nie zgadzała się na zabieg. "Zachowywała się jak emocjonalnie uzależniona", mówią pracownicy szpitala.

W końcu jednak Edyta L. uległa namowom lekarzy. Zabieg się udał, urodziła się zdrowa dziewczynka. Wówczas ksiądz, nie kryjąc złości, powiedział doktor Ewie Jaśkiewicz tak:

Mogłaby pani coś zrobić, żeby to dziecko nie żyło?

W szpitalu już wszyscy wiedzieli, że Wieńczysław Ł. jest księdzem - choć był po cywilnemu i wyraźnie swój zawód ukrywał. Personel zawiadomił prokuraturę. Toczy się postępowanie przygotowawcze, księdzu nie postawiono jeszcze zarzutów. Teoretycznie za nakłanianie do morderstwa może grozić dożywocie.

Edyta L. mieszka z rodzicami w małej parafii księdza Wieńczysława. Jej ojciec, Franciszek L., twierdzi że ksiądz jeszcze przed rozwiązaniem rozmawiał z nim o przyszłości dziecka.

Powiedział, że można je oddać. Opowiadał, że wystarczy jakieś papiery wypisać i można je zostawić w szpitalu. Mówił: Jakby było ułomne albo chore, to sobie rady nie dacie. Jak się nie zgodziłem, to mi kazał jakiś papier podpisać, że ja mam dziecko wychowywać. Ja mogę pomóc jako dziadek, ale wychowywać to jest obowiązek ojca.

Obecnie nie wiadomo, gdzie jest ksiądz Ł. Ostatni raz widziano go w niedzielę, gdy odprawiał mszę. Ciekawe, czy w kazaniu opowiadał o trosce o "dzieci nienarodzone".

To jest, oczywiście, dość drastyczny przykład bezduszności. Ale chyba jednak stanowiący część szerszego zjawiska. Otóż w częstochowskim szpitalu aborcja nie wchodziła w grę - zatem nie było dyżurnego działacza pro-life, który warowałby przy położnicy.

Życia tego dziecka - przed własnym ojcem-księdzem - nie strzegł żaden ksiądz Podstawka. I nie zrobił z tego skandalu na całą Polskę. Troska środowisk pro-life o dzieci wydaje się więc odrobinę wybiórcza.

Żaden przyzwoity człowiek nie powie, że aborcja jest czymś dobrym. Jednak życiem dzieci już narodzonych Kościół katolicki, księża i organizacje pro-life przejmują się jakby trochę mniej.

A mówiąc dosadnie - wcale. Dlatego zastanówmy się: czy ksiądz Ł. rzeczywiście jest aż takim zwyrodnialcem? Przecież najważniejsze, że nie było aborcji. A zatem, tak właściwie wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Bo co się dzieje z dzieckiem narodzonym, to już jego sprawa.

Offline

 

#2 2008-07-22 19:45:42

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Ksiądz: zróbcie coś, żeby moje dziecko nie żyło

No coż, ksiądz też człowiek. Ukarzemy go przykładnie przenosząc do innej parafii!

Offline

 

#3 2008-08-21 23:07:41

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Ksiądz: zróbcie coś, żeby moje dziecko nie żyło

Tym bardziej jestem uradowany że ktoś jednak wyszedł z ciemnoty i postawił dożywocie na stół.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Версаль Juliusruh Fliphaus Tagle 2520 - 1 Lux Bd National Library Charmant T1 avec vue sur marina hotels-world kaishaku Ciechocinek wellness weekend dla dwojga poxilina wrocław Skup laptopów warszawa