#1 2008-02-01 21:10:01

buszujący w mandarynkach

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-01-29
Posty: 19

Co to jest prawda

w tym jest wiecej prawdy niż w słowach waszego mesjasza, który myli się jeżeli uważa że ma wyłączność na prawdę








Notka Administratora

Wszystkie niniejsze posty zostały przeniesione z tematu Cywilizacja Lucyfera, jako iż nie są związane z meritum wątku - co narusza punkt regulaminowy (§2. Pierwsze posty i konstruktywne wypowiedzi: 5,3).

Pozdrawiam Administrator Forum Kier

Ostatnio edytowany przez Kier (2008-03-01 19:55:16)

Offline

 

#2 2008-02-03 16:11:47

hrimgrimnir

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-01-20
Posty: 18

Re: Co to jest prawda

"Ten wątek to raczej ciekawostka, myślisz, ze Asef o tym nie wie?"
Nie. Nie sądzę.

Offline

 

#3 2008-02-03 19:14:38

K12G

Szmaragd

Zarejestrowany: 2007-03-29
Posty: 615

Re: Co to jest prawda

Buszujacy w mandarynkach
cyt.
w tym jest wiecej prawdy niż w słowach waszego mesjasza, który myli się jeżeli uważa że ma wyłączność na prawdę

odp.
Wskaż cytat,  w którym potwierdzisz swoją powyższą tezę.

Offline

 

#4 2008-02-09 11:27:36

hrimgrimnir

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-01-20
Posty: 18

Re: Co to jest prawda

K12G napisał:

Buszujacy w mandarynkach
cyt.
w tym jest wiecej prawdy niż w słowach waszego mesjasza, który myli się jeżeli uważa że ma wyłączność na prawdę

odp.
Wskaż cytat,  w którym potwierdzisz swoją powyższą tezę.

Dowodem jest fakt, iż nikt nie ma monopolu na prawdę. Każdy z nasz ma monopol na "nieprawdę". Rzecz w naszym człowieczeństwie, ponieważ procesory jakie posiadamy- mózgi, pracują inaczej u każdego człowieka. Interpretatory rzeczywistości, jakie każdy z nasz posiada, pracują w oparciu o pewien wspólny trzon, natomiast reszta interpretowana jest indywidualnie. To samo tyczy się odmiennych lub poza cielesnych stanów jakimi jest np. NDE (near death experience). Wielu ludzi spotyka po śmierci istotę. Punktem wspólnym wszystkich relacji jest to,  iż istota ta wypełniana jest miłością i zrozumieniem. I tak, Jezusa widzą chrześcijanie, muzułmanie Mahometa. Hindusi kogoś ze swego licznego panteonu boskiego. (Jako ciekawostkę dodam, że nikt nie wymienił nieznanej istoty typu tajemniczy mesjasz czy gryf. TYPU- podkreślam). Tak więc K12G, Gryf mówi prawdę, ale ta prawda prawdziwa jest tylko dla niego, a po długim czasie, może stać się prawda dla kilku osób, którzy ją przyjęli. Dla reszty tolerancyjnych ludzi, to co propaguje Gryf,  jest nieprawdą, natomiast dla innych nietolerancyjnych jest kłamstwem, jeszcze dla innych umiarkowanych jest nieprawdą, w połączeniu z kłamstwem.
Pozdrawiam

Offline

 

#5 2008-02-09 17:02:15

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Co to jest prawda

Napisałeś jednak, że w czymś tam jest więcej prawdy niż w słowach GRYFA, własnie o to chodziło K12G, byś wykazał tę tezę.

Offline

 

#6 2008-02-09 22:00:35

hrimgrimnir

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-01-20
Posty: 18

Re: Co to jest prawda

Nie podam cytatu, gdyż chodzi o cały pierwszy post. Oczywiście Buszujacy w mandarynkach, prawdopodobnie użył sarkazmu, niemniej jeśli on w tę cokolwiek ładną baśń o Lucyferze wierzy bardziej niż w "tego waszego mesjasza" to będzie dla niego na prawdą nie zaś "ten wasz mesjasz". Inna sytuacja jest ze mną. Ja iędzy bajki wkładam zarówno Lucyfera jak i mesjasza. Ale to już moja prywatna opinia do której mam takie samo prawo, jak wy do swojej.

Offline

 

#7 2008-02-09 22:34:01

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Co to jest prawda

Jesteś ateistą, czy agnostykiem? Uważasz, ze to co wielu mówi o 2012 też jest tworzeniem mitów, straszeniem, itd?

Offline

 

#8 2008-02-09 23:18:58

hrimgrimnir

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-01-20
Posty: 18

Re: Co to jest prawda

Nie jestem ateistą, nie jestem również agnostykiem. Uważam, że 2012 jest bardzo atrakcyjną datą dla wszelakich form promocji handlowych. Nawet piękny film niebawem będzie w oparciu o tę datę. Zauważ, że 2012 został rozpropagowany przez P.Geryla i zaczął żyć własnym życiem. Czy to mit? Nie wiem. Wiem, że tekowe rozwijają się szybko. Nie oznacza to, że uważam, iż nic się nie stanie. Ja również wierzę (przy czym nie jest to wiara w oparciu o czyiś autorytet), że żyjemy w czasie "za pięć dwunasta", tylko zmiany jakie mogą na ziemi nastąpić będą nieco  szersze niż te, jakie odnajduję w publikacjach. Kataklizmy, których spodziewa się wiele ugrupowań religijnych i quasi- religijnych mogą już wielu z nas- ludzi nie dotyczyć. "Reset" prędzej czy później musi nastąpić, a czy będzie to w 2012, 2010, czy 2014, nie ma dla mnie znaczenia. To oczywiście jest moje i tylko moje zdanie. Odpowiadam, bo zadałeś pytanie. Nikt nie musi ani się ze mną zgadzać, ani brać moich słów pod uwagę.
Pozdrawiam

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz http://doorinsider24hat.eu BetónovĂŠ Ĺžumpy FiÄžakovo legowiska dla psa weekend spa ciechocinek