#25 2008-09-12 21:25:47

Adix

Kryształ

Zarejestrowany: 2008-07-27
Posty: 15

Re: Pytania

O dopiero przeczytalem wypowiedz Old Spirita, a wiec bardzo mi przykro z powodu bana, chyba pojde sie powiesic...

A teraz myslac racjonalnie jestem bardzo wdzieczny za to ,ze ktos wreszcie odpowiedzial na moje pytania, i z   przyjemnoscia odpowiem na zadane mi pytania.

old spirit napisał:

Adix napisał:

2.mur chinski, do czego sluzy kto go zbudowal

Można w tym momencie podejrzewać, iż Twoje pytanie jest kpiną. Pozostawiam Ci czas do poniedziałku, byś mógł wyjaśnić tę kwestie. Być może spotkałeś się z jakimiś teoriami, które traktują ten obiekt jako coś nienaturalnego lub zbudowanego w zgoła odmiennym od powszechnie przyjętego celu. Jeśli tak - proszę zatem o przedstawienie owych teorii.

Gdzieś w internecie na jakiejś stronie bądź forum czytałem o muru chińskim, i ponoc on został zbudowany przez poprzednią cywilizacje (przed Chińczykami) ale nie zostało wyjaśnione do czego miał służyc

old spirit napisał:

Adix napisał:

9.ile ziemia ma lat

A to jakie ma znaczenie? Wiek tej planety określa się na 4,5 miliarda lat. Czy gryf to potwierdza? Nie wiem, nigdy mu takiego pytania nie zadawałem, bo mnie to nie interesuje, nie jest mi do niczego potrzebne. Możesz powiedzieć - do czego Tobie jest to potrzebne?

Takie ,że mnie to interesuje wiec się pytam...

old spirit napisał:

Adix napisał:

3.ile bylo cywilizacji na ziemi
4.czy byly dobrze rozwiniete
5.czy nasz cywilizacja jest dobrze rozwinieta

Powiedz, co rozumiesz poprzez "cywilizację". Chodzi Ci o współegzystencję różnych cywilizacji jednocześnie lub następujących po sobie? Tzn. - cywilizacji ziemskich i cywilizacji pozaziemskich, które w jakiś sposób znalazły się na Ziemi? Czy chodzi Ci być może tylko o cywilizacje ziemskie typu - cywilizacja afrykańska, cywilizacja andyjska, cywilizacja arabska, cywilizacja bizantyjska, itd? To jedynie propozycja podziału na cywilizacje, a takich propozycji jest sporo, jak również definicji.

Nie wiem dlaczego liczba cywilizacji, które istniały na Ziemi jest dla Ciebie ważna. Odpowiedź na pytanie nr 3, brzmi: istniało wiele cywilizacji na Ziemi.

Odp. na pyt., nr 4 i nr 5:
Żadna cywilizacja ziemska nie była rozwinięta na tyle, by mówić o spełnianiu wszystkich, założonych w Cywilizacji Nieba warunków, wskazujących na pełne rozwinięcie.

Pod pojęciem "poprzednie cywilizacje" rozumiem iż chodzi mi o to jaie cywlizacje był przed ludzmi dzisiejszymi, (czytalem o olbrzymach, itp)

No to pozostało mi się pożegnac z synem boga, i chcem tu też pochwalic się tym ,że od dziś będe nazywał mojego ojca "Bogiem" i też założe forum tyle że to będzie  "mesjasz2.pun.pl" i tam też znajde swoich fanatyków którzy uważają siebie za wybrańców i każdego który sprzeciwia się ich mądrosci karają banem... no narazie.

Offline

 

#26 2008-09-12 22:51:26

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Pytania

Adix napisał:

@HJK_V01 Jak pisałem możesz  byc psychicznie chorą osobą i wszystko co robisz jest według ciebie brane jako dobre nawet zabijanie jest wedłllug ciebie czymś dobrym bo słyszysz jak Bóg ci każe zabijac niewiernych, ale przed sądem zostaniesz skazany za zabójstwo a nie za czynienie dobra.

Adix... o czym ty do cholery piszesz...? Jaki to ma związek z czymkolwiek o czym mówimy tutaj? O postrzeganiu zewnętzynym przez innych? Uważasz że to jest argument na to że religia/wiara poddana instytulizacji jest czymś co znajduje sie ponad prawem/chłodnym faktualnym ocenianiem stanu rzeczy/wolnym od kpiny/nietyklanym ? To świadczy o twojej głębogiej indotrynacji, z którą powinieneś się zapoznać, to miejsce jest najlepsze do tego, ale straciło twoje uznanie więc zapene nie będziesz chciał go użyć. Adix, musisz używać SWOJEGO umysłu, być sceptycznym i poddawać pytaniom rzeczy które uważasz że są ponad pytaniami - to znak że zaczynasz myśleć samodzielnie - ty go nie wykazujesz przytaczając ciągle te same dogmaty. Prosze, nie nazywaj nas "grópą" "fanatykami" i "wiernymi" bo to łędne postrzeganie, każdy tutaj jest zachęcany do stania się indywidualną, samowystarczalną i jasno myślącą jednostką dążącą do poznania i pawdy obiektywnej i rzeczywistej. Chcesz odejść oceniając zaledwie czubek góry lodowej i generalizując to co zobaczyłeś do reszty tego czego nie widziałeś - każde środowisko będzie starało się zaprzeczyć takiemu działaniu. Adix nie jesteśmy tu po to żeby z uśmiechem na warzy przyjmować złocisze legnące na tacy i opluwać innowierców. Wiedza, samopoznanie i mądrość jest bezcenna i są wartościami należącymi indywidualnie do każdego, do ciebie chociarzby, i są tylko i wyłącznie twoimi wartościami.

Nota bene - chorzy psychicznie jakch wymieniłeś mają prawo do obrony choro umysłowych gdzie naie zostaną potraktowani jako poczytani i zamiast do więzienia trafiądo placówki pschiatrycznej gdzie mają szansę na wyjście z 'choroby' dzięki terapii i lekarstwom.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#27 2008-09-13 01:18:47

bigban

Zbanowany

Zarejestrowany: 2008-09-13
Posty: 4

Re: Pytania

Cyt. „  Hjk_v01 Adix, musisz używać SWOJEGO umysłu, być sceptycznym i poddawać pytaniom rzeczy które uważasz że są ponad pytaniami - to znak że zaczynasz myśleć samodzielnie - ty go nie wykazujesz przytaczając ciągle te same dogmaty.  ”


I jaki to ma związek odnośnie samodzielnego myślenia, skoro każdy, kto myśli samodzielnie a który nie zgadza się z wami dostaje ban. Posty, które nie podzielają waszego entuzjazmu są przenoszone do kosza. Poddawać pytaniom rzeczy, które są ponad pytaniami, czyli na to wychodzi, że nie można pytać, bo co to za pytania pomijające odpowiedzi na pytania, które nie zostały zadane... Hjk_v01, o czym ty mówisz, według ciebie to jest myślenie samodzielne? Może sobie od razu rozpuścić witaminę C w uchu w nadziei, iż to pomoże zrozumieć to, o czym piszesz.

Jeśli chodzi o osoby myślące samodzielnie to Adix jest jedną z wielu jakie wykazują taką zdolność, niestety jedną z niewielu, które zdołały się obejść bez bana za samodzielne myślenie. Jeśli Adix przytacza ciągle dogmaty to znaczy, że one są jego i należy to uszanować a nie pisać, iż nie myśli on samodzielnie. Nie myśli w ten sposób jak wy i całe szczęście i to właśnie sprawia, że Adix posługuje się samodzielnym myśleniem jak na razie.

Offline

 

#28 2008-09-13 02:19:26

HJK_V01

Agat

PW
Skąd: Oby tam gdzie trzeba.
Zarejestrowany: 2008-08-01
Posty: 145
Znak zodiaku: Wąż - Baran

Re: Pytania

Bigban, nie zaprzeczam wyraźnie chyba się pomyliłem podczas pisania tego posta. Twoje spostrzeżenie jest tutaj słuszne, pomijając te cholerne przycinki typu witamin C. To twoja wina że nie umiesz obyć się bez bana po raz 10ty.

Jednakże zauważ że wykazuje tutaj pewien ciąg myślowy którego nie dostrzegasz- tak jak z politeizmu ludzie przeszli na monoteizm i wydaje się prawdziwszy, tak ateizm jest tym samym - tylko o jednego boga więcej. Wszyscy jesteśmy ateistami bo wymazujemy bogów innych. Nikt nie moze mi mówić abym szanował jakiegoś boga, bo nikt nie szanuje bogów innych. Ty też.

Poprzez samodzielne myślenie, miałem na myśli myślenie bez posługiwania się dogmatami, podpierania się religią i "pradwdami objawionymi" które przyjmuje 90% ludzi. Sukces polega na 1% a nie 90%. Globalnie mówiąc. Przekręcisz to znowu, bo tak to już jest ze słowami, człowiek pisze jedno, ma jedno na myśli, ktoś patrzy z boku i widzi zupełnie inną, drugą trzecią i czwartą rzecz. A na dodatek jeszcze wykręcają zupełnie ze znaczenia i dodajaswoje. Ludzka rzecz.

Co ci poradze motylku? Jesteś jeszcze nardziej jednobiegunowy niż reszta tutaj zgromadzonych - nie masz żadnych przemyśleń i żadnego innego celu po za bezowocnym sprzeciwem, negacją i wyśmiewaniem, że nie wspomnę o manipulacji. Dla tego, zapytam, niepotrzebnie ale zapytam, masz jakikolwiek plan przedstawienia swojej tezy otwarcie i przedyskutowania jej z moderacją i administracją forum, czy będziesz się bawił w kotka i myszkę przez kolejne 10 kont? Wiesz dokładnie co owocje w bana a co owocuje w zdrowej dyskusji - to twój wybór.


Bogaty to ten który wie kiedy ma wystarczająco wiele... tak jak nieśmiertelny to ten który umiera wtedy kiedy tego chce.

Offline

 

#29 2008-09-13 06:11:35

Xara

Moderator działu Religie

Zarejestrowany: 2008-01-02
Posty: 681

Re: Pytania

Chciałabym krótko, ale się nie da.

Bigban- żałuję, że brak Ci perspektywicznego i ogólnego myślenia. Jeśli na forum jest adnotacja „Uwaga: forum zawiera teksty drastyczne dla fanatyków religii, sekt, itp. Nie jest to forum dla fantastów i nawiedzonych. Jest to forum dla prawdziwie wierzących w Boga bez jakichkolwiek pośredników.” to jest jasny sygnał, że „ forum zawiera teksty drastyczne dla fanatyków religii, sekt, itp. Nie jest to forum dla fantastów i nawiedzonych. Jest to forum dla prawdziwie wierzących w Boga bez jakichkolwiek pośredników.”

Widzę ciemność, ciemność i jeszcze raz ciemność. Totalny brak czytania ze zrozumieniem, brak możliwości dalszego rozwoju tak intelektualnego jak i duchowego. Obawiam się również, że ludzie, którzy nie rozumieją słów zawartych w tym tekście, nie są w stanie pojąć niczego, co napisano i opatrzono stosowną uwagą. Obawiam się o życie tych ludzi, ponieważ kiedy zobaczą żółtą tabliczkę z napisem "Nie dotykać - urządzenie elektryczne!" nie pojmą, że mają nie dotykać, tylko przejść obok, o ile elektrykami nie są. Tak więc myślenie samodzielne, o którym mówisz odnośnie do Adixa oraz do siebie, bo przecież uważasz się za super myślącą osobę, wręcz wszechwiedzącą kilku wcieleń nickowych i wielu "ciał" IP, jest przejawem zwykłej ignorancji, żeby nie powiedzieć głupoty.

Pozdrawiam

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://http://sp9vfe.pl Hotels Kyrgyzstan Uniikki, kodikas ja supermukava huoneisto... Alojamiento ImbĂŠ olejek herbaciany ciechocinek hotel spa