#57 2008-04-30 13:40:44

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Co to jest prawda

Lucyfer napisał:

old spirit napisał:

Jeśli manipulujesz nieświadomie, nie zmienia to postaci rzeczy odnośnie treści, które skłaniają ewentualnych czytelników do czegoś.

Moje teksty mogą skłaniać, co najwyżej do refleksji

Mylisz się, mogą np skłaniać kogoś do powielania Twoich bezpodstawnych sugestii odnośnie np przypisywania Gryfowi megalomanii, choroby psychicznej (schizofrenii), braku rozsądku, egocentryzmu (sugestia, że Gryf wywyższa się nad innych ludzi), niedorzeczności, sprzeczności, braku konkretnych uzasadnień, sytuowania dzieci Gryfa jako narzędzi w rękach człowieka cierpiącego na urojenia paranoidalne, sugestie dotyczące przestępstwa Gryfa dotyczące rzekomego niespełniania obowiązku edukacji odnośnie dzieci, buractwa (w sposób zawoalowany prymitywnie sugerujesz, że gryf jest burakiem), naciągania interpretacji do swych potrzeb, ... (już nie pamiętasz tego wszystkiego?). Jeśli to wszystko skłonić może tylko i wyłącznie do refleksji, to ja rządzę papieżem. Czy mógłbyś przestać traktować forumowiczów jak idiotów?


Lucyfer napisał:

old spirit napisał:

Moje w związku z tym pytanie - przeprowadzasz jakiś eksperyment?

Tak

old spirit napisał:

czy robisz to z racji pełnienia funkcji zawodowych, czy z zamiłowania, traktując jako hobby?

Bardziej z zamiłowania
Temat pracy "Wykorzystanie archetypu lucyferycznego jako atraktora"
grupy badawcze:
fora:
http://mesjasz.pun.pl oraz http://www.cheops.fora.pl/hydepark,7/sw … 09-46.html

Zanim znajdziesz atraktora uważaj na repelera. Tutaj nie znajdziesz archetypu Lucyfera, bo wywiedziony on jest z zakłóconych, nierzeczywistych wartości. Tak więc jeśli wciąż będziesz zdradzał swoje przekonanie, że ewentualni czytelnicy tego wątku to idioci - nie tyle, że atraktora nie znajdziesz (brak archetypu), to zabawę Twą zakończy repeler.

Lucyfer napisał:

Nie zostałem zrozumiany w kwestiach patologii i gwałtu. Na szczęście doszliśmy do konsensusu w tej sprawie.

Proszę o podanie cytatów lub wskazanie miejsca, które niezbicie dowodzą, iż nie zostałeś zrozumiany w tych kwestiach lub napisz chociaż dlaczego tak Ci się wydaje.

Moje stanowisko w sprawie walki jest następujące:
1) Przemocą nie wymusisz na nikim wzrostu świadomości (dziecko nie zmądrzeje po złojeniu pasem
2) Przemoc to gwałt, gwałt rodzi gwałt

Zgadzam się. Teraz przytocz jak to się ma do walki o której mówi Gryf. Zaznaczam, że Lucyfer ma odpowiednio rozwiniętą świadomość. Przyjdę Ci z pomocą - kryteria, które podałeś mają się nijak do kryteriów walki podawane przez Gryfa. kwestionujesz oją tezę? Jeśli tak - podaj argumenty.

Lucyfer napisał:

old spirit napisał:

Potrafisz wyrażać się wprost? O co Ci chodzi w związku z tym zestawieniem, którego użyłeś? Co chcesz tym zasugerować?

Zawsze możemy podzielić sie wrażeniami odnośnie tego zestawienia. Pytanie tylko jak mnie zrozumiałeś?

Ty jednak nie potrafisz pisać wprost? Po cholerę gadasz o oczywistościach, że zawsze możemy podzielić się wrażeniami? Odpowiedz na pytanie, a odpowiem Ci w jaki sposób Cię zrozumiałem.

old spirit napisał:

Dlaczego uważasz, że jestem pozbawiony rozsądku?
Dlaczego uważasz, że mam zatwardziałe serce?

Gdybym uważał, że nie masz rozsądku, to bym nie starał się do niego przemówić Zatwardziałe serce, niczego nie przyjmuje

Doskonale wiesz o co mi chodziło. Wyrażę się jednak jeszcze bardziej precyzyjnie: niby dlaczego uważasz, że należy przemawiać mi do rozsądku?
Jeśli sugerujesz, że nie mam zatwardziałego serca (?), to niby dlaczego chcesz "przemawiać do mojego serca"?

Pozdrawiam

Offline

 

#58 2008-04-30 17:11:53

Lucyfer

Zbanowany

Zarejestrowany: 2007-08-19
Posty: 94

Re: Co to jest prawda

old spirit napisał:

Mylisz się, mogą np skłaniać kogoś do powielania Twoich bezpodstawnych sugestii odnośnie np przypisywania Gryfowi megalomanii, choroby psychicznej (schizofrenii), braku rozsądku, egocentryzmu (sugestia, że Gryf wywyższa się nad innych ludzi), niedorzeczności, sprzeczności, braku konkretnych uzasadnień, sytuowania dzieci Gryfa jako narzędzi w rękach człowieka cierpiącego na urojenia paranoidalne, sugestie dotyczące przestępstwa Gryfa dotyczące rzekomego niespełniania obowiązku edukacji odnośnie dzieci, buractwa (w sposób zawoalowany prymitywnie sugerujesz, że gryf jest burakiem), naciągania interpretacji do swych potrzeb, ... (już nie pamiętasz tego wszystkiego?). Jeśli to wszystko skłonić może tylko i wyłącznie do refleksji, to ja rządzę papieżem. Czy mógłbyś przestać traktować forumowiczów jak idiotów?

Po raz kolejny powtarzam ci, że były i są to moje przypuszczenia.
Próbowałem też  wytłumaczyć ci dlaczego.
Zostałem oskarżony o negatywną manipulacje i ostatecznie zbanowany.
Próbowałem nawiązać dialog z Gryfem.
Przyznam się, że zastosowałem w rozmowie z nim, tani socjotechniczny chwyt przedstawiając indyjskiego guru Babaji.
Reakcja Gryfa była następująca:

Gryf 144 napisał:

To poproś tego awatara by odszyfrował apokalipse a nie  świecił swoimi atomami.
a moze coś prostszego dla tej wielkiej istoty- niech precyzyjnie określi duchową postać człowieka i logicznie dowiedzie swojego okreslenia.Jeżeli to by było dla niego za trudne, to najprostsze  zadanie- znany w jego kulturze święty ogień kundalini niech wskaże jego istotę i zasady działania w stosunku do duchowej postaci człowieka.

Gryf144 napisał:

W astralu nie podróżuję, lecz poza wszechswiat do Nieba;  wykaz czy oni też to uczynili?  bo jak narazie tego nie wykazałes.

Rozumiem, że Gryf chce wskazać, że jest lepszy, ponieważ potrafi odszyfrować apokalipse, określić duchową postać człowieka, podróżować do nieba i zna istotę świętego ognia kundalini.
Czy tego typu wypowiedzi Gryfa są przejawem skromnosci?
Następnie zerwał ze mną dialog.

Gryf144 napisał:

Lucyferze dlaczego pytasz mnie nie słuchając odpowiedzi.Moja wiedza jest dla człowieka otwartego na swoją duszę a nie dla umysłu ciekawskiego i cynicznego.Zrozumieją moja wiedzę tylko ludzie otwarci i słuchajacy a nie ci badajacy miara astralną.To była moja ostatnia odpowiedź.

Jak się ma tego typu przejaw buty z maksymą:

old spirit napisał:

twórz miłość w sobie poprzez wszystkie ciepłe uczucia, dążąc tym samym do szczęścia z świadomością, że jesteś wielki wewnątrz, nie szkodząc nikomu na zewnątrz. Tym samy możesz stać się przyczynkiem do szczęśliwości innych ludzi. To będzie ścieżka prawdziwego, duchowego rozwoju.

Poddałem Gryfa zwykłej próbie, tak jak poddał bym każdego, kto chce ingerować w moją dusze lub też sprawy jej rozwoju.

old spirit napisał:

Proszę o podanie cytatów lub wskazanie miejsca, które niezbicie dowodzą, iż nie zostałeś zrozumiany w tych kwestiach lub napisz chociaż dlaczego tak Ci się wydaje.

Gdybym został zrozumiany, nie ciągnęli byśmy dalej tej rozmowy.
O moich wypowiedziach mówisz:

old spirit napisał:

Mylisz się, mogą np skłaniać kogoś do powielania Twoich bezpodstawnych sugestii

Jeżeli moje wypowiedzi są bezpodstawne to nikt nie będzie ich powielał, chyba, że jest idiotą.
Natomiast teksty każdego z forumowiczów są opiniotwórcze.
A zatem proponuje pracować nad dobrą opinią.

old spirit napisał:

Zgadzam się. Teraz przytocz jak to się ma do walki o której mówi Gryf. Zaznaczam, że Lucyfer ma odpowiednio rozwiniętą świadomość. Przyjdę Ci z pomocą - kryteria, które podałeś mają się nijak do kryteriów walki podawane przez Gryfa. kwestionujesz oją tezę? Jeśli tak - podaj argumenty.

http://mesjasz.pun.pl/viewtopic.php?pid=2547#p2547

Offline

 

#59 2008-04-30 18:04:14

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: Co to jest prawda

gwiazda napisał:

W myśleniu jak w handlu: trzeba mieć wyczucie albo szczęście. A jeśli jest jedno i drugie - oho, to już chyba jakiś znak. Niekiedy powściągać trzeba oryginalność. Zbyt duża grozi nie-zrozumiałością. Bowiem to nie geniusz jest przeciwieństwem banału, standardu, kalki. Przeciwieństwem jest szaleństwo pozbawione metody - zupełny bełkot dla codziennych zaprezentowałeś .Będziesz zbyt szablonowy - nie licz na wiosenne uczucie; może wydarzyć się "transakcja" - np. wymiana poczucia bezpieczeństwa na symulowaną namiętność. Zatem ostrożnie.

Co to za bełkot?????????????????????
Mam prawo do refleksji na temat czyichs wypowiedzi. Rozumiem, że jesteś adwokatem Lucyfera, bądź pretendujesz na stanowisko administratora forum, że tak latasz za mną i podpinasz się pod każda moja wypowiedz?
Daruj sobie te pseudo naukowo-psychologiczno-filozoficzne teksty, które bierzesz z polączenia różnych definicji oraz cytatów znanych ludzi, robiąc z nich nic nie znaczącą mieszaninę słów, która ma służyć tylko podbudowaniu Twojego własnego ego. Pisz od siebie. Nie stać cię na własne słowa?
Jestem tu drugi raz a juz odbieram cię krytycznie.  Nie piszesz własnych tekstów, nie ma na tym forum Twoich własnych przemyśleń, nie ma twojego światopoglądu, są tylko wklejki, które pozostają nie skomentowane oraz pseudonaukowy bełkot, który ma sprawić aby odbiorca myślał, jaki to jesteś mądry i wykształcony.
Rzuć kolego gwiazda na luz. I co ma znaczyć te ostrożnie?

Offline

 

#60 2008-05-03 19:25:46

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Co to jest prawda

Lucyfer napisał:

old spirit napisał:

Mylisz się, mogą np skłaniać kogoś do powielania Twoich bezpodstawnych sugestii odnośnie np przypisywania Gryfowi megalomanii, choroby psychicznej (schizofrenii), braku rozsądku, egocentryzmu (sugestia, że Gryf wywyższa się nad innych ludzi), niedorzeczności, sprzeczności, braku konkretnych uzasadnień, sytuowania dzieci Gryfa jako narzędzi w rękach człowieka cierpiącego na urojenia paranoidalne, sugestie dotyczące przestępstwa Gryfa dotyczące rzekomego niespełniania obowiązku edukacji odnośnie dzieci, buractwa (w sposób zawoalowany prymitywnie sugerujesz, że gryf jest burakiem), naciągania interpretacji do swych potrzeb, ... (już nie pamiętasz tego wszystkiego?). Jeśli to wszystko skłonić może tylko i wyłącznie do refleksji, to ja rządzę papieżem. Czy mógłbyś przestać traktować forumowiczów jak idiotów?

Po raz kolejny powtarzam ci, że były i są to moje przypuszczenia. Próbowałem też  wytłumaczyć ci dlaczego. Zostałem oskarżony o negatywną manipulacje i ostatecznie zbanowany.

Dokładnie wykazałem, że nie ma podstaw na snucie takich przypuszczeń, by stanowiły one pole pod ewentualną dyskusję, pod rozważania z założeniem, że przypuszczenia te mogą być słuszne, czy też raczej zasadne. Zostałeś zbanowany na miesiąc za manipulację wartościami, co także zostało Ci wykazane. Mam Ci to wszystko raz jeszcze przedstawiać? Pierwszy przykład jaki mi się nasuwa - mówiłeś, że Gryf w bezzasadny sposób spekuluje na temat Rennes-le-Château. Nie podałeś jednak jakichkolwiek kwestii, jakiegokolwiek opisu, który byłby przez Ciebie skomentowany w sposób, by na tej podstawie można przyznać Ci rację, że rzeczywiście GRYF nie miał podstaw. W związku z innymi zarzutami sprawa wygląda identycznie. Nie ustosunkowałeś się ani razu do próśb moich, K12G, GRYFA i Belluma, byś podał argumentację, podał cytaty z wykazaniem, że tezy Gryfa są bezpodstawne. Ani razu tego nie zrobiłeś, wciąż szafując słowami, które zawarte są w cytacie przytoczonym przez Ciebie powyżej. Ty się jeszcze dziwisz?


Lucyfer napisał:

]Próbowałem nawiązać dialog z Gryfem. Przyznam się, że zastosowałem w rozmowie z nim, tani socjotechniczny chwyt przedstawiając indyjskiego guru Babaji. Reakcja Gryfa była następująca:

Gryf 144 napisał:

To poproś tego awatara by odszyfrował apokalipse a nie  świecił swoimi atomami.
a moze coś prostszego dla tej wielkiej istoty- niech precyzyjnie określi duchową postać człowieka i logicznie dowiedzie swojego okreslenia.Jeżeli to by było dla niego za trudne, to najprostsze  zadanie- znany w jego kulturze święty ogień kundalini niech wskaże jego istotę i zasady działania w stosunku do duchowej postaci człowieka.

Gryf144 napisał:

W astralu nie podróżuję, lecz poza wszechswiat do Nieba;  wykaz czy oni też to uczynili?  bo jak narazie tego nie wykazałes.

Rozumiem, że Gryf chce wskazać, że jest lepszy, ponieważ potrafi odszyfrować apokalipse, określić duchową postać człowieka, podróżować do nieba i zna istotę świętego ognia kundalini. Czy tego typu wypowiedzi Gryfa są przejawem skromnosci? Następnie zerwał ze mną dialog.

Rozumiem, że wnioski takie wyciągasz jedynie w oparciu o swe uprzedzenie podszyte negatywnym nastawieniem. Gryf nie wskazuje, że jest lepszy. On wskazuje, że ten "mistrz", nie posiada wiedzy odnośnie potrzeb Boga, że zajmuje się tanimi sztuczkami wykorzystując techniki astralne. Dlaczego? Bo ludzie uważają go za wcielenie Boga, a nie przedstawia on wartości, które wskazywałyby na to, że go nawet widział. Skromność? Gryf pisze o swojej wiedzy i swych przeżyciach, odnosi je do owego "guru" i wskazuje, by ten  precyzyjnie określił duchową postać człowieka i logicznie dowiódł swojego określenia, aby wskazał istotę i zasadę działania "świętego ognia kundalini" w stosunku do duchowej postaci człowieka. Jeśli ten "mistrz" pełni w stosunku do ludzi na Ziemi jakąś rolę w kwestii nauczania z racji wypełniania swej niebiańskiej misji - bez problemu powinien rozwiązać problemy o których pisał Gryf. Gryf nie napisał, że jest lepszy od owego guru, to właśnie Ty napisałeś, porównując z nim Gryfa: "Mysle ze daleko jeszcze Gryfowi do takich zdolnosci (...)". Nie odwracaj więc kota ogonem. Gryf wyraźnie zaznacza, że jako człowiek jest równy nam wszystkim i przedstawia wiedzę, a Babadżi świeci i dla Ciebie z tego powodu stoi wyżej w rozwoju duchowym od Gryfa, prawda? Bardzo się pomyliłem?

Lucyfer napisał:

Gryf144 napisał:

Lucyferze dlaczego pytasz mnie nie słuchając odpowiedzi.Moja wiedza jest dla człowieka otwartego na swoją duszę a nie dla umysłu ciekawskiego i cynicznego.Zrozumieją moja wiedzę tylko ludzie otwarci i słuchajacy a nie ci badajacy miara astralną.To była moja ostatnia odpowiedź.

Jak się ma tego typu przejaw buty z maksymą:

old spirit napisał:

twórz miłość w sobie poprzez wszystkie ciepłe uczucia, dążąc tym samym do szczęścia z świadomością, że jesteś wielki wewnątrz, nie szkodząc nikomu na zewnątrz. Tym samy możesz stać się przyczynkiem do szczęśliwości innych ludzi. To będzie ścieżka prawdziwego, duchowego rozwoju.

Przejaw buty?? Ty chyba byłeś nieco zamroczony, gdy to pisałeś? Gdzie Ty tu widzisz butę? Wiesz czym jest buta??

Lucyfer napisał:

Poddałem Gryfa zwykłej próbie, tak jak poddał bym każdego, kto chce ingerować w moją dusze lub też sprawy jej rozwoju.

old spirit napisał:

Proszę o podanie cytatów lub wskazanie miejsca, które niezbicie dowodzą, iż nie zostałeś zrozumiany w tych kwestiach lub napisz chociaż dlaczego tak Ci się wydaje.

Gdybym został zrozumiany, nie ciągnęli byśmy dalej tej rozmowy.

Niby dlaczego? Stawiasz zarzuty, na które odpowiadam, dopraszam się argumentów, prowadzenia dyskusji zgodnie z jej zasadami. Utożsamiasz zrozumienie Ciebie z przytakiwaniem Tobie? Przytaknąć i na tym zakończyć rozmowę - to jest dla Ciebie przejaw zrozumienia Ciebie? Czyli Ty jesteś całkowicie przekonany o swojej nieomylności? Mówisz, że nie zostałeś zrozumiany. Pytam o konkretne kwestie, w których jakoby nie zostałeś zrozumiany, ergo - nie zauważono co chciałeś powiedzieć, na co zwrócić uwagę, źle odebrano Twoje intencje. Wskaż na owe kwestie, w przeciwnym razie to Twoje "nie zostałem zrozumiany", będzie li tylko kłapaniem dziobem bez potrzeby lub z zamiarem poirytowania adresatów, innymi słowy pustosłowiem lub zawoalowaną próbą sugestii, że adresaci to idioci i zrozumieć Lucyfera nie mogą, prezentują bowiem zbyt niski poziom rozwoju duchowego? Za bardzo wybiegam do przodu w swych przypuszczeniach? Ale chyba nie bardziej od kogoś, kto bezpodstawnie posądza o schizofrenię, urojenia paranoidalne, buractwo, megalomanię, naciąganie interpretacji do swych potrzeb, niedorzeczności, sprzeczności, brak konkretnych uzasadnień?

Lucyfer napisał:

O moich wypowiedziach mówisz:

old spirit napisał:

Mylisz się, mogą np skłaniać kogoś do powielania Twoich bezpodstawnych sugestii

Jeżeli moje wypowiedzi są bezpodstawne to nikt nie będzie ich powielał, chyba, że jest idiotą.

Ależ właśnie negatywnie nastawieni nie potrzebują podstaw, znaczy, że są idiotami? Wystarczą sugestie, by kogoś przedstawiać w złym świetle. Tak właśnie dzieje się na wielu forach, gdzie przedstawiana jest wiedza Gryfa. A Ty jesteś idiotą? Wykazałem Ci przecież, że Twoje sugestie są bezpodstawne, tak więc w myśl Twojego toku rozumowania sam siebie nazywasz idiotą.

Lucyfer napisał:

Natomiast teksty każdego z forumowiczów są opiniotwórcze. A zatem proponuje pracować nad dobrą opinią.

A ja proponuję, byś zaczął wreszcie akceptować zasady kulturalnej, merytorycznej dyskusji na argumenty. Tutaj i gdzie indziej przedstawiana jest wiedza Gryfa. Nie nie potrafił jak dotąd wykazać jakichkolwiek sprzeczności, niedorzeczności, itp., w tym systemie wiedzy. Negatywne opinie zaś uprzedzonych forumowiczów interesują mnie o tyle, by wyjaśniać niezrozumiałe przez nich kwestie. Gdy już wszystko zostaje wyjaśnione, a jakiś internauta wciąż przejawia negatywne nastawienie a priori - zostawiam go z jego problemami, bo już nic więcej uczynić nie mogę. Jeśli ktoś się uprze przy wykazywaniu złej woli i na siłę przy tym będzie trwał, cóż można więcej zrobić?

Lucyfer napisał:

old spirit napisał:

Zgadzam się. Teraz przytocz jak to się ma do walki o której mówi Gryf. Zaznaczam, że Lucyfer ma odpowiednio rozwiniętą świadomość. Przyjdę Ci z pomocą - kryteria, które podałeś mają się nijak do kryteriów walki podawane przez Gryfa. kwestionujesz moją tezę? Jeśli tak - podaj argumenty.

http://mesjasz.pun.pl/viewtopic.php?pid=2547#p2547

Przecież na ten post odpowiedziałem tym postem. Zauważyłem też, że pociągnąłeś tamten temat dalej, tak więc zabieram się z odpowiedź.

Offline

 

#61 2008-05-03 20:47:50

Lucyfer

Zbanowany

Zarejestrowany: 2007-08-19
Posty: 94

Re: Co to jest prawda

old spirit napisał:

Dokładnie wykazałem, że nie ma podstaw na snucie takich przypuszczeń,

Nie wykazałeś że niema podstaw.
Natomiast wykazałeś, że nie ma sensu dyskutować na ten temat bez wykwalifikowanego psychiatry i odpowiednich badań;)
I tu zgadzam się z tobą

old spirit napisał:

Pierwszy przykład jaki mi się nasuwa - mówiłeś, że Gryf w bezzasadny sposób spekuluje na temat Rennes-le-Château

Gryf144 Nie wskazał jeszcze miejsca ukrytego skarbu... czekam

old spirit napisał:

Przejaw buty?? Ty chyba byłeś nieco zamroczony, gdy to pisałeś? Gdzie Ty tu widzisz butę? Wiesz czym jest buta??

Do czego Gryfowi potrzebne są pojedynki?

//ADNOTACJA//
Nie odnosisz się do wypowiedzi oponenta, oddalając tym samym dyskusję odnośnie konkretnej kwestii od meritum, przekraczając tym samy pkt. 5 regulaminu forum:
5• Podczas odpowiedzi na pytania skupiamy się na konkretnych kwestiach dotyczących pytania, rozwlekanie wypowiedzi na poboczne kwestie najczęściej przyczynia się do oddalenia dyskusji od meritum.
Otrzymujesz kolejne ostrzeżenie
.
//ADNOTACJA//


Gryf144 napisał:

... podejm rękawicę i wraz z Twoim pomocnikiem stańcie w szranki, tylko honorowo, pamiętaj, ...

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,26254.0.html

old spirit napisał:

A Ty jesteś idiotą? Wykazałem Ci przecież, że Twoje sugestie są bezpodstawne, tak więc w myśl Twojego toku rozumowania sam siebie nazywasz idiotą.

W pełni uzasadnione przypuszczenie stało by się faktem

Offline

 

#62 2008-05-06 15:54:27

old spirit

Moderator

Zarejestrowany: 2007-07-15
Posty: 227

Re: Co to jest prawda

Lucyfer napisał:

old spirit napisał:

Dokładnie wykazałem, że nie ma podstaw na snucie takich przypuszczeń,

Nie wykazałeś że niema podstaw.
Natomiast wykazałeś, że nie ma sensu dyskutować na ten temat bez wykwalifikowanego psychiatry i odpowiednich badań;)
I tu zgadzam się z tobą

Powyżej odniosłeś się jedynie do kwestii posądzania o schizofrenię i urojenia paranoidalne, ni słówkiem jak dotąd nie odniosłeś się w stosunku do innych kwestii na które wskazywałem. Wykazałem, że podstaw nie ma. Podstawą byłyby ewentualne wskazanie symptomów w wyniku badań wstępnych o których mówiłem. Jak na razie - jedyną "podstawą" jest Twoje uprzedzenie a priori.

Lucyfer napisał:

old spirit napisał:

Pierwszy przykład jaki mi się nasuwa - mówiłeś, że Gryf w bezzasadny sposób spekuluje na temat Rennes-le-Château

Gryf144 Nie wskazał jeszcze miejsca ukrytego skarbu... czekam

Nudzi mnie już Twoja metoda odwracania kota ogonem. Wskazywałem dokładnie o co chodzi w konkretnie omawianej kwestii, nie potrafisz obiektywnie zakwestionować interpretacji, która przedstawia spójny i logiczny system informacji odnośnie Rennes-le-Château, tak więc Twoje spekulacje są bezzasadne, a brak publicznego wskazania na miejsce ukrycia skarbu o niczym jeszcze nie świadczy, sprawa ta została Ci wyjaśniona przez K12G.

Lucyfer napisał:

old spirit napisał:

Przejaw buty?? Ty chyba byłeś nieco zamroczony, gdy to pisałeś? Gdzie Ty tu widzisz butę? Wiesz czym jest buta??

Do czego Gryfowi potrzebne są pojedynki?

Gryf144 napisał:

... podejm rękawicę i wraz z Twoim pomocnikiem stańcie w szranki, tylko honorowo, pamiętaj, ...

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,26254.0.html

Kolego Lucyferze, zaprzestań proszę metody ignorowania odpowiedzi w stosunku do poruszanych kwestii i zastępowaniem ich kolejnymi pytaniami, które nie odnoszą się do meritum. Proszę o wyjaśnienie dotyczące pojedynków, które to Gryfowi są potrzebne. Zacytuj wypowiedź, odnieś się do kontekstu - wtedy będę mógł odpowiedzieć. Na forum gildii zostałem zbanowany bezpodstawnie i pozbawiony nawet możliwości przeglądania tego forum, nie przekroczyłem żadnego punktu regulaminu, z czego wnoszę, ze byłem dla nich niewygodny ze względu na to co im wykazywałem krok po kroku, kwestia po kwestii.

Właśnie skorzystałem z uprzejmości znajomego i okazało się, że link, który podałeś wskazuje na stronę, na której jest post K12G, ale bez słów, które przytoczyłeś powyżej. Spróbuj być bardziej precyzyjny na przyszłość.

Lucyfer napisał:

old spirit napisał:

A Ty jesteś idiotą? Wykazałem Ci przecież, że Twoje sugestie są bezpodstawne, tak więc w myśl Twojego toku rozumowania sam siebie nazywasz idiotą.

W pełni uzasadnione przypuszczenie stało by się faktem

Ponownie nie odniosłeś się do wypowiedzi. W pełni uzasadnione przypuszczenie jest wciąż przypuszczeniem, natomiast weryfikacja podstaw, na którym opiera się przypuszczenie, przeprowadzenie procesu dowodzenia - może dopiero doprowadzić do wniosków, które mogą wskazywać, że mamy do czynienia ze stanem faktycznym. A to co Ty zaprezentowałeś odnośnie tych kwestii to zwykłe uprzedzenie wywiedzione w oparciu o negatywnie nastawienie a priori, dyktowane raczej skostniałością poglądów, podszytym narcystyczną fobią o ich nieomylności. Zdanie zmienię jeśli podasz odpowiednie uzasadnienie Twojej pewności, że Twój pogląd jest jedynie prawdziwy (jeśli rzeczywiście tak uważasz). Uzasadnienie to siłą rzeczy musi wynikać z tak bogatych doświadczeń z którymi miał i wciąż ma do czynienia GRYF i co za tym idzie z przedstawienia wiedzy zdobytej w oparciu o te osobiste doświadczenia. Tylko nie wyskocz infantylnie z cytatami z jakichś książek

Pozdrawiam

Offline

 

#63 2008-05-06 18:57:28

tajfoon28

Agat

Zarejestrowany: 2008-04-29
Posty: 157

Re: Co to jest prawda

Dziwi mnie, old ze jeszcze się starasz. Nie widzisz, że to zabawa socjologiczna? Dajesz się jak dziecko wciągnąć na psychologiczne wesołe miasteczko , kolego old. Im bardziej będziesz się wysilał, tym większą bzdurę dostaniesz w zamian. A tak, dla zabawy. Jak juz bedzie Ci się wydawać, że juz koniec, ze wyjaśniłeś wszstko, Lucyfer zacznie od początku. Bo tak. Dla zabawy.

Offline

 

#64 2008-05-06 23:11:33

Lucyfer

Zbanowany

Zarejestrowany: 2007-08-19
Posty: 94

Re: Co to jest prawda

A Początek wyglądał tak:

Lucyfer napisał:

Założenie, iż każdy z nas może sie mylić , że wiedza jaką dysponujemy jest niepełna lub może być zgoła nieprawdziwa jest bardzo rozsądnym i szlachetnym podejściem, dzieki któremu możemy bez oceniania lub dyskryminowania wysłuchać informacji nam nieznanych. Z drugiej jednak strony nie powinniśmy pozwolić aby ta postawa zamieniła sie w czystą naiwność, dlatego sceptyczne podejście jest tu czynnikiem równoważącym.

Kto chce niech kontynuuje.........

Offline

 
Statystyki (REJESTRACJA WYŁĄCZONA)
Analiza oglądalności witryny
Wymiana
WwW.CrashFans.Pun.PL - Polskie Centrum Crashday
Pozycjonowanie
katalog stron Free PageRank Checker
Links
| Andrzej Struski | Webtree.pl | katalogSEO.net | Stop himawanti | Prawdziwy himawanti | Niesamowite | VPS Hosting Reviews |
Creative Commons License
Teksty i artykuły są na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska Nie wolno Ci kopiować i rozpowszechniać tekstów, zdjęć oraz artykułów znajdujących się na forum bez pisemnej zgody autorów.
Page copy protected against web site content infringement by Copyscape
Stronę najlepiej oglądać w rozdzielczości 1024 x 768

Free Domain Name
Register a free domain name with .co.nr extension (such as www.YourName.co.nr) that comes with free URL redirection, URL cloaking and path forwarding, meta-tags, FavIcon and Google Webmaster tools support, kill-frame feature, NO forced ADS at all, and more.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kands crs 1200 kraków wodoodporny klej do drewna stomatolog dziecięcy probówki do pcr pipety serologiczne malowanie elewacji warszawa cennik Hydraulik Kraków Nowa Huta Koszty Reklamy w Google